Hmmmm, nic inovátorského se samozřejmě nekoná! Původní Pixarovka (Auta) kompletně pod Disneym totiž znamená pouze průměrný animák. Na ten se sice kouká pěkně, ale vše je naprosto zbytečné (jde o tržby, my vímeeee) a vůbec bych se nedivil dalšímu ždímání nápadu např. ve filmech Lodě, Motorky, apod. Doba Pixaru je již bohužel opravdu neodvratně pryč! PALEC DOLŮ! :-((2.9.2013)

Kdo ještě neviděl ani Auta a ani Auta 2? Ne, nehlaste se všichni! OK, takže kdo je neviděl, může klidně na Letadla kouknout. Všimne si povedené animace, neoriginálního námětu a černobíle nalinkovaného děje, určeného pro děti. No a vy, co jste Auta viděli, tak si ušetřete cca 82 minut (ano, 10 minut z filmu sežerou závěrečné titulky, asi hlavně proto, že se na filmu podle typu jmen a hlavně jejich počtu podílela zhruba tak čtvrtina Indie). Letadla jsou totiž naprosto nenápaditou vykrádačkou obou Auto-filmů, s nimiž sice mají jen jednu společnou postavu (Brent Mustangburger coby komentátor), ale 99% shodu v typech charakterů i základním ději. Howgh.(27.1.2014)

• Junglista

R.I.P. Pixar (FY Disney)... ale co se namáhat že jo. "Vezmem jako mustr Auta. Scénář necháme, akorát vyměníme dopravní prostředky. Vynecháme legrácky, očešeme vtípky a hodně přitlačíme na moralitky. Jééé, ony nám tam zbyly jenom ty morality... No a? Stejně je to pro děcka, to stačí" - tak zhruba asi takhle podle mě probíhaly myšlenkový pochody tvůrců. Letadla sou typickym příkladem ždímačky i toho 2x vyždímanýho. Takže zbyla jedna velká otravná, hodinu a půl trvající masáž pro děti, jak se maj chovat. A pouze 2 povedený vtipy na celou stopáž (skyPad a Flysenhower), to je zatraceně málo. Úplně zbytečnej film a přál bych si, aby dvojka byla propadák (určitě nebude).(31.10.2013)

• Aleee89

Auta v bledě modrém, no možná trochu bledším. S Pixarem to jde s kopce, rozhodně to není jako dříve - co film, to pecka. Auta jsem také nikdy neměla příliš v lásce, Letadla jsou ještě o úroveň níž, protože opakují vše, co už tu bylo, a samozřejmě to dělají hůře. Schematický příběh, kdy přesně odhadnete, co se bude dít, není tím, co by vás upoutalo. A ano, chápu, že je to pohádka s jistými žánrovými konvencemi. Jenže ono to je místy neskutečně pitomé. A není to ani vtipné.(4.1.2014)

• milka

V podstatě o tom samém jako spřízněná Auta, akorát tomu chybí ona pixarovská nápaditost, svěží humor a vlastně jakákoliv šťáva. Tady se prostě jede celou dobu na neutrál a je na tom až bolestivě vidět, že to celé mělo jít rovnou na dvd a tvůrci se tak o nějakou extra porci humoru a zábavy ani moc nesnaží. Děti budou nejspíš opět zase spokojené, lidé starší dvanácti let už ale usnou někde v polovině filmu.(9.12.2013)

• - Ned a Zed sú lietadlá typu Extra 300s, Bravo a Echo sú stíhačky F/A-18Fs, Leadbottom je dvojplošník PT-17 Stearman, Bulldog je De Havilland Comet DH.88, Dusty je Air Tractor AT-402, Ishan je AeroCanard FG a Skipper je Chance Vought F4U Corsair. (stefi7773)

• - V kvalifikácii zavadí jedno z lietadiel krídlom do pilóna a musí núdzovo pristáť lenže pristáva iné lietadlo. (Raketoplan)

• - Skipper nosí farebnú schému podobnú tej, ktorú používala letka "Jolly Roger" na svojich lietadlách VF-17 v druhej svetovej vojne. (Spilvo)