Letadla

Lietadlá

Planes

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Další poměrně zbytečný animák, který nepřináší nic nového a pouze rozšiřuje svět Aut. Děj je neoriginální a předvídatelný. Animace je naopak na velmi slušné úrovni. Pár vydařených vtipů se tam také najde. Přesný průměr, který nezatíží, ale po odchodu z kina ho rychle vypustíte z hlavy. Pro pobavení dětských duší, to však stále stačí. 50%(22.8.2013)

• Trapper33

Ne, ne a ne! Po skvělých Autech a jejich horším pokračování přichází na první pohled zajímavý nápad, ale na jakékoliv další pohledy, předvídatelný a ve spoustě směrů stejný film jako Auta. Ač animáky miluju, tohle mě vůbec nenadchlo a je mi líto, že se dneska točí podobné vykrádačky předchozích úspěšných filmů.(21.7.2015)

• packa

Výsledek? Mnohem horší než druhá Auta. Vizuál? Mnohem horší než první Auta! Termín "předvídatelný příběh" dostává zcela nový rozměr. Humoru film obsahuje asi tolik, kolik účinné léčivé látky najdeme v placebu - nebavily se ani nejmenší děti a to je opravdu velký průšvih. Za dvě s odřenýma ušima, ale mám sto chutí za tu nudu klidně obě strhnout, jako výstrahu pro příště, producente Johne Lassetere...(1.9.2013)

• PauloZ

Jako zábava pro děti, které nahrnou své rodiče do kina, asi ano. A ono se to těm děckám bude určitě i líbít. Nicméně ti starší a dospělí, kteří ten animovaný svět alespon trošku sledují, budou přinejmenším utaháni, ne-li znuděni tou vykradeností z aut a nulouvou jiskrou. Pro mě se jedná o nejslabší Áčková animák letošního roku. Lasseterova banda vsadila na setrvačnost a značku aut a ten stejný děj překroutila do Letadel, přičemž zůstalo až moc stejného. Nechápu proč na těch tribunách seděli samé auta a všude, kromě hlavních postav, byly auta. Když už to muselo být, tak se z toho všeho dalo vytěžit určitě víc, protože let přes celý svět byl velice zkratkovitě a zbrkle odvyprávěný, abychom se vešli to stopáše cca 90 minut. Jako pozitivum vnímám mexikána El-ču (plneho žháve lásky) :)), který mě velmi bavil a zpříjemnil celý ten laxní carboot! "Ja jsem ikáros a ona slunce, když se k ni přibližim, tak roztáju"(22.12.2013)

• LiborGondek

Už ani animovaný film není co býval... Předně vůbec nechápu, který chorý mozek vymyslel něco takového. Letadla jsou prostě Auta (Cars) v přestrojení, nic jiného nečekejte. Bohužel kromě toho jsou také o dost víc uhozená, nedává to smysl a není to vtipné. Blesk Steve byl alespoň, když už nic jiného, závoďák. Auto určené na závody. Ale tahle hnojící jednovrtulová Cessna (slovy R. Hammonda z jiného pořadu - létající pračka) se žádných interkontinentálních závodů neúčastní a to z jednoduchého důvodu - je to opravdu extrémně pomalé letadlo. Když to shrnu, to co za něco stálo byla obyčejná, prachsprostá kopii Aut (Cars), a to ostatní stálo za hov... 25%(15.12.2013)

• - Tvorcovia si pred samotnou výrobou filmu vyskúšali všetky druhy lietania - teplovzdušné balóny, bombardéry z 2. svetovej vojny, prúdové i civilné lietadlá. Zúčastnili sa leteckých dní, navštívili múzeá a letiská, nahrávali zvuky lietadiel, rozprávali sa s priekopníkmi letectva, aby sa im čo najvernejšie podarilo zobraziť atmosféru a svet lietania. (peiton)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. srpna 2013 na EAA AirVenture ve městě Oshkosh ve státě Wisconsin. (Varan)

• - Po snímke Macko Pú a Heffalump (2005) je to iba druhý film spoločnosti DisneyToon Studios, ktorý bol uvedený v amerických kinách. (Spilvo)