Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Stasz

To jsem se zase naštval! Jestli mě někdy trefí šlak, tak za to nebude moct politika, ekonomická krize ani žena, ale tutově nějaký film. Jedno křivé falešné slovo a co to s okolím udělá. Okamžité odsouzení od všech lidí v městečku. No já jsem se zase rozčiloval jak děda, když mu zruší AZ kvíz. Ale ve finále fakt skvělý film. :) ()

Puyi

Naprosto fantastické! Atmosféra až neuvěřitelná, vlastně byla až silně nepříjemná, těžko hledám slova. Asi v polovině filmu jsem opravdu trnul, co ještě přijde a nepřijde. Navíc se mi moc často nestává, že bych vůbec nevěděl, co by ještě mohlo následovat... Teď mě překvapila každá další scéna! A Mads? No ten chlap je zkrátka neskutečný, k jeho herectví nejde říct snad jediná výtka, dle mě je to v současnosti jeden z těch nejlepších herců, ne-li ten nejlepší. Lituji jen toho, že jsem si film rozkouskoval (i když i tak to byl obrovsky silný zážitek), což je ale jen má chyba, věřím, že při dalším zhlédnutí si to vynahradím. Skvělý film. ()

TheRoller

Tak na mňa ten severský štýl asi nejako nezaberá alebo čo, ale toto nejde byť oslavný komentár rozplývajúci sa nad dokonalosťou tohto filmu. V prvom rade, podľa plagátu a názvu, som čakal, že pôjde o úplne iný film - Mads tu vyzerá ako bratanec z druhého kolena Dolpha Lundgrena a mal som pocit, že v akčnej dráme ho budú "honiť", akože naháňať. Oni ale to honenie zobrali z iného konca...Všetko by bolo super keby...: 1.)... ,ako som už spomínal, na mňa zaberá štýl chladného prezentovania, aký je tu použitý. 2.) ...som nevidel lepšie filmy na motív "dieťa trepne kravinu, zničme dospelým život". Cieľom bolo pravdepodobne chladným spôsobom, pričom "chladným" má byť synonymum pre "reálne" zobraziť danú tému a ako pozerám, u veľkej časti to aj veľmi dobre zabralo, u mňa jediná väčšia emócia prišla, keď Mads nakupoval - čo je asi pomerne málo, lebo ostatných také emócie očividne zmietali vyše polovicu filmu...Naopak scéna v kostole mi prišla dosť zbytočná - úvodom som mal pocit, že Mads si ide po radu do cirkevných radov, ako sa im darí ututlávať chúlostivú tému, o ktorej film pojednáva tak úspešne a tak dlho, aj keď sám nič neurobil chudáčisko! Jediné, čo bolo pre mňa v tomto filme stopercentné sú výkony - Mads Mikkelsen skutočne bravúrny, ostatní taktiež skvelí, bez jediného slabého článku. Bez potrebnej emócie sa ale podobný film tažko hodnotí vyššie. ()

Jaro.Krafcik

Toto že je Dánsky film? Jendnoducho takmer perfektná dráma a môže kľudne prekonať slabé a ohrané drámy z USA. Klobúk dole aj za hercov ktorí zahrali famózne. Krivé obvinenie ktoré nakoniec končí štastným koncom ale celý film som čakal na záver ako sa to celé ukončí. No skončilo sa to celkom priemerne čo je škoda. Ale aj tak slušný film ktorý sa oplatí vidieť. Atmosféra neopisatelná. 4* ()

Kalidor_

Rád bych dal plný počet hvězd, Mads Mikkelsen byl naprosto skvělý, ale mé pocity po zhruba 2/3 filmu nejvýstižněji vyjadřuje pojem nasranost. Nasranost z totální beznaděje a hlavně kreténského chování celého okolí vůči Lucasovi, na základě výblitku jednoho malého usmrkance. ()

Dagoussek

Film poukazuje na současnou dobu, co dokážou nevinné děti a rodiče, co je vší silou brání. Zničit jeden nevinný život po celé jeho žití je opravdu napováženou. ()

Danikaa

Depresívny a zároveň šokujúci, veľmi dobre natočený film. Po celý čas ma neopúšťal mrazivý, skľučujúci pocit a nakoniec to nezvládli ani moje oči. Ako môže pokojný život človeka zmeniť klamstvo dieťaťa. Chápala som, že malému anjelikovi všetci verili, najmä rodičia a zo seriózneho dospelého muža bol zrazu úchyl. Čo som však nechápala, boli Lucasovi  najlepší priatelia. Pri poháriku si chlapi určite prezradia aj svoje sexuálne túžby a úchylky a preto museli vedieť, že by toho činu z ktorého je obvinený, nebol schopný. Paradoxne, najracionálnejšie  uvažoval otec dievčatka, s ktorým si bol Lucas najbližší. Smutné je, že hoci bolo jeho meno očistené, tieň pochybností zostane a jeho život už nikdy nebude taký, ako pred tou nešťastnou udalosťou. Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen a Lasse Fogelstrom, perfektní vo svojich rolách. ()

Wbcko

Čekal jsem ještě beznadějnější atmosféru a větší pocit křivdy. Celou dobu jsem přemýšlel jak bych se choval asi já, co bych v takové situaci dělal? Nebo spíš jestli se vůbec něco dělat dá? Mads Mikkelsen zvládl svou roli bravůrně, občas mi přišlo, že by mohl hrát jen očima. a jestli se někdy bude dělat casting na Satanovo děti, Annika Wederkopp je pro mě jasným kandidátem číslo jedno. 87% ()

Madlene

Tenhle film nepřekvapí ani obecným tématem, ani svým vývojem. Co ale diváka totálně odzbrojí, je jeho syrová reálnost. ()

lofa

Chladné severské drama o nevinné lži, která dokáže z normálního člověka udělat štvanou zvěř mrknutím oka. Hodnocení 90% ()

JančiBači

Nevedel som o čom tento film je a ani som sa o dej extra nezaujímal stačili mi vysoké hodnotenia na CSFD, Mikkelsen a Dánsko a hneď dostal film zelenú. Klamstvo malej Kláry skoro zničí život Lucasovi učiteľovi zo škôlky. Po Klárinom klamstve celé mestečko Lucasa zavrhne. Vyhadzujú ho z obchodu, pozerajú na neho cez prsty a stáva sa čiernou ovcou. Všetci uveria dievčatku, ktoré neskôr samo priznáva že si to vymyslelo ale jednoducho ju presvedčia že si to len nepamätá. Aj keď obvinenie malého haranta je samozrejme vážna vec prišlo mi to dosť pritiahnuté za vlasy pretože som mal pocit že Lucas je celkom obľúbený a nemyslím si, že by sa naozaj všetci proti nemu spikli, veď jej mal akože ukázať vtáka a aj tak to bolo len tvrdenie malého decka. Nebola znásilnená ani zneužitá. Deti si toho navymýšľajú a žeby im to dospelí takto zožrali ? Herecky boduje Mikkelsen a Bo Larsen ()

standsiller

Psychológia zakorenená vo filme je tak obalená do prehľadnosti, že po prvom sledovaní nie je takmer čo vytknúť. Príbeh je skvele napísaný a vybudovaný. Napätie je pretavené do veľmi obstojne stvárnených charakterov. Zápletka filmu je trochu fádnejšia, ale nejde o to čo sa stalo. Mám dojem, že pri tomto filme ide skôr o to, čo sa bude diať. Inšpiratívne a pútavé. S veľmi realistickou dávkou depresie. Bez akýchkoľvek artových pokusov. Civilný príbeh zo života s korením trpkosti. Desivo reálnej trpkosti. ()

Wlck

Film, ve kterém jsem už od patnácté minuty pomalu nedýchal. Film, u kterého jsem zase jednou nesnášel maloměšťáky. Film, od kterého jsem měl párkrát potřebu utéct a rozdýchat ho. Emoce neuvěřitelné síly, až by se jednomu nechtělo věřit. Pokud bych mu měl chtít něco vyčítat, bude to vykreslení charakteru vesničanů, které jsem nebyl schopný pořádně pojmout. Jejich chování nedávalo smysl, působilo prvoplánově a člověka prostě jen nasíralo, ale pokud by nám byly odkryty jejich motivy a popsány o něco lépe, tak by film nebyl ani zdaleka tak silný. Idea moderního barbarství. ()

voleman

Opravdu velmi povedené, emocemi napěchované drama, zasahující až do psychologického žánru. Celý film se nese v takové typické, pomalejší severské atmosféře, která panuje celým filmem, ale nikde rozhodně není na škodu. Po mnoha akčních a komerčních filmech co jsem poslední dobou viděl v kině byla tohle opravdu příjemná změna u které jsem si ani jednou nemusel říkat že tohle by se určitě stát nemohlo. Celé to prostě působí opravdu velmi realisticky. Režisér měl také ohromné štěstí na herce a všem jejich role stoprocentně uvěříte. Mads Mikkelsen je opravdu vynikající herec, jehož postavu ztvárnil natolik dobře, že sem s ní vždy plně soucítil. Snímek se obešel bez hudby, ale ta mi tady vůbec nechyběla. Perfektní režie se snoubila s výborným scénářem a snad ještě lepšími hereckými výkony a vznikl z toho pro mě jeden z nejlepších filmů za posledních pár let. 95% ()

Composter

Koukat se na to, jak události válcují jednoho sympatického člověka (a jeho rodinu), aniž by měl šanci pomocí rozumu cokoliv vysvětlit, bylo strašlivé. Na počátku byla nevinná lež malé holčičky, na konci štvanice na slušného občana, které se účastnili i jeho nejbližší přátelé. Pravý sociologický horor. U většiny filmů se jen těžko zosobňuji s hlavním hrdinou, ovšem tentokrát bych se asi pokusil jednat naprosto stejně, jako Lucas. Zmanipulovaný, rozvášněný dav - s tím se nedá nic dělat! A z toho mívám největší hrůzu. Geniální film. ()

DeathTheKid

Je to v podstatě absurdita všedního světa a lidského života přetištěná do filmu. Sociální drama, které nadchne formou, obsahem a realizací. V kostele se mi dýchalo možná stejně těžko jako Lucasovi, přičemž mi pořád vrtalo hlavou, je-li opravdu něco takového možné. Prý že jsou lidé na vrcholku potravního řetězce...pche, vize tohoto snímku mě nutí přemýšlet nad věcmi tak banálními a zároveň tak složitými. Co víc dodat...chtěl bych ještě do nebe vynachválit ztvárnění postav, neboť to co předvedla malá Annika, mi vyrazilo dech. U mě má imaginárního Oscara pro mladého herce. Go the fuck off USA´s junior actors! No a Mikkelsen a spol., to není třeba detailně rozebírat. Leč ne 5*, tak je to pro mě určitě "nejtěžší" drama roku 2012. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014