Letadla

Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

• Master19

No tak, po pěti minutách je jasné, co se stane, co se stane pak, i co se stane potom i jak to celé dopadne. Bez špetky napětí. Zpozornil jsem jen při průletu tunelem a... no, asi ani tvůrci nevěděli co s tím. Trapas. Jestli existuje někdo, kdo během kvalifikace netušil a nevěřil, že to celé Prášek vyhraje, pak mu gratuluji k opravdu snadno překvapitelné mysli... ;-)(14.1.2018)

Bolo len otázkou času,kedy po úspešných Autách prídu na rad dalšie ,,hovoriace stroje".Lietadlá malých divákov spoľahlivo zaujmú pôsobivou animáciou i divokými naháňačkami medzi oblakmi.Sympatický je aj hlavný hrdina-smoliar s veľkým srdcom a ešte väčšími snami,ktorý ponúka užitočné posolstvo:Ked zabudneme na strach,ktorý nás brzdí,budeme prekvapení výsledkami.Posolstvo aj pre mňa.(23.9.2013)

• packa

Výsledek? Mnohem horší než druhá Auta. Vizuál? Mnohem horší než první Auta! Termín "předvídatelný příběh" dostává zcela nový rozměr. Humoru film obsahuje asi tolik, kolik účinné léčivé látky najdeme v placebu - nebavily se ani nejmenší děti a to je opravdu velký průšvih. Za dvě s odřenýma ušima, ale mám sto chutí za tu nudu klidně obě strhnout, jako výstrahu pro příště, producente Johne Lassetere...(1.9.2013)

• vteco

Názorný příklad toho, jak se dá z kopírování úspěšného titulu (Auta) vyždímat co nejvíce peněz. Neuvěřitelně laciná kopie, kterou by poznalo i dítě předškolního věku. Příběh je nezajímavý a neoriginální, stejně tak postavy, kterým se akorát přidala křídla a vrtule. Aspoň, že animace je stále povedená a krásná na pohled. Celkově se mi ovšem tah Pixaru nelíbí, pro mne je to jen nepotřebný spin-off skvělých a již zmíněných Aut. /45%/(3.11.2014)

• zolo23

Už od začiatku je jasné, že nás čaká rutinná jazda, ktorá bude mať všetky parametre pre výchovu detí. Bohužiaľ Pixaru dochádzajú nápady a keď to pôjde takto ďalej v budúcnosti môžu byť totálne stratový. Najhoršie na "lietadlách" je fakt, že som sa ani raz nezasmial, žiadna vtipná scéna, ktorá by ma aspoň troška pobavila sa nedostavila...a to mám animáky naozaj rád. Lenže možností má Pixar neúrekom, po autách, lietadlách môžu prísť s čímkoľvek, ale to by si kopali vlastný hrob. Dúfam, že sa vyberú inou cestou, pretože iné štúdia určite nespia. 3D podpriemerné.(19.2.2014)

• - Skipper nosí farebnú schému podobnú tej, ktorú používala letka "Jolly Roger" na svojich lietadlách VF-17 v druhej svetovej vojne. (Spilvo)

• - Otec i dědeček režiséra byli profesionální piloti. (jenik71)

• - V kvalifikácii zavadí jedno z lietadiel krídlom do pilóna a musí núdzovo pristáť lenže pristáva iné lietadlo. (Raketoplan)