Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

Slasher

Ten film je asi stejnej magor jako jeho hlavní tři hrdinové. Nenechal jsem se otrávit ani zběsilým tempem ani stupňující se bláznivostí a po pátém vidění během tří měsíců je PAIN & GAIN definitivně tím nejzajímavějším filmem, který jsem letos našel, dokonce předčil i SPRING BREAKERS. Je to dokonalý portrét takovýho toho kreténskýho američanství co mě tak baví. A nahláškovaný teda perfektně. ()

movie

Žádný nový film Michaela Baye jsem neviděl téměř přes deset let, proto mě u PAIN AND GAIN překvapilo, že ani v roce 2013 se nezbavil některých svých stylistických nešvárů, přes podezřelé a okoukané barevné filtry, super zpomalené záběry (nebýt jich tak se PAG vejde pod dvě hodiny) a ikonické záběry hrdinů snímané od země k nebi. Nicméně řežijní styl stranou, PAG je velkým překvapením, neboť se absolutně vymyká jejékoliv Bayově předchozí tvorbě. Víceméně neakční snímek je holdem ironii, kritice konzumerismu a běžného amerického snu a velká porce zábavy se tu nadělala i z fenoménu bodybuldingu. Podstatný díl na tom samozřejmě má především herecký ansábl s Markem Wahlbergem včele (který pravidelně dokazuje, že udělat srandu sám ze sebe mu jde velmi dobře - viz. OTHER GUYS, BOOGIE NIGHTS apod.). Nicméně já bych rád PAIN AND GAIN viděl raději třeba v podání bratří Coenů, surovější styl a méně eyecandy momentů by mu prospělo. ()

Zeck

Dokonalá freak show duševně postižených členů tělesné sekty zvané "fitness", kteří své (ne)přednosti neváhají ukazovat po celou stopáž. Vážně mě ta uměle vybudovaná komedie na reálně hrůzných základech několika vražd a únosů bavila od první do poslední minuty. I napodruhé! Ta absurdní sonda do duté hlavy hovada Daniela Luga, jehož světonázory a činy určovaly reklamy v televizi, nikoliv psychopatická porucha osobnosti, mě fascinovala. Stačí nízké IQ, ambice a špatné pochopení neexistujícího návodu na zbohatnutí a svět se může otřást v základech. Stejně tak mě fascinovalo jak režisérský diletant Bay dokázal precizně nastínit retardaci všech zúčastněných naprosto nevídaně vtipným způsobem, kdy manipulátora od totální ovce dělí jen jeden bod IQ a přesto je zcela zjevné, kdo je kdo. Ovšem, ve jménu svých vybuchujících kanystrů, na kterých si postavil kariéru, kadence jakou vrhal jednotlivé zběsilé scény mě po hodině mírně utavila, přesto tento film považuji za jeho nejlepší. V poslední řadě je také nutné zmínit skvělou hudbu, ať původní, či přebranou, skvěle kořenila děj a jednotlivé vrcholné scény. 95% ()

Jara.Cimrman.jr

"Když na pojistce najdou moč, budou myslet, že je inkontinentální." Nechodím se sedmkrát týdně modlit do posilovny, nepočítám si procenta svýho tělesnýho tuku a dosud jsem nenašel souvislost mezi obvodem svýho bicepsu a svým IQ. S týpky, kteří tohle všechno bez problémů zvládají, mi však bylo hodně fajn. Fittness tupouni byli zkrátka právem hrdí na svou genialitu a jejich zkratka na cestě za splněním americkýho snu mne docela dost bavila. Takže ruším misi a jdu si pořádně zapumpovat, aby mi to lépe myslelo. ()

H34D

Absurdní je rozhodně to správné slovo charakterizující tento film. Přesto i v té vší absurditě nepůsobí Pot a krev jako fantasmagorie, je to hollywoodsky "zdeformované", ale vzbuzuje to dojem, že někde skutečně podobný párek vychytralých maníků z posilovny existuje. Film se místy poměrně vleče, 130 minut je určitě přes míru, ale přirozeně vsazené a svou stupiditou až geniálně vtipné momenty dokáže nabídnout v každé fázi. Bay určitě udělal krok správným směrem, jeho smysl pro vizuál se zde neztratil a být zde aspoň o procento více vtipů, mluvil bych o zdařilé konkurenci bratrům Coenům. Paradoxně je to právě pozůstatek snahy držet se reálných událostí (popř. důraz na krimi linii), které filmu zabraňují stát se více nezapomenutelnou ujetostí. Závěrečnou pochvalu věnuju Wahlbergovi, neboť bez jeho přesvědčivého rozčilování se by řada scén byla polovičních. 7/10 ()

xxmartinxx

Film od hloupého člověka pro hloupé lidi primárně o tom, že na světě existují ještě hloupější lidi, kterým se mohou společně smát. Nějak nemám, co víc bych k tomu řekl. A nechce se mi hledat jemnější vyjádření. Nuda k nepřežití, iritující postavy, neexistující emoce ať už popcornové, nebo lidské. ()

Arx

Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. Pozitivum filmu je jednoznačně Bayovská režie, perfektní kamera, prostředí Miami a celé je to svižně natočeno, přestože stopáž není z nejkratších. U filmu jsem se nenudil ale na druhou stranu, už mi přijdou některé scény a chování hlavních postav naprosto ujeté a dementní. Chápu, že se Bay snaží hlavně bavit a ve filmu se objevuje spoustu hlášek a gagů, což celý film dobře odlehčuje ale všechno by mělo mít svoje hranice. Po dokoukání na film do minuty zapomenete a víte, že tohle už si zkrátka podruhé nedáte. 70% ()

Skejpr

Není to nejlepší Bay, ale sžíravost a preciznost, s jakou se trefuje do Amerického snu, spolu s černočerným humorem a precizním pointováním se jen tak nevidí. ()

choze

WOW. Tohle mě bavilo víc než celá transformeří trilogie. Stačilo vyměnit okoukané nekonečné boření mrakodrapů za nahláškovaný a nápady nabitý scénář se skvělými postavami (které se chovají jako idioti, protože to jsou idioti a ne proto, že idiot je scenárista), které si Wahlberg s Rockem fest užívají, a další oslavu americké armády za černohumornou karikaturu amerického snu. ()

Segrestor

V podstatě mě mrzela absence čehosi temného, jako tomu bylo například u Klubu rváčů, nebo kriminálního, jako tomu bylo například u Obvyklých podezřelých, bylo to takové sluníčkové, příliš vyumělkované. Zkrátka to chtělo nějakou větší hloubku. Navíc vyprávěcí styl byl poněkud nevyvážený, i když to zrovna vadilo nejméně. Přesto všechno, se na to ale dalo nevěřícně koukat s pusou otevřenou jako když maltézský pinč letí pro basketbalový míč. Navíc srandy kopec. Jednoznačně nejlepší komická role Dwayna Johnsona. Nemusel se nijak pitvořit, aby byl komický, jako jsme tomu byli svědky dříve. On dokonce něco i hrál. Byl největším plusem filmu. Ještě tedy samozřejmě kapacita jménem Shalhoub alias pan Monk. Celkově z toho byla taková taškařice, při které budete mít dojem, že by se dalo vyždímat víc. ()

Gilmour93

Co jsem čekal, to jsem dostal a moc bodů u mě Práce a Koláče nepobrali. Lascivní zábava ve vytahaném sexy župánku - sofistikovaná, jak tři sérky po šesti na trapézáky, ale co si budeme povídat, on vždycky bude divácky vděčnější vyžraný komoušský buzerant než obézní liberální gay. Je legrační, jak se Bay a jeho tupí Mizerové z fitka snaží vehementně „nastavovat zrcadlo“, aniž by si všimli, že je celou dobu natočené obráceně. Bavit se u nich, je jako by se člověk smál slepci, kterého na přechodu převálcuje náklaďák.. ()

somnar

Bay má ego větší než obvod hrudníku Dwaynea Johnsona. A tohle jeho maglajzoidní masírování je bohužel spíš ubíjející než zábavný. 50% ()

Mertax

Blbé jako namachrovaní týpci v posilovně. Pro nás ženy zároveň sexy, ale 130 minut se opájet nad nadpřirozeně nabušeným Johnsonem a nadprůměrně nadupaným Wahlbergem nedokáží ani nejzavilejší fanynky obřích bicáků a koz amerických hvězd. Praha jako Transylvánie však rozhodně pobavila. My name is Daniel Lugo, and I believe in fitness. [Kino] ()

TeeAge

|| Scenár: Chrisopher Markus, Stephen McFeely / Predloha: Pete Collins | Hudba: Steve Jablonsky | Produkcia: Donald De Line, Michael Bay, Ian Bryce | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Platinum Dunes, De Line Pictures | Rozpočet: 26 miliónov $ | Tržby: 70,775,133 $ || Dosť tupý film, kde morálne skazený, a ešte k tomu netalentovaní grázlovia prednášajú veľké súvetia o americkom sne. Zábavný potenciál a dobre natočené sekvencie to nepopierateľne má, ale vzhľadom k tomu, že som nemal komu fandiť od začiatku do konca, tak to bol len priemerný výplach bez pretrvávajúcej hodnoty. Radšej plechovky, tam sa aspoň je načo pozerať. 60% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

sniper18

Je to podpriemerná komédia od Michaela Baya. Má celkom dobrý príbeh o trojici mužov, ktorí milujú trávenie času v posilňovni a tým zdokonaľovať svoje telo, lenže im chýba nádej na skutočne dobrú budúcnosť a tak sa rozhodnú uniesť bohatého muža a prinútiť ho prepísať na nich celý svoj majetok. Aj napriek ich nízkemu intelektu sa im to aj celkom darí, ale na ceste za splnením ich amerického sna ich čaká len množstvo komplikácií. Spracovanie je ale rozhodne sklamaním, ešte spočiatku to pôsobí pomerne dobrým dojmom, zaujímavá trojica hlavných postáv, ich problémy, motivácie, samozrejme aj príprava na únos a pár iných slušných prvkov, lenže potom sa to už začne pomaly kaziť. Všetko, čo sa mi prvú polhodinu ešte v rámci možností celkom páčilo upadne do ťažkého stereotypu a tak sa aj prvá polovica filmu dokončuje len zo zotrvačnosti a nové prvky ma už nezaujali, takže druhá polovica už išla úplne mimo mňa, tu už nie je prakticky žiadna situácia, ktorá by ma aspoň trochu zaujala. A môže za to práve toto prevedenie. Od filmu s touto tématikou by som teda očakával trochu sofistikovanejší prístup, ale takto to dopadá, keď filmy o hlupákoch točia ľudia, ktorí sú prakticky na rovnakej mentálnej úrovni. Humor je absolútne na tej najprimitívnejšej úrovni, ešte spočiatku sa možno dva, tri krát dá aspoň pousmiať, ale to je všetko, inak som stále len očakával, kedy už postavy po sebe začnú hádzať rôzne telesné tekutiny, chcelo by to pôsobiť satiricky, ale na to je to príliš povrchné a hlúpe a tak sa tvorcom kvôli ich neschopnosti vôbec nepodarilo to, čo vlastne chceli. A o nejakú akciu tu vôbec nejde, možno dve krátke nevýrazné sekvencie a trochu krvi, to je všetko. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Mark Wahlberg je tu jasne najlepší, pochvalu si zaslúži aj Dwayne Johnson, nesklame ani tretí do party, k tomu charizmatický Ed Harris, jedine ten Tony Shalhoub ma tu vôbec nebavil, v iných úlohách je omnoho lepší. A čo sa týka réžie a technickej stránky, Bay je cítiť v každom zábere, má tu množstvo svojich trademarkov, takže zaujímavá kamera, spomaľovačky a pár dobrých vizuálnych nápadov, takže po tejto stránke to pôsobí na pomery žánru veľmi dobrým dojmom, lenže v tomto prípade šlo Bayovi hlavne o niečo úplne iné a to ťažko nezvládol. Škoda, síce názory hovorili niečo iné, ale dopadlo to presne tak, ako som očakával už od samotného začiatku. Michael Bay natočil hlúpy film, ako je u neho zvykom, len tentoraz to nezakryl množstvom explózií a efektov, práve naopak, celú tú svoju hlúposť ešte zvýraznil množstvom primitívneho humoru, ešte väčším, než obvykle. Takže v schopnejších rukách to mohla byť inteligentná satira a kvalitná zábava, ale na to Bay viditeľne nemá a tak to podal len tým najjednoduchším spôsobom, aký sa dá. Iba vďaka dobrým hercom a vizuálu sa to dá dopozerať bez väčšej ujmy na zdraví, ale už nikdy viac. 45% ()

3DD!3

Bay v nejlepší formě. Zvrácený příběh o tom jak několik kulturistů zamířilo ke slávě a bohatství. A Bůh vyslyšel jejich prosby. POT A KREV jsou uzemění MIZEROVÉ 2, kdy realita (příběh vychází ze skutečné události) je mnohdy neuvěřitelnější než ten nejholywoodštější kýč. Strejda Mike pořád točí popkornovou zábavu, tentokrát levněji, ale... nu zábavněji. Výsmývání se americkému snu nebylo nikdy tak krutě satrické. Herecky výborně zvládnuté charaktery, přičemž The Rock s přehledem vláde v roli hloupého věřícího fěťáka (škoda, že jsme ho na tom skateboardu neviděli jezdit) a Marky Mark jako všemi mastmi mazaný koumák bandy, definitivně získává své renomé. Ed Harris si stárnoucího detektiva v důchodu "jen" vychutnává. Multiúhlové vyprávění, kdy v některých chvílích divák vidí svět za mozkovou oponou až k chatrným myšlenkám hlavních hrdinů, nabízí možnost sympatizovat s každým z nich, protože všichni do jednoho mají perfektně obhajitelný důvod proč co a jak dělá (grilování rukou). ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)