Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

RonaMidu

takové rozporuplné téma se spoustou otázek......uvěřit dítěti?uvěřit dospělému?uvěřit příteli?......nevěřit dítěti?nevěřit dospělému?nevěřit příteli?.....existuje presumpce neviny nebo neexistuje?dá se zbavit stínu pochybností po zbavení se obvinění?.....já bych na to tedy neměla nervy ()

danoo

Ďalší z citlivých a dobre zahraných dánskych snímkov rozvýja psychológiu „honu na čarodejnice“, ktorý sa spustí po falošnom obvinení z pedofílie. Paradoxné je, že o obvinení nemôže byť ani reči, pretože dievčatko bolo zmanipulované sugestívnym výsluchom (čo by sa reálne zrejme nestalo) a potom si už na nič nepamätalo. Napriek logickému lapsu boli ohlasy veľmi pozitívne. K tomu prispelo okrem dokonalého Mikkelsena i to, že Vinterberg urobil taktizovaním so štylizovanosťou a minimalizmom krok smerom k mainstreemovému divákovi, no balans nedosiahol. ()

BoncheR

Neodporúčam pozerať tento film ak chcete oddychovať. Toto je psycho. Naozaj. Veľmi silný a ťažký film, ktorý potrebuje čas na rozdýchanie. Ďalšie slová sú zbytočné. 89% ()

ywo666

Uznávam, že film je dobrý. Ale mne sa vôbec nepáčil. Mám rád severský štýl, ale toto bolo až príliš pomalé. Občas som sa cítil nepríjemne a občas som sa nudil. Atmosféru to malo dobrú, ale skutek utek. Koniec sklamal. Postavy reagujú často tak, že ma to serie. Film jasne ukazuje, že deti sú svine a nejakej čistote sa hovoriť nedá. Veľmi dobre si pamätám základku a akí hazli sa tam pohybovali. A nebolo ich málo. Každopáne film ostal niekde na polceste toho, čo mohol byť. Mikkelsen je výborný herec a Vinterberg majstrovsky zvládal psychológiu. Čo z toho, keď som sa nudil a chovanie postáv ma obťažovalo. 55% a kandidát na naprecenovanejší film roku. ()

geklon

Mučivý, dlouhý. Mučivě dlouhý snímek o tom, že může být jakýkoliv a rodinou či přáteli si být sebevíc jistí, ale jakmile si oni nejsou jistí, ztrácí půdu pod nohami a přestávají Vás vidět ve stejném světle. Když původ pochybností je takovéto fatální a kruté obvinění, stáváte se psancem. A je na Vás pořádán Hon. Jsi li obviněný, jen jen otázkou času, kdy budeš odsouzený. To že si nevinný, vinné nezajímá. ()

elanius

(69/2013, DVDRip) / Ťažké bolo rozhodovanie medzi 4 a 5 puntíkmi hneď po filme. S odstupom pár dni mám skorej pocit, že to na plný počet nebude. Je to totižto film robený tak, aby bol dobrý, je tam cítiť tú snahu scenáristicky to trochu znásilniť. A možno preto vo mne emócie dlhšie nezostali. Napriek tejto malej výtke je Jagten s prehľadom jeden z naj filmov tohto roka. Mikkelsen, tak to je pán herec, neuveriteľné ako všestranný (Royal Affair, Pusher ...) je tento chlapík. Záver sa podaril, niektoré tragédie nikdy nevyprchajú. (8/10) ()

neoBlast

Psychické týrání, to z nějakého nejasného důvodu je doména dánských tvůrců - vedle očividného zvrhlíka Larse von Triera umí své hrdiny potrápit i Thomas Vinterberg. Hon sice není snímkem podle dnes nesmyslných a zastaralých pravidel Dogma 95, ale přesto styčné plochy s touto ideologií nalezneme. Naprosto nadchne intenzitou a sílou podání jednoduchého příběhu a Mads Mikkelsen je severskou jistotou (dogma film si již zkusil pod vedením Susanne Bier). 85 % ()

lennyd

Oblíbeného učitele z mateřské školky Lucas (Mads Mikkelsen) obviní jedna z dívek z přílišné náklonnosti, a z malé vcelku nevinné lži se strhne obrovská lavina obvinění. Lucas těžce hledá cestu, jak se obvinění bránit, protože děti přece nikdy nelžou... Tak nevím čím to, ale vždy když se mi dostane do ruky film ze severské kinematografie (a je vcelku jedno, zda finský, švédský, norský nebo dánský), vždycky mne dostane. Možná je to tím, že z drsného severu přichází fakt nevšední témata - ať už vážná, a nebo komediální, která se ze standardní americké či evropské produkce moc často neobjevují (a faktem je, že hodně často si i Američané kvality severoevropského filmu všimnou, a natočí remake - se známými herci, ale většinou o řád horší než originál - viz třeba Muži kteří nenávidí ženy nebo Ať vejde ten pravý). Obávám se, že podobný osud stihne i Hon, protože téma je tak hluboké, a tak skvěle natočené, že si určitě potencionální zisk v Hollywoodu nenechají ujít. Ale já bych doplnil, že pokud chtějí opravdu zaujmout, tak je třeba posadit na režisérskou sesli Thomase Vinterberga a do hlavní role obsadit Madse Mikkelsena (právě on má asi největší podíl na kvalitě filmu).... ()

asirtes

Vinterberg nie je stavaný pre Hollywood. Návrat k forme Rodinnej oslavy je evidentný a navrch je Jagten formálne stabilnejší, emotívne ešte presnejšie, reálnejšie ukotvený, ak sa to takto neosobne dá povedať. Už teraz sa teším sa na jeho ďaľší film... Jagten opäť prebral môj hlboký záujem o dánsku kinematografiu a doslova som pocítil, že mi vlastne celý ten čas nenormálne chýbala. Veľmi vážny a silný film. ()

Pavlínka9

Po většinu filmu jsem byla tak na*raná! Zaprvé proto, že ten film je vynikající a Vinterberg se ho ujal precizně a ta atmosféra byla bravurní, ale zadruhé - to jako budou věřit jen malé holce a stále opakovanému tvrzení, že děti nelžou??!!! Kde to jako žijem? Na té poslední věci to u mě bohužel trošku ztroskotalo, jelikož mi to přijde dost jednoduché, aby to bylo postavené jen na tom. Předvídatelný závěr, který jsem tedy čekala ještě trochu dotažený do konce, skvělá "dusná" atmosféra a neschopnost se bránit, kterou hlavní hrdina oplýval až do morku kostí a atmosféra v závěru filmu, kde všichni jako jedna velká rodina sedí pohromadě - i z dálky jsem se bála - a nechtěla bych v té místnosti být, kor když tam byly zbraně. Mads Mikkelsen je pro mě herec, který má pro mě již několik let ohromné charisma a prostě jsem se ho nemohla nabažit, severské filmy jsou mé nejoblíbenější, ale že to bylo celé vlastě založené na "jedna paní povídala", tak to mě fakt nasralo...Dánská idylka a klasické dánské městečko, s ponurým počasím, pohledy až do temene hlavy a holčička, která si myslím, že jednou ve světě filmu prorazí... Na film jsem se neskutečně těšila a všem ho doporučuji. ()

hanagi

Jednoduchý, civilní snímek, který mě naprosto zmátl - nakolik musíme věřit dítěti (sama mám dvě dcery) a nakolik můžeme zničit život nevinného člověka...Herecké výkony jsou naprosto skvostné - překvapila mě hlavně ta malá potvůrka, která už nedokázala zastavit ten rozjetý vlak! ()

Redi

Takový empatický snímek se často nevidí. Skoro jsem se rozplakal jak třináctiletá čubička u Titanicu :) ()

Bobik9

Velice povedený kousek. Člověka ten příběh po celý čas postupně psychicky deptá. Mads Mikkelsen je postupně stává jedním z mých nejoblíbenějších herců, protože ten chlap má "hell of" charisma. Jedná se o skutečně zdrcující podívanou, při které jste v jednu chvíli hrozně naštvaní a potom smutní. Je to skandinávsky ponuré a pomalu si to kráčí svým tempem. 4 až 5 hvězd. Velice silný zážitek. ()

venison

Výborný filmeček z Dánska, který přesně vystihuje buranskou náturu - ukažme si na něj, pojďte si kolektivně bouchnout a až bude ležet na zemi, tak si do něj ještě každý zvlášť kopneme.. Příběh, ve kterém se nevedou dialogy, každý jen zaslepeně věří jedné verzi "pravdy".. Hodně drsný příběh, jak o tom, jak se velmi snadno může člověk bez vlastního přičinění namočit do velké bryndy.. Na konci jsem čekala nějaký velký obrat, ale dopoadlo to naprosto standardně, což je na druhou stranu dobře.. ;-) ()

tomxxx

Dánové se rozjíždějí! Kvalitní severské filmy mě baví. Bohužel u nás mezi širší veřejností nejsou tak profláklé. Doufám jen, že si amíci nevyrobí nějaký remake v angličtině, většinou podobné filmy zničí. ()

MikyAff

Moje nesnášenlivost vůči malým blonďatým holčičkám se nyní několikanásobně zvětšila. Ne opravdu, jak někdo může o něčem, co místo úsměvu má neuvěřitelně děsivý úšklebek říct, že to nelže. Viděli jste sakra ten zlej úsměv?! Jasně, že tahleta lže! Dostat se mi do blízkosti, začnu odříkávat latinu a cákat na ní svěcenou vodu. Sice jsem si v jednu chvíli říkala, že bych jí mohla dát šanci, ale po tom, co se před domem objevil pytel, pro mě skončila. Upřímně už vidim, jak po takovém zážitku se seberu a jdu za tou malou bestií, abych ji přenesla přes kostičky a ještě se ptala, jak se má. Ne, místo toho bych nějak zařídila, aby se dostala na hon a stala se jí malá nehoda. Mít to takovýhle konec, tak tomu určitě zvednu hodnocení! Jinak bych řekla, že celé mé pocity teď dokazují, jak je film dobrý. Když do vás dokáže napumpovat tolik emocí a prožívat to s hlavní postavou (která mimochodem byla výborně zahraná), je vidět, že na něco stojí. ()

progression

Dechberoucí a nesmírně působivé drama nejenom o tom, jak tenká je hranice mezi "nevinnou" dětskou lží a katastrofou, o důsledcích davové psychózy i neuvěřitelně těžké obhajobě skutečné pravdy nakonec "proti všem". Naprosto vynikající výkon Madse Mikkelsena v ústřední roli. Do jeho situace bych se opravdu ani náhodou nechtěl dostat, protože skutečné životní situace mohou končit i daleko tragičtěji než ve filmu. Nevím jak to v posledních letech ti skandinávci dělají, ale v oblasti dramat, ať už detektivních, politických, společenských i lidských včetně mnoha působivých dokumentů, jim to tak neskutečně ŠLAPE. Na druhou stranu (nejenom) ta léta šedesátá československé kinematografie těch filmových perel zplodila také docela dost, není-liž pravda ... ()

terunka003

Nebezpečné, reálné, děsivé, psychologické, nakažlivé. Jak stačí jedná maličkatá nevinná větička vyřčená špatnou osobou na špatném místě ve špatný čas a ještě ve skandinávské zemi. A hon na zrůdu může začít. Zcela upřímně, já byla vytočená na to stádo tupých lidí. Jenže přesně takhle funguje davová psychóza. Lze pak vůbec žít stejně jako předtím? Nejde. Skvělý Mads Mikkelsen. Perfektně natočené. ..tohle by mělo dostat značku "kultovka".. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014