Letadla

Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

• vteco

Názorný příklad toho, jak se dá z kopírování úspěšného titulu (Auta) vyždímat co nejvíce peněz. Neuvěřitelně laciná kopie, kterou by poznalo i dítě předškolního věku. Příběh je nezajímavý a neoriginální, stejně tak postavy, kterým se akorát přidala křídla a vrtule. Aspoň, že animace je stále povedená a krásná na pohled. Celkově se mi ovšem tah Pixaru nelíbí, pro mne je to jen nepotřebný spin-off skvělých a již zmíněných Aut. /45%/(3.11.2014)

Milé, pekné a príjemné. Vydarená animácia a aj lietadlový námet, len škoda, že dej bol tak ukrutne predvídateľný. Ale aj tak ma to bavilo a rozhodne sa dalo na to pozerať, z veľkej časti aj pre dobrodružný charakter a rozvíjajúce sa priateľstvá medzi lietadlami. Len ma zarážala tá absurdnosť niektorých vecí, teda hlavne, že ľudia boli po celý čas nahrádzané autami, čo bolo vážne odveci. Hlavne keď tam ako nadržané poskakovali na tribúnach počas závodov. To už bolo tak ťažké do toho zakomponovať ľudí? Asi áno...(12.6.2014)

• dopita

Letadla mají hloupoučký příběh, kterej zbaštěj akorát malý děti a nudné zpracování, které je přesně podle Disneyovské šablony na výrobu animáků. Po tom co Disney koupil Pixar jsem doufal v to, že Lassetter a spol pozvednou celou animovanou sekci u Disneye. Jenže to vypadá, že Disney semlel Lassettera i celej Pixar. Že už ani tak nejde o dobrý filmy, ale jen a pouze o prachy. Letadla jsou toho dokladem. Účetní u Disneye si řekli, že natočit animák za pouhých padesát milionů ze světa Aut bude sázka na jistotu (páč oba dva díly Aut byly velkým trhákem). No samozřejmě prachy vydělali, ale film za moc nestojí(29.12.2013)

Po prvý krát som sa vidal do kina na animák po veľmi dlhom čase. Asi od Levieho kráľa som iný ani nevidel. Kino narvané deckami, hádzali po sebe grimasy ako hooligans v zápase AC-Inter, až som sa obával o bezpečnosť. Ale hneď po prvých sekundách ukážok sa upokojili. Čakal som, že príbeh Planes bude vychádzať z príbehu Cars...A toho som sa dosť obával. Autá úprimne poviem ma nebavili. Ale lietadlá sú trošku iné, o štipku lepšie. Aj zaútočia na emócie človeka a dokážu zasiahnuť. Ale aspoň na rozdiel od Cars som sa aj zasmial. Animačne je to fakt pekné a tvorcovia nezabudli ani na svojich predchodcov a aj autíčka majú svoj priestor...Keby sa dalo dať aj na pol hviezdy hodnotenie bolo by to 3,5, ale na 4*** určite nie...takže 3* , ale lepšie ako autíčka....(22.8.2013)

Mix všetkého priemerného zo sveta animákov, zmiešané s niekoľkými originálnymi hláškami, šmrncnuté obyčajným príbehom, ktorý je situovaný do exotického prostredia. Výsledok nie je nič iné ako všedná a rutinná jazda, ktorá ničím neprekvapí, ale aspoň rýchlo odsýpa. V kine by som si ale asi pýtal späť peniaze. 55%.(19.1.2014)

• - Bojový veterán Skipper je vymodelován podle otce Jonha Lastera, bývalého mariňáka. (erazmus)

• - Skipper nosí farebnú schému podobnú tej, ktorú používala letka "Jolly Roger" na svojich lietadlách VF-17 v druhej svetovej vojne. (Spilvo)

• - I přes povědomou vizuální podobu filmu se nejedná o dílo studia Pixar, ale studia DisneyToon, které stejně jako Pixar patří pod studio Walt Disney. (erazmus)