Grizzly zabiják

• USA Into the Grizzly Maze (více)

James Marsden, Thomas Jane, Piper Perabová a Billy Bob Thornton se představí v akcí nabitém dobrodružství, které se odehrává v aljašské divočině. Když začne v místním městečku řádit nelítostný medvěd grizzly, šerif se vydá do lesa hledat svou manželku ekoložku. Místo ní zde však narazí na svého bratra, bývalého zločince, se kterým si už dávno nemá co říct. Oba se brzy ocitnou na útěku před obrovským medvědím zabijákem. Z lovce se stává lovná zvěř v tomto thrilleru o síle přírody a pachu krve, který zvedne diváky ze židlí. (Cinemax)

malylada

Tak hodně známých herců se mihlo v tomto kousku a asi je to nejlepší horor, kde je zabiják lesní zvíře. Scény a střih s Grizzlym je perfektní a vizuál je více než slušný. Zvlášť závěrečná akční sekvence je opravdu povedená. Možná příliš dialogů ve scénáři, takže napětí a akční rádius není takový, jak jsem očekával......6/10 ()

corpsy

Pôjdem z hodnotením dole. Prečo? Pretože ak som si začiatkom roka 2012 ( obdobie výroby snímku ) myslel, že sa dočkám akejsi oldschoolovky ( teda aspoň v rámci trikovej réžie ) plnej gore, tak som sa o 5 rokov neskôr dosť zmýlil. Kamerovo lahodná minútka, ten zvyšok prihrievané halušky s bryndzou. ()

Astaroth12

Krásna i drsná nedotknutá príroda.Macko bol impozantný a naozaj pri jeho nasranej tvári mi stali všetky chlpy na ľavej polke riti ale vážne išiel z neho strach.Len jedno bolo viac než divné,že poltónový macko sa pri budúcej obeti zjavil bez varovania(žiadne šuchotanie ani dupot jeho ťažkej váhy)naskytá sa otázka je to medveď baletka,medveď veverička alebo scenár je tak nastavený aby tu bola efektnosť vrážd a logika sa išla modliť do kostola a asi mala veľa hriechov,bola tam dosť dlho.Ale tento krát mi to nevadilo,lebo film mal dvoch silných ťahúňov-majestátneho a veľmi krvilačného maca a silno ponuré prostredie,ktoré je stvorené pre atmosféru a tuto nebolo inač.A ešte jednu výhodu som zabudol a to známych a veľmi dobre hrajúcich hercov.Tento krát medveď figuroval na zozname najčastejšie hrajúcich hercov a to je len dobre,svedčilo mu to a ja by som mu za ten bezchybný výkon dal oscara. Som vážne spokojný!!!!!!!!!!!! ()

curunir

,,...KEĎ SA NAŠTVE GRIZLY JE MU JEDNO, ČI SI DREVORUBAČ ALEBO OCHRANCA, VŠETCI CHUTÍME ROVNAKO." __ Filmov o grizlym zabijakovi je samozrejme viacero a na tento som náhodou narazil na JOJke, keď už bol v scéne na rúbanisku ako-tak rozbehnutý, no nerobilo mi problém sa v ňom orientovať a zaujalo ma aj slušné obsadenie (Jane, Thornton, Perabo, Glenn). Sledovanie potom ukončilo moje zaspanie počas jednej zo siahodlhých reklám. Pri jeho spätnom lustrovaní ma zaujalo jeho tunajšie pomerne slabé hodnotenie a rozhodol som sa, že si grizlyho po čase pozriem ešte raz celého. Vo výsledku ozaj nejde o žiadne veľdielo, ktoré naplno nevyužíva ani svoje najväčšie prirodzené devízy. Atmosféra severoamerickej divočiny síce pôsobí príťažlivo, je však poňatá v niekoľkých dookola sa opakujúcich záberoch, čo vyznieva veľmi rutinne. Rovnako zobrazenie brutality a gore efektov je akési polotelevízne, nedopovedané... Thorntovi postavu lovca jednoducho nezožeriete (zato ho zožerie niekto iný...) a ani s Thomasom Janem sa neviem priveľmi stotožniť. Hoci som teraz na ,,Grizlyho" nakydal, má iba pohodových 80 minút a dej pomerne dobre odsýpa a preto, kto nevidel nejaký obdobný film a má akurát trochu času, nech sa páči. Ináč neverím, že by takýto beštiálny zvierací jedinec mohol existovať. (2409. hodnotenie, 266. komentár k filmu) ()

ledzepfan

Herecky sympatické. Kamera zručně těží z krásy alijašské divočiny. Medvěd a scény s ním fakt parádní. Ale- to je kurva fakt tak těžké naroubovat všechny tyhle klady na příběh který by byl trošku méně šablonovitoklišoidní?! A fakt nejde konec napsat jinak než naprosto nesmyslným fightem?... Jednotlivé fragmenty mě bavily, ale celek mě zase mírně dopálil. ()

schizmo

Mě ty trailery jednou přivedu do hrobu. Jeden z nejočekávanějších hororů za poslední dobu právě díky navnazujícímu traileru není ničím jiným, než nepovedenou kontrastující mozaikou nedotaženého scénáře, sotva uvěřitelných hereckých výkonů, krásné přírody a především celé kompilace efektů, které jsou buď totální top (především gore scény) nebo totální fraška působící jako nepovedené počítačové simulace z třeti-ligového dokumentu o dinosaurech. Pokud mluvíme o gore, tak je tady na co koukat - noha prorvaná klackem vypadá jak živá, stejně jako BB Thornton s utrženou půlkou xichtu. Pokud mám i nadále spoilovat, tak nejčastější scéna, kterou ve filmu uvidíte, je jak se banda zdrhajících lidí (paradoně většinou policajti) netrefí do medvěda o velikosti slona. Samotný závěr je už jen přehnanej hrot, kterej působí jako scéna z filmu Gigakrakatice vs. žralokosaurus, s docela podobnou produkcí jako bonusem. Jednoznačné zklamání... ()

maddy

Čo iného očakávať od hororu/thrilleru s názvom Grizzly ako obyčajné Béčko? Animal horory vo všeobecnosti patria k môjmu najmenej obľúbenému hororovému subžánru a zvyčajne ich nevyhľadávam a tak ma ani Grizzly nepresvedčil o opaku. Na nejakú strašidelnú atmosféru okolo titulného medveďa sa tu nehrá, ale to sa dalo čakať. Problémom je, že Grizzly veľmi nefunguje ani ako dobrodružný animal horor béčkového razenia. Na ten je veľmi umiernený, málo drsný alebo brutálny. Podobným filmom síce nevyčítam predvídateľnosť, ale minimálne väčší „drajv“ by som už očakával. Útokov totiž nie je veľa, väčšinu filmu sa zbytočne kecá a mnohé situácie sú z ranku tých najtypickejších Béčok (postavy majú zásadný problém trafiť poltonového medveďa nachádzajúceho sa medzi dvomi stromami z tesnej blízkosti, namiesto toho si to zakaždým odnesú konáre). Napriek tomu som s Grizzlym väčšinu času zásadný problém nemal, nakoľko je film na Béčko veľmi profesionálne natočený, s krásnymi zábermi prírody, obsadený živým macom a prekvapivo s kopou známych a hlavne slušných hercov (Billy Bob Thornton, James Marsden, Thomas Jane). Až následne prišlo finále, ktoré sa na akékoľvek realistické poňatie odrazu vykašle, na scénu nastúpi zbytočné využívanie CGI efektov (fuj, ten hnusný digitálny oheň) a celkovo ten záverečný súboj jeden na jedného s grizlym akoby vypadol z toho najhlúpejšieho Céčka. Tu už sa vytráca akákoľvek serióznosť, realistické poňatie alebo čokoľvek iné. Vo výsledku tak celkom nuda, ktorá nie je nijako zvlášť záživná a očakával som, že v prípade takého Béčka sa režisér jedného príspevku do brutálnej série Saw odviaže oveľa viac. Kto má rád animal horory určite môže ísť s hodnotením podstatne vyššie, nakoľko sa nejedná o žiadnu lacnú blbosť, ale ja k podobný zvieracím hororom nemám takmer žiaden vzťah a tak mi ani Grizzly v§bec nič špeciálne neponúkol. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Krt.Ek

Čtu že v tom účinkuje Bart the Bear, a to mě upoutá. To jméno totiž dobře znám, viz Jean-Jacques Annaud, Medvěd. No jo, ale to je film z osmaosmdesátého, a Into the Grizzly Maze vznikl roku dva patnáct. Kolika let se dožívají medvědi? Dle wikipedie dvaceti až třiceti. A ti v zajetí, ti kteří nás zajímají se prý mohou dožít až čtyřicítky! To koukáte, co! To jste nevěděli, že? ___ Další zjištění? Bart (Medvěd, 1988) a Bart (Grizzly zabiják, 2015) není tentýž, jedná se o dva různé huňáče, kteří - což může být pro někoho zajímavé, mě to tedy zaujalo - nejsou nikterak pokrevně spříznění, vyjma druhu je k sobě váže pouhá shoda jmen. Je zvykem dávat medvědům-hercům jméno Bart? ___ Aha, tak oni prý měli stejné majitelé, tím pádem je všechno v pořádku. ___ Tedy všechno krom samotného filmu, který se ku své škodě (i když spíš k mé škodě) nenaučil obětovat, který neumí ztrácet, který nepoznal hořkost porážky. Tohle mě prostě ze židle zvednout nemohlo. 50% ()

FromHell

Určite je treba povedať,že je to absurdita jak vyšitá...Nasraný poltonový Grizzly,ktorý boxuje lepšie jak obaja bratia Klitschkovci dokopy a asi ani samotný Usain Bolt by mu neutiekol :D No po technickej stránke tam fakt nieje moc čo vytknúť a herecky taktiež...Príbeh síce originalitou neprekypuje,ale tých 90 minút pekne odsýpa,nakoľko film nemá žiadne dlhšie hluché miesta.Takže pokiaľ človek pri tomto filme vypne racionálne zmýšľanie,tak si tento Survival pravdepodobne užije. 70 % ()

kaylin

„Into the Grizzly Maze“ mi přineslo většinu toho, co od béčkových filmů očekávám. Je zde dobrá akce, která má místy velmi povedené prvky, je zde příběh, který je přesně nalajnovaný, jsou zde postavy, které jsou zajímavá a dobře napsané. Jen trocha toho humoru zde chybí, ale to se daří alespoň trochu nahradit tím, že jsou zde neskutečně krásné záběry na aljašskou přírodu. Tam by se mi líbilo žít. ()

raimi

Celkem slušná novinka. Takhle si představuju nenáročnou, příjemnou jednohubku. Nádherná příroda, dobře obsazení herci, slušně to šlape, medvěd je (až na pár digitálních záběrů) boží. Spokojenost. ()

El Indio

Příšerný béčko. A ten diletant, co to točil evidentně neví ani prd o trekování v divočině. Jenom totální idiot by totiž chodil terénem s velkým, těžkým báglem na zádech bez zapnutýho bederáku. ()

Duotone28

Poprosím ruky preč najviac ako to len pôjde. Vedel som že to bude béčko, ale že to bude až taký paškvil som nerátal:-). Nazdar ()

AlistairMir

Konečně jsem se dočkal parádního hororu s medvědem. Dokonale se hodící krajina, sympatičtí herci, medvěd velkej jako kráva (a ještě víc) , houstnoucí atmosféra, krev, vnitřnosti, super kamera (útoky médi jsou hodně na pána) a závěrečné zúčtování bez chybičky. Tady se to prostě povedlo všechno jak nejlíp to šlo, silně podhodnocenej film, hlavně když vezmeme v úvahu jaké "medvědí horory" tomuto kousku "konkurují". BRUM ! ()

JohnMiller odpad!

Nerád označujem filmy, slovom s*ačka, ale toto bola tak neskutočná zlátanina ( a pritom nešlo o low či no-budget film) mnohé iné 80´s zvieracie horory položia Into the Grizzly Maze bez problémov na lopatky. Atmosféra nula, herci nesympatický, ani len náznak nejakého gule trhajúceho nápadu. Jediné čo uznávam na tejto snímke je to, že nepoužili CGI (až na ten nepodarený koniec), išlo o reálneho medveďa ale aj zábery s ním boli trhajúco spomaľované..Nudil som sa strašne. ()

vegetol.mp

Skvělý obsazení, slušnej scénář a působivá atmosféra hnusně rozmoklých lesů. Postavy jsou sympatický a vztah mezi bratry dostatečně zajímavej, takže mi ani tak nevadilo, že se medvěd ukázal pořádně až na konci. Triky tak strašný taky nejsou, teda až na ty závěrečný digi plameny. Na video titul to má i solidní výpravu a nepůsobí to levně. Ve všech směrech slušná práce. 70% ()

corona

Bart The Bear tých medveďov zahrať vie len škoda, že jeho potenciál zostal nevyužitý. Inak sa jedná o priemernú vyvražďovačku obsadenú na počudovanie na tento typ béčka, s celkom dobrými hercami. Dej a preživší sú jasný od začiatku, záverečné zúčtovanie je obohatené o jednu WTF OMG scénu (ohnivý kruh). ()

TheDon

Grizzly nenadchnul, ale ani nezklamal. Nádherný prostředí, příroda, sympatický herecký obsazení a hlavně velkej, kurva velkej méďa, kterej je i při své hmotnosti rychlej a tichej jako kočka. Jediný co zamrzelo je závěrečná ohnivá scéna. To si mohli odpustit. 55% ()

peiton

Tento snímok može byť skvelým keď tak pre milovníkov prírody a pri tejto myšlienke sa aj na sekundu zastavím,keďže chcem vypichnúť a upozorniť tu na prekrásne prostredie Aljašky.Musel to byť pre hercov zážitkom natáčať tam hore.Z grizzlyho vraha spravili krvilačnú beštiu s ,,nadľudskými" rozmermi alla obor.Presvedčila som sa,že v tomto snímku platí,že medveďa ani puškou nezastrelíš.Jednoducho buďte tu pripravení na čokoľvek a nemusíte byť neskôr prekvapení tak ako ja. ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)