New York, 1974. Padesátiletý Chris (Clive Owen), byl právě propuštěn za dobré chování po mnohaletém vězení za vraždu. Venku na něj čeká jeho mladší bratr Frank (Billy Crudup), policista s perspektivní budoucností. Chris a Frank byli vždy odlišní, ale pokrevní vazby mezi nimi vždy fungovaly dokonale a pevně. Chris dostává šanci k návratu do běžného života. Frank ho ubytovává u sebe doma a nachází mu práci. Chris už ale není schopen žít „normální“ život. Opět se ocitá na šikmé plose zločinu a Frank ho vymazává ze svého života. To už je ale příliš pozdě, protože osudem obou bratrů je zůstat navždy spolu. (Magic Box)

BMW12

Filmy odehrávající se ve 2. polovině 20. století se prostě nedaří slušně natočit, většina těchto filmů je špatná. Tenhle snímek to jenom potvrzuje. I přes opravdu hvězdné obsazení, je tento film o ničem, nemá to děj, zbytečná ztráta času na to koukat. ()

Thomick

Gangsterka pro celou rodinu... a taky tak trochu pro blbý. Na muj vkus až příliš zaláskovanejch řečiček, dětinskejch střetů a vodítek k pointě, která to tudíž ani za mák nevytrhla. Zklamals mě, Guillaume, zklamals. ()

kajda.l

Gangsterky nemusím, včetně těch rodinných (Collin s Edwardem vědí). A tato se řadí k dalším, ke kterým jsem se nechal zlákat hereckým obsazením a v tomto případě je možná horší i to, že mě do ní nalákala ženská (Marion nedík). Nejen, že nemá co hrát, ale její postava je úplně zbytečná. Navíc Canet evidentně trpí fetišem na svou ženu a vystřihl nesmyslnou zpomalovačku z baru, ve které v táhlém záběru sjede svou ženu od hlavy ... po zadek. Další lákadlo Clive Owen si vystačí se dvěma výrazy a to superdrsným a pak tím s přiblblým usměvem a také s bohatou zásobou vulgarismů. Kde tentokrát nechal své úžasné charisma nevím. Zoe Saldana neovládá svůj hlasový projev a při dramatických projevech jsem si zacpával uši, Kunis je roztomilá a Cudrup hraje nejlépe napsanou postavu (nic víc). Canet si vzal příliš těžké sousto a nezvládl ho. Režijně je to ještě obstojné, když už nic, tak akční scény (vyčištění baru nebo pouliční přestřelka v HEAT stylu) jsou skvěle natočené a i atmosféru Brooklynu 70' let zvládl obstojně, ale po té scénáristické je to v kombinaci s Grayem katastrofa. Ovšem po tom, co Gray vytvořil ve svém (žánrově podobné) počinu Noc patří nám, mě to zase tak moc nepřekvapilo. Začínám se obávat o Immigranta (s Marion), na kterého se těším. Blood Ties je pro mě zklamáním, které ve výsledku je jen o málo menší sračkou než Pride and Glory. Slabší tři. ()

Morholt

Oldschool jako blázen. Rodinná kriminálka s bráchama, kdy jeden je policajt a druhý kriminálník už tu párkrát byla, ale ne v takovém parádním retro stylu se špinavou atmosférou. Díky tomu i libovému hereckému obsazení mě to vtáhlo do děje jako nic a neměl jsem problém fandit oboum bratrům a doufat, že to nakonec všechno dobře dopadne. Francouzský originál neznám, ale nemyslím si, že by mohl být o mnoho lepší. 80% ()

PROROK14

Páčil sa mi dobre vykreslený vzťah našich bratov, ktorí ako sa hovorí, stáli na opačných koncoch zákona. Clive síce chcel byť slušný, ale začalo mu vadiť, že nie je schopný zaistiť svojej frajerke drahý kameň na prstenníčku a tak strelil do hláv zopár ľudí. Kto by to neurobil že? A tak už len pozeráme, ako jeden z bratov prácu stráca, druhý si naopak rozbieha slušné podnikanie a nakoniec sa dočkáme šesť sekundového napätia. ()

BoPo

Nudné a pocitovo nie dvoj, ale trojhodinové plácanie sa na mieste. Hlavným a zároveň najotravnejším znakom boli neustále zmeny charakterov postáv a charakteru filmu ako takého. Chvíľu príbeh o rodine s naštrbenými vzťahmi, chvíľu Mafiáni bez De Nira, chvíľu sa zlý chlapec snaží za pomoci bratra napraviť, chvíľu neustále objímanie, poplácavanie, pokukovanie po sebe ako z Kmotra. Herecký potenciál mal režisér k dispozícii dosť dobrý, takže vina padá len a len na jeho hlavu. ()

Tommassi3

"Už tě nikdy nechci vidět !!" - "Možná mě uvidíš v pátek, brácho.." Velmi dobrá pologangsterka s několika žánrovými ozvláštněními, luxusním obsazením, precizně zvládnutou výpravou, kostýmy a spoustou dalších detailů.. Především však biják s až fetišistickým užitím hudební složky.. Guillaume Canet s tímhle remakem téměř svého vlastního bijáku hodně zabodoval.. ()

Marsik

Dlouho jsem filmu přicházel na chuť a pravdou je, že mě asi do půlky nudil. Neříkám, že jsem to chtěl vypnout, ale přišlo mi to poněkud mdlé a ospalé. Pak jsem si na 2 hlavní postavy zvykl, více jsem se vžil do jejich osobností a už jsem byl v tom :) V samotném závěru jsem měl i nerva, aby to Clive stihl. Atmosféra 70. let dobře vystižena a k obsazení nemám žádné výhrady. Škoda, že úroveň a tempo první půle nedržely krok s půlí druhou. Díky tomu srážím dost procent. Ale i tak to ve finále dělá 4 hvězdičky. Celkem slušná práce, frantíku Guillaume Canete. 70% ()

maddy

Mať vo filme vyše desať známych a dobrých (!) hercov a pritom natočiť skrz naskrz tuctový film by malo byť snáď až trestné. Blood Ties má totiž skutočne vynikajúci cast, v ktorom sa nenájde jedno neznáme meno (Clive Owen, Mila Kunis, Zoe Saldana, Marion Cotillard, a pod.; navyše mnoho z nich sú moji dlhoroční obľúbenci), dokonca aj treťoradú nepodstatnú postavu stvárňuje nejaký známejší ksicht, avšak výsledná kvalita filmu sa bohužiaľ nerovná kvalitnému obsadeniu. Blood Ties je síce technicky/režijne dobre zvládnutá, ale scenáristicky pomerne tuctová oldschoolová kriminálka, ktorá neprináša vôbec nič nové. Je to až priveľký stávka na istotu, v ktorom nie je miesto na akékoľvek ozvláštnenie. Dobová atmosféra Brooklynu sedemdesiatich rokov je vykreslená solídne, ale samotný príbeh je pomerne jednoduchý s množstvom zbytočných postáv (Marion Cotillard) a pokus o drámu nedostatočne silný. Počas dlhšej stopáže sa nájde niekoľko hluchých miest, tempo je dosť rozvláčne a aj napriek tomu to začne byť v závere dosť uponáhľané, až skratovité. Na jedno pozretie neškodné, herci odvádzajú svoj štandard, ale z Blood Ties až kričí, že toto malo na oveľa viac! Takto sa tu prevažne mrhá potenciálom, čo zamrzí najviac. CELKOVO: 3* (6/10) ()

MartinezZ

Gangsterky, proč ne. Jak se ale kolem nějaké začne motat hodně známých jmen, nekončívá to dobře. A tohle je toho příkladem. Prostě si nemůžu v dobrém užít film, mám chuť nedlouho po začátku vystřílet většinu ansámblu, abych tím udělal svět alespoň na 15 minut lepším. Nakonec je tak škoda, že tam těch postav pochcípalo tak málo. A ten závěr byl už spíš k smíchu. ** s odřenými cípy. ()

erased

Přestože Blood Ties chybí svižnost a grácie moderního pojetí sedmdesátek, jimiž si mě získal American Hustle, s neočekávaně podobnou silou na mě zapůsobilo jeho poctivé retro pižmo. Jako rodinná kriminálka ze staré školy je poctivá až na dřeň a nebýt známých tváří ústředních postav, ani by mě nenapadlo, že film vznikl teprve loni. Od pomalejšího tempa a poctivých honiček, přes do detailu propracované prostředí a samotné postavy až po skvělý výběr hudby a Technicolor vzhled, atmosféře nahrává naprosto všechno. Taková vzpomínka na už překonané, ale stále zábavné pojetí žánru je tím prvním a posledním, co ve mě Blood Ties zanechaly. ()

Freemind

Coby zarputilý retromil nemůžu jinak, musím dát za čtyři - takhle elegantní poctu sedmdesátkovým krimifilmům jsem už dlouho neviděl. Bravo. ()

kaylin

Až trochu moc roztahané kriminální drama, kde ani tak nejde o kriminalitu jako o vztahy mezi jednotlivými postavami. Clive Owen se vydal cestou bad boys a jde mu to dobře, Marion Cotillard zbožňuji, ale ani ona to nezachrání. Mila Kunis je tady jen ta pěkná. Na takovou stopáž je tohle přece jen trochu neúnosné, ale konec aspoň diváka trochu dostane. ()

Kaluž

Když si bráchové hrajou na poldy a lupiče, ale už jim není deset. Příjemně odsýpající krimi žánrovka. ()

Dont

Podobná tematika jako v Noc patří nám, ale Pokrevní pouto se mi asi zejména díky brilantně vykreslené retro atmosféře líbilo o něco víc. Mnohem výrazněji mě to vtáhlo do děje. Film je výborně obsazen, ze všech těch slavných tváří se mi ale paradoxně nejvíc zamlouval méně známý Billy Crudrup. Vytknul bych délku výrazně přes dvě hodiny a nepřehlednou honičku v autech. ()

Fanucci

Výborný film. Taková rodinná verze "Heat";-) Skvělý scénář, výborně napsané postavy, herci, atmosféra 70. let maximálně uvěřitelná...Nízké hodnocení (= pod 80%) nechápu. ()

lioncel

Výborně obsazený, krásně ´dobový´ film s několika nádhernými nezapomenutelnými songy, který naprosto zazdil úplně tupý naivní scénář .. který je naprosto neoriginální, s lehce předvídatelným dějem, všemi těmi jeho ´dramatickými´ zápletkami i samotným koncem .. škoda ... ()

Aljak

Malo to nábeh na vynikajúcu zápletku, no očakávania sa akosi nenaplnili. Teda až v záverečnej fáze filmu sa to rozbehlo naplno, čo je podľa mňa obrovská škoda. Námet o dvoch bratoch, ktorí stoja na opačnej strane zákona, je parádny. Len po scenáristickej stránke mi to najmä v prvej polovici filmu prišlo také epicky neatraktívne. V druhej polovici už to bolo oveľa oveľa lepšie, no aj tak v človeku zostane ten pocit slabšej prvej polky. Atmosféra filmu ma ale naozaj bavila, aj keď občas to bolo až príliš zdĺhavé. Celý čas som bol rozhodnutý pre 3*, ale ten koniec naozaj vyšiel nad očakávania. Takže napokon je to za 4*. ()

M.i.k.e

velmi dobře obsazené rodinné drama (pod pojmem kriminálka si představuju trošku něco jiného) se solidní "retro" atmosférou,které ze všeho nejvíc připomíná Kill The Irishman.Bohužel i díky přepálené stopáži z toho všeho nedokáže Canet vytěžit víc než jen lehce nadprůměrný kousek na jedno podívání a to je veliká škoda...60% ()