Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

bSaR

Bezesporu lepší než druhý a třetí díl. Dobrodružství již nebylo tak přímočaré a v mnoha ohledech mě bavilo mnohem více. Akce je jako vždy pěkná, nápaditá, ale co je důležité, mnohem přehlednější. Roboti si vysloužili představovačku, jakou přinesl první film, a je stejně tak epická! Není problém se v nich začít orientovat stejně jako si každého z nich patřičně užít, protože je jim poskytnuto dostatek prostoru. Stejně tak si zaslouží vyzdvihnout Lockdowna, který mi přišel po Megatronovi v jedničce jako zatím doposud nejlepší záporák. Optimus Prime se pak stává neskutečným badassem po tom, co ztratil víru v lidstvo a mě osobně byl takto mnohem sympatičtější. Mark Wahlberg a spol. mi jsou jako lidští hrdinové mnohem sympatičtější než Shia, který pasoval do konceptu jedničky, možná ještě dvojky, ale ve trojce mi už jako hrdina prostě nesedl. Kdo odvádí vskutku precizní práci je Stanley Tucci! Jeho postava je zkrátka úžasná a co je hlavní je že baví. Film ubral na infantilním humoru. Ten co zůstává z 90% opravdu pobaví a zásluhu na tom má především Tucci. Celkově je ladění filmu o něco temnější. Pominu-li nějaké ty kixy, vycházející ze samotného žánru, nebo ze samotného faktu, že v blockbusteru se dnes už nějaké ty nesrozumitelnosti zkrátka vyskytují, filmu jako takovému můžu vytknout akorát tak jeho délku... O 15 minutek zkrátit. Osobně se mi pak ještě nelíbilo minecraftí zpracování transformace lidských robotů. Na film jsem šel jako na akční výplach plný super efektů, který bude na stejné úrovni jako dvojka s trojkou. Bay nicméně překvapil a to v dobrém slova smyslu a připravil pro nás skvělou podívanou. ()

machmej

Po čtvrté naprosto to samé, ale tentokrát s opravdu stupidním příběhem, ve kterém jsem se i chvílemi ztrácel o co vlastně jde. Film je založený pouze na efektech a občasných vtipných hláškách. Ani Mark W. film nezachrání a ke konci téměř 3 hodinového snímku jsem už opravdu trpěl. Jediné co si zaslouží pochvalu je hudba a některé opravdu pompézní scény. Viděno v Imaxu v originálním znění, pokud půjdete na dabovanou verzi do klasického kina,odečtěte si jednu hvězdu. ()

FantomasMan

Pri T4 platí porekadlo, že niekedy menej je viac. 165 minút skoro neustálej akcie je riadna nakladačka. Fanúšikovia transformerov budú v tranze a ostatný "normálny" budú na konci pozerať na hodinky a odchádzať s kina unavený. Čo sa týka samotného deja, dialógov a hudby je to typický maga blockbaster. ()

Archen

Kolik ASP by na plakáty napsal ... "Účinkuje tisíc slonů". Michael Bay nám nesrvíroval v tomto díle všeho víc, než v tom minulém. Do stopáže 165 minut nacpal opravdu velké množství chaotických bitevních scén, cituplných pohovorů taťky s dcerou, záběrů na americkou vlajku a zajména uctihodnou porci nudy. ()

ANATHREIUS

Pro mě zatím nejhorší transformers celé série. O nějakém herectví ani nemluvě, zlatý Shia, jakože ho nemám rád, tak teď uznávám že díly s ním byli o dost lepší. Semtam se zasmějete, ale to je tak vše, ani efekty mne nijak neuchvátili, a tentokrát mi bylo jedno jestli Optimusovi urvou hlavu, či nikoliv - velmi smutné. Pane režisére, chtělo by to možná si dát oddych a přesedlat, než z vás bude druhořadý béčkový rejža. ()

Ag.Sournamek odpad!

V niektorých krajinách je to, čo urobil Michael Bay, trestný čin - sprenevera peňazí. Ako inak nazvať to, že niekto použije stovky milonov dolárov na to, aby mučil, trápil, nudil a vytáčal milony ľudí po celom svete? Intelektuálna genocída! ()

hloupej

Předem musím říci, že jsem asi 30 minut před koncem z filmu odešel. Jakékoli světlé chvilky z počátku filmu spolehlivě zabije jeho délka a ty nůůůůůůůdnéééé dlouhéééé rozhovory. Děj děravější než helma němce za druhé světové války. Vážně máte ve filmu několikrát pocit "teď to skončí", jenže pak nosense střih a jedem dál. Zároveň si několikrát řeknete "Ano, teď měl ten film začít". Je to prostě BLBOST největšího kalibru - a ode mě, hltače blockbusterů, to asi nikdo slyšet nechce. Chtěl jsem vidět pořádné digitální efekty, jenže ta délka a strašné střihy to spolehlivě zabije. Tenhle film byl dělanej na to vydělat peníze, ne pobavit diváka... ach jo, jsem tak strašně vytočenej. ()

MARV111

Jeden z mála režisérů u kterého si nenechám ujít žádný film :-) Dokáže vždy svými akčními velkolepými sekvencemi diváka přikurtovat do sedadla! Špičkování otce s přítelem Tessy prostě klasa! :-) Dinoboti hustíí! ()

mirushbiatch

Tak takto som v kine este netrpel.Cakal som hlucny,plytky,rychly brainwash...Ano ,to som dostal.NEcakal som vsak,ze dostanem tak hlupy chaoticky a nehorazne dlhy shit,aky som uz davno nevidel.Akcia samozrejme skvela,zato tie 3*,resp. ani nie akcia ,ale efektovo sa Bay vyblaznil snad viac ako v 3jke,coby nevadilo,ale tolko WTF a C Mon Son momentov a zlych hercov,Stanley Tucci = Zlata Malina,ze ozaj som rozmyslal,ze z kina ujdem a vybucham si z hlavy to,co sa mi dialo pred ocami..Tie sceny,ktore nedavali ziadny zmysel,lietajuci netransformer,v jednom momente su novi transformeri molekulovo ci ako rozpadajuci sa ,v druhom uz vybuchuju a zaver ,ten ma uz zrazil na zem tak,ako maloco malokedy..Katastrofalny nezmyselny chaos,ktory sa nikdy nemal natocit,nikdy ho uz nechcem vidiet..Velke dlhe sklamanie... ()

bobbio

Vizuálne a zvukovo dokonalé, žiadnu drámu na zamyslenie som samozrejme ani nečakal. Nicola Peltz je krajšia, milšia a prirodzenejšia ako Megan Fox. Ani 2, 5 hodiny nenudí. Tulamore tiež v pohode a Mark Wahlberg je kapitola sama o sebe. Keby si Bay sám zo seba chcel urobiť srandu, do päťky obsadí aj Dwayna Johnsona:) Trošku sa mi nepáčil nápad s Dinobotmi a Galvatron bol absolútne nepodarený. Preto len 90% ()

Garfi

Zloboti z celé země nezemě, spojte se, aneb existuje jen málo věcí, které nejde opravit lepící páskou. Optimus mezi ně evidentně nepatří, protože jak jinak vysvětlit bleskovou opravu polomrtvého tahače na starého dobrého Prima během několika hodin. 164 minut, kdy nevěříte, nebo spíš nechcete věřit tomu, co vidíte a slyšíte. Perly, které padají postavám z úst snad vytahovali scénaristovi přímo z pr**le! Tak otřesné dialogy aby pohledal („Na tobě se ty kraťásky zkracují před očima. Per je příště ve studené vodě!“). O scénáři ani nemluvě. První dvě třetiny jsem měl pocit, že kdyby Tessu (Nicola Peltz), někdy kolem dvacáté minuty opravdu zastřelili, pozvedlo by to celý film minimálně o třídu výše. Takhle pitomou postavu museli tvořit opravdu dlouho. A její papá? Škoda mluvit. Po tomhle filmu snad půjdu i na dalšího Batmana, protože horší pokračování už jsem dlouho neviděl. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy z nostalgie vůči předchozím filmům, které se mi líbily a měly jakž takž patu. Mínus hvězda za dialogy a scénář obecně, další mínus za Tessu (a zároveň plus jedna hvězda, protože alespoň se na ni hezky dívá, když už je tak ukrutně pitomá) a další mínus za Wahlberga. V poslední třetině jsem chtěl přidat hvězdu za robotické dinosaury, ale nemůžu, protože je to jen vykradený Jurský park. Účast Spielberga mě měl varovat už na plakátech… Nakonec dvě hvězdy s odřenýma ušima kvůli všemu zmíněnému plus obrovskému množství produkt-placementu a vykrádání postav obecně (jeden transformer vypadá jako kapitán Barbossa, druhý jako Iron-man, atd.). Pokud máte rádi sebetýrání, počkejte si na dabovanou verzi na Nově, to bude ten pravý gurmánský zážitek. ()

Monditrade

Transformes 4 je konečně film, ve kterém jsou detaily robotů na prvním místě. To co chybělo předchozím dílům, je zde velice dobře zvládnuté. Nikdo od 4 pokračování nečeká nějaký velký děj, nebo něco překvapivého - co pořád vymýšlet?. Je to o robotech a ty jsou zde no.1 . Tak jako 4 Terminátora i zde je mnoho nových postav "transformerů" , které by jste měli nejraději doma proti otravným sousedům. Třešničkou na dortu je Wahlberg a jeho fajnová dcerka :-) ()

xfizif

Zatím, se příčka kvality a kvantity díl od dílu zvyšuje a taky je to supr!! A tím i mnohem lepší. Doufám že to tam nikdo nezmrší a budoucí filmy nebudou jak pytlíky sraček. ()

reccal

Jedna megalomanská akce za druhou, sexy vidlačka pobíhající po ranči v podpatkách, transtyranosaurus a hromada stokrát viděných klišé + vykrádačka Avenger jak vyšitá. Dvě a půl hodiny, no to si děláte srandu. Jenže dohoromady to vypadá hustě a dost dobře. Málokdy v kině vydržím v klidu dvě hodiny, a tohle mě přišpendlilo do sedačky tak, že bych v ní vydržela až do rána. Režii nemá smysl komentovat, Bay je prostě magor, nadšenec, megaloman a úchyl v jednom. Bohužel Jablonsky mě tentokrát nebavil ani nezaujal, škoda. ()

c0udy

Hodně s mi to líbilo, ale čekal sem, že ti dinosauři se tam oběvěl hned a ne až jako poslední vyburcování k boji. A navíc nám mechanický T- Rex chrlí oheň, sakra WTF. Jinak strhující akce s dobrými filmovými efekty, se střídali s dramatickými pasážemi, takže to bylo celkem vyrovnané. Až na jednu nepříjemnost, ale ta nebyla ve filmu, seděla totiž vedle mě. Bylo to malé dítě, které pořád říkalo „Hele optimuš,” ale já to chápu pro takového prcka to musela být zábava, že na to nikdy nezapomene. Film byl i na mne moc dlouhý, takže jsem uvítal když byla 15 minutová přestávka. Ale na obhajobu filmu musím říct že jsem se nenudil. Mark Walberg svou roli zvládl dost dobře a přišel mi simpatický, prostě herec, se kterým jsem si sedl. Našeho záporáka Megatrona vystřídal Lockdown. Všechny nové autoboty jsem si oblíbíl, ale pořád se mi nelíbí že je mění, až na Bumblebeeho, Optimuse a teď na začátku i Ratcheta, ale co se s ním stalo všichni víme. Hlavně jsem si oblíbil, samozřejmě Optima a Bumblebeeho, Hounda a Crosshaira. Znovu zrozený Megatron totálně vybízí k dalšímu dílu, ale všichni víme, že další díl určitě bude, Transformers prostě neomezí, snad až za hodně dlouho.Prostě a jednoduše bavil jsem se, ale na první díl to nemá. ()

Raziel811

Když pominu fakt, že první díl byl přelomový v tom, že do té doby nic podobného nebylo - jedná se aktuálně o nejlepší díl série. Po přepálení trojce se jedná o slušný reparát, kde finále není tak nařachané, ale jako celek působí souroději a vizuálně vytříbeněji. Nejde o nektitickou chválu, ale o fakt, že jako letní odpočinková popcornovka film splnil účel zcela bez debat. Vtipná mi přišla i narážka na Pacific Rim v podobě jména hlavní postavy :) ()

flouny8

Kdo jde do kina na Transformers a očekává složitý děj, nějáký přínos nebo filosifický kecy, tak je idiot a neměl by se tu vůbec projevovat!!! Efekty, souboje super, Mark je sympaťák, jediná co mi vadilo, byl vedlejší příběh dcery a jejího přítele. Naprosto zbytečné. Jinak od jedničky je znát určitý úpadek, ale stejně ten čas strávený v kině rychle uteče a odcházíte spokojení minimálně s audio-vizuálním zážitkem. Údajně při natáčení zničili nejvíc aut v historii natáčení. ()

Homicidum

Klidně to mohlo být o hodinu kratší a vůbec nic by se nestalo. Dinosauři mně fakt moc nevzali. Jasně, je třeba to trochu okořenit, aby lidi neremcali, že jde o jedno a to samé, ale tohle působilo opravdu prkenně. Normálně by byli hlavní hrdinové mrtví po prvním výbuchu, ale asi se opět namazali tím krémem, kterým Horst Fuchs leští svoje auto a může na něm pak smažit vejce a střílet na něj vzduchovkou. Jak klad beru to, že cca půlka filmu se odehrávala mimo Ameriku. Takže se naštěstí neopakoval scénář: "We saved the world, and by world I mean America/New York." Tak jako tak jsem dostal, co jsem čekal. Kopu vyšperkovaných a místy docela zdařilých audio i video efektů a suché fráze Optima Prima (i když mi přišlo, že tady mluvil nezvykle víc, než v předchozích filmech). ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014