Letadla

• slovenský

Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Mým životním snem je řídit ze zálohy ofenzivní smršť FC Barcelony, ale splnění tohoto snu je asi stejně pravděpodobné, jako účast práškovacího letadla ve stíhacím závodě kolem světa. Jenže v pohádkách se sny plní tak nějak snadněji, což je z výchovného hlediska rozhodně dobře a tak je možné Práškovi zafandit na poli, v Himalájích i nad Pacifikem. Je to celkem zábavné, i když šablonovité tak, že i moje malé děti odhadly výsledek již před startem. Kromě toho mne poněkud zaráží, že s výjimkou Ripslingera si žádné z letadel při závodění nezpotilo ani vrtuli a všichni v pohodě dolétli v patrně předem domluveném pořadí. Jenže vyhrál Američan a tak si nikdo nedovolí podávat protest a asijské sázkařské mafie se zase napakují.(27.12.2013)

• vteco

Názorný příklad toho, jak se dá z kopírování úspěšného titulu (Auta) vyždímat co nejvíce peněz. Neuvěřitelně laciná kopie, kterou by poznalo i dítě předškolního věku. Příběh je nezajímavý a neoriginální, stejně tak postavy, kterým se akorát přidala křídla a vrtule. Aspoň, že animace je stále povedená a krásná na pohled. Celkově se mi ovšem tah Pixaru nelíbí, pro mne je to jen nepotřebný spin-off skvělých a již zmíněných Aut. /45%/(3.11.2014)

Je očividně zřejmé, že se tvůrci po ne moc úspěšných Autech 2 stále snaží vytřískat nějaký ten dollar z formátu Bleska McQueena. V podstatě nulová inovativnost, hodně předvídatelné a ve všech ohledech horší než například jiný animák Turbo, který má dá se říci totožný děj. Jednu hvězdu dávám za povedený soundtrack, druhou za celkovou animaci (prostředí, letadla a jejich obličeje) a třetí za trefný dabing všech národností (v původním znění).(9.12.2013)

Letadla doplácí na to, že vznikla po skvělých Autech. Právě Auta totiž měla výhodu v tom, že přišla s tímto konceptem jako první a pochopitelně bylo jen otázkou času, kdy vznikne série s jinými dopravními prostředky v hlavní roli. Nemám nic proti podobným příběhům o outsiderovi/hrdinovi a do animáků zkrátka patří, až už jde o auta, princezny, zvířata, padouchy nebo cokoliv jiného. Letadla však ničím novým nepřekvapují a po celou dobu hrají na jistotu, což sráží celkovou zábavnost oproti špičkám v žánru přeci jen o level níž.(19.12.2013)

Ano, je to kopírka Aut se vším všudy. Ano, je to přímočará naivní blbina pro děti. Ani, nemá to úplně geniální animaci. Ale je to taky zatraceně příjemná podívaná, která alespoň v cz dabingu disponuje řadou vtipných hlášek a mě rozhodně pobavila. Zcela zasloužené 4*(24.7.2014)

• - Dustyho mal pôvodne nahovoriť Jon Cryer, no po istom čase od projektu odstúpil. (stefi7773)

• - Poté, co Prášek spadne do moře, nabízejí mu ostatní letadla součástky na opravu. Ishani mu dá svou vrtuli, ta by byla ve skutečnosti pro Práška nepoužitelná, protože Ishani má vrtuli tlačnou a Prášek tažnou. (aerokh)

• - Otec i dědeček režiséra byli profesionální piloti. (jenik71)