Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

Trailer 1

dom156

Na Práška a spol. se vcelku dobře dívalo a i děj, který byl předvídatelný se mi celkem líbil. Řemeslně se celý animovaný film povedl, žádné vady na kráse jsem si nevšiml. Nicméně sympatický hlavní hrdina a fakt, že je to dobře uděláno již nezaručí nadprůměrné hodnocení, jelikož takovýchto animáků dostaneme za rok mraky a těžko pak hodnotit, když všechny vypadají skoro podobně. Takže bud musí tvůrci přijít s něčím inovativním či se člověk budu muset rýpat v detailech. Za mě průměr. ()

Elhruso

Dalo by se říct, totálně zkopírované auta, předělaná do letadel. Prakticky tento film nepřinesl nic nového a není na něm nic, co by si měl člověk užít. Zde se prostě scénárista moc nepředvedl, totálně stejné jako auta a to naprosto ve všem. Jsem jen zvědav, s čím dorazí tvůrci příště, budou to lodě, traktory nebo motorky? ()

Trapper33

Ne, ne a ne! Po skvělých Autech a jejich horším pokračování přichází na první pohled zajímavý nápad, ale na jakékoliv další pohledy, předvídatelný a ve spoustě směrů stejný film jako Auta. Ač animáky miluju, tohle mě vůbec nenadchlo a je mi líto, že se dneska točí podobné vykrádačky předchozích úspěšných filmů. ()

numi

Byl jsem pozitivní - neočekával jsem vykrádačku, ale zajímavý způsob rozšíření pixarovského světa aut, navíc zaštítěný Lasseterem. Výsledek je ale mdlý. Spousta nevtipných fórků, rutinní zpracování, tuctový příběh... další povedená disneyovská perlička k Boltovi a Na vlásku se neurodila. Ale ukoukat se to samozřejmě dá. ()

ivishka

Ačkoliv jsem si říkala, že další animované filmy pro dnešní děti sledovat nebudu, tak jsem se odhodlala. Letadla by se klidně mohla nechat pojmenovat třeba Auta podtitul letadla, jelikož výrazy byly naprosto stejné a vtipy také. Jakkoliv toto zní kriticky, tak i přesto jsem se dokázala skvěle pobavit nad klasickými dějovými liniemi podobných filmů pro děti. I když ono to jen pro ty děti vůbec být nemusí. Letadla jsou nenáročná a zobrazují opět jednoho hrdinu - dříve naprostého outsidera, který z nuly na sto dokázal všem divákům v sále dostat slzy do očí. Ještě teď cítím tu sentimentálnost, ale díky tomu, jak jsem se pobavila nemohu dát nižší hodnocení. ()

• Na začátku filmu, když Dottie předvádí Práškovi, co se stane, když se bude přepínat, hodí naštvaně klíčem, který odletí pryč. V dalším záběru klíč opět drží. (aerokh)
  • Tvorcovia si pred samotnou výrobou filmu vyskúšali všetky druhy lietania - teplovzdušné balóny, bombardéry z 2. svetovej vojny, prúdové i civilné lietadlá. Zúčastnili sa leteckých dní, navštívili múzeá a letiská, nahrávali zvuky lietadiel, rozprávali sa s priekopníkmi letectva, aby sa im čo najvernejšie podarilo zobraziť atmosféru a svet lietania. (peiton)
  • Dustyho mal pôvodne nahovoriť Jon Cryer, no po istom čase od projektu odstúpil. (odmocnina)

Související novinky

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (více)

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Protože letos překoná rekord v celkových ročních kinotržbách. Dosavadní nejvyšší tržby (3,791 miliardy dolarů) dosáhlo studio v roce 2010 zejména díky miliardovým hitům Toy Story 3 a Alenka v říši… (více)

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

24.12.2012

Vánoce bez pohádky? Nebojte, máme pro vás hned dvě. I když jedna z nich bude vlastně letní hit. Možná. Studio Disney původně chtělo uvést Planes, spin-off k pixarovských Autům, rovnou na DVD a blu… (více)