Letadla

Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

• KASUGI

Nebylo to špatné, ale nehorázně mě tam iritovalo, jak byl Prášek úplně hotový z toho, že učitel Skipper mu lhal o tom, že je válečný hrdina a že má spoustu splněných misí. Prostě Prášek uvažuje stylem: to snad není možný, trénovala mě nula a snad i prohraju ten závod. Nejvetší prasárna je ale v tom, že do konce nepříjde žádné americké moudro, žádné ponaučení, že je Prášek dement. Ne, Skipper se mu omluví, vysvětlí, proč mu lhal a v závěru ho ještě "musí" přesvědčit, že nula není. Byl to nějaký nešťastný scénáristický podpráh, nebo to fakt takhle amíci cíleně napsali?(30.7.2016)

Pět hvězd především za to, že na pohádce v kině jsem byl coby krásný svěží a hlavně dospělý chlapík prvně. Po 18 letech kdy jsem se v našem domácím kině bavil při sledování snědé Pocahontas, jsem byl nadšený, kolik dětiček vlastně při odpolední páté hodině v dnešní době kino navštěvuje... Nevěřil jsem vlastním očím. Tolik capartů a přesto hodinu a půl v sále klid??? No to je další důvod užít si animák plnými doušky a napálit mu pět hvězd. Dál budu brnkat na city, pač jsem byl i s mými rodiči, s mými bratříčky a v neposlední řadě s mojí životní partnerkou a to všechno do kupy tvoří opět skvělou podívanou v podání pěti hvězd. Tak k filmu. Má obrovskou výhodu, že trvá pouhých 92 minut, pač při letních mrazech v kině by mě brzy mohla taky prasknout větvička. Prášek skoč do pole je velký sympaťák společně s celým jeho týmem. Moc se mi líbila úvodní pasáž flmu, počínaje trénováním na jeho poli, které následovalo prvním závodem, to byla celkem prcina. Jo fakt jsem se bavil. Skvělé pokračování aut a už se celkem i těším na budoucí lodičky, lokomotivy nebo co to bude... 90%(18.9.2013)

V zásadě velká škoda, že se tentokrát ještě tvůrci neodprostili od tématu závodění. To bylo tahákem pro Auta, ale tam byl hlavním hrdinou přeci jen závoďák. Tady práškovací letadlo v tom snu stát se někým víc než jen práškovačem se mohlo přetavit v téměř cokoliv a oni zůstali u osvědčeného závodění. Což je fakt škoda, ale na druhou stranu si to tématicky s Auty nijak nezadá. Animace mi přijde prakticky totožná. Snad jen ty charaktery jsou mi méně po chuti. A taky v autech dvojce byl zajímavý ital, tady je hlavní šmejd amík, takže to moc nebere a snaží se to dorovnat mixem z celého světa. Mexikánec, kanadská Francouzska, Brit, Indka. Jo ta indka to bylo pro mě něco, vzhledem k tomu jak jsem na indii ulítlí, tak pasáž z Indie, s indickou hudbou to bylo pro mě slastné koukání :D Jinak to ze schématu prakticky v ničem nevybočuje, což neberu jako mínus, protože to zpracovali dobře, takže se to dorovnává leckterým obdobným zápletkám jiného zpracování. Užil jsem si to, bavilo mě to.(27.12.2015)

• JJ.Gibson

Letadla jsem zvolil jako alternativu, pač Auta 3 ještě nebyla natočena a kdo ví, jestli budou :) Ale měl jsem chuť se podívat na další film z tohoto animovaného prostředí. Kdybych Auta neznal, tak by se mi Letadla líbila o něco více, ale ne zas o mnoho. Bohužel mi zde chybí humor a příjemnější postavy. Letadla neuvěřitelně trpí tím, že absolutně vykradli Auta, nepřišli s ničím originálním, se žádným novým poutavým příběhem. Prostě s ničím a jelikož je to od, dá se říci stejného studia atd. tak se to zkrátka nedá odpustit!!! Je mi líto, ale na víc, než dvě hvězdy to nemá...(12.5.2014)

Mix všetkého priemerného zo sveta animákov, zmiešané s niekoľkými originálnymi hláškami, šmrncnuté obyčajným príbehom, ktorý je situovaný do exotického prostredia. Výsledok nie je nič iné ako všedná a rutinná jazda, ktorá ničím neprekvapí, ale aspoň rýchlo odsýpa. V kine by som si ale asi pýtal späť peniaze. 55%.(19.1.2014)

• - Skipper nosí farebnú schému podobnú tej, ktorú používala letka "Jolly Roger" na svojich lietadlách VF-17 v druhej svetovej vojne. (Spilvo)

• - Dustyho mal pôvodne nahovoriť Jon Cryer, no po istom čase od projektu odstúpil. (stefi7773)

• - Otec i dědeček režiséra byli profesionální piloti. (jenik71)