Letadla

Planes

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

• Master19

No tak, po pěti minutách je jasné, co se stane, co se stane pak, i co se stane potom i jak to celé dopadne. Bez špetky napětí. Zpozornil jsem jen při průletu tunelem a... no, asi ani tvůrci nevěděli co s tím. Trapas. Jestli existuje někdo, kdo během kvalifikace netušil a nevěřil, že to celé Prášek vyhraje, pak mu gratuluji k opravdu snadno překvapitelné mysli... ;-)(14.1.2018)

Bolo len otázkou času,kedy po úspešných Autách prídu na rad dalšie ,,hovoriace stroje".Lietadlá malých divákov spoľahlivo zaujmú pôsobivou animáciou i divokými naháňačkami medzi oblakmi.Sympatický je aj hlavný hrdina-smoliar s veľkým srdcom a ešte väčšími snami,ktorý ponúka užitočné posolstvo:Ked zabudneme na strach,ktorý nás brzdí,budeme prekvapení výsledkami.Posolstvo aj pre mňa.(23.9.2013)

Byl jsem pozitivní - neočekával jsem vykrádačku, ale zajímavý způsob rozšíření pixarovského světa aut, navíc zaštítěný Lasseterem. Výsledek je ale mdlý. Spousta nevtipných fórků, rutinní zpracování, tuctový příběh... další povedená disneyovská perlička k Boltovi a Na vlásku se neurodila. Ale ukoukat se to samozřejmě dá.(15.9.2013)

Na animované príbehy chodievam do kina so svojou dcérou a veľakrát ma dokážu prekvapiť baj zaujať. Vo väčšine prípadov je to však tak, že to čo sa páči dcére sa mne mojím dospeláckym pohľadom neveľmi páči. Tak tomu bolo aj prípade tohoto filmu. Z jej strany maximálna spokojnosť z tej mojej ...no pravdu povediac aj som si pri tom pospala v tom kine. Z môjho pohľadu priemerný animovaný film s veľmi predvídateľnou a otrepanou zápletkou, avšak s ohľadom na ten detský pohľad a s prihľadnutím na to, že adresátom tohto filmu sú predovšetkým deti upravujem podľa toho aj svoje hodnotenie.(8.10.2013)

Včera jsem strávil krásný letecký den v Letňanech (dokonce jsem se i nádherně proletěl) a tak na sklonku dne nás napadlo vzít děti do nedalekého multikina ještě na ty Letadla. Cars znají nejen z filmu, ale i ze šanpónů a autíček a tak se na jejich vzdušnou obdobu těšily. Přiznám se, že jsem v kině rodinné vstupné na 3D film dlouho nekupoval a tak těch 700 set (bez Coly a Popcornu za dalších 200) mi opravdu podlomilo kolena a začínám chápat ty co říkaj.. Pche si počkám půl roku a sosnu to z netu, nejsem blbej za to rvát ty prachy... Tu cena opravdu nechápu a asi by fakt stálo za úvahu se zamyslet nad propadem návštěvností kin a nárůstem stahování. Další šok byl když se příchodem nás 4 počet diváků multikina zdvojnásobil (v sobotu večer!) a já blbec málem vstupenky on-line rezervoval. Příběh letadel je jednoduchý, tuctový ale pro děti snadno pochopitelný. Ousider Prášek je obyčejné práškovací letadélko hce se stát závodním a letět závod kolem světa. Všichni jej od toho zrazují s poukazem, že jeho práce je hnojení pole vitamočkou, ale on si nakonec prosadí svou, kvalifikuje se a závod letí. Cestou jej potkává spousta příhod, přátel i nepřátelských soupeřů , dobrodruštví a on svým výkonem inspiruje všechny ostatní stroje, které se snaží nebýt jen tím pro co byly vyrobeny. To je děj v kostce. Animace mi přišly na rok 2013 průměrné i 3D zpracování. Humoru tam bylo málo a dvou věcem, kterým jsem se usmál (Flypod a Hindenburg) mohli rozumět jen rodiče a to ještě jen někteří. Ta hoďka a půl celkem vpoho uběhla, děti se nenudily, ale neválely se smíchy ani nepolykaly slzičky ve vypjatých okamžicích (jako u jiných animáků). Závěr? Všichni co jsme tam byli máme pro letadla (ne Letadla) slabost. Mně osobně potěšila účast Corsaira ve filmu. F4 byly opravdu zabijáci a patří k mým oblíbeným stíhačům a zabijákům Zer. Takže když to shrnu, ke s tahování nenabádám, ale počkejte si až to budou dávat v TV a za těch 700 Kč jděte s dětmi na něco jiného. Hvězda navíc za Skippera, ale pořád je to jen na tři kapky vitamočky. * * * PS. Co bude příště? Lodě, vlaky?(8.9.2013)

• - Otec i dědeček režiséra byli profesionální piloti. (jenik71)

• - Skipper nosí farebnú schému podobnú tej, ktorú používala letka "Jolly Roger" na svojich lietadlách VF-17 v druhej svetovej vojne. (Spilvo)

• - Několik dní před uvedením filmu do kin vyšla stejnojmenná PC hra. (slipknotfan)