Padme_Anakin

Přelidněný svět, geneticky modifikované plodiny, vícečetná těhotenství. Řešení značně kontroverzní - jedno dítě na rodinu. Cruella je zpátky a ve formě, milé zjištění. Seržant Elias mě opět potěšil, u něj to snad ani jinak nejde. No a dívka, která si hrála s ohněm, ani tentokrát nezklamala. U mě dobrý, dost dobrý. ()

corpsy

Téma, ktorá môže vyvolať rozporuplné reakcie. Kde je hranica medzi ľudskosťou a genocídou. Teda ak ide o dobrú vec. To nechajme bokom a na iné stránky. Tu ide o film. A skonštruovaný celkom dobre. Triky mnohopočetnej Noomi Rapace síce nejavia údiv ( ako napr. niečo podobné a prevratné vo svojej dobe v NÁVRATu DO BUDÚCNOSTI 2 ), ale aj tak si človek pri tom všetkom povie, wau. Akcia je správne drsná ( čo som ani nečakal ) a po humornej stránke ani chýru, ani slychu. Prečo teda len ten priemer? Príbeh nemá grády, ktoré som si prial. V skratke. ()

kleopetra

Tak jo, bylo to zajímavé. Nijak extra dojem to ve mě nezanechalo kromě toho konce. SPOILER Když existuje přelidnění, tak zachrání její plod (tak 3 nebo 4 měsíce max, protože na hrdince to není vidět), když umírá??? ()

berny2468

Skvělá myšlenka a provedení které tu myšlenku nekazí a ještě ji někam dotáhne? Utopie? Nikoliv.... ačkoliv je mnoho filmů utopeno v neschopnosti nebo omezenosti tvůrců, stále existují filmy, které takové nejsou. A tento je jeden z nich. Ač bezchybný není, tak velmi dobrý ano. Nenudí, baví a nutí trochu se nad sebou/světem zamyslet. Velmi zajímavě a živě natočené. Proto je možná ve výsledku škoda přemíry přestřelek a vůbec akce. Ta je sice natočena skvěle a hlavně přehledně, ovšem tolika akce se sem prostě nehodí, ale přesto je to velmi dobrý scifi. Naomi Rapace skvělá a všechny postavy se vcelku povedly. Hudba zajímavá a celkově atmosféra z přelidněného města jde cítit. Musím říct, ze jsem toho moc neočekával, ale dostal toho víc než dost....75%. ()

ConanVJ

Opravdu zajímavý příběh a pěkně obsazené hlavní role. Film má tísnivou atmosféru, který vystihuje dění. Akce pěkná. Za mě 80% :) ()

schizmo

Tak tohle je po všech stránkách hodně přísná věc. Představte si ekologicko-společenskou krizi na pozadí post-apo světa budoucnosti, kdy díky kolapsu neudržitelnosti množení člověka, je vytvořen program na eliminaci potomků. Jenže každý systém má své skuliny a sedmerčata v hlavní roli (úctyhodný výkon Noomi Rapace) musí důmyslným způsobem bojovat o své přežití ve hře na jednu jedinou dívku. Jednoho dne se Monday nevrátí domů z práce a začíná nelítostný souboj na život na smrt našlapaný krutými a šokujícími scénami plných násilí a krve. Jenže tenhle akční thriller rozkrývá šokující odhalení nenej uvnitř sesterské svorky, ale také uvnitř eliminačního aktu. Krom nesporných filmařských hodnot nám film přináší prorokující varování, kam by svět mohl posunout, pokud se my, jakožto živočišný druh, který vytváří exponenciálně rostoucí zatěž, nezačne bleskově krotit. Každý uvědomělý divák je tedy postaven před osobní dilema, jestli v rámci zachování života a biodiverzity na planetě, není takovýhle program nezbytný a tedy zcela nesobecky si říct, na kterou stranu barikády se postaví, kdyby došlo na lámání chleba - jestli na tu egocentricky sobeckou nebo na tu ekocentricky udržitelnou... A není to první film, který nás před takovou otázku staví. ()

ledzepfan

Tak tohle bylo velké překvápko. Podle traileru jsem čekal takovou sci-fi pohádku lehce šmrncnutou T.Gilliamem ve které bude 7x pobíhat N.Rapace (o které pořád nevím jestli se mi líbí nebo mě sere) a on se z toho nakonec vyklubal poměrně vrstevnatý a technicky parádně zmáknutý biják který má sílu bavit i dojmout. Většinou když jeden herec hraje více postav, zavání to plochým exhibováním a opravdu málokdy to dokáže režisér ukočírovat tak aby to celé divák vnímal jinak než jen jako atrakci. A tady se to povedlo i když to Noomi rozehrává hned na sedmi frontách. Ono asi nejde ani tak o to, že by byla tak úžasná herečka, spíš jsou ty postavy tak dobře napsané a rejža to má tak pevně v ruce, že se i na poměrně krátkém prostoru podaří aby divák s jednotlivými charaktery (skrze celek který tvoří) navázal jisté pouto a následně se opravdu strachoval o osud každého jednotlivého dne v týdnu. Tím spíš když je to nečekaně docela drsňárna která zajatce moc nebere. Jestli jsem čekal trošku tvrdšího Gilliama tak jsem dostal spíše uhlazenějšího Verhovena. Občas je to syrové, občas sexy, občas vtipné, občas vkusně akční.... Jen teda mám pocit (asi spoiler), že kdyby pustili to průkazné video na tiskovce Babišovi, tak by to s přehledem zvládnul nejen ustát ale i obrátit proti zdroji. ()

SaNcHeZ_cz

Potenciál by tu byl, to ne že ne. Jenže samotná realizace funguje tak možná na ploše dvou a půl minut v traileru. Ve dvouhodinovém celku se totiž tahle rádoby chytrá a nápaditá podívaná trestuhodně rozpadá na nijaký, otravný a značně hloupý pokus o něco, co tam prostě není. Spíše než k Equilibriu má tahle podívaná blíže k Aeon Flux. Noomi Rapace je sice sympaťačka, ale herecky tuhle sedmiroli úplně nedává a když ji nepodrží ani samotný scénář je docela zle. 7 životů je ve výsledku nepříliš vydařený pokus o docela zajímavé sci-fi s nekompromisním přístupem ke svým postavám. Jenže dobrý nápad, dobré úmysly a pár fungujících scén nezachrání jinak umělé, neuvěřitelné a hloupé sci-fi, které si zkouší hrát na víc, než ve skutečnosti má. Christian Rubeck a Willem Dafoe jsou fajn, Noomi samotná v roli některých sester také, ale důvodů k radosti není mnoho. [50%] ()

agentmiky

Zajímavý film z produkce Netflixu (ten to za poslední rok rozjel ve velkém, to se musí uznat), který má originální a zároveň perfektně podaný příběh z blízké budoucnosti, ale vše okolo působí dost fádně a nedodělaně. Musím uznat, že za dvacet milionů éček si nedokážu představit lepší vizuální zpracování, tady se nedá nic vytýkat a vše funguje tak, jak má. Herecké obsazení není co se týče velkých jmen nikterak úžasné krom dvou výjimek, ale zase Rapace zaválela ve své sedmiroli a prostřihy s Defoem příběhu jen pomohly. Po stránce akční, která je ihned v dostihu té scifi, jsem spokojen jak malé děcko, přestřelky a souboje prostě na úrovni, byla tam vidět práce expertů na choreografii. Teď jdeme k té zápornější stránce. I když jsem zmiňoval neokoukaný nápad, tak bych já sám změnil samotnou zápletku, která se snažila být překvapující, ale ve výsledku tomu tak nebylo. Pár scén bylo nicneříkajících nebo rovnou k vyškrtnutí. Na závěr jsem očekával nějaký mega zvrat, sice se tam menší takový objevil, ale pro mě jako diváka byl urychlený a samotné finále bylo trošku nepřehledné. Můžu doporučit, ale třeba takový nový Ghost in the Shell na mě udělal lepší dojem. Za mě dávám 68 % ()

MartinezZ

Nuda, čekal jsem něco zajímavějšího. Dodatečně je totiž jasný, že neměly šanci Nedokázalo to navodit nějaké scítění se s filmem, navíc co se stalo s Monday mi bylo jasné hned, takže ten prvek překvapení také nezafungoval. Poklonu ale musím dát herci nebo herečce, zvtárňující Glenn Close, zahráli ji skutečně dobře, ale maskéři nedovedli moc dobrou práci, bylo vidět, že jde jen o masku a tak nějak jsem čekal, že ona je převlečená Monday (ano, vím, že nešlo o masku, ale Glenn vypadala fakt hrozně, jen díky ní mělo k žánrům přibýt ještě Horor). ()

kobejn

Já tyhle moderní dystopie prostě považuju za totální blbosti, ještě tak původní Blade Runner, dejme tomu, ale všechno potom stojí za pendrek... ()

Womanizer

Film jsem objevil náhodou na Netflixu, a nečekal jsem takovou pecku. Noomi Rapace se opět ukázala jako skvělá herečka a všech 7 rolí jí padlo, spoiler: jen mě mrzel ten konec. ()

Alementina

Asi jsem cekala vic... Asi jsem to proate jen odhadla... Asi si myslim, ze je nas opravdu moc... Asi mi to prialo naivni, i kdyz po vizualni strance pekne. ()

kaylin

Sci-fi, které má dobrou myšlenku, skvělé provedení, děj, který nenudí a hlavně Noomi Rapace hned v sedmi různých rolí. A je to prostě skvělé! Tommy Wirkola mě opět nezklamal! ()

..Lucas..

Já jsem teda dost spokojený. Na film jsem koukal jen pro to, že tam hraje Noomi a naprosto jsem nevěděl, o čem je a tak jsem často byl dost překvapený. Bylo tu několik zvratů, které jsem nečekal a celkově jsem byl napjatý a bavil se. Pro mě jedno z nejlepších sci-fi, co jsem tento rok viděl. ()

Kaluž

I hate Mondays. Moc rád bych tomu napařil o bod víc, ale nějak mi to nejde přes pysk. Je to svižné, choreografie soubojů je správně masakrální, příběhová premisa i zápletka vcelku originální a nebýt toho upachtěného závěru s pointou patrnou již od prvních minut (kryo-kremace) a prapodivné motivace zatoulané Monday, bylo by to skoro za čtyři. Ale jsem rád, že si to našlo cestu i do naší kinodistribuce, odvážných futuristických thrillerů není nikdy dost. ()

italka63

Úžasně depresívní, syrové, na konci s nadějí že vše se v dobré obrátí. Tedy doufejme, podobná témata lze v žánru sci-fi nalézt. Noomi Rapace byla fajn a při natáčení se musela hodně vyřádit, Glenn Close věřila vyšším cílům, pro které šla doslova přes mrtvoly a škoda že Willem Dafoe nepobyl trochu déle, ale jinak po delší době hodně dobrý snímek. ()

slunicko2

Béčko vzniklé za účelem inkasa peněz. Docela svižný avšak nepřekvapivý děj s předem dobře odhadnutelnými zápletkami je zajímavý zpočátku, než se vyjasní, o co jde. Pak už jen čekáme na konec. ()