Reklama

Reklama

Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

(více)

Videa (57)

Recenze (296)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $90,282,580Tržby Celosvetovo $231,700,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $23,507,578 //počet predaných kusov 1,143,902Tržby za predaj DVD v USA $35,392,512 //počet predaných kusov 2,026,726║ taká nádstavba pre legendárne Autá, ktorá svojím prevedením neurazí a v pohode spĺňa grafické normy aj keď to je za nižší rozpočet než je zvykom u animákov, len je tak troška na škodu že sa tvorcovia viac nepohrali s príbehom a ponúkli len šablónku príbehu z prvých Aut a to súťaživosť-McQueen-Hudson, aj keď v rámci prednesu dialógov to je snaživé a na dobrej úrovni nedokážu narážky a odfrky patrične strhnúť, 3D v pohode, Slovenský dabing klasicky dobrý /videl v kine 3D verziu 2x: 65%/ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

V roce 2013 prožíval Pixar údobí spojené s tuhou Disneyovskou přestavbou/syntézou, a tak po slabých Autech 2 a "OK, but..." Rebelce vedle "čistě Pixarácké" Univerzity Pro Příšerky, "u Disneyho" vznikl jiný zcela jistý kasaštyk - Letadla, animák "from the world of Cars" (česky o řád šíleněji "ze světa, kde Auta mají křídla":)). A světe div se, ona je to naprostá kopírka Aut, od příběhu o megazávodu všech megazávodů přes mladičkého ambiciózního hrdinu až po starého mentora, vláčícího za sebou trauma z mladých let. Jistě, Blesk McQueen nebyl žádný vidlák (nebo možná byl, vzpomeňte si, že o jeho minulosti se nikde nemluvilo krom toho, že "mu kluci z Nerezky jako nováčkovi dali šanci") a byl docela nesnesitelný sobecký machýrek, zatímco Prášek je jen skromné letadélko, které cítí, že má na víc... a má fóbii z výšek, ehm... se kterou to nakonec není tak horké, ehm ehm... Ale nejde nevidět, odkud to vše vzešlo. No, zkrátka a dobře dá se na to dívat, protože vizuálně to celkem odpovídá roku 2013, a Mark Mancina (který kdysi před lety složil úžasné soundtracky třeba k Nebezpečné Rychlosti a Mizerům) stále umí, ale je to celé prosté jakéhokoliv překvapení. Tedy krom toho, že scéna osvětlující Skipperovo trauma podobně jako jisté kousky Aut 2 není zrovna pro děti:P Ale je to natočené jistou rukou, má to tempo, a hlavně vaše děti to trápit rozhodně nebude, protože si toho, že to vlastně už někde viděly, nevšimnou:) Takže budu smířlivý a dám stejně jako Autům 2, tj. 60%. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Mix všetkého priemerného zo sveta animákov, zmiešané s niekoľkými originálnymi hláškami, šmrncnuté obyčajným príbehom, ktorý je situovaný do exotického prostredia. Výsledok nie je nič iné ako všedná a rutinná jazda, ktorá ničím neprekvapí, ale aspoň rýchlo odsýpa. V kine by som si ale asi pýtal späť peniaze. 55%. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mým životním snem je řídit ze zálohy ofenzivní smršť FC Barcelony, ale splnění tohoto snu je asi stejně pravděpodobné, jako účast práškovacího letadla ve stíhacím závodě kolem světa. Jenže v pohádkách se sny plní tak nějak snadněji, což je z výchovného hlediska rozhodně dobře a tak je možné Práškovi zafandit na poli, v Himalájích i nad Pacifikem. Je to celkem zábavné, i když šablonovité tak, že i moje malé děti odhadly výsledek již před startem. Kromě toho mne poněkud zaráží, že s výjimkou Ripslingera si žádné z letadel při závodění nezpotilo ani vrtuli a všichni v pohodě dolétli v patrně předem domluveném pořadí. Jenže vyhrál Američan a tak si nikdo nedovolí podávat protest a asijské sázkařské mafie se zase napakují. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Kdo ještě neviděl ani Auta a ani Auta 2? Ne, nehlaste se všichni! OK, takže kdo je neviděl, může klidně na Letadla kouknout. Všimne si povedené animace, neoriginálního námětu a černobíle nalinkovaného děje, určeného pro děti. No a vy, co jste Auta viděli, tak si ušetřete cca 82 minut (ano, 10 minut z filmu sežerou závěrečné titulky, asi hlavně proto, že se na filmu podle typu jmen a hlavně jejich počtu podílela zhruba tak čtvrtina Indie). Letadla jsou totiž naprosto nenápaditou vykrádačkou obou Auto-filmů, s nimiž sice mají jen jednu společnou postavu (Brent Mustangburger coby komentátor), ale 99% shodu v typech charakterů i základním ději. Howgh. ()

Galerie (94)

Zajímavosti (20)

  • Bravo a Echo dabují Val Kilmer a Anthony Edwards, kteří se potkali ve filmu Top Gun (1986). Navíc jejich postavy Echo a Bravo mají stejný design helmy, jako měli oba herci právě ve zmíněném snímku. (Cheeker)
  • Na začátku filmu, když Dottie předvádí Práškovi, co se stane, když se bude přepínat, hodí naštvaně klíčem, který odletí pryč. V dalším záběru klíč opět drží. (aerokh)
  • Celosvětová premiéra proběhla 2. srpna 2013 na EAA AirVenture ve městě Oshkosh ve státě Wisconsin. (Varan)

Reklama

Reklama