kenkaku

"Co se stalo Pondělí?" Nejen věta která ve filmu opravdu zazní, ale hlavně název filmu. Ne ten debilní český výmysl, který evokuje film Willa Smithe. Kdyby to alespoň bylo "Sedm sester" jako na Slovensku, Francii, Anglii... ne... debilové v ČR si musí název vymyslet! Sem se zase rozčílil. Naštěstí film samotný tolik šancí jak diváka rozčílit nedává. I když jich tam pár je, není jich moc a klady převládají. 7x jedna herečka znamená, že občas něco ujede (nesedí šaty během střihu na tu samou postavu). Nebo hloupost děje (opravdu občas) nebo postav (schválně kdy dojde vám "co se stalo Pondělí".. vsadím se, že mnohem dřív než postavám ve filmu). Co musím ocenit je precizní zpracování a "normálnost" filmu. Nehraje si ani na cudnou, ani choulostivou citlivku made in USA. To dodává filmu na zajímavosti. A i když je čitelný, tak jen částečně. A to se počítá a díky tomu nechám nadstandard. ()

sedm.1

Pro mě naprosto nedotknutelná Noomi Rapace v sedmiroli? To neznamená nic jiného než sedminásobné potěšení 8D. Noomi je vždy skvělá, ovšem tohle je skutečně jen a jen její film, i když ještě aby ne, když z plátna prakticky nesleze, ona zde ale vážně dokázala, jak výbornou a především výraznou herečkou je. Jsem nicméně rád, že krom ní mohu ale chválit tento snímek i v dalších ohledech. Pro mě tedy bylo už dopředu jistou zárukou kvality i jméno Tommy Wirkoly, tvůrce již dříve skutečně zábavných a opravdu originálních filmů, což zde jen potvrdil. A právě zápletka What Happened to Monday to potvrzuje na sto procent. Nevšední, nápaditá, dynamická jízda, která nedá vydechnout, dějově se řítí jako lavina, nečekané okamžiky se střídají jak na běžícím páse, emoce zde fungují velmi spolehlivě, akce je svižná, netuctová a zatraceně nekompromisní a samozřejmě to je i celé velmi přesvědčivě vygradované až k vážně strhujícímu finále, s možná tedy krapet slabší pointou, ale i tak prostě perfektní, tornádový závěr. Vytknout tu pak mám sice také co, jako například bohužel poměrně dost lacině vyhlížející vizuál, z čímž se pak svezla i úroveň působivosti atmosféry, která tu fakt tvrdě nefunguje, ale to jsou jen drobné a nijak vyloženě rušící prvky, které nezabránili tomu, aby na mě tato originální akční sci-fi zapůsobila tak efektně a záživně. ()

Melios

7 Sestier je PowerPointový podklad o tom ,že Netflix dokáže aj z úplne béčkového námetu vám spraviť perfektný thriller rovnajúci sa jeho vysokorozpočtovej konkurencii...A tu sa zastavím...Nebudem o tomto filme už ďalej písať nie ,žeby som chcel ,ale tu by som sa určite nevyhol spoilerom a keď sa nestopnem ja ,tak ma nestopne nikto ,jak ten týpek keď ho sestry...OK TO STAČÍ! V skratke ak pochybujete o tom či sa v dnešnej dobe ešte vyplatí si predobjednať Netflix a ak vás nepresvedčilo Stranger Things ,Witcher ,alebo GoT tak vás snáď presvedčí tento skromný projekt. Dnes poprvýkrát bez vysvetľovania udelím filmu Známku: S ( ak sa chcete dozvedieť ,prečo ,pozrite si to ,ale legálnou cestou - aspoň si uctite tvorcov ,keď už nič ). A ak to chcete spirátiť ( ,čo nebol môj prípad ) = ja vás súdiť nebudem. Ale odporúčam samozrejme verziu od Netflixu ,často to síce nájdete aj v komerčnej televízii ,ale je to tak osekané ,že som si ani nebol istý ,či pozerám ten istý film. Ak by toto patrilo do Black Mirror univerza ,plesal by som radosťou!... ()

Sdoom

Docela zábavná akční sci-fi jednohubka s celkem předvídatelným zvratem a spíš slabšími akčními scénami. Ale scénáristicky je to v cajku, žádný vyložený boty se nedějou, takže s čistým svědomím můžu dát solidní 3 hvězdy. (Blu-ray, orig.) ()

Lukoboss

Občas se stane, že si někdo střihne ve filmu dvojroli, to je ještě celkem normální. Ale zahrát sedmiroli, to chce rozhodně koule! :) Sedm životů má kočka, říká se, ale sedm životů má v tomhle filmu i N. Rapace, která ačkoliv nepobrala zrovna moc ženské krásy, jde herecky neskutečně nahoru. Film je jednoznačně v jejím područí a právě ona může za to, že se na to dobře dívá - zahrát sedm (ne)stejných sester, to teda klobou dolů. Námět filmu je zajímavej, i když v určitým ohledu se inspiruje u jiných a známějších sci-fi, ale to mně nějak zásadně nevadilo. Navíc G. Close si po nějakých 20 letech zahrála zase Cruellu, i když tady tentokrát nešlo dalmatiny, ale o malý děti - tyto role jí sedí. Trochu mě tam teda sral hlavní blonďatej záporák, kterej se vždycky jako náhodou objevil na tom správným místě, musel být u všeho (např. zásahová jednotka jde do bytu a chtějí odpálit dveře, ale čekají, až přijde on, aby mohl zmáčknout tlačítko detonátoru - asi by to sami nezvládli), navíc je vcelku nesmrtelnej, takže sejmout ho je celkem fuška. Ale i tak jsem se bavil a tím pádem se nebojím dát vyšší hodnocení. ()

klukluka

Pro mě zralý na odpad!, za ty dokonale technicky zvládnutý sedmiscény tomu dám jednu z milosti. Jinak je to mindfuck nejhoršího zrna. ()

Flaveus

Skvělý výkon Noomi Rapace, rovněž oceňuju syrové scény a to, že postavy se rozhodně s ničím nemažou. Jediné co bych filmu vytkl rozhodně nejsou drobné nelogičnosti, ale pro mě hlavně nevyřčený osud Williama Dafoea. ()

radecacek

Jako kdyby vzal 15letý scenárista zajímavý námět a nevěděl, jestli chce natočit nové Potomky lidí, Matrixe, nebo naopak béčko pro děti. Výsledek je slepenec všeho možného, jen ne kvalitního filmu. ()

iXtr3m3

Predvídateľný koniec ale naprosto nepredvídateľné cestičky k nemu. Minimalistické dielo, ktoré je extrémne realisticky pojaté a nesie zaujímavú myšlienku, podobne ako nejaký čas dozadu Youtuberský počin Thinning. Takéto filmy mám rád. Myšlienka, akcia, každý dolár otočený trikrát. Len tak ďalej. ()

purekritik odpad!

Nu, takže debilní scénář, špatný herci, 50 kilový holky zabijej profesionální agenty etc., no prostě humus, kterej sem nezvládl ani dokoukat. Njn, jako bavilo mě sledovat, jak umírali jednotliví sourozenci a s kazdym dalšim mrtvym to bylo tomu zbytku víc a víc jedno, nu super. Kdyby to byla komedie(pac Wirkola), tak to mohlo bejt celkem "ok", ale nebylo, takze fukin odpad bro. ()

Wally

A mně se to moc líbilo...možná již několikrát ohraná záplatka, ale nápad originální, rychlý spád, akce...Noomi Rapace? Škoda se bavit, tohle byla její One Woman Show a skvěle to zvládla! Já se bavil a určitě doporučuji. ()

Han22

7 životů je takové to výplňové, neblockbusterové sci-fi, které sice není žádným hitem, ale ani žádným zklamáním. V dystopické budoucnosti je zavedeno pravidlo jednoho dítěte na rodinu. Sourozenci jsou zavírání do kryokomor a nad vším bdí všemocná a všehoschopná organizace v čele s političkou co bůhvíproč vypadá jak Merkelová. A když se v jedné rodině narodí 7 sester, jejich děda jim rozdělí jména podle dnů a začne je učit přežívat - každý den vychází jen jedna a sdílí s ostatními co se stalo. Po nějakých 30 minutách ale "idylka" bere za své a ze sester se stává štvaná zvěř. Je to svižné, akční, dost emocionální a nečekaně brutální k hlavním postavám, přijdou dva sice očekávatelné, ale přesto působivé zvraty. A Naomi Rapace je sice ohyzdná, ale hraje výborně. Výtky jsou jasné - celá ta dystopická vize je nesmyslná (kdo by s tímto souhlasil) a ještě debilnější je celý nápad se střídáním životů. To by nemohlo nikdy fungovat. A těžko se mi věří, že drobné holky jsou bez problémů schopné se rvát se špičkově vycvičenými agenty a držet krok. Přesto slušné sci-fi. ()

Zagros

Svižné, originální a dobře natočené sci-fi. Film se snažil vcelku originálním způsobem (i přes neoriginální zápletku - po sté přelidnění planety) vyhnout žánrovým klišé a k mému překvapení se mu to ve většině případů podařilo. Noomi Rapace se navíc svých sedmi rolí zhostila parádně a je radost na ni ve všech podobách koukat. Film má také své nedostatky, ale těch naštěstí nebylo tolik a já je nemám potřebu rozebírat. Film 7 životů mě příjemně překvapil a než jsem se nadál byl konec. Ano, není to žádné hlubokomyslné a propracované dílo s obrovským přesahem, ale pokud si chcete pustit svižnou sci-fi oddechovku, mohu jen doporučit. ()

Vajonek

Obsahuje SPOILERY. Ač žánrově tohle není zrovna můj šálek čaje, film mě překvapivě hodně zaujal. Líbil se mi ústřední motiv přelidněného světa i to, jakým způsobem na něm tvůrci vystavěli příběh sedmi sester. Bylo to nápadité, napínavé, poměrně dost drsné, výborně zahrané a efektně natočené. Bavilo mě na tom to, že Karen nebyla, či spíše nebyly, pouze kladné hrdinky, sympatické mi bylo i to, že tvůrci diváka nechlácholili tím, že by mu dali najevo, že všechny Karen to celé přežijí, naopak začalo být poměrně brzy jasné, že si žádná z nich svým životem a smrtí nemůže být vůbec jistá. Celkově podle mého mínění povedený neotřelý film. Minimálně 75 %. ()

Hanys_

Sedmkrát výborná Noomi Rapace. Určitě se mi líbilo, že to není zas až tak předvídatelné, minusem zase je docela dost logických lapsů. Každopádně v záplavě těch dystopických příběhů, ze kterých nás dokáže vysekat jen nějaký sexy teen páreček, je WHtM dost příjemným osvěžením. ()

Gogo333

Na film jsme se docela těšil a plánoval jsem kino, bohužel distributor nebo jaký ocas to má na starost usoudil, že Pardubice film nepotřebují a měl jsem smůlu. Naštěstí pár dní na to vyšlo BD a já si mohl film v klidu vychutnat doma. Příběh je zajímavý a docela je možné, že nás to bude i jednou čekat, přitom zákon jednoho dítěte už je i uplatňován. Noomi je docela fajn a příběh krásně utíká a je plný napětí a akce. Akce je brutální a moc se tam s nikým nepářou. Některé věci jsou trochu předvídatelné, ale i tak sem si film užil. Tvůrci asi rádi Matrix, ve filmu jsme si všiml 2-3 scén z něj a slyšel asi 4 věty z něj. ()

tom.nosek

Tak zajímavý námět a přitom totální výplach. Zhruba od půlky jsem si říkal, že by tu mělo být u žánrů napsáno i komedie, protože jsem občas nevěděl, jestli se nechutností dívat jinam, o což asi autor uvažoval především, nebo se smát. Když jsem se ale podíval, že to je režisér Hansel & Gretel: Witch Hunters, tak už jsem to chápal o něco více. Každopádně oproti Jeníčkovi a Mařence se tady zabíjejí děti a celkově ta nadsázka není tak jasná. Kromě toho je Noomi Rapace nesympatická jako obvykle. Tohle je film, kde některé scény jsou na jednu až dvě hvězdy, některé zase na čtyři. Nalomen mezi dvěma a třemi hvězdami nakonec dávám ty tři, hlavně kvůli tomu, že tam je docela dobrá akce, týká se to mého oblíbeného žánru a zavírám oči nad všemi nelogičnostmi a bizarností, které filmy přináší. ()