higuain

Moje druhá ČSFD projekce. Připomnělo mi to jednu knihu, kterou jsem nedávno četl a to Zpěv drozda od Waltera Tevise. Ne že by v těch dvou příbězích byla nějaká podobnost, ale Zpěv drozda ve mě zanechal antipatie vůči "příliš inteligentním technologiím", což ve výsledku tomuhle dílku spíš uškodilo. ()

Aleee89

Spike Jonze je filmař, kterého nemám až tak prozkoumaného, ale jeho nejnovější počin Ona mě zaujal, a proto jsem mu dala šanci. Hlavní hrdina je však bohužel hodně divný a tento pocit na mě přenesl, a působil tak na mě nakonec i celý film. Oceňuji vynikající scénář a nápady, protože to až neuvěřitelně odkazuje k dnešnímu světu. Je to přesvědčivé, inovativní, správně melancholické, ale také až nepříjemně hipsterské. A já si film bohužel nedokázala užít. Nelituji zhlédnutí, ale myslím, že raději zůstanu u klasičtějších romancí a hlavně u skutečných lidí ve skutečném světě. A budu doufat, že takových podivností se v nejbližší době nedožijeme. ()

evanka

Pro mě asi nejzajímavější oscarový snímek. Ač se jedná o sci-fi, příběh i prostředí je vykresleno tak, že divákovi přijde blízké a uvěřitelné. Film má atmosféru, kostýmy vypadají velmi retro, ale i to tam pasuje, vždyť móda se pořád vrací a točí dokola. Joaquin je jako vždy skvělý a i Scarletin ač pouze hlasově, podává taky dobrý výkon. Je to film, který vás donutí se zamyslet nad dnešními vztahy a po shlédnutí ještě nějakou dobu trvá, než odezní jeho efekt a dojem. ()

Skip

Dobře natočené a zahrané, i když jsem se tomu celému nakonec musel vysmát. A jestli takhle jednou lidi dopadnou, s jednou rukou mezi nohama a sluchátkem v uchu, z něhož zní sexy hlas operačního systému...tak to teda bude něco. Ale fakt to není špatný film. A ty parádní kalhoty, co tam chlapi nosí... To se musí vidět. ()

Ombe

Jeden z mála filmů, na které nemá podle mě smysl koukat s dabingem. Zaujal mě jen hlas Scarlett a i to stačí na tři hvězdy. ()

jezurka42

Hodně jsem o sobě přemýšlela. A uvědomila jsem si, že tu jsme na krátký okamžik. A dokud jsem tady, tak si chci dovolit, být šťastná. Her je příliš smutný film o tom, že láska může (a také nemusí) kvést v každé podobě. Pokud se zamilujete, můžete být tou nejšťastnější osobou na tomto světě. A samozřejmě také tomu tak být nemusí. Jde o to, jak se mi rozhodneme. Pokud budeš brát lásku realisticky, vyhraješ. Pokud jí budeš přidávat na hodnotě a přivlastníš si jí, ztratíš vše. Spiku, děkuji ti za nádherně smutný pohled do života, který žiji i já a stále si neuvědomuji, co dělám špatně. Děkuji. A omlouvám se. ()

Petroff

Nejaktuálnější variace lovestory... Ale já bych si vybral mužskej hlas a osobnost, chtěl bych si to dát s A.J.Rimmerem BdP. ()

Chrysopras

Utopická sci-fi vize nebo realita blízké budoucnosti? ;-). Každopádně klobouk dolu před Joaquinem, kterej to utáhl bravurně! ()

GILLWANDER

Krehký a nežný námet s tak prekrásnym scenárom, že sa film Her mohol kľudne stať filmovou udalosťou roka. Film je uchopený za správny koniec, postupne sa vzťah medzi človekom a prostou umelou inteligenciou vyvíja až na postľudský rozmer, ktorý žiaľ strieda váhanie. Váhanie medzi skutočným životom a žitím s niečím, čo považujeme za vopred naprogramované k našim potrebám. Postupom času si skutočný jedinec, ktorý je možný žiť svoj život uvedomuje, že chybovať nemusí len Android s plno funkčnými znalosťami o všetkom čo sa dá nazvať niečím, ale aj človek z mäsa a kosti, ktorý radšej bude robiť ukvapené závery, než žiť plnohodnotný život a predovšetkým kašľať na predsudky a žiť ho šťastné. Možno sa dožijeme doby kde budú vládnuť pohodlné oblečenia a kreatívne post spotrebiče vyrobené na mieru používateľa, kde budeme považovať operačný systém za skutočného priateľa. A to by zas tak zlé po pravde nebolo. Krásny záver, ktorý zhrnul celý film do akéhosi dopisu, ktorý nám dáva nádej na nový život s niekým, kto je nám neskutočne podobný. Dáva nám šťastie, bez ktorého by sa nedalo prežiť vo svete riadenou nejakou ekonomickou mašinériou. Prinúti zamyslieť nad faktom, že dá sa niečo tak silného a impulzivného cítiť aj k tak povediac robotovi? Odpoveď si musíme samy vydedukovať. Dá sa všetko, chce to len odovzdanosť pre danú vec, úprimnosť a chcieť uveriť. Potom sa dá uskutočniť hocičo. Phoenixa ako herca dva krát nemusím, no s okuliarmi a pleteným oblečením nebol zas tak zlý. Amy Adams jeho ženský opak tak tiež výborný výkon. Technické prvky filmu skvelé najmä scenár, ktorý je pre tento rok bezkonkurenčný, kamera a réžia tiež veľký prínos pre film. Film Her je bez pochýb úchvatné dielo, ktoré síce dokonalé nie je, no doladiť nejaké nedostatky a mohlo ísť o film roka. Pre mňa šesť hviezdičková záležitosť, ktorá mi v hlave bude ešte dlho pripomínať jej hlavné posolstvo. 90% ()

kalap

Láska medzi, človekom a počítačom. Premňa otravný a dlhý film, od ktorého nemôžete očakávať vôbec nič, lebo nič neponúka. ()

Reesam

Her je šíleně prchavý film. Vlastně ani nemám slova na to, abych ho vystihla. Je to podáno s takovou křehkostí, že se bojíte, aby se ten film v půlce nerozsypal. A ačkoliv to zní jako bláznovství, tak jsem to cítila. Ta prchavost okamžiku, filozofické otázky a pohled na svět je něco, co mě donutilo přemýšlet. Film v sobě nese tak drobné detaily, kterých si třeba nemůžeme ani všimnout, ale jsou tam. Je tak skvěle promyšlen, až mi nad tím zůstává rozum stát. Všimli jste si třeba scény, kde jde Theodor a v pozadí jsou nějací 3 komparzisti, co odcházejí, jsou zády k němu, a mají naprosto perfektní kostýmy? Slečna vlevo má žlutou sukni a červené punčochy, chlap veprostřed žluté triko, a slečna vpravo červené šaty. Je hrozně zajímavé, jak i tohle je dotažené k naprosté dokonalosti. V neposlední řadě je vše podtrženo hudbou, která dodává na celé intimitě. A netřeba asi ani nějak dlouze rozebírat, jak má Scarlettin hlas v sobě všechny emoce, a vlastně vám tak na plátně vůbec nechybí, protože ji vidíte všude jen pomocí hlasu. Možná jsem jen šíleně romantická, ale mě si ten film získal. ()

Katarine

Velmi inteligentní, velmi citlivé a svým způsobem velmi pravdivé, když pomyslíme, kam směřuje současný virtuální svět. Joaquin Phoenix je ve své roli naprosto geniální. Tohle mě fakt chytlo a upřímně doufám v nějaká oscarová ocenění. ()

Jigy

Excelentní one man show. Totální exkurze do lidských citů, pohnutek a samoty. Tenhle film měl hloubku, myšlenku a emoce. Jen se bojím, kdy se tohle stane realitou. Jinak úžasný Phoenix. ()

GrungeChild

Pokud vás operační systém začne otravovat s citovými výlevy, neváhejte, a hned ho odneste na zákaznické centrum. Jinak se taky může stát, že už se z té záplavy virtuálních emocí nevyhrabete, a skončíte jako chudák Theodore. Při úchylné souloži s oplzlým wi-fi routerem. Ale jinak, vykrádačka Black Mirror nebyla zas tak zjevná, jak jsem si původně myslel, a všechno to sice unyle a ulepkaně, ale přesto poměrně bezbolestně doklouzalo až do kýženého závěru. Tak proč by ne. Občas neuškodí zabrečet si společně se svým handsfreečkem. 3 a půl* ()

easaque

komorně a hlavně konverzačně pojaté sci-fi, které nám reálně představí budoucí dlidšťující svět, který se propojuje s virtuální umělou inteligencí. Vše je dostatečně přesvědčivé, logické a potvrzuje to, že se vše zásadní odehrává v hlavě. Pro mě docela zásadní film, který zatím ohodnotím lepšími 4 hvězdičkami. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Krásný, dojemný, romantický film, který ukazuje, co je to opravdu láska. Příběh o muži, který píše romantické dopisy zamilovaným párům, ale není schopný napsat ho svojí lásce... ()

Aljak

Tak smutný film som už dlho nevidel - ani nie tak svojim dejom, ale skôr námetom ako takým. V mnohých ohľadoch mi to prišlo ako kríženec Lars and the Real Girl a Ruby Sparks. Dúfam, že sa v budúcnosti nedočkáme niečoho takého ako je OS s umelou inteligenciou, ktorý sa stane najlepším priateľom človeka (a občas aj viac ako len priateľom). Aj keď mám taký pocit, že už aj v súčasnosti niektorým ľuďom stačí virtuálna komunikácia cez net ako osobné stretnutie - a to je podľa mňa strašne smutné, rovnako ako aj celý tento film, ktorý sa hrdí označením "comedy-drama" (ale čo je zábavné na tom, že upadá reálna komunikácia a medziľudské vzťahy?). Filmový námet to bol teda naozaj silný, aj keď po dejovej stránke ma to až tak nezaujalo. Síce to malo množstvo dobrých nápadov a scén, no aj tak ma najviac bavili tie ľudské časti príbehu, nie technologické. Aj tak nepochopím ako niekto vedome uprednostní imaginárnu komunikáciu s počítačom pred reálnou komunikáciou s človekom. Dávam 4*, predovšetkým však za námet. ()

zbyshek

Celkem koukatelná záležitost, na druhou stranu nevidím důvod, proč je tento film tak protěžovaný a úspěšný. Abych pravdu řekl, čekal od toho trochu jiný kontext a skrytý záměr. Avšak to mne nijak neovlivnilo v hodnocení. Velmi dobrým výkonem bych ocenil Phoenixe, tento kojot dokázal pěkně zahrát vztah s kusem šrotu. Na druhé straně žhavá Scarlett Johansson, která získala několik ocenění za herecký výkon, počkat! Jaký výkon? Po tomhle "extempóre" porotců soutěží už vůbec nedávám na přidělování těchto patetických cen. Konec filmu byl celkem nepochopitelně ukončen, ačkoliv jsem byl celkem rád, že už film končil, přeci jen to mohl režisér zformulovat jinak. Myslím si. že tento film byl ideální na poučení lidu, mělo to obrovský potenciál v tom, že lidmi hýbou sociální sítě a celý kybernetický svět, ve které někteří lidé prakticky žijí. Potenciál tkvěl v silném příběhu, který mohl roztrhat srdce diváka a zároveň mu dát brouka do hlavy, já osobně tyhle filmy vyhledávám. Tady jsem to nenašel, ale to nevyčítám tvůrcům. Přestřelená stopáž, nudné sekce a celková monotónnost tvoří 60%. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz