Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny spojené v původním příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu, a také zlá čarodějnice, která na oba manžele uvrhla kletbu. Čarovný les je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů, ve kterém se protínají příběhy hned několika z nich, a který ukazuje, jaké důsledky mají přání a poslání jejich postav. (Falcon)

Radiq odpad!

No tohle bylo strašny. Typická americká slátanina, kam kdosi chtěl nacpat snad úplně všechny typické blbé americké pohádky a zkombinovat jejich děj a postavy mezi sebe. Na úkor toho, aby to dávalo smysl. Kdo se v původních příbězích moc neorientuje, toho lituju, protože z toho musel mít fakt úplný hovno. Já z toho měl jen obyčejný hovno. Je tam toho totiž tolik a bez souvislostí a často se přeskočí kusy děje, které by daly na celý film. Bohužel to ještě není to nejhorší. V podstatě se tam vůbec nemluví, ale kromě vypravěče se tam jenom zpívá. No, zpívá, to je silné slovo. Spíš to je takové to klasické muzikálové intonované notování bez melodie a je to furt dokola. Ani to ještě bohužel není to nejhorší. Pak je tu totiž herecké obsazení - výběr je to fakt ze všech levelů toho, koho nemám rád - od těch, co mi nejsou sympatičtí, po nové tváře bez charismatu až po ty, které jsem dycky nesnášel (Streep, Kendrick). I poměrně ucházející herci jako Blunt a Depp tady silně sračkujou. Nejvíc mě ale dostalo, když se sem tam v nějakém záběru objevili černoši. Nic proti rasismu, ale tohle už amíci dosíraj do krajnosti. Vůbec se nedá srovnávat s českým Tři bratři, kde se to vše kombinuje tak nějak hezky a přirozeně a hudba/zpěvy jsou chytlavé. ()

Doudis19

Další z řady filmů s kvalitativně nesrovnatelnými polovinami. První překypuje vtipem, veškeré dění dává "smysl", postavy senzačně užité, náběh na takřka kultovní věc. Jenže druhá část? Nechápu, z koho choré mysli mohly vniknout, tak stupidní dějové zvraty. Prosil bych konec po 70-ti minutách, děkuji. ()

chelseaman22 odpad!

Tři nominace na zlatou sochu hnusného chlapa pro film, jež svou debilitou zjevně uchvátil parchanty hollywoodské smetánky. Lze respektovat fakt, že Meryl je prostě třída, ale jaký hlupák v Palo Altu vsunul do algoritmu pro selekci nominovaných složenou podmínku ?! Neuvěřitelná slátanina sraček, jež se snaží alespoň ve zpěvu napodobit Bídníky. Pokud Meryl vyhraje toho zlotého trumpetu, tak si na ní počkám před Wall-Martem a vrhu po ní předčasně uzrálý hrozen! odpad! ()

Mr.Ripley

Rob Marshall jako jeden z mála režisérů umí na plátně vykouzlit neuvěřitelné scenérie, ale výsledek je bohužel sterilní (,což se vyjma muzikálového debutu týká celkové filmografie). Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale zároveň se tvrdí "do třetice všeho dobrého". Inu, v tomto případě to bylo přesně naopak. Zatímco Chicago vstoupilo do filmového historie a zapsalo se po bok žánrových velikánů, jako je Cabaret, Nine působil jako efektivní složenina videoklipů (tehdy Marshall bruslil na tenkém ledě, ale stále bavil). Na jeho třetím hudebním počinu je špatně úplně všechno. Nejsem políben divadelní předlohou, ač jsem přesvědčen, že na divadelních prknech Into the Woods může fungovat. První polovina příběhu se dát ještě jakž takž brát, i když je většina dějových linií bolestivě zkratkovitá, místy poněkud parodicky úchylná (přiteplený taneček mezi vodopády dvou bratrských princátek, kteří během tance musí odhalit svou hruď? WTF?!), ale stále ještě únosná ("cameo" Johnnyho Deppa jenom dokazuje, jak jeho kariéra skomírá). Kámenem úrazu je především druhá část filmu. Veškeré motivace postav berou za své, logika se ztrácí v hlubinách temného lesa a jakési filmové vyprávění se rozpadá mnohem rychleji, než starodávná Sfinga v Gíze. Nemluvě o tom, jaké poselství film dává dětem, kterým je primárně určen. Sobectví, pokrytectví a nevěra. (Odporný manželský pár, který se pro vidinu budoucího potomka nebojí okrást malou holku, malého chlapce, oškudlat nebohou uvězněnou princeznu a za nic se nikomu neomluvit? Čarodějnice, jež se pro svou krásu rozhodne rozvrátit celý svět a přijít o milovanou dceru, aby se rázem všeho nelogicky vzdala a odešla ze scény tím nejtrapnějším způsobem? Karkulka, která se z vidiny rodinného výprasku raději rozhodne zůstat s podivným cizincem, "služkou", která si pro sebe uzurpuje cizí dítě a chlapci, jenž je ve své podstatě vrah? O latentně homosexuálním princi, jehož vercajk ho nutí podvádět nejmenovanou prinenceznu s čerstvou matkou, která rázem zapomíná na milujícího muže a svého chlapečka?) Ne, ne a NE! V případě Sweeneyho Todda se hudba dala poslouchat, ovšem v tomto případě trhá uši a po pár minutách nastupuje neutuchající migréna. Vážně nechápu, jak se Marshallovi povede do každého svého filmu ukecat polovinu Hollywoodu. Jediná hvězda za překvapivou účast Frances de la Tour a charisma Meryl, jejíž herectví bylo snad poprvé za celou kariéru hodně na hraně (ač si stále myslím, že byl na vinně především scénář). ()

Estrellita

Kdysi jsem napsala divadlo, pohádku smíchanou z několika pohádek, měla být určena pro děti předškolního věku. Bohužel však vůbec neumím psát pro děti předškolního věku. Z veselé dětské pohádky vznikla sebeparodizující komedie plná dospěláckých narážek citovaných zejména z Cimrmana a podobných projektů, u které se skvěle pobavil profesorský sbor, ovšem jinde "vzbudila odpor - zejména u dětí". Into the Woods je rozkošná srandička fungující na podobném principu, evidentně však budí odpor jaksi plošně. Tolik kritiky si tenhle počin ale nezaslouží... Na nic si nehraje, objevují se dokonce i sebeparodické scény (například v duetu princů - kdo dokáže efektněji roztrhnout košili), obsazení je perfektní (většina z herců dokonce umí zpívat), písničky nejsou příliš otravné a celé je to relativně zábavné... Ale na druhou stranu, kdyby ta obryně vůbec nepřišla, dopadlo by to mnohem lépe. Přesto - v rámci boje proti podceňování - dávám čtyři hvězdičky a důrazně doporučuji všem sucharům a rádobyobjektivněkritickýmpseudoodborníkům, aby se na tuhle pohádku nedívali! 71% ()

tatanapope

Několik notoricky známých pohádek, které jsou podané tak trochu jinak. Hlavní myšlenkou celého filmu je,, Přání se plní´´ , ale něco nás to vždy stojí. Otázka je, zda to za to skutečně stojí. Celá pohádka je pojatá muzikálově a některé písničky se poslouchají líp, jiné hůř a rozhodně to není pro každého a občas by člověk i ocenil, kdyby v tomhle ohledu lehce ubrali. Z dabingem to bude pravděpodobně absolutně nestravitelné. Na druhé straně, to bylo pěkně promyšlené, zahrané a na fantazii se nešetřilo, ke všemu do toho připojili velmi příjemný a nenucený humor a to se u mě zkrátka cení nejvíc. Asi ho tam dali, aby nás ta dávka hudby nezabila a aby se člověk sem tam mohl soustředit i na něco jiného :) Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

SimpanzJi

Co k tomu napsat. Na tenhle film jsem se dost těšil. Celkově super herecké obsazení, hlavně Meryl, Emily a Anna. Hlavně jsem se ale na film díval kvůli mému hereckému oblíbenci - Johnny Deppovi. Byl jsem ale zklamán, když se v celém filmu objevil tak na 7 minut. To mě fakt naštvalo. Myslím si, že měl ještě určitě co ukázat. Mezi mínusy pak dále patří dlouhá stopáž. Tedy na pohádku. Ty mají mí hodinu a půl, a ne dvě. K plusům musím započítat mou oblíbenou Meryl Streep, který role čarodějnice báječně sedla. Potom Chris Pine, který svou roli taky zahrál docela přesvědčivě. Celkově se mi pak líbilo volné spojení mluvených a zpívaných části. Krásně to přecházelo z jedné do druhé. To bylo super. A samozřejmě hudba. Ta byla, spolu se scénářem, to nejlepší z celého filmu. Průměr. 23. 10. 2015 ()

Johnny.ARN

Rozprávavočky pekne poprepájané, pekne odspievané, pekne zahraté so sympatickými hercami. Približne do polovice ma to bavilo, potom to začala kurviť obryňa a stratilo to náboj. 3 z 5 ()

noriaki

Šlo by o ucházející parodii, kdyby vtípky a narážky nerušily ty otravné a monotónní hudební pasáže. Zdráhám se říct že jsou zpívané, protože všichni bez výjimky jen recitují do vzájemně zaměnitelných nevýrazných melodií. A nebo jedné jediné melodie, to se mi nepodařilo zjistit, a po čase mi na tom přestalo záležet. Vada na kráse je o to větší, že jinak než ve zhudebněných verších se postavy vyjadřují jen velmi zřídka. Když pominu zvukovou složku, což jde překvapivě snadno, tak mi zbude slušná groteska. Humorných situací je v rámci možností dost a drží nad vodou celý film. Kvůli výborně ztvárněným rolím tenhle "rytmikál" za vidění stojí, ale hlavně na to proboha nechoďte do kina. ()

Peß

Kdyby měl Čarovný les 75 minut, byl by ok - bohužel má o 50 divných minut více. Děti bych na to nebral. A dospělé asi taky ne. ()

terunka003

Muzikálové, pohádkové, zrychlené, naplácané, páté přes deváté, v lese. Tak je to muzikál, co byste chtěli, milý diváci? Taková milá pohodovka, která mohla být alespoň zkrácena o pár minut, boj s obryní Stáňou byl dost zbytečný, ale nějaký konec ten děj mít musel. Písničky měly stále stejnou hudební smyčku, text byl víceméně také stejný, na herce se hezky dívalo, hlavně Meryl, ta prostě umí. Prostě pohodička. ..já bych taky někdy chtěla hrát čarodějkuuu..jo moment, já jí vlastně hrát nemusím, jachachá.. ()

Ace.Anita

Nejdřív že jo, protože super písničky, v polovině se rozhodnu, že se mi to líbit nebude, ale pak přijde ten weird as hell plot twist, kdy ten film začne zničehonic režírovat místo Roba Marshalla autista, znásilní dítě ve mě, střih jak ležím ve vaně, probírám se svými dojmy a k hrůze hrůzoucí zjišťuju, že se mi to.. ale to snad ani nemůžu.. líbilo? Hashtag confused. Hashtag whatkindofsociopathsworkatdisneythesedays. Hashtag blameitonstockholmsyndrome. ()

venalce

Jako bych se dívala na dva filmy rozdílné kvality. První polovina, která se věnovala parodování notoricky známých pohádek, fungovala na jedničku. A pak se to najednou zlomilo a všechno šlo do kytek. Druhá polovina trpí hlavně krácením oproti původnímu muzikálu, což má za následek, že postavy se zčistajasna začnou chovat naprosto nepochopitelně a děj je jeden velký mišmaš, který vůbec nedává smysl, takže místo toho, abyste se bavily nad tím, jak jsou pohádky stavěné na hlavu, bude vám vrtat hlavou, co mělo, do háje, znamenat tohle, nebo proč se stalo tamto. To, co mělo v druhé polovině fungovat, prostě nefunguje, protože bylo vynecháno příliš mnoho. Ale pokud skončíte v půlce filmu, odnesete si pocit, že jste právě viděli výbornou pohádkovou parodii. ()

Michi88

První půlka mě zaujala a velmi překvapila, druhá už se mi moc nelíbila. Velkou radost mi udělalo, že se ve filmu nezpívalo celou dobu, což podle první čtvrthodiny tak vypadalo. Párkrát jsem se zasmál, párkrát užasl nad tím, na co se to zrovna dívám, vizuální efekty perfektní, ale jinak vše. Líbilo se mi propojení pohádek dohromady, což v první polovině fungovalo perfektně, ale v té druhé se to začalo všechno komplikovat tak, až to nebylo hezký. Písničky ušly, ale všechny mi splývaly dohromady. Ani hvězdné obsazení film nezachránilo. Emily Blunt, Anna Kendrick a Meryl Streep hrály výborně, malí představitelé Karkulky a Jacka taky skvělí, spojení Chris Pine a zpěv mi přišlo směšné a do role Popelky prince se mi taky moc nehodil a bohužel pro fanoušky Johnnyho Deppa se Pán herec na plátně moc neohřál (skoro vůbec). Celý film bych ukončil, tam kde princ s Popelkou odjížděli na zámek a pro všechny to dopadlo šťastně a dál už nepokračoval. ()

hroubek

Je to jako sledovat Once Upon a Time s muzikálovými čísly nataženou na dvě hodiny, ale v nudnějším podáním. Rob Marshall má vizuál v malíku, jsou tam vidět peníze, a taky to nevypadá celé papundeklově. Mile mě potěšilo, že film je mozaikově vyprávěn, a že středobodem celého dění je les a ne konkrétní postavy. Problém nastane, jakmile postavy začnou zpívat a nic jiného skoro nedělají. Into the Woods se nedá brát jako pohádka, jelikož na to je ve finále až moc cynická, ale hlavně proto, že využívá pohádkové postavy, aby si vyzpívali všechny šrámy na duši. Písničky jsou to pěkné, ale při stopáži dvě hodiny začnou pak nudit zvláště pak, když se postavy chovají jako oslové. Všechny zajímavé postavy jsou ve filmu nevyužitý a mě to hodně mrzí, jelikož jsem těšil jak Pine bude stopovat Kendrick, která hraje Popelku. Jediný, kdo dokáže držet krok je Emily Blunt a James Corden, kteří se snaží, ale konec doslova zničí celé jejich snažení. Depp je fajn, Streep je Streep, Pine a Kendrick nevyužitý a jestli si zapamatujete zbytek, tak jste dobrý. Into the Woods mohl být hodně dobrý muzikál, který by pobavil jak děti, tak i dospělí, ale ve výsledku je to zbytečně natahovaný snímek, ze kterého si po pár dnech nebudete nic pamatovat a nespraví to ani hudba od autora Sweeney Todda. ()

Mishqo

55-60% ... Dosť nuda. Väčšinou. Otravné piesne. A to ja mám akože muzikály rád, ale toto je hudobne asi jeden z najhorších aké som kedy videl. Plus kopa hercov jednoducho nevedela dobre spievať. Najsvetlejší moment filmu je Meryl Streep, ktorá ma ani tu nesklamala a jej spev už vôbec nie. Výprava a kostýmy boli pekné, ale nie úplný top. No a miestami to bolo troška humorné. Postavy boli (okrem Meryl) strašne nevýrazné a všetky ako by vedľajšie, žiadna postava tu príbehu nedominovala. Sklamanie. ()

VanTom

Čarovný les mne zpočátku chytnul hodně, ať už nenásilným propojením čtyř klasických pohádek (Popelka, Červená karkulka, Jack a fazole, Locika) titulní lokací nebo nepodbízivými písničkami. Svůj divadelní původ však nezapřel, když Jack zpíval o setkání s obry, sledovali jsme jeho toporné skotačení kolem stromu namísto dobrodružství v oblacích. Po nějakých 80ti minutách ale film mohl a měl skončit všeobecným happy-endem (byl na něj akorát čas) a ne nastavovaně pokračovat dohráváním známých příběhů do nepředvídatelných situací; jako by se z lehce ironické pohádky (viz duet princů) lusknutím prstů stala chytrácká parodie na ni (nevěra, smrt), která bohužel přišla o dosavadní šmrnc. ()

Unnamed

Nejhorší film/muzikál posledních let! Nominaci na Golden Globe za nejlepší komedii/muzikál beru jako výsměch všem nominovaným filmům. Nevím, jestli byla tak špatná i předloha, či to bylo pouze spektakulární selhání scénáristů (shodou okolností autoři předlohy) s režisérem. Nudné od první minuty až do té poslední. Scénář hloupý. Písničky nijaké, zbytečné, o ničem. Chris Pine byl naprosto otřesný. Byly zde pouze 2 scény (cca minuta z 125min dlouhého filmu), které mi připadaly stravitelné - schodová scéna se Cinderellou a skok z okna věže od Rapunzel. Z filmu jsem měl asi takový požitek, jako se dívat na rozmazané hovno na papíře - vážně zcela zbytečné 2 hodiny života, které mi již nikdo nevrátí! Kdo můžete, raději se filmu obloukem vyhněte. 1* (za ony 2 scény). ()

Sany33

Neviem na čo sa mal pôvodne film podobať ale mne to prišlo ako ďalšia verzia znovuoživenia klasických rozprávok v trocha temnejšom dark šate akurát s tým rozdielom, že sú tu zakomponované aj muzikálové prvky. Pesničky boli všetky na jedno kopyto a vôbec na mňa nezapôsobili teda nespieval som si ich ešte 5 minút potom ako som ich počul, ide teda o dosť bullshit. Herecké obsadenie od ktorého asi každý čakal čosi viac udržiava "Príbehy z lesov" na rozhraní priemernosti a to nie iba u mňa ale asi u všetkých členov ľudskej populácie. Niektoré scény to hrajú na humor a v konečnom dôsledku im to aj celkom ide. Akurát tie dejové premisy (nechcem moc spoilerovať ale zabiť jednu z hlavných postáv tak, že mimo kamery spadne z útesu je na filmovej úrovni 19 storočia) stoja dosť za hovno inak sa dá na tento muzikálny počin celkom bez ujmy pozerať nie však viac ako dva krát. 45% ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

19.07.2013

Původně si měl v hvězdně obsazeném pohádkovém muzikálu Into the Woods od Disneye zahrát jednoho z princů, ale nakonec před komerční jistotou upřednostnil dva menší, ale ambicióznější projekty. Prvním… (více)