poster

Letadla

 • anglický

  Planes

 • slovenský

  Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Mým životním snem je řídit ze zálohy ofenzivní smršť FC Barcelony, ale splnění tohoto snu je asi stejně pravděpodobné, jako účast práškovacího letadla ve stíhacím závodě kolem světa. Jenže v pohádkách se sny plní tak nějak snadněji, což je z výchovného hlediska rozhodně dobře a tak je možné Práškovi zafandit na poli, v Himalájích i nad Pacifikem. Je to celkem zábavné, i když šablonovité tak, že i moje malé děti odhadly výsledek již před startem. Kromě toho mne poněkud zaráží, že s výjimkou Ripslingera si žádné z letadel při závodění nezpotilo ani vrtuli a všichni v pohodě dolétli v patrně předem domluveném pořadí. Jenže vyhrál Američan a tak si nikdo nedovolí podávat protest a asijské sázkařské mafie se zase napakují.(27.12.2013)

 • vteco
  **

  Názorný příklad toho, jak se dá z kopírování úspěšného titulu (Auta) vyždímat co nejvíce peněz. Neuvěřitelně laciná kopie, kterou by poznalo i dítě předškolního věku. Příběh je nezajímavý a neoriginální, stejně tak postavy, kterým se akorát přidala křídla a vrtule. Aspoň, že animace je stále povedená a krásná na pohled. Celkově se mi ovšem tah Pixaru nelíbí, pro mne je to jen nepotřebný spin-off skvělých a již zmíněných Aut. /45%/(3.11.2014)

 • FFilipCZ
  ***

  Je očividně zřejmé, že se tvůrci po ne moc úspěšných Autech 2 stále snaží vytřískat nějaký ten dollar z formátu Bleska McQueena. V podstatě nulová inovativnost, hodně předvídatelné a ve všech ohledech horší než například jiný animák Turbo, který má dá se říci totožný děj. Jednu hvězdu dávám za povedený soundtrack, druhou za celkovou animaci (prostředí, letadla a jejich obličeje) a třetí za trefný dabing všech národností (v původním znění).(9.12.2013)

 • becki_tu
  ***

  Letadla doplácí na to, že vznikla po skvělých Autech. Právě Auta totiž měla výhodu v tom, že přišla s tímto konceptem jako první a pochopitelně bylo jen otázkou času, kdy vznikne série s jinými dopravními prostředky v hlavní roli. Nemám nic proti podobným příběhům o outsiderovi/hrdinovi a do animáků zkrátka patří, až už jde o auta, princezny, zvířata, padouchy nebo cokoliv jiného. Letadla však ničím novým nepřekvapují a po celou dobu hrají na jistotu, což sráží celkovou zábavnost oproti špičkám v žánru přeci jen o level níž.(19.12.2013)

 • gogos
  ****

  Ano, je to kopírka Aut se vším všudy. Ano, je to přímočará naivní blbina pro děti. Ani, nemá to úplně geniální animaci. Ale je to taky zatraceně příjemná podívaná, která alespoň v cz dabingu disponuje řadou vtipných hlášek a mě rozhodně pobavila. Zcela zasloužené 4*(24.7.2014)

 • - Dustyho mal pôvodne nahovoriť Jon Cryer, no po istom čase od projektu odstúpil. (stefi7773)

 • - Poté, co Prášek spadne do moře, nabízejí mu ostatní letadla součástky na opravu. Ishani mu dá svou vrtuli, ta by byla ve skutečnosti pro Práška nepoužitelná, protože Ishani má vrtuli tlačnou a Prášek tažnou. (aerokh)

 • - Otec i dědeček režiséra byli profesionální piloti. (jenik71)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace