Letadla

Lietadlá

Planes

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Je očividně zřejmé, že se tvůrci po ne moc úspěšných Autech 2 stále snaží vytřískat nějaký ten dollar z formátu Bleska McQueena. V podstatě nulová inovativnost, hodně předvídatelné a ve všech ohledech horší než například jiný animák Turbo, který má dá se říci totožný děj. Jednu hvězdu dávám za povedený soundtrack, druhou za celkovou animaci (prostředí, letadla a jejich obličeje) a třetí za trefný dabing všech národností (v původním znění).(9.12.2013)

• kaylin

Na "Letadlech" je jasné, že vycházejí z pixarovského veleúspěchu "Auta". Jedná se především o komerčně úspěšnou značku, tak proč tuhle značku trochu nepodojit a neudělat "Letadla"? V následujících deseti letech se můžeme těšit na "Vlaky", "Autobusy" a "Lodě", mluví se i o "Raketách". Tyhle filmy mě nebaví. Je mi líto. Graficky je to skvělé. Disney by hodně zklamal, kdyby grafickou stránku podcenil, na druhou stranu letadlo není zas tak těžké animovat, má celkem hladký povrch. Dějově je to banalita. Naprostá klasika o tom, jak jeden outsider dokáže udělat díru do světa. No, čeká mě ještě "Turbo" a mám takový pocit, že to bude z bláta do louže.(6.11.2013)

Byl jsem pozitivní - neočekával jsem vykrádačku, ale zajímavý způsob rozšíření pixarovského světa aut, navíc zaštítěný Lasseterem. Výsledek je ale mdlý. Spousta nevtipných fórků, rutinní zpracování, tuctový příběh... další povedená disneyovská perlička k Boltovi a Na vlásku se neurodila. Ale ukoukat se to samozřejmě dá.(15.9.2013)

Je to o dost lepší jak pokračování, protože tohle je alespoň trošku něčím napínavé, ale pořád to není dokonalé. Úplně beznadějně se tvůrci snažili napodobit Auta, ale bohužel se to nepovedlo. Nicméně podobnost mezi Auty a Letadly tam je Prášek je rádoby McQueen, Skipper jako Dr.Hudson, Ripslinger jako Chuck, prostě nic originálního.(13.4.2016)

Bolo len otázkou času,kedy po úspešných Autách prídu na rad dalšie ,,hovoriace stroje".Lietadlá malých divákov spoľahlivo zaujmú pôsobivou animáciou i divokými naháňačkami medzi oblakmi.Sympatický je aj hlavný hrdina-smoliar s veľkým srdcom a ešte väčšími snami,ktorý ponúka užitočné posolstvo:Ked zabudneme na strach,ktorý nás brzdí,budeme prekvapení výsledkami.Posolstvo aj pre mňa.(23.9.2013)

• - Bojový veterán Skipper je vymodelován podle otce Jonha Lastera, bývalého mariňáka. (erazmus)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. srpna 2013 na EAA AirVenture ve městě Oshkosh ve státě Wisconsin. (Varan)

• - Dustyho strach z výšek byl realisticky zpracován díky spolupráci filmařů s psychoterapeutem. (jenik71)