Nejzdařilejší ze série burianovských komedií, natočených v třicátých letech, pojednává o tom, co způsobila urážka císařského majestátu, a o snaze vyhnout se trestu. Postava majitele dílny na výrobu hudebních nástrojů a neprávem nevyznamenaného člena městské domobrany patří k nejslavnějším rolím mistra českých komiků Vlasty Buriana. Stejnojmenná píseň z tohoto filmu nabyla obecné proslulosti. Růžena Šlemrová zde výjimečně ztvárnila jinou roli než obvyklou dámu z lepší společnosti. Výborný a netypický je i Jindřich Plachta. Podle jevištní frašky E. A. Longena "Už mne vezou" natočil nestárnoucí komedii, která je nadšeně vítána už několikátou generací diváků, režisér Martin Frič v roce 1932. (Česká televize)

sator

Asi 30 let mi trvalo než mi došlo že Liguééére je likér....😎 Skvělá hudba mimochodem... Ve filmu zazní dvě písničky a obě je zpívá Vlasta Burian: Už to máme hotový a Anton Špelec.  Hudbu k nim zkomponoval Jára Beneš a text napsal Jaroslav Mottl. ()

Mrkvič

Burian v jedné z životních rolí. Několik nezapomenutelných scén, které sice vždy těžko spojuji do tohohle filmu, ale stejně jsou výborné. Burian tu haleká při každé příležitosti a pokaždý je to kouzelný. K tomu mu přihrává řada dalších skvělých českých herců. ()

honz

Anton Špelec nechce nastoupit do vězení, pošle tam tedy "náhradníka". Sám sebe tak vlastně uvězní doma, a to pro něj také není to pravé... Klasická situační komedie s Vlastou Burianem v titulní roli. ()

pytlik...

Jeden z těch slabších Burianových kousků, který se zdlouhavě táhne a kde hustota vtipu na metr čtver..tedy úsečný filmu dosahuje velice řídké úrovně. No a protože mě snímek celkem nudil, já zase budu nudit ostatní a otevřu si tu takové malé lingvistické okénko. Např. mnoho lidí se domnívá, že "ostrostřelec" znamená, že Burian střílel přesně, že měl ránu jako málokdo. Jenomže to by se musel jmenovat "přesnostřelec". Ostrostřelec znamená, že měl povolení používat ostrou munici, narozdíl od ostatních, kteří si směli do pušek ládovat pouze náboje slepé. Které se tehdy ještě správně a logicky nazývaly "tupé". Jenomže komise byly zahlceny žádostmi od začátečníků, kteří by rádi tu počáteční fázi přeskočili a chtěli hned výhody zkušených, protože se jim z neznámého důvodu nelíbilo označení "tupostřelci", takže se to vyřešilo šalamounsky, přejmenováním těch neškodných nábojů, a zelenáči začali být na oslovení "slepostřelci" naopak hrdí, protože za a) cech lepičů měl tehdy ještě zvuk a dokonce i vlastní erb, na kterém byl zobrazen samec od slepice, tj. slepič b) z nového názvu se dalo soudit, že umějí střílet poslepu (což mimochodem umí každý, ale trefí se jen málokdo). ()

Kosmik 1

Vynikající! Stejně jako Vlasta Burian. Jeho filmy mám hrozně rád a vždycky se u nich zasměju. Filmy s Vlastou Burianem jsou kvalitní a nemělo by se na ně nikdy zapomenout, stejně tak ani na pana Vlastu Buriana. Liguéééééreeeeee. :-) ()

MI-380

Zdaleka nejde jen o Buriana, tenhle film nestárne i díky kvalitnímu scénáři, profesionální režii a výborným hercům ve všech významných vedlejších rolích: 85% (aktuálně 7283 hodnotících, průměr 82%). ()

Autogram

Burian tu nie je za celkom blbého a to je len dobre. Nemusím tak sledovať jeho nekonečné grimasy a film má aj seriózny dej. Nedorozumenia a zámeny sú ako v každej komédii toho obdobia nevyhnutné, ale nie je to až taká zábava, ako v neskorších filmoch napríklad s Novým. ()