Císařův pekař - Pekařův císař

• Československo Cisárov pekár a pekárov cisár (více)

lektvar

Geniálny prípad ako spojiť príjemné s užitočným, milované s nenávideným, prácu a zábavu. Až na to, že po záverečnej piesni by som v 89tom bola schopná ísť na námestie vyrážať kľúče z rúk. ()

hwnd

Škoda té propagandy, která v tomto filmu vykukuje takřka na každém rohu. Werich bohužel není všechno. ()

SB

Werichovy inteligentní frky a nápady se mi tu líbí, ale ty komoušárny sou trestuhodný - nejradši mám první, feudální díl - 4*, druhej, komoušskej, je dost doprasenej (většinou se na něj nekoukám) - 1*, průměr 3*. ()

Adam's

Na československé a zejména tehdejší poměry vskutku výjimečný film. Stinnou stránkou zůstává povinná úlitba světovému vědeckému názoru, některé scény viděno dnešníma očima působí vyloženě trapně. Jinak to ale bohužel nešlo... ()

Bratr

Ačkoliv se na konci filmu buduje jako o život, celkové hodnocení je nejkladnější. Werich si vystřihl dvojroli s takovou bravurou, že je mi až líto moderních českých filmů. Na tohle dneska prostě nikdo nemá. Humor a nadhled tohoto " historického dramatu" je úžasný. ()

Thovt

pro ideologicky zabarvenej konec jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale pak jsem zjistil, že to nedokážu - tenhle film je tak vybroušenej, že to ani ta budovatelská žumpa nazávěr nedokáže zkazit! ()

Exanimus

Nádhera.. Tuto "pohádku" miluji už od dětství.. Vynikající Pan Werich, no prostě paráda ! Jediné co bych mohl vytknout je ta komunistická písnička: Ten dělá to a ten zas tohle... Ale jinak určitě 5* :) ()

Skytavka

Pro mě jednoznačně NEJLEPŠÍ ČESKÝ FILM, který byl kdy natočen! Na všechno nemůžu koukat znova a znova, ale na tohle ano. Vždycky mě to královsky pobaví! ..... Například jak se František Filipovský, coby dvorní, pěkně vykutálený astrolog jeho veličenstva, rozplácnul na vyleštěných parketách, anebo jak umělá Sirael, žena stvořena z planetární substance flákne vojáka, protože ji plácnul po zadku, anebo hláška,, tak ho píchni do němé tváře!". Dokonalá dvojrole Jana Wericha, skvělá hudba, kostýmy, scénář.... Prostě všechno. U mě 100%+ fanclub:-) ()

Matamoroz

Perla československé kinematografie, ušitá panu Werichovi přímo na tělo! To, že ve druhé části trochu vylézají na povrch padesátá léta, je nutná úlitba tehdejšímu režimu. Ale celkem vzato, moc to neruší a už vůbec nic to nemění na tom, že tahle komedie má u mě jednoznačných 100%! ()

honzic

Krásný dvojfilm se skvělým Werichem, asi jeden z jeho nejlepších filmů, s humorem i kvalitními hereckými výkony a kostýmy. Hodnocení: 75 % ()

maniacxl

Ani snad po 100 zhlédnutí tenhle film neomrzí a má stále své kouzlo,neuvěřitelný vtip a nadsázku.Jan Werich byl a navždy zůstane "PANEM"hercem.Vždy se na každou další reprízu budu těšit jak malej Jarda!,počkejte- vejce, slanina a pivo. já tady čtu: Čechy, Morava a Slezko... . dokonalý :)100% ()

Reiner

Krásný a skvěle natočený film, který snad bude mít rád každý. Rozhodně i přes drobné detaily patří mezi to nejlepší, co máme. Doporučuji! 5* ()

Gig

Co dodat. My mu nerozumíme, my mu věříme. Ale ať se to patláíma, patláma, paprťála nejak spatlalo, tak se to spatlalo bravurně. To je můj Mars ()

calculus

Krásný film, nebo pohádka? Rovněž také zvláštní film. Taková plejáda výborných herců s ne zrovna soudružskými názory se už později asi nikde nesešla. Spolu s pohádkou Byl jednou jeden král... určitě nejoblíbenější poválečná role Jana Wericha. Moc rád se dívám na Natašu Gollovou, která tady asi naposled dostala příležitost předvést svůj pověstný temperament. Dále výborní Václav Trégl, František Filipovský, Josef Kemr, Lubomír Lipský, Zdeněk Štěpánek a další a další. Na konci ty lidové chvalozpěvy člověk asi poslouchá nerad, ale pořád je to přijatelná daň za takový film. ()

lobo87

Ďalší z "povinných" Fričových filmov. Inteligentné, vtipné, veselé. Fantastický Jan Werich či Nataša Gollová. Tento film má neskutočné čaro a nadsázku, čo ho radí do zlatého fondu československej kinematografie... 80% ()

wallax

Máloktorá rozprávka v celej československej kinematografii ma vie tak pobaviť kvalitnými hláškami, rýmovanými monológmi, úžasným hereckým výkonom hercov (na to sa proste nezabúda) a vlastne celým svojim spracovaním. Císařův pekař a Pekařův císař je a bude u nás doma vždy patriť k tomu najlepšiemu programu nielen počas vianočných sviatkov. ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014