Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

URBAN

I po čtvrté mě Transformeři překvapují. Ano je to pořád to samé, ale to je právě ono. Nechcete vidět mlátící se roboty a jen tak vybuchující objekty kde se podíváte? Vždyt u toho se musí každý člověk, který umí vypnout mozek bavit. Prvně jsem teda měl o tento díl obavy kvůli nasazení Marka Wahlberga, ale nakonec se do tohoto konceptu hodil a příjemně mě překvapil. ( 21.10.14/MAC ) ( 21.4.18/TV ) ()

sir-dave

Čtvrtý Bay beze změn, stejný styl, stejné nálety, záběry na hrdiny zespod, výbuchy,... Série startuje odznova, noví herci, nový prostor pro pozvolnější nastartování příběhu a seznámení s hlavními hrdinami. Ti jsou aspoň o třídu horší, byť je tu Mark Wahlberg, který tu hraje až moc otravného "fotříka". Peltz je hezká, Tucci to drží ale parta okolo Torturra, LeBeoufa nebo Duhamela byla lepší. Bojiště se lehce přesunulo do Hong Kongu jinak v podstatě to samé, několik akčních scén z nichž vyčnívala první parádní přestřelka při objevení Optima a následná automobilová honička. Možná byla ještě lepší než celý závěr. Co se mi hlavně líbilo, byly přehlednější boje mezi roboty a docela i strach o hlavní postavy (ne o všechny :-). ()

stOKYi

Z dákeho mne neznámeho dôvodu, to bolo lepšie ako 3ojka.. Avšak stále nuda. Obdobne ako v trojke. Príliš dlhé, keby to bolo lepšie zostrihané dopadlo by to ináč. ()

tomeek

Naprosto ostudně přiznávám, že mě to bavilo. Časy, kdy na první film jsme šli dvakrát do kina, už dávno odzvonilo, ale i tak je to pořád solidní popcorn zábava. Počet budoucích dílů v sekci "Související" mě ale trochu děsí. Markovi víc věřím komedie a transformeři tentokrát totálně bez duše - kromě tlusťocha. Nejlepší postava - Stanley Tucci :) 3,5* ()

Ogen

Wow!! Bylo tu úžasný! Lepší jsem neviděl...... Tak tokový komentář tu nečekejte. Zbytečně přeplácané efekty, žádný děj, jen tam pobíhají lidé a všude kdesi něco bouchá. Vtipných momentů je málo a trapný a ubohý vtip některých postav se opravdu nevydařil. Kam se poděl ten režisér co tak dokonale zpracoval Pain and Gain??? Nechápu. Wahlberga budu mít v srdci stále, ale na tohle se on nehodí. Herecky je to supr týpek, ale tohle není jeho parketa. Poslední věta: Auta, efekty a hezký holky to je asi jediný o čem Bay po nocích přemýšlí. ()

Gonzi

Technicky je to šíleně kvalitní a i akce je luxusně přehledná, ale celkově naprosto nezáživná a nudná (i přes existenci slušné armády cool záběrů) + děj/zápletka je naprosto tragická. Chybí pořádný záporák, pořádné motivace, nějaká gradace, směřování k cíli atd. Vše se pořád děje jakoby mimochodem.[RIKEJMETOMUODSTAVEC] U akce se člověk jakž takž vizuálně kochá (ale fakt spíš technicky, protože obsahově je to prostě extrémní nuda), ale chyběl mi pocit cíle. Nevěděl jsem odkud kam kdo jde, proč tam jde atd. (pozor: nemluvím o "ději" ale o základních přesunech za cílem dosažení lepší palebné pozice nebo cokoli takového - viz přesuny v Black Hawk Down) Postavy se různě ztrácejí a znovu objevují u sebe aniž bych nějak "chápal" proč. [RIKEJMETOMUODSTAVEC] Samotné akční scény, duely apod. jsou pak bez jakékoli gradace, takže člověk nikdy nezažije pocity jako když do Helmova Žlebu vjíždí Gandalf s koňskou jízdou, když v Transformers 1 nastoupí Optimus a řekne "Megatron" (a ten "Prime" a rozletí se proti němu)... Tady je o to snaha (třeba nástup na dinobotovi), ale prostě to nefunguje, člověk nedostane "wow that was awesome" pocit... [RIKEJMETOMUODSTAVEC] Jinak mě překvapily spomalovačky - byla jich tuna v místech, kde byly skoro až zbytečné, ale třeba právě ten "epický" nástup optima na dinobotovi byl v normální rychlosti, přitom tam byla celkem luxusní choreografie a více věcí v jednom záběru... 6/10 ()

VaHo

Velcí roboti mlátí jiné velké roboty, do toho tam pobíhají postavy, jejíchž jména si nezapamatujete a jejichž osud je vám ukradený, do toho všeho všechno vybuchuje a všechno co není připevněno k zemi se musí proletět a pokud možno přistát na hlavě nějakého robota. Hodinu po návratu z kina, už nevím o co těm zloduchům (lidským i robotím) vlastně šlo. A k tomu nesmyslně 165 minut dlouhá stopáž, měl jsem co dělat abych neusnul. Prostě klasičtí Transformers, co bych taky chtěl, že jo. ()

Mr.Ripley

Po kultovní jedničce, přemrštěné dvojce a útrpné trojce, přichází pro změnu nudná čtyřka. Horší start si nová trilogie přát nemohla. Nefunkční po všech stránkách. ()

chelseaman22

UPOZORNĚNÍ: Mark Válberg je tak otravný, že po pár minutách budete chtít PC prohodit komínem! No vidět, kterak si to prehistorický potvory mastí na Hong-Kong bylo mrtě zábavné! Optimus Prime je na stará kolena čiperný jak svině, jen olejnička je častěji v akci. BUMBL BÍ se transformoval na nové Camaro, což je společně s úvahou, kde že ty vesmírné potvory berou munici, bylo z celého filmu asi vůbec nejzajímavější. Zhruba po devadesáti minutách pochopíte zápletku, načež se můžete rétorikou hoperů HODIT DO KLIDU a vychutnávat si průtrž pterodaktylů a rexů. STÝV DŽABLONSKY byl zcela sterilní, ale snad v plánovaných pokračováních (interval 5 - 12) opráší svůj um a nezapře polský původ! 80% Celosvětový výdělek k 9. 9. 2014: $1,077,736,069, což je 5,13 násobek budgetu...........11. nejvýdělečnější snímek historie a mimo jiné 2. nejvýdělečnější snímek série Transformers ()

Remivsremi

U čtyřky Transformerů je po celou dobu z Baye cítit únava. Film již nemůže nabídnout nic nového, co by se v této sérii nevidělo předtím. Na náznak jakéhokoliv příběhu se už dávno kapitulovalo a aktéři filmu se pokusili vše nahradit nekonečnou a co možná nejvíc oku lahodící akcí. Ta mě ale kolem poloviny snímku nechávala naprosto chladným. Všude přítomné prskavky jsou efektní, ale i na ten nejlepší ohňostroj na světě se jednoduše nedá koukat skoro tři hodiny. Diváka ta neustálá akce nakonec uspí, nebo aspoň mě určitě a na závěr filmu jsem čekal jak na smilování. Co tedy může nabídnout snímek, který má přehršel akčních sekvencí, jenž člověka unavují a vyvolávají nekonečnou zívající estrádu? Popravdě moc toho nenajdu. Roboti pořád vypadají krásně a reálně. CGI zde zkrátka funguje na jedničku, ale to je snad jediné pořádné pozitivum, které zde umím najít. Možná ještě občasné vtípky dokážou vyčarovat alespoň mírný úsměv na tváři. Toť vše. Nechápu, jak to umí vygenerovat takové zisky, co ale vím jistě je to, že další díl série si s klidnou duší nechám ujít. ()

Doudis19

Díky bohu, že jsem k novým transformerům přistoupil s takřka nulovým očekáváním a nejméně promilí v krvi. Dvě a půl hodiny neutuchající zábavy a co na tom, zda chtěné či nechtěné. Navíc triky od "Bay Productions" jsou stále nejlepší na světě. ()

Aargh

Dementní humor téměř zmizel, v robotech se dá konečně zase vyznat, sympaťák Wahlberg je po LaBeoufovi vítaná obměna a akce je tu nejlepší ze všech dílů. Po delší době se na další Transformery zase těším. ()

Triple H

Filmový ekvivalent Pizza hut XXL, s extra syrom, klobásovými okrajmi, po zohriatí v mikrovlnke. Hlad to silou mocou zaženie, pri prvých sústach bude aj celkom chutiť, ale najneskôr tak v polovici vám dôjde že z tohto vám bude len zle, že je to úplný hnoj a že ste si asi fakt mali dať niečo normálne. Dej, postavy, či psychológia sú ako nutričná hodnota na spomenutej pizzi - nejaké torzo z nich zostalo, ale v tak minimálnom množstve že to ledva ledva možno akceptovať ako normálne jedlo. Film je ledabolo pozlepovaný skorochaos, ktorý len kopí jeden megagýčový obraz za druhým, jednu ledva nadväzujúcu sekvenciu za druhou, samá monotónna, tazkotonážna akcia a klišé, ktoré bolo nudné už v 98-om pri Armageddone. Silno tomu chýba LaBeouf, Turturro, ktorí dodávali správnu nadsazku. Wahlberg ledva nie nechcene smiešny, hlášky trápne, zvyšok hercov o ničom. Americká vlajka v každom druhom spomalenom zábere, západy slnka detto. Kapituloval som 20 minút pred koncom, nedokázal som tú sračku proste sledovať. ()

DragonnCZ

7/10. (RECENZE SE SPOILERY) - A vlastně jo proč ne. Ten film si prostě 7 zaslouží i když nadruhou stranu si to nezaslouží vůbec a je to už jen dojení značky. Jako 4ka byla prostě už nehorázně zbytečný díl a 3 dílem to mělo celý skončit. Ale kurde i tak si říkám, že jak sem na 4 a 5 poslední léta píčoval tak si i tak trochu tý lásky ta 4ka přece jen ještě zaslouží. Přesto, že už zde nehraje Shia Labeouf a další staří známí, tak vymysleli komplet nový postavy příběh a zasazení a i tak kurde, já prostě nevím :D Furt na to píčuju na tu 4 a 5 ale teď si jako říkám jako že to není tak příšerný jak sem dřív říkal, třeba ty postavy mi příjdou morálně lepší jak ve 1 2 a 3 daleko víc mi sedí Cade hraný Markem Wahlbergem, který tady hraje fakt úžasně a dělá co může, pak jeho dcera a její přítel a na začátku Cadův kámoš a všichni společně tvoří skvělý funkční tým. Fakt v tom příběhu o něco jde nejsou tu trapný joky jako dřív se Samovými rodiči no a prostě hrozně miluju celou tu první polovinu filmu jak si dávají hrozně načas. Dávají prostor novým postavám, pořádně je prokreslují a do toho nám dají fakt zajímavý příběh + do toho nový originální soundtrack s mými oblíbenými Imagine Dragons kdy titulní píseň je fakt úžasná do toho Steve Jablonsky složil opět fenomenální hudbu a celý audiovizuál je naprosto k sežrání, nový designy Transformerů například Optimus a jeho nový automode s Western Linem a ten wrap je mega baddas a musím sem hodit opět další odkaz na jednu z nejlepších scén "Scéna ZDE". No to byly pozitiva teď se přesuňme na mínusy. Záporáci mě tu hrozně serou. Je strašná číčovina že Megatrona v každým díle zabijou a zase žije. Ve dvojce ho ožili úlomkem z kostky. A tady po trojce kdy mu Optimus usek hlavu tak Megatrona převtělili do Galvatrona WTF :D No pak mi tam dost vadil ten zazobanej týpek v tý firmě který je za začátku záporák a pak se vlastně ke konci přidá k autobotům je hroznej generickej otravnej pičus, ale říkám si já ho mám vlastně ve výsledku rád. Pakliže možná i Lockdown je dost velkej motherfucker a líbil se mi. Celkově jako ta první polovina filmu je fakt úžasný a ta druhá polovina ve 4 díle je hrozně nesrovnatelná s první polovinou absolutně nechápu proč se to tam propadlo ta kvalita. Jako sice jo jsou tam pořád super zapmatovatelný scény kde funguje napětí, ale je k nevíře jak i akční scéna může být tak nehorázně nudným způsobem zpracovaná jak bojovali v tom Hong Kongu a zvrhlo se to tam v bojiště trochu jako v bitvě o Chicago. V celku mám ten díl docela ještě rád, ale furt radši beru Transformery jako jednu pomyslnou trilogii a toto je takový nepovedený sequel k tomu všemu. Je sice dobře zpracovaný, co se dělo pak po bitvě o Chicago docela dobře to pracuje s tou premisou Autoboti zdrhají před lidmi a pak ke konci vlastně povolají Optima za jejími stvořiteli a je to už na 5 díl který pro mě radši neexistuje jak je domrvený. No to je vše co bych k tomu dodal. ()

viperDavid

Úplně zapomeňte na předešlé díly, protože tohle je úplně něco jiného. Laciný humor, spousta akce a zbytečně dlouhé. Humor byl fajn, člověk se pobavil, nikoho to neurazilo, ale šlo to do komedie, což tady člověk moc nečekal. Akce jak se patří americká, hodně ničení a tak. Jako z toho pohledu to bylo ucházející, kdybychom to však srovnávali s předešlímy díly... ()

Haretix

Bay je mistr akce, ale to je vše. Měl už po jedničce dat od toho ruce pryč. Začátek, který se podoba jedničce je průměr, střed filmu nuda a šlo to úplně vymazat, zbytečných 40 minut, po kterých je těžké se na finále těšit ač je sakra kulervoucí. Walhberg průměr, Peltz víc sexy jak Fox a Tucci baví po celou dobu, ale i tak je to málo. Dinoboti hezky, ale šlo by to i bez nich. Verdikt, je to vyplach s nudou a snad to konečně dostane do rukou někdo jiný, aby tomu dal svuj rukopis, jelikož ten od Baye je okoukany a nudný. ()

skrblik007

(Hodnocení může být ovlivněno zážitkem ve 4DX kině, kde jsem byl poprvé právě na tomhle filmu.) No páni, já zírám. Bay se zklidnil a natočil zas konečně Transformery bez všech těch nudných a nucených dialogů, dějových zpomalovaček a podobných blbostí. Akční scény se zlepšily (choreografie, přehlednost, efektnost), vtipy už byly zase úsměvné a děj dával víceméně smysl. Transformeři jsou pořád cool, Mark Wahlberg je řízný chlapík (hlavně taky občas vystřelil a nezdrhal furt jako Shia) a závěrečná bitka v Hong Kongu fakt super! ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014