Císařův pekař - Pekařův císař

• Československo Cisárov pekár a pekárov cisár (více)

Awesomer

Jeden z největších hereckých koncertů v dějinách české kinematografie, kterému bez problémů odpustím finální budovatelskou scénu... ()

andykanadan

hoci "historicke filmy" nepatria medzi moj oblubeny zaner, toto je absolutna vynimka najmä kvoli genialnemu Janovi Werichovi...nebyt jeho, urcite by som si to ani raz nepozrel. ()

damapo

Tady také nelze použít klasický metr, protože je to nesrovnatelné s dnešními filmy. Je tam hodně cítit politický tlak tehdejší doby, např. když je na konci filmu Golem využit k pečení chleba. Svůj specifický humor to má, ale já jsem prostě už mladší generace, tohle mě až tak nebere. ()

lojzik

Klasika, nejvíc mě dostalo to: A všichni všechno budeme mít dohromady, patří to k Vánocům a já to prostě miluju ! Bravo, soudruzi !! ()

annifrith

Pro mne filmový skvost, i když historik asi bude hrozit prstem...Kromě Wericha, Štěpánka a dalších hvězd Marie Vášová, která roli hraběnky brilantně zvládá. k tomu Lipského "patláma,patláma". Co napsat víc? ()

Milonak

Skvělé, skvělé, skvělé. Nádherná pohádka z období, kdy se točily pohádky, kterým ty dnešní nesahají ani po paty. 100% ()

smajki

Krásná, dnes už klasická pohádka československé produkce s hvězdným hereckým obsazením, kterému vévodí pan Werich, který pro mě je a navždy bude jednou z nejvýrazněších osobností tuzemské filmovo/divadelní produkce a také symbolem hrdosti, síly a morálních hodnot. Ano, tohle je pro mne spolu s panem Masarykem největší Čech. ()

freddy_k odpad!

Bohužel, ač se jedná o klasiku, nemůžu dát víc, jak hodnocení "odpad!". Film mě vůbec neoslovil a doslova jsem ho protrpěl. Vždycky jsem se přemáhal, abych ho dokoukal do konce, až se to možná tak na dvacátý pokus nakonec povedlo. S "Byl jednou jeden král" se to nedá vůbec srovnávat a to hlavně kvůli panu Burianovi, který tam hrál sice vedlejší, ale pro mě mnohem výraznější roli, než pan Werich. ()

Onanista

Prikladna ceska pohadka se zpevnym a dobre se poslouchajicim textem. Hromada jiz vziteho vtipu. Nejlepsi herec filmu: Jan Werich. ()

Ozzy89CZ

Pro mě nejlepší film Jana Wericha a ukázkový film o legendě s výbornou zápletkou a postavami. Kdykoliv se rád podívám znovu. Až později jsem si uvědomil jak velkou roli zde hraje dokonalé zakomponování hudby. Specifické zabarvení filmu k tomu patří a dotváří alchymistickou atmosféru. Za mě 95% a lítost, že takové dílo již zřejmě nikdy nevznikne. ()

Cecko

Zaráží mne, jak málo je zde narážek na písničku "Ten dělá to a ten zas tohle..." a vůbec na budovatelský vliv v této pohádce. Ukazuje se, jací jste pokrytci. Ten film je klasika, tak co psát... ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014