Reklama

Reklama

Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

(více)

Videa (57)

Trailer 1

Recenze (300)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Kdo ještě neviděl ani Auta a ani Auta 2? Ne, nehlaste se všichni! OK, takže kdo je neviděl, může klidně na Letadla kouknout. Všimne si povedené animace, neoriginálního námětu a černobíle nalinkovaného děje, určeného pro děti. No a vy, co jste Auta viděli, tak si ušetřete cca 82 minut (ano, 10 minut z filmu sežerou závěrečné titulky, asi hlavně proto, že se na filmu podle typu jmen a hlavně jejich počtu podílela zhruba tak čtvrtina Indie). Letadla jsou totiž naprosto nenápaditou vykrádačkou obou Auto-filmů, s nimiž sice mají jen jednu společnou postavu (Brent Mustangburger coby komentátor), ale 99% shodu v typech charakterů i základním ději. Howgh. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mým životním snem je řídit ze zálohy ofenzivní smršť FC Barcelony, ale splnění tohoto snu je asi stejně pravděpodobné, jako účast práškovacího letadla ve stíhacím závodě kolem světa. Jenže v pohádkách se sny plní tak nějak snadněji, což je z výchovného hlediska rozhodně dobře a tak je možné Práškovi zafandit na poli, v Himalájích i nad Pacifikem. Je to celkem zábavné, i když šablonovité tak, že i moje malé děti odhadly výsledek již před startem. Kromě toho mne poněkud zaráží, že s výjimkou Ripslingera si žádné z letadel při závodění nezpotilo ani vrtuli a všichni v pohodě dolétli v patrně předem domluveném pořadí. Jenže vyhrál Američan a tak si nikdo nedovolí podávat protest a asijské sázkařské mafie se zase napakují. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

V roce 2013 prožíval Pixar údobí spojené s tuhou Disneyovskou přestavbou/syntézou, a tak po slabých Autech 2 a "OK, but..." Rebelce vedle "čistě Pixarácké" Univerzity Pro Příšerky, "u Disneyho" vznikl jiný zcela jistý kasaštyk - Letadla, animák "from the world of Cars" (česky o řád šíleněji "ze světa, kde Auta mají křídla":)). A světe div se, ona je to naprostá kopírka Aut, od příběhu o megazávodu všech megazávodů přes mladičkého ambiciózního hrdinu až po starého mentora, vláčícího za sebou trauma z mladých let. Jistě, Blesk McQueen nebyl žádný vidlák (nebo možná byl, vzpomeňte si, že o jeho minulosti se nikde nemluvilo krom toho, že "mu kluci z Nerezky jako nováčkovi dali šanci") a byl docela nesnesitelný sobecký machýrek, zatímco Prášek je jen skromné letadélko, které cítí, že má na víc... a má fóbii z výšek, ehm... se kterou to nakonec není tak horké, ehm ehm... Ale nejde nevidět, odkud to vše vzešlo. No, zkrátka a dobře dá se na to dívat, protože vizuálně to celkem odpovídá roku 2013, a Mark Mancina (který kdysi před lety složil úžasné soundtracky třeba k Nebezpečné Rychlosti a Mizerům) stále umí, ale je to celé prosté jakéhokoliv překvapení. Tedy krom toho, že scéna osvětlující Skipperovo trauma podobně jako jisté kousky Aut 2 není zrovna pro děti:P Ale je to natočené jistou rukou, má to tempo, a hlavně vaše děti to trápit rozhodně nebude, protože si toho, že to vlastně už někde viděly, nevšimnou:) Takže budu smířlivý a dám stejně jako Autům 2, tj. 60%. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Mix všetkého priemerného zo sveta animákov, zmiešané s niekoľkými originálnymi hláškami, šmrncnuté obyčajným príbehom, ktorý je situovaný do exotického prostredia. Výsledok nie je nič iné ako všedná a rutinná jazda, ktorá ničím neprekvapí, ale aspoň rýchlo odsýpa. V kine by som si ale asi pýtal späť peniaze. 55%. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $50miliónov║Tržby USA $90,282,580║Tržby Celosvetovo $239,258,712▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $29,714,864 //počet predaných kusov 1,143,902║ Tržby za predaj DVD v USA $61,602,909 //počet predaných kusov 2,026,726║ taká nádstavba pre legendárne Autá, ktorá svojím prevedením neurazí a v pohode spĺňa grafické normy aj keď to je za nižší rozpočet než je zvykom u animákov, len je tak troška na škodu že sa tvorcovia viac nepohrali s príbehom a ponúkli len šablónku príbehu z prvých Aut a to súťaživosť-McQueen-Hudson, aj keď v rámci prednesu dialógov to je snaživé a na dobrej úrovni nedokážu narážky a odfrky patrične strhnúť, 3D v pohode, Slovenský dabing klasicky dobrý /videl v kine 3D verziu 2x: 65%/ ()

Galerie (92)

Zajímavosti (20)

  • V kvalifikácii zavadí jedno z lietadiel krídlom do pilóna a musí núdzovo pristáť lenže pristáva iné lietadlo. (Raketoplan)
  • Skipper nosí farebnú schému podobnú tej, ktorú používala letka "Jolly Roger" na svojich lietadlách VF-17 v druhej svetovej vojne. (Spilvo)
  • Předlohou pro Práškův vzhled byl Air Tractor AT-502. (ČSFD)

Související novinky

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (více)

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Protože letos překoná rekord v celkových ročních kinotržbách. Dosavadní nejvyšší tržby (3,791 miliardy dolarů) dosáhlo studio v roce 2010 zejména díky miliardovým hitům Toy Story 3 a Alenka v říši… (více)

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

24.12.2012

Vánoce bez pohádky? Nebojte, máme pro vás hned dvě. I když jedna z nich bude vlastně letní hit. Možná. Studio Disney původně chtělo uvést Planes, spin-off k pixarovských Autům, rovnou na DVD a blu… (více)

Reklama

Reklama