Císařův pekař - Pekařův císař

• Československo Cisárov pekár a pekárov cisár (více)

Matyas

Na jednu stranu roztomilý Werich s roztomilou phádkou, na druhou stranu, ani ne komunistická, ale socialistická propaganda, s ještě v té době (nebyl zakázan) s antikomunistickým Kemrem, Gollovou, Fričem, Fillipovským a Pištěkem, kteří nebyli zakázaní, ale víte jak to myslím. Každému je jasné, že NEJBUDOVALEŠTĚJŠÍ PÍSEŇ zpíval Werich, s velkým odporem ()

Nix

Já vím, že je to hodně oblíbená komedie, jenže nikdy jsem nebyl její fanoušek. Nepopírám kvalitu, ani herecké výkony, Werich byl geniální, jenže na mne to nemá takový ten blbý šmrnc a mám raději jiné klasiky. Proto se mi stačilo podívat na to jednou a úplně slabý hodnocení si to nezaslouží, proto jsem se snažil být shovívavý, přece jen je to v době, kdy česká tvorba za něco stála. ()

Marecko

I když ho Voskovec označil za komunistickou frašku, tak je to pořád film na který se s radostí znovu kouknu. Jan Werich je prostě klasa. PS: Hraběnka spí na nebesích ()

Tiiso

Další profesionální filmový počin, ke kterému je již zbytečné cokoliv připisovat. Vše dobré už svět k němu řekl. ()

Petus

Je pravda, že hlavně druhá půle filmu je hodně poplatná době svého vzniku, to ale nic nemění na tom, že je naprosto skvělý i včetně jisté "politické poptávky" a jeho hlášky jsou prostě nesmrtelné. Kromě toho Werich jako císař je tak fantastický, že natočit tenhle film v Holywoodu, dostane ne jednoho oscara, ale rovnou celou sadu. Škoda jen, že jsme takové filmy nějak zapomněli točit. ()

DonTommy

Díky charizmatu Jana Wericha a skvělým gagům jde bez problémů přehlédnout i ten silný, v té době nezbytný, smrad komunismu...navíc nejhezčí vzpomínky na tento film mám z doby kdy jsem byl ještě malý pívo a politice jsem rozuměl jako koza náklaďáku :) Prostě dát míň než pět* by byla urážka geniálního výkonu a celého odkazu pana Wericha. ()

Uhura

"...a všichni dohromady udělají moc!" Co dodat, kouzelná komunistická pohádka o zkrocení Golema na pečení chleba prostému lidu. ()

Rodin

Tohle je jeden z mála filmů, kterému jsem ochoten odpustit socialistickou agitku. Herecké výkony a scénář (bez těch agitačních častušek a polopatických ponaučení) si těch 5* ode mě zaslouží. ()

popos

Další úžasná komedie z 50. let, která patří mezi ty nejlepší. Dokonale zahraná dvojrole panem Werichem,ke které není co dodat. Výzkumné oddělení Rudolfa II. bylo také povedené,kde se mi nejvíce líbila hláška : Co tu děláte? Já tady zhmotňuji tmu! ()

kyLuke

Dnes je to už klasika a ve své době to byla naprosto úchvatná pohádka už jen díky tomu dávám pět hvězdiček.Kdybych to měl teda rozdělit tak:Císařův pekař 5 a Pekařův císař 4,ale dvojka je jaksi "klasičtější" a má i mnohem "klasičtější" scénky,takže ve finále vyjdou oba dva díly na 5.Dokonalá zábava. ()

hamir0

Werichova one man show, na kterou nelze zapomenout. A i když závěrečná píseň celý dojem trochu zkazila, pořád se jedná o jednu z nejlepších pohádek české historie. ()

JimDeNiro

Nejoblibenejsi cesky film,aspon pro mne! Tohle muzu sledovat kdykoli,kdekoli. Pan Werich byl nekdo. Plus Gollova,Cerny,Stepanek,Filipovsky. A v rezii Martin Fric. Co vic si muzem prat..100% ()

Rattlehead

... jediná výtka - proč je film rozdělen do dvou částí, když by se v pohodě dal skouknout naráz ? Navíc ho naše televize s oblibou vysílají rozděleně ve dvou dnech, škoda. A hodně by mě zajímalo, jak by film dopadl, kdyby jej natočil J. Krejčík, který měl navíc pro některé role vyhlídnuté jiné herce. Nepřekvapí, že tohle krásné dílo vzniklo v dobách komunistického teroru, zatímco po dvaceti letech naší slavné demokracie se naši filmaři k něčemu podobnému ani nepřiblížili; stačí vzpomenout Orsona Wellese ve filmu Třetí muž, když mluví o tom, jaká díla dala světu válkou zmítaná Itálie, a co v míru žijící Švýcarsko... ()

topi80

Historický velkofilm honosící se velkolepou výpravou i trochou té tajemné atmosféry, anebo pohádka, která se vymyká všem těm příběhům o udatných princích? Zřejmě obojí. Pompézní kostýmní podívaná s vymazlenými interiéry, velmi originálním příběhem, vyšperkovanými dialogy a klasickými moudry a jinotaji Jana Wericha. Nejlepší scény? Bezpochyby, když Matěj rozpráší lobbistické skupiny včele s astrologem (některé věci se nemění) a rovněž teorie o pohybu planet se sklenicemi vína, z nichž jednu by nerad někdo vypil. ()

ŠpetaMarek

Několik let jsem k tomu chtěl něco napsat. Je to čistá genialita a etalon Fričova umění jak režisérského, tak umění vybrat si spolupracovníky. Tohle je velkofilm se vším všudy a je škoda, že neexistuje (nebo ano) jiná než 4:3 verze. Scénář psal snad ďábel sám a výsledek je podpořen životním výkonem Wericha. Nutno podotknout, že budovatelská linka je tam vnořena s takovou lehkostí, že malé dítko si ničeho nevšimne a dospělému to přijde roztomile přiblblé a za 30 let už to ani nikoho nenapadne. ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014