maddy

Najúprimnejšie porno vo filmografii! Joseph Gordon-Levitt sa so svojím celovečerným debutom skutočne zdatne popasoval. Don Jon je síce tuctový film o chlapíkovi závislom na porne, ale zároveň aj neskutočne pravdivý film s trefnými dialógmi takmer ako zo života. Napriek porno námetu zbytočne neprovokuje, len veľmi príjemnou formou úprimne hovorí to, čo síce všetci (chlapi) vieme, ale ešte nikdy nám to nebolo takouto úprimnou formou hodené rovno do ksichtu. Milý malý film, ktorý bez väčšej námahy a bez potreby byť sprostý skutočne odráža dnešné vzťahy a slúži ako taká oddychová satira na modernú spoločnosť. Nebojí sa decentne rýpať vo vyprázdnených vzťahoch, v ktorých ide iba o jedno, do naivných mladých pipiniek, ani do náboženstva (tento týždeň som si iba 1x vyhonil, prečo sa mám znova modliť 10x Zdravas Mária, nemalo by to byť menej? Nie je v tom nijaký systém?) Levitt si rolu napísal priamo na telo a navyše mu skvele sekunduje alfa-samica Scarlett Johansson. Preto trocha škoda, že s pribúdajúcimi minútami sa zápletka stáva čoraz banálnejšou a v závere už doslovne moralizuje. Prehnaný romantický mód plný klišé v poslednej polhodinke sa zbytočne snaží prednášať múdra o tej „pravej“ láske, z ktorých si v predošlých minútach skvele uťahoval. Záver s Julianne Moore je tak tuctovým „hollywoodskym“ zakončením, ktoré kazí celkový dojem, aj feeling. Vo výsledku však celkom svieži, zábavný a hlavne príjemný film o porne bez porna, preto rád zaokrúhlim smerom nahor! Nabudúce však, Gordon, nabrať ešte viac odvahy a aj zakončiť to takto originálne. CELOKOVO: 3,5* My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn ()

Wysch

Ty vole. Já vím, že jsem to viděl, a i vím, že jsem to chtěl hodnotit, a i vím, že jsem zapomněl, a i vím, o čem to tak nějak bylo, ale proč si kurva nemůžu vzpomenout, kolik hvězd jsem chtěl dát??? Eh, asi si budu muset počkat na druhou projekci, fňuk, protože jsem debil, a zapomněl jsem, jak moc se mi Don Jon líbil. Což asi něco i říká o kvalitách toho snímku, že... ()

SaNcHeZ_cz

Love story z pohledu muže aneb Gordon-Levittův poměrně vydařený celovečerní režijní debut. Don Jon dopadl poměrně solidně. Hodinka a půl uběhne rychle i přes slabší místa a kolísavé tempo, Joseph Gordon-Levitt však ve svojí prvotině sype dostatek nápadů na to, aby vám to příliš nevadilo. [65%] ()

zlabus

Pro mě téměř nehodnotitelná záležitost, u které nemůžu říct, že bych nerozuměl všem hodnocením v rozmezí 1*-5*. Osobně to ale je pouze za slabší 2*. Až si to urovnám, tak snad napíšu víc. ()

javak810i

Co jsem od Don Jona čekal, tak to jsem také dostal... a ve vrchováté míře. Tohle je totiž jeden z těch filmů, které by jednou chtěl natočit asi každý. Nemyslím tedy tematiku porna, ale obecně film, který vyjadřuje náš názor, naše pocity, film který se za sebe nestydí a nenechá se omezovat konvencemi a strachem z kritiky. Netroufám si odhadnout, do jaké míry by se v případě J. Gordon-Levitta dal film označit jako autobiografický, ovšem mnoho situací v něm, ač často schválně zveličených, bych si vklidu dokázal představit ve skutečném životě. Narážky na mladické manýry, pokrytectví, rodinné problémy, absurditu církve - to všechno tam je. A nejen to - nesmím logicky zapomenout na nádhernou Scarlett Johansson, která se tu předvedla, řekl bych, ve své nejlepší formě a natáčení si očividně užívala :D. A za zmínku stojí i perfektně výstižné parodie filmů na plakátech společně s roztomilým cameem Anne Hathaway a Channinga Tatuma (což je o to vtipnější, protože on měl původně Don Jona hrát). Jedinou hrubší výtku bych měl ke konci filmu, respektive konci - nekonci. Film totiž podle mě ani pořádně "nevyvrcholil". Ovšem jestli to má být pouze narážka, má u mě Levitt bodík k dobru. Sečteno podtrženo - já se bavil, takže 4*. ()

Feek92

Nečekal jsem nic. Když film začal, říkal jsem si, že to může být zajímavý, ale opak se stal pravdou... Film mi přišel dlouhý, táhlý, stereotypní, nudný, a ani těch dobrých vtipů tam moc nebylo. Celkově mě příběh nijak neoslnil a přišlo mi to prostě celé takové "o ničem". ()

Tayen

Film sice není žánrově vyhraněný a proměna hlavního hrdiny z frajera v bílém nátělníku v empatického partnera, kterému na věku nezáleží, proběhla až příliš rychle a hladce, ale film byl zábava. Kontrasty se Don Jon jen hemží: chodí do kostela a zpovídá se z koukání na porno, při bicepsovém zdvihu odříká Otčenáš, a z nějakého nevysvětlitelného důvodu kvůli Scarlett zapomene na lovení jinde a zapíše se do večerního kurzu. Postavy jsou hloupoučké, ale milé, dobře se na ně kouká a herci si je užívají, tím pádem i vy. ()

Ligter

Žádné velké poselství to věru není, ale Gordon-Levitt jde v Don Jonovi cestou, kterou si nechávám líbit: totiž sebeuvědomělou, nehrající si na velké pravdy, libující si v-na-odiv-vystavenou povrchností (bezstarostných) postav (pracují vůbec? pracovaly vůbec?) a ironizující žánrové konvence filmů, do kterých ostatně do jisté míry sám Don Jon spadává. ()

Praxis

Scarletka je übersamice, a nechápu, kterej normální chlap by si kvůli ní radši pustil péčko. Jinak veleprůměrná komedie, kde exceluje Lewitt, a kde Juliane Moore hraje pološílenou fetku, která se ráda ztrácí ve svém Donovi. Nebo on v ní? Tak jak to teda je? Znám mnohem lepší komedie, tohle mě minulo svým účinkem. 55% ()

ArsenalEagle

Joseph se neuvěřitelně vyšvihl. Pamatuju si ho ještě jako malýho kluka z rodinných filmů, ale tady zahrál něco naprosto jiného. On to ale nejen zahrál, on to vymyslel a zrežíroval. A jelikož se mu povedlo přivést takové kapacity jako Scarlett nebo Julianne, tak to skvěle funguje. ()

Macejko

Joseph to má v ruke. A teraz nemyslím masturbátorský skill, ale remeslo. Správne vedie hercov (z čoho najlepšie seba), vie si ustrážiť strih a solídne predať vtip (hoci toto v prvom rade NIE JE komédia) a čo je možno najdôležitejšie - jeho réžia má štýl, má vlastný výraz. Mnoho debutantov od fachu by mohlo závidieť. Je preto enormná, naozaj enormná škoda, že Joseph nie je rovnako dobrý scenárista, respektíve že nedokázal triezvo posúdiť nedostatky svojho diela. Téma je zvolená vynikajúco, o tom potom. Bohužiaľ, nepodarilo sa z nej vyťažiť dostatočné množstvo materiálu na to, aby to uspokojivo vyplnilo celovečernú stopáž. Povedané polopate - všetko, čo chce Joseph povedať k tématike porna a závislosti na ňom, by sa dalo pohodlne vtlačiť do 45 minút. Čo ale so zvyšnou minutážou? Ťažká otázka, a scenárista/režisér ju rieši tak, že opakuje, opakuje a opakuje to, čo nám už raz ukázal, pričom to celé bije do očí o to viac, že sú tieto situácie (zámerne) snímané zakaždým z rovnakých uhlov. Film samotný pritom nadhodí niekoľko zaujímavých motívov, pri ktorých divák očakáva, že sa s nimi bude ďalej pracovať. Trebárs Don Jonova rodina. Prečo sú všetci takí vulgárni a v jednom kuse po sebe štekajú? Prečo dcéra neustále mlčí a šťuká do telefónu (a prečo vo filme vôbec existuje, keď za celých 90 minút neurobí nič, čo by aspoň vzdialene súviselo s dejom)? Postava Julianne Moore a jej osobné traumy sú na tom snáď ešte horšie. Toľko možností, toľko možností... Ale nie, poďme sa radšej stopäťdesiatyôsmy krát pozrieť, ako hlavný hrdina ide do fitka, ako ide na omšu, ako ide na spoveď, ako šuká babenky a ako sa oddáva starej dobrej honitbe. No a záver toho celého? Nejaká katarzia, nejaké vysvetlenie, nejaké zapadnutie kúska skladačky na svoje miesto? Nuž, k tomu len toľkoto: Don Jon zažije vyvrcholenie niekoľkokrát, jeho film ho však nemá ani v náznakoch. Takmer som sa išiel premietača spýtať, či mu pripadá vtipné nastrihnúť do polovice deja záverečné titulky. ()

erased

Joseph si sice chvílemi až příliš okatě režijně hraje na videoklipového Boyla a herecky na vždy italského De Nira, ale svým autorským debutem dokázal, že ví a umí. Jen se zdá, že tu vynikající nadsázku macho/porno iluze Don Jona a girly/romantických snů Barbary utnul až příliš zřejmou pointou a nijakým koncem. Vzhledem k tomu, že je prvním, koho jsem viděl si do těchto dvou zcela rozdílných a stejně nereálných světů rýpnout s vtipem a na plnou hubu, a k tomu přidal neokoukané téma závislosti na pornu (která je zatraceně reálná, slovy D. Townsenda "horší než závislost na cracku") a kouzelně svéráznou maminu Julianne Moore, drobné chybky jsem rád přehlédnul. ()

zipper111

Na Scarlett Johansson nedám dopustit, ale tady hrála neskutečnou krávu, málem mi jí Don Jon znechutil, ale ne, nestalo se :D. Na debut je to solidně natočenej film, který se sice tváří jako komedie, nakonec hraje víc ná vážnější notu a smysl filmu mi poněkud unikl, resp. mi přijde, že je to celý takový nereálný. Mít radší Porno než sex? Je to vůbec možný? :D 3* ()

numi

Takový zvednutý prostředníček některým stereotypům dnešní doby - od nadávání za volantem přes přidělování otčenášů ve zpovědnici až po krásky na jednu noc. A pornu. ()

Alementina

libilo. hodne. v Jonovi jsem poznala nekolik chlapu, ktere jsem poznala a to me na tom extremne bavilo. Obzvlaste to rovnani povleceni... myslim si, ze takovychto chlapu tu na CSFD moc nebude, takze chapu, ze neoceni, jak hezky se JGL trefil do popisu tohoto exemplare muzu :) No a na zaver, kdo by cekal takovou romantiku, ja skutecne ne, takze za ten konec, ktery byl z meho pohledu dokonaly happy end bych dala i 5* PS: Marky Mark jede... nejen kvuli te pisnicce jsem si vzpomnela na vymastence z Potu a krve :) ()

ABLABLABLA

Mám nepatrný pocit, že trailer byl stokrát lepší než celý film. Hlavní postavy jsou vytvořeny nesympaticky až běda, ale právě vzhledem k tomu, že jak Scarlett tak Josepha známe z mnoha jiných filmů, víme, že jsou sympaťáci, ale tady si zahráli prvotřídní vypatlance a zahráli je dobře. Ona lehce namyšlená rozmazlená pipina, co furt přežvykovala jak kráva, představovala si život podle filmu, a je neskutečně divná, když ji vadí, že se chlap dívá na porno (divná je i proto že se na něj nedívá sama). On lehce více namyšlený kokotek, kterému záleží, jak všichni ví jen na pár povrchních věcech a taky lehce stupidní. Jinak prosím vás, kdo najde logiku v tom, proč by dospělý muž neměl sám drhnout podlahy, ale měl by si na to najít uklizečku (ne družku, ale uklizečku, bo ona přece si podlah nedrhne už dávno sama), tak mi dejte vědět. Tohle zase Jon dělal dobře, že si sám uklízel... zasloužil by pochvalu. No a k tématu, že se ženská rozejde s chlapem, protože ho načapala u porna se radši ani nevyjadřovat :D Jsem na rozpacích, jestli tom dát 3 nebo 4*, ale myslím že to co to mělo vyjádřit, to vyjádřilo dobře a herecké výkony byly prvotřídní, takže asi se přkláním k vyšší příčce. Jinak nádherná charakteristika toho, co je film: "The pretty woman, the pretty man, love at first sight, the first kiss, the breakup, the make up, the expensive wedding, the drive off into the sunset." ()

Makky

Veľmi dospelý a vyzretý pohľad na danú problematiku tváriaci sa ako obyčajná pózerská blbústka. Týmto osobitým režijným debutom, ktorý vykresluje mužov v trošku pokrivenom, no jasnom svetle, si u mňa Joseph Gordon-Levitt určite stúpol, veď nie každému sa podarí urobiť z Johanssenky mrchu. Bola to veľmi fajn hodinka a pol, išla z toho tzv. "dobrá vibrácia". ()

kaylin

Wow, tak holka se rozejde s frajerem, protože ten kouká na porno. A ještě mu tvrdí, že je sráč, protože to dělá. Otázka je, jestli to Gordon-Levitt myslel jako hyperbolu, anebo je skutečně ještě někdo tak pokrytecký, aby si tohle myslel? Tak asi ano. S celým filmem mám trochu problém, zda se jednalo o záměr, anebo z toho ta společenská kritika vycházela jen náhodně. Nepříjemné postavy jsou očividně záměr, Scarlett jsem takhle příšernou ještě neviděl. Film chce něco říct, ale přesto jsem měl v závěru pocit, že se mu to úplně nepovedlo. Když to srovnám s podobně sebedestruktivním "Studem", tak ta výpověď nakonec není tak silná a je to spíš jen poukázání na problémy ve společnosti. Ne v tom, že lidi koukají na porno, ale že nejsou schopni komunikovat. ()

DH3Factor

Už od traileru jsem se na tenhle režijní debut "budoucího Robina" těšil jako vyndaná patnáctka na One Direction. A dostalo se mi velkého zadostiučinění. Můj pocit při sledování tohoto na první pohled banálního filmu, lze připodobnit ke konzumaci šťavnatého steaku v oblíbené restauraci. Levittova prvotina je nenucenou výpovědí o životě moderního muže milující několik stereotypních úkonů, které mu sám život nabízí. Celé je to vlastně jen o pornu a hlavním hrdinovi a o to víc je chválihodné, že to má hlavu a patu. Samotný Levitt je pro někoho možná až moc namachrovaný, ale já jsem mu toho jeho v jádru citlivého a navenek temperamentního kunďáka věřil. Hlava italské rodiny (Danza) je naprosto grandiózní. Rozžvýkaná a vyprsená Johannsson je zde za klasickou paní situace se sklony k růžové. Na mě možná až příliš afektovaná, ale nic není dokonalé. Samotné finále má nadhled a člověka opravdu přinutí přemýšlet, zda to porno skutečně hýbe světem. Velmi vkusná, chytrá a dobře natočená oddechovka. Klidně dodejte další podobné. ()