New York, 1974. Padesátiletý Chris (Clive Owen), byl právě propuštěn za dobré chování po mnohaletém vězení za vraždu. Venku na něj čeká jeho mladší bratr Frank (Billy Crudup), policista s perspektivní budoucností. Chris a Frank byli vždy odlišní, ale pokrevní vazby mezi nimi vždy fungovaly dokonale a pevně. Chris dostává šanci k návratu do běžného života. Frank ho ubytovává u sebe doma a nachází mu práci. Chris už ale není schopen žít „normální“ život. Opět se ocitá na šikmé plose zločinu a Frank ho vymazává ze svého života. To už je ale příliš pozdě, protože osudem obou bratrů je zůstat navždy spolu. (Magic Box)

bourec

Dobrá retro krimoška.Skvěle obsazená,navíc se povedlo,že ty sedmdesátý léta na vás úplně šplouchaj z obrazovky,jen ten děj mohl bejt akčnější.60%. ()

Streeper

Určitě každého na filmu láká to skvělé a bohaté herecké obsazení, včetně s Billym Crudupem, Milou Kunis či Marion Cotillard, ale i když ve filmu takové hvězdy hrají, tak film není tak dobrý, aby diváka dokázal zaujmout. Většina filmu je bez akce a tudíž je to jen nuda a nic jiného. ()

Juto

Drsný film odohrávajúci sa v 70. rokoch v New Yorku s výbornými hereckými výkonmi a výbornou odvodenou zápletkou. Niekoľko prestreliek a honičiek je pôsobivých a dodáva filmu hybnosť. Film je srdcervúci a na konci aj dojemný. 8/10 ()

Noviik

Slušná gangsterka se zajímavými herci, kteří ale nemají moc co hrát (vyjma ústřední dvojice). James Caan potěšil, ačkoliv byl v celém příběhu naprosto zbytečný. Celková délka je k neprospěchu celému příběhu. Škoda. ()

chelseaman22

Bratři jak se patří! Jeden je mizerný polda a druhý střílí Taliány v obchůdcích produkujících do světa mražené polotovary. Policista musí zabásnout přítele své bývalé, aby se k němu bývalá vrátila, což následně propuštěný bývalý (ano, je to zmatené) nese dosti nelibě. Na stranu druhou, zlý bratr obcuje s Milou Kunis a Marion ergo je jasné, že fešné holky letí pouze na muže drsné (asi konečně navštívím tatérské studio a nechám si na rameno aplikovat delfína s merunou na čumáku). Nebýt to tak syrově rozvleklé, tak to mohla být skvělá podívaná. 40% Celosvětový výdělek k 10. 4. 2014: $42,472 ()

andrii

Mezi nimi. Krajina ve dvojí tepe. Varhaník poryvů, deštivý nájemník, ze kterého kape. Zanechává po sobě kaluže vlčích máků. Pouť spouště. Má plný zásobník, blýskavé "konce." Blízký, koření dálek, na okraji. Náboj odpuštění, pochopení. Poslední akt "spojenectví" kořenů, zásah přízně na svobodě. ()

ecceHOMMO

No veru neviem, či mi stačilo skvelé obsadenie. A veru aj nie! Hold takéto sfilmovanie si doslova pýtalo kratšiu stopáž, alebo údernejšiu a častejšiu akciu. Obe, by boli na osoh. **/*** ()

Johnny.ARN

Aj keď ste veľký hajzel už od útleho detstva, môže sa vám stať, že keď stretnete tú pravú, prebudí sa niečo vo vás a vy hrdinsky budete brániť svojich súrodencov. Takto by sa dal zhrnúť tento film. Bráško kriminálnik, druhý fízel a sestrička domáca puťka, čo tam hrá tretie husle. Sedemdesiatky v USA neboli ľahké a tá atmoška z toho priam sála. Citiť to v exterieroch, dialógoch a konaní postáv. Ústredná dvojka to zahrala perfektne a ženské veľmi trefne sekundovali. Možno skrátiť o 20 minút a dať tomu lepší spád, inak fajn. 3 z 5 ()

VanTom

Mnohokrát viděná rozepře dvou bratrů na rozdílných stranách zákona zde nezískává žádný nový rozměr, ale přesto dokáže zaujmout a závěrečná katarze i zapůsobit. Přes jistou 'střípkovitost' a plochost se totiž důkladné, v pomalém tempu dirigované seznámení s vypjatými rodinnými vztahy nakonec dostane pod kůži, také díky povedené sedmdesátkové retro atmosféře a ozdobnému triu Marion, Mila a Zoe navrch. ()

Mishqo

Blood runs deep! A to je asi všetko čo sa dá povedať o vzťahu týchto dvoch bratoch z opačných strán zákona. Keby tak ten ich vzťah bol ešte hlbšie a detailnejšie vykreslený a zároveň ich samostatné životy ako policajta a gangstera, tak to mohlo byť ešte oveľa lepšie. 75% ()

JohnSmith

Na to jaká se tu sešla herecká sestava to nebylo nic moc. Průměrná gangsterka, která je celkem nudná až na pár momentů. Připomnělo mi to skvělý We own the night, ale Blood ties jsou o dvě až tři třídy níž. ()

LexBarker

Dokonalé zobrazení sedmdesátek,tvůrci si vyhráli i s malými detaily.Skvěle obsazené a hlavně dobře zahrané.Nebýt zbytečně dlouhé stopáže,bylo by to za pět... ()

sedm.1

Pokrevní pouto má jedno výrazné negativum a dvě obrovská pozitiva. Začnu tedy tím, co mě zrovna úplně dvakrát nenadchlo, a to je bohužel poměrně dost nevýrazná zápletka. Já ji tedy nechci v žádném případě označovat za nudnou, bez tempa či vyloženě nefunkční, ale přeci jen bych v ní uvítal vzhledem k postavám, době a ústřednímu tématu o trochu více originality, nápaditosti či zajímavosti. Ten příběh mě zkrátka kdovíjak nestrhnul a nenadchnul, je to opravdu ta nejslabší stránka celého filmu. Co je ovšem povzbuzující, že ačkoli je sice zápletka tím nejslabší prvkem, tak zároveň je to i to jediné, co mě zde neoslovilo. Zbytek je totiž jedna velká paráda. Možná, že tento můj dojem vyvolává i má slabost pro tyto retro vztahové krimi/drama, ale Pokrevní pouto je prostě přesně ten můj šálek kávy, kterému dokážu ledacos prominout, ikdyž až na tu zmiňovanou zápletku k tomu vlastně nemám naštěstí v případě Blood Ties ale ani důvod. Abych byl ale tedy konkrétní a zmínil ty dvě obrovská pozitiva, tak určitě na prvním místě musím zmínit naprosto luxusní obsazení, které mě nehorázně bavilo, všichni herci byli nevídaně přesvědčivý, herecky na maximální úrovni, charismatičtí, sympatičtí, svým postavám vtiskly duši, díky nim tu působili i emoce na výbornou, prostě úžasné představení všech zúčastněných. A tím druhým momentem, který mě opravdu nadchl, je úžasně zpracovaný vizuál, New York sedmdesátých let tu byl zcela fantasticky vykreslen, dobová atmosféra tu funguje na 200%, hudba, styl, to vše na strhující úrovni a já si Pokrevní pouto i v tomto ohledu náramně užíval. Pokrevní pouto je zkrátka velice působivá, stylová podívaná, stojící především na perfektním castingu a dechberoucím vizuálu, a já tak dávám jasně palec nahoru. ()

Lukoboss

Těžce vydřený 3*! Retro stylizace s výpravou je parádní, to se musí nechat, herci taky slušní, ale příběh a poutavost vcelku nijaká, už teď skoro nevím, o čem to pořádně bylo. Přišlo mně to chvílema nesourodý (možná kvůli 3 scénáristům) a takový mdlý. Ano, to je to správný slovo - nebylo to vyloženě nudný, ale spíš nemastný, neslaný a tudí mdlý. Tím pádem tomu nepřidává ani napálená stopáž, mohlo to být klidně kratší. ()

Hanys_

Fain kombinace Nelítostného souboje a Affleckova Města, která sice není tak dokonalá, jako její vzory, ale jako gangsterka rozhodně nezklamala. Obsazení je parádní (Caan vždycky potěší) a atmosféra 70. let podpořená čupr soundtrackem je až vtahující. 7/10 ()