Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

LiVentura

Takový stupeň asocialnosti a cinismu, tak strašná nelidskost pod slupkou naduteho materialna.. je to jen další a dost kritický obrázek společnosti. Moc se povedlo, všechna cest filmarum a hercům. Tragikomedie do posledního titulku. ()

chezush

Marně hledám důvod, proč bych měla přihodit jednu hvězdu navíc. Někdo věří ve fitness a já... já se akorát nestačím divit. Dvě hodiny ve společnosti tupých hromad svalů, snažících se prostřednictvím nevkusného humoru spolu se zabíjením, které je založeno na skutečné události, rozesmát diváka. Ona je totiž hrozná sranda zabíjet nevinné lidi a obdivovat vrahům svaly. Docela mě zaráží, kolik lidí nad tím mávne rukou s argumentem, že je to jen popcornovka, u které musíte vypnout mozek. To je sice pěkné, ale mám takové podezření, že na následné zapnutí mozku většina lidí zapomíná. Důkazem je tenhle film v červených barvách. ()

nunka

Zmes irónie, čierneho humoru, prostoduchej zábavy a kopa svalov. Film skôr pre chlapskú časť publika. Spojenie množstva absurdít na poli skutočného príbehu podaného zábavne a necenzúrovane, to sa len tak často nevidí. ()

CrypzzXD

Bayovo zesympatičťování hloupých a povrchních svalovců s příliš přesstylizovaným vizuálem (prý cool... haha to určitě), ubohým zlíbezňováním násilí a tím nejpokleslejším humorem. V životě jsem snad neviděl nic, v čem by vystupovala taková plejáda ubožáckých hovad... Ten film je ve všech ohledech naprosto odporná záležitost... "I believe in fitness!"? Větší hloupost jsem už dlouho neslyšel. 2/10 ()

Fiftis

Herecké obsadenie je silnou stránkou tohto filmu. Slow motiony tiež a príbeh vás skutočne zaujme. Michael Bay tu preukazuje neuveriteľnú režisérsku hravosť. Michel Bay to asi bral ako svoju srdcovku. Bay tu zvolil (ako je u neho zvykom) veľa farebných filtrov ale ono to vo výsledku vyzerá veľmi slušne. Hlavné postavy sú totálni blbci. Hlavne postava Marka Wahlberga, ale vlastne aj Dwayna Johnsona. Je ťažko uveriteľné, že sa toto naozaj stalo. Avšak prečo nie. Človek ale musí byť veľmi hlúpi aby griloval ruky vonku pred barákom, alebo dal svoj prst psovi chlapa ktorého zabil. Páčilo sa mi však, že sa dej odohrával v posilovni, je to moja srdcová záležitosť. A veľká poklona aj pre Tonyho Shalhouba. Zahral to skvele. ()

Shakers

Podobná matematická rovnica ako u Bad Boys. A musím povedať, že Bay po tých rokoch transformovania to ešte nezabudol. Príbeh nie je zložitý a plán je geniálne jednoduchý - uniesť bohatého klienta a zbohatnúť. Na tomto príbehu je nabalené presne to čo Bay použil v predošlých filmoch a presne to, čo tak dobre vie - krásne kočky, nabúchaný sympaťáci, cool kamera, fajn spomalovačky, dobrá hudba a perfektný timinng hlášok a funny scén. To všetko sa tu nachádza v perfektnom štýle a to je dostatočná záruka dobrej kvality a zábavy. Bay ešte nie je po záruke ako si niektorý mysleli. 90% - 5* ()

lamps

Dost možná nejslabší Michael Bay. Film, který má úžasný soundtrack, sympatické (Wahlberg a Johnson) a skvělé (Harris) herce, nadupaný vizuál a šílený příběh, který nelze brát vážně a naštěstí se také moc vážně nebere. Avšak zároveň naprosto rutinní a vleklá jízda bez špetky tvůrčí inovace a Bayova předešlého zápalu, natočená zřejmě jen proto, aby zabila čas před dalšími Transformers a utužila spolupráci mezi režisérem a hlavním hercem. Dokoukal jsem to v pohodě, ale podruhé to vidět nechci ani náhodou. 60% ()

Pepinec

Kdyby se do kina místo na filmy chodilo koukat na psy, tak tohle by byl takovej roztomilej pouliční vořech. Směska všeho, co na ulici občůrá kdejakej patník a nechá se obskočit klidně i od králíka, když zaštěká. Říká se, že v životě je dobrý mít pár jistot. Já mám pro tenhle případ Míšu Báje, protože ten mě znova ujistil, že od něj se normálního filmu už asi nikdy nedočkám. Naštěstí mě tahle bizarní matlanina bavila a nečučel jsem na ní s uraženě otevřenou pusou dokořán. No a to má hned dvě výhody najednou - zaprvý mi nenafoukalo do krku a zadruhý jsem o jeden nezapomenutelnej zážitek bohatší. Jo a taky je mně jasný, že až budu chtít štípnout prachy, budu ze sebe nejdřív muset nechat udělat kulturistu. To se pak totiž roděj nápady... ()

JohnnyD

Posledný Michael Bay, ktorý ma bavil. Nabitá dvojhodinová čierna komédia s mimoriadne presným castingom, na ktorej je najšialenejšie ako verne sa drží skutočných udalostí. ()

Madsbender

"Chtěl jsem jenom to, co mají i ostatní. Chtěl jsem si splnit svůj americkej sen." Michael Bay vracia úder! Zabudnite na poletujúce kusy plechu a šrotu, toto je plnotučné porno pre pánov a dámy všetkých vekových (a hmotnostných) kategórií. Ešte v živote ma v súvislosti s filmom nenpadlo slovné spojenie "hra svalov", no to Pot a krv vystihuje najlepšie. Skutočný príbeh party tupých kulturistických hovád kalibru naklonovaného Schwarzeneggera, ktoré si jedného krásneho dňa povedali, že aj oni sa môžu mať lepšie. Zábavnejšie a pritom reálnejšie vykreslenie fitness priemyslu, a nabúchaných idiotov, ktorých produkuje ako na bežiacom páse, som ešte nevidel. Herci si to maximálne užívajú (až som mal občas pocit, že skutočne niečo berú), a Wahlberg suverénne kraľuje. Dúhové farbičky, skvelé spomaľovačky, výživná porcia hlášok a brutality included. Návrat Baya na trón? Možno. Prekvapenie roka? Určite! "This is still a true story." ()

Indiana

Pro mě zatim nejzábavnější film roku. Opravdu super, nenudil sem se u toho ani minutu, často sem se opravdu gebil, protože hlavní hrdinové byli super tupci (Wahlberg zahrál super, Rock taky). K tomu skvělá kamera, pěkný zpomalovačky (většinou když někomu lítaly sliny z držky) a taky super soundtrack. Po Skále nejlepší Bay a po dlouhý době film, u kterýho sem v kině fakt chtěl aby neskončil a měl sem okamžitě chuť ho vidět znovu....už to ze mě trochu vyprchalo, ale furt super. ()

Pilda17

Michael Bay se vrací ve své režisérské práci konečně s něčím jiným než jsou Transformers. Nečekal jsem nic, protože mi Bay tak trochu vypadl z oka, ale za to jsem byl mile překvapen. Skvělé herecké obsazení tria (Mark Walhberg, Dwayne Johnson a Ed Harris). Humor je velice povedený, akční stránka dobrá, i když se mohlo přidat. Na druhou stranu, všeho moc škodí a u Baye toto platí dvojnásobně. Příběh upoutal, děj nebyl nejhorší, ale bohužel místy nudný. Pain and Gain je i přesto velké překvapení a převládá spíše spokojenost .. 8/10 = 81% ()

Cappuccino

Zábavné (nie však stále), herecky atraktívne a pomerne pestré. Originalitu som však postrádal zo všetkého najviac. Nie že by bolo vo filmovej brandži únosov prominentnej osoby spáchaných trojkou polo-blbých kulturistov nadbytok, ale ten scenár. Čo vám ja viem, z potenciálu sa dalo vyšťaviť určite o čosi viac. ()

-OverLord-

Tak tohle bylo tak neuvěřitelný, že to snad ani nemůže bejt pravda. Už sakra dlouho jsem neviděl takovou hromadu kravin a šílenejch situací. Napadá mě asi jen prvotní tvorba Guye Richieho a i to je ještě málo ztřeštěný. Michael si přizval na plac naprostou špičku. Sáhnul i do svejch starších kousků, a tak se někdy v půlce filmu objeví legendární Generál Hummel a cameo si střihne třeba takovej Peter Stormare. Ale kdo vážně nemá chybu, je trio hlavních narubanců a šílenej Tony Shalhoub. Jestli jste si kdy říkali, že se ve filmu až moc nadává, tak si tohle vynásobte tak pěti. Ale je pravda, že takový filmy bejvají v poslední době nejlepší. Fuck PG-13, točte co nejvíc R-kový filmy! Protože tenhle vážně není pro děcka a to je moc dobře. Co zpočátku vypadá jako Pobřežní hlídka, se naráz změní ve zběsilou kombinaci komickejch situací jako vystřiženejch z Murphyho zákonů a nechybí ani černej humor. Což vygraduje přesně půl hodiny před koncem, kdy už si ale vážně řeknete, že si z vás někdo musí dělat prdel. Pak přijde dokonce i špetka hororový atmosféry a změní se to v úchylnou řezničinu - paradoxně je to ještě větší sranda. A nejlepší na tomhle filmu je, že se tváří tak vážně, až bych klidně vymazal z žánru to slovo "komedie". A to i přesto, že jsem se celej film smál jako blázen a nevěřícně kroutil hlavou. K tomu všemu hraje výborná dobová hudba - prostě zlatý devadesátý. Pro mě to byla vážně šílená jízda, která si zaslouží i šíleně vysoký hodnocení. Za málo peněz zatraceně hodně muziky. "Bohužel, tohle je skutečnej příběh." ()

S.Quentin QUALE

Šeredně natažený a povrchní příběh tří vylízaných sypačů, kterým Kreténin zafungoval v pravém slova smyslu. No když se k nim přidal Mišáček Bejúj se svým all American lookem a lacinostmi, jako je například použití songu z Nebezpečných myšlenek, vznikla z toho přiblblá krimi komedie, která si nejsem úplně jistý, jestli vůbec byla zamýšlená. Abych jen neplul, tak se na těch 130 minutách dá najít pár slušných scén, speciálně pak The Rock sjetej hromadou kokeša, no víc jak průměr tohle dostat nemůže, protože Míšáček na inteligentní filmy, natož pak humor, moc není, ba co hůř, ona mu zde nesedla ani nijak moc ta jeho parketka, tedy akce. Až se budu chtít podívat na ojezdy s prachama, kde bude humor humorem, šáhnu po Boylově prvotince nebo ještě zjednoduším plán. 55% ()

Foox

Nejvíc odlišný film Michaela Baye není variací na jeho oblíbené Mizery, jak by se mohl zdát, právě naopak zahazuje prvoplánovitý humor a celý příběh, inspirovaný skutečnými událostmi, zahaluje do komplexní satiry. Velmi zajímavé překvapení. 70% ()

Chlupis

Bayův trefný komentář vize amerického snu, který je navíc z letošních nablýskaných filmů ten nejzábavnější. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)