Grizzly zabiják

• USA Into the Grizzly Maze (více)

James Marsden, Thomas Jane, Piper Perabová a Billy Bob Thornton se představí v akcí nabitém dobrodružství, které se odehrává v aljašské divočině. Když začne v místním městečku řádit nelítostný medvěd grizzly, šerif se vydá do lesa hledat svou manželku ekoložku. Místo ní zde však narazí na svého bratra, bývalého zločince, se kterým si už dávno nemá co říct. Oba se brzy ocitnou na útěku před obrovským medvědím zabijákem. Z lovce se stává lovná zvěř v tomto thrilleru o síle přírody a pachu krve, který zvedne diváky ze židlí. (Cinemax)

Pod

Musím říct, že tohle jsem nečekal, ta dobře vydařený dobrodružný survival thriller jsem už dlouho neviděl. Jistě, na The Grey to nemá, ale těch 5 hvězd má zaslouženě. Finální boj je nezapomenutelný! ()

tatanapope

Od prvního okamžiku mi učarovala nádherná krajina, ať už ta originál nebo počítačově upravovaná. Přibližně 90% filmu je udělaná velmi pěkně a kvalitně. Po dlouhé době jsem se u filmu i lekla médi Bédi, ale zpracování medvědů bylo poměrně tragické a konec filmu byla neskutečná ostuda. Celou dobu ten velký zlý medvěd na první dotek všechno rozškubal doslova na prach a na konci tam fackuje chlapa tlapama, kouše do něj a ono mu vůbec nic není???!Na triku mu od toho souboje zbyli dírky, jak po ochutnávání ošacení molem a člověk si říká, proč to sakra nedotáhli až do konce. Kromě směšného konce byl ale film celkem povedený. Viděno v rámci Výzva 2016 ()

Lachtaan

Plus pro chvilkové napětí i pro Aljašskou scenérii.. Mínusů se tu ale ovšem najde mnohem víc..Pozastavit se ale stačí asi jenom u jednoho - většina dialogů je nejen suchá, ale přímo nezáživná, tak jak to už u nízkorozpočtových hororů bývá. Přes všechny ty nedostatky je ale Into the Grizzly Maze jedním z těch lepších "predátorských" hororů. ()

viperDavid

Zase se medvídek prošel po hlavičkách lidiček a nic se jim nestalo. Jasně proč by taky mělo když má tak 400kg že ? chjo, blbost ()

Johnny.ARN

Ukážková B-čká šablónka. Ale že ukážková. Jasné postavy, jasná zápletka, orientačný beh lesom, jeden obrovský medveď a strhujúce finále. A mrte mŕtvých. 2 z 5 ()

elanius

(30/2015) / Neprišlo mi toto ako nadpriemerné, zaujímavé filmové dielo, aj keď v rámci "animal attack" žánru sa asi ťažko dá nájsť trochu obstojný film z posledných 5 rokov. Ono problém je aj to, že čo vlastne viac vymysleť ako klasickú šablonu pre tento žáner. V rámci týchto limitácii docela dobrý film, v ktorom aspoň sa aspoň postavy nechovajú ako dobrovolníci do macovho brucha. (6/10) ()

VanTom

Tradiční monster-béčko, tentokrát s lovem na nakrknutého, nenažraného - a všudypřítomného - medvěda, vypadá i přes pěkné záběry lesů a divočiny a nečekaně hvězdný casting poměrně televizně. A často také nedobrovolně úsměvně, což tady nepovažuji za mínus. ()

JohnSmith

Solidně obsazený, výbornou kamerou oživený, ale jinak nezajímavý horůrek. Zvířecí vyvražďovačka a řešení mezilidských vztahů, zpovídání atd. ()

zolo23

Pekne natočený animal-thriller so skutočným medveďom, ktorého plagáty po stene má určite vyvesené i také eso akým bezpochyby medvedík PU je. Krásna príroda čo ja môžem a docela dosť známych hercov čo je na takýto druh filmu veľkou raritou. Samozrejme opäť ma prekvapil Billy Bob, ktorý odkedy prestal "pichať" Angelinu, začína pichať prsty tuším do všetkého. Bart the Bear jasnou jednotkou a stále čakám na jeho omyl, keď si tento statný maco pomýli natáčanie filmu s realitou a niekomu naozaj poriadne ujebe :) ()

jefff

Velké pozitivum je živý medvěd, který je v některých scénách skutečně hrozivý, namísto nějaké digitální zrůdnosti, jak bávý v poslední době zvykem. Film ještě zvedá výkon Thomase Jane, ale jinak se toho moc dobrého říct nedá. Spád to moc nemá, první půlka je zhola zbytečná a kromě závěrečné slšné akce se tam nic moc neděje. Režijně je to nezvládnuté a scénář snad ani sepsán nebyl. škoda. ()

manonfire

Lovem odkojení bratři James Marsden a Thomas Jane se snaží hodinu a půl zabít puškou se zaměřovačem půltunového medvěda stojícího 10 metrů od nich. Bezvýsledně. Ani nechci vidět, jak musí mít tihle dva hantři doma nachcáno kolem hajzlu. 40% ()

sedm.1

Určitě tedy nejsem zrovna milovníkem, a už vůbec ne znalcem, animal hororů (ikdyž mimochodem v absolutní většině takto zaměřených snímků nejde ani tak o horory, jako spíš o thrillery), ale jsem přesvědčen, že Grizzly určitě patří mezi to nejlepší, co může této subžánr vůbec nabídnout. A já bych šel s hodnocením zatraceně vysoko, kdyby ovšem celý film působil jako poslední třetina. To jsem totiž ani nedýchal, tento závěrečný úsek měl neskutečný koule, tvůrcům se ho podařilo zcela nehorázně vygradovat a prostě to byla síla. Navíc zde i pořádně zapracovali na útocích nasranýho médi, jelikož byli choreograficky perfektně zvládnuté, efektní a přehledné. A to byl právě největší kámen úrazu, neboť první dvě třetiny sice neměli takový spád, dokonce se i nebezpečně často objevovali chvilky nudy, postrádali jakékoliv výraznější momenty a ani napětí se tu prakticky neobjevovalo, ale pořád to nebylo až tak špatné, ovšem právě již zmiňované grizzly útoky byly v těchto úvodních dvou třetinách naprosto o ničem, neboť buď nebyli vidět vůbec, nebo střihač s kameramanem zaúřadovali tak, že nebylo vidět zase nic, ale zkrátka škoda, že si to úžasný zpracování medvídkových útoků nechali skutečně až na ten závěr, protože kdyby takhle efektně řádil od začátku, tak by to byl fakt nářez. Každopádně, kvalita tohoto filmu ovšem nespočívá jen v medvědích útocích, Grizzly se velmi povedl i po vizuální a atmosférické stránce, to si dokonce dovolím konstatovat, že jde o špičku, a samozřejmě nemohu opomenout ani na obsazení, skládající se kompletně z velmi známých a vůbec ne nekvalitních jmen, a i oni svými výkony a charismem film hodně obohatili a pozvedli. Takže, přestože dávám jen průměrné hodnocení, tak stejně jde o velice slušnou zábavu, která hlavně na konci funguje na maximum a já se u toho bavil vážně skvěle. ()

herr_carter

No no.... po svižném a slibujícím úvodu se film proměnil v místy až hrozivé béčko s mnoha komickými situacemi..škoda,protože některé efekty s medvědem byly povedené,snímek ale prostě místy připomínal spíše parodii............moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Forsberg11

ECO alebo ak chcete Animal horory určite nepatria medzi moje obľúbené hororové subžánre (česť svetlím výnimkám v podobe Burning Bright alebo Jaws) a nestanú sa nimi ani pol zhladnutí tohto lesného aliašského kúsku. Najviac sa mi na tomto filme páčila nádherná príroda, Billy Bob a pekné herečky. Ale samotný maco vo mne strach nevzbudzoval, naopak ja som mu práve celkom fandil aby ich tam pekne všetkých roztrhal na cimpr-campr. Napätie bolo slabé, atmosféra na bode mrazu, brutálnych atakov medveďa na môj vkus málo. Niečo do seba to malo, dalo sa na to v pohode pozerať, nudil som sa len minimálne. No aj vďaka amerikanish koncu to viac ako na čistý priemer nevidím... 60 %!! ()

Melios odpad!

Raz za čas zapnem telku.....a po tomto zážitku ju okrem hrania na Xboxe už asi ani nezapnem. NAJHORŠÍ HOROR ,ČO SOM VIDEL! TO UŽ AJ ASSYLUM MÁ LEPŠIE KVALITY AKO TOTO!!! ()

JADIM

Proste jedna veľká prechádzka lesom a sem tam do toho zrazu skočí nejaký ten Grizzly a niekoho si proste zabije. Žáner "horor" vidím ako veľmi irelevantný, neboli tam žiadne jumpscary a grizzly tiež nevyzeral nejako extra strašidelne. Vo filme tiež nie je toľko napätia ako v trilery, ale musím uznať to, že scéna s konárom zapichnutým v nohe sa ma celkom dotkla, mal som pocit, akoby som ho aj ja mal zapichnutý :D 6/10 ()

kenkaku

Nějak se nemůžu ubránit srovnání s Medvědem na koksu. A tím nemyslím kvalitu triků (těch 8 let je znát). Jde mi o pojetí filmu a děj, kdy prakticky v obou případech jde o to, že medvědovi hrábne a že na pozadí se děje něco nezákonného. Pár lidí umře na medvěda… to je taky stejné. Štrůdl známých tváří taky sedí (Punisher, Cyclops, úchylný Santa, správný kosmonaut, Navajo a utajená Annie… no ty vole!). Prostě to srovnání se nabízí a přitom je o tak moc rozdílné filmy. Tohle vůbec není parodie, snaží se brát vážně a výrazně méně debilní. Jako ne zase tak moc aby to bylo na nadprůměr, ale za mě mám rozhodně vybráno na co bych klidně podíval znovu (a na co ne). ()

DavidS.

Někdo vynaložil všechnu energii na to, aby se lesem nelesem proháněly známé tváře, nezbyl pak prostor ani finance na pořádné ztvárnění Méďi Bédi, jehož úvodní výstupy jsou natočeny vpravdě amatérsky a trikově nezvládnuté...Naštestí se chvílemi podrostem mihne i skutečný grizlly...Ale o nějakém vyjímečném survival zážitku v divočině nemůže být řeč... ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)