6thSun

Těžko jsem mohl na Štědrý večer chtít jiný, než pětihvězdičkový film...díky Gordon-Levittovi si mi toto přání splnilo, takže je teď pro mě něco jako Ježíšek. Co rád kouká na porno. ()

BoPo

Don Jon je vyložene narvaný odkazmi, ukázkami, požmurkávaním na reálne vzťahové sračky. A podáva ich zabalené do vľhkého kapesníčku a s doprovodom profesionálne vykonaných vzdychov. Scarlett Johansson mi vlastne doteraz v žiadnom filme neprišla nijako zábavná, ale jej pojatie pipiny, ktorá dokáže svojimi 4 P manipulovať ejakulačnou jednotkou, ma celkom pobavilo. Pre mňa je Don Jon trefná sonda do mysle muža, ktorý ako keby vypadol zo zlého sna nejakej romantickej Nanynky. A 11? Výzva prijatá! ()

Borrtex

Jednostranne zameraný nudný film o jednom prílišne nadržaným povrchným burani, ktorý si vyberal dementné ženské a potom sa čudoval, že nie je schopný vzťahu. Film, ktorý ani v najmenšom nemá čo robiť s romantickým žánrom sa tak točí okolo jednoduchého a opakovaného deje. Dve hviezdy za Scarlett a Josepha. ()

bouncer

To je tak, když se udělá cross-over dramatu o závislosti na pornu a romantické komedie. Joseph Gordon-Levitt je velmi talentovaný a tohle je povedená drsnější komedie, kterou bych od něj ani nečekal. Jen tak dál. ()

CiTrus007

Joseph Gordon-Levitt mě neustále překvapuje. Jako Don Jon se ukázal nejen jako dobrý herec, ale i jako kvalitní režisér. Jeho snímek je upřímný, smělý, plný emocí a jemně sarkastického humoru. Synopse je šablonovitá, díky živé formě ale nepřestane bavit, ani když se děje přesně to, co jste očekávali. Po herecké stránce film nemá chybu. Scarlett Johansson si svojí roli vysloveně vychutnala a Julianne Moore mě příjemně překvapila. Technické řešení je bezchybné a minimalistické. Ukázáno je jen to nutné, forma nijak neruší obsah, na druhou stranu jej také skvěle doplňuje. Gordon-Levittova prvotina se zkrátka povedla. Je jen škoda, že jí na konci trochu necitelně utnul. 7/10 ()

Johny_fork

Don Jon trpí všemi neduhy režijní prvotiny, jakými jsou nejasného poselství a rozpačité rozuzlení. Na druhou stranu Joseph Gordon-Levitt si svoji roli sebevědomého naslizlého macha, jehož sexuální život je narušen neustálým sledováním porna, velice užívá. Každý zastupitel "pornogenerace" se s ním v některým okamžicích určitě dokáže ztotožnit. ()

Chermy

Dojem z filmu pravděpodobně značně ovlivní nakolik liberální máte přístup k tématu a nakolik oceníte jak zábavnou formou se Don Jon strefuje do poměrně vážného tématu. Ono se to totiž bez pochyby dnes týká kde koho a málo kdo si to umí připustit, natož o tom mluvit. Don Jon podle mě není moc komedie ale může pobavit řadou stereotypů. Opět záleží jen na tom, jestli ve filmu uvidíte satiru na pokrytectví různých sociálních i genderových skupin, nebo budete hledat vtip u semenem potřísněných kalhot. Protože tam není. Jasně, je to občas trochu přepálené a neinovativně to nakonec míří k trochu nudnému a předvídatelnému konci. Ale jak říkám, téma mi nepřipadá zbytečné a mně to sedlo. ()

JohnCZ

Vpravdě nejlepší část filmu je úvodní "uhoněná" půlhodina, která je nabytá hodně trefnými hláškami. I Scarlett v roli vymaštěné kravky pobavila. Jakmile se ale na scéně objevila Julianne Moore, tak u mě film ztratil veškerou věrohodnost, protože jsem jim to prostě vůbec nežral. Julianne je supr herečka, ale její postava byla minimálně hodně přitažená za vlasy. Slabší 3* ()

Marek1991

Som rád za film zo súčasnosti na súčasné problémy, v ktorých sa uvidí asi mnoho chlapov, no nie som rád za takéto spracovanie. Ten štýl, mať dom, auto, dievčatá na sex, chodiť na diskotéky, do posilovne, do kostola akoby z povinnosti, prípadne ešte do školy, také bežné, až smutné, keď som videl, že mi to pripomína sterotyp života z MTV. Nebolo to veľmi smiešne, navyše keď sparodovali kresťanstvo ohľadom spovede, ktorá bola takto veľmi mylne rozobraná, taktiež ohľadom motlidby v posilovni a nevysvetlili to, nedošlo k žiadnemu rozuzleniu. To nájdenie pravej lásky, pravého pochopenia vzťahu ešte neznamená, že sa unormálnil, taktiež si mohli dať pozor na propagáciu konkrétnych pornografických stránok. Svojím spôsobom tam nebolo ani veľa humoru, vyzeralo to ako prvoplánové moralizovanie, no nepochopenie podstaty, aj keď podľa mňa ani k moralizovaniu nedošlo, skrátka si to podľa mňa skončilo len tak jednoducho, nudne, až mi to príde ako zbytočný film. Od kvality takého filmu Hanba to má dosť ďaleko. ()

corpsy

Realistický pohľad do našich chlapských životov. Áno, väčšina z nás si predstavuje bytie, aké má ústredná postava. A prečo nie? Sloboda sa tomu hovorí. ()

salisbury

Nekomerční film, který poukazuje na jistý druh závislosti, čímž je sledování pornografických stránek. Život hrdiny probíhá v rutinním tempu složeném ze sledování porna, neustálé onanie, nadávání při jízdě autem, návštěvy posilovny odříkávajíc několikrát při cvičení Zdrávas a Otčenáš, nedělního chození do kostela s milovanou rodinou a noční klubové balení žhavých kandidátek na noc strávenou v rouše hřejivého uspokojení. Roztomile půvabná Scarlett a vyzrálá Julianne jsou krásnými ženskými protiklady, které zamotají hlavu nejen hlavnímu hrdinovi. Nu nic jdu si zabrouzdat na jisté internetové stránky pln chtivé perverze .o) ()

Marsik

Prvních 60 minut hodně dobrých. Vtipné a svižné zároveň. Poté, co se Jon dal dohromady s Julianne Moore, šla úroveň znatelně dolů. Komedie se najednou stala dramatem, které to jakžtakž dohrálo do konce. Avšak velmi oceňuji práci J.G.Levitta, který se zhostil režie, scénáře a hlavní role zároveň, to klobouk dolů. No a skutečnost, že se jednalo o jeho režijní debut, musím také přičíst k jeho dobru. 75% ()

ConanVJ

Mě tento filmek nepřijde ani jako romantický, ani jako komedie. Spíš je to takové odlehčené drama, s povedeným hereckým obsazením. Nápad filmu je povedený a i natočený je to dobře. Je to prostě takový filmek na odreagování a mě se líbil. 80% :) ()

PauloZ

Gordonův svět porna a hromada zábavy. Tedy až do závěrečné půlhodinky, kdy se to celé velmi utlumí, zvážní a dospěje. Chápu myšlenku, ale bral bych to zběsile prasácké klidně do samého závěru, protože vážnost na úkor zábavy mi v tomhle případě trošku nešla do noty. Jinak velmi zdařilá, zábavná a osobitá sonda do mužského "skrytého" světa :-)) ()

berny2468

Každý máme nějakou tu závislost. A Jon má neskrývanou závislost na koukání porna. Rád se svými kamarády obráží místní bary a balí jednu holku za druhou a hodnotí je dle stupnice 1-10. Když však narazí na jasnou 10. - Scarlett Johansson (kdo taky jiný, že?), bezhlavě se zamiluje. Ale i tak na porno stále nedá dopustit. Vcelku neobvyklý film o závislosti. Žádný podobný jsem doposud neviděl. Ale určitě není dokonalý. Všechny postava jsou zde úplně mimo realitu. Žádná nejedná racionálně (což měl být nejspíše záměr, ale to mi nesedlo) a jsou všechny spíše nesympatické. Některé "zvraty"/proměny postav jsou odfláklé a nějaká ta desetiminutovka navíc by se určitě hodila. Ale jinak je to vcelku fajn film, který těží především ze svého obsazení. To je naprosto delikátní. Místy je film i dost vtipný a párkrát jsem se opravdu zasmál. A film uteče rychle. Hodnocením jsem si zde nebyl moc jistý a dost jsem uvažoval nad 2 hvězdičkami. Ale nakonec jsem se díky vcelku zajímavé myšlence a nápaditosti snímku (rád bych viděl opět někdy J.G-Levita za kamerou) pro 3. Byť s odřenýma ušima. 5/10. ()

hous.enka

Nenapadlo by mě, že budu Scarlett tolik nesnášet, ale stalo se :) Stejně tak mi tu nesedla Julianne Moore (a to se mi její filmy obvykle líbí). Joseph Gordon-Levitt se snažil, ale nejlíp z toho vyšla Anne Hathaway :) A teď k filmu - jde o docela průměrnou (průmerně dobrou) americkou komedii o člověku, co zaměňuje svět porna za svůj vlastní. Zní to jako klišé? Bingo, ono to totiž klišé je. A podobným klišé je pointa, kterou film má. Právě kvůli tomu - pro mě - rozpačitému konci nemůžu Don Jonovi dát víc jak tři hvězdy, ač některé scény byly docela dobré (hezký prsa, hezký zadek, nekouří anebo návštěva kina). ()

Anchi

Scarlett roli nepříjemné naivní princezničky (Sorry? Chlap co miluje uklízení není sexy?) zahrála dobře, ale moc mě nebavila. Celkově představa lidí, smyšlejících jako ona mě dokáže vždycky spolehlivě pobavit a děsí mě, že to není jen smyšlenka. Joseph si napsal roli na tělo, protože přesně jako namachrovanej frajírek na mě působí i z rohovorů, kdy hraje sám za sebe. Příběh Don Jona je podprůměr. V podstatě hledání sebe sama skrz sexualitu, v čemž se pozná valná většina populace. ()

FFilipCZ

Rád bych upozornil na jednu důležitou věc. J.Levitt i Scarlett se do svých rolí možná skvěle hodili, ale Julianne Moore byla jediná, která tu roli i perfektně, uvěřitelně a nejlíp zahrála. Celkem zajímavý téma "porno je lepší než sex", který ale mohlo být rozhodně kvalitněji zpracováno. Soundtrack byl také hodně trefný a přesně seděl každému záběru a doplňoval ho. Především se mi líbila scéna z auta, kdy Jonovi hraje v rádiu "Marky Mark And The Funky Bunch - Good Vibrations", neskutečně skvělej song! Líbí se mi ten koncept každodenních rutin prováděných Jonem, jsou tam pak krásně vidět jednotlivé osobnostní, charakterové a možná i myšlenkové proměny způsobené dvojicí žen, které potkal. Slabší 3* ()

schizmo

Už od začátku tohoto filmu jsem se musel potutelně usmívat a kladl si otázku, nakolik je tenhle film Gordonovou výpovědí o něm samotném, nakolik je výpovědí spousty chlapů a jak moc obsáhle může vypovídat o mě. A vlastně celkově o problematice porna v běžném lidském životě. Proč má někdo zapořebí tohle točit. A sledovat? Musím se smát roli Scarletty, která si zde zahrála solidní krávu (i když ten šarm se jí upřít nedá ani tak a jak jinak se jí dostat do pusy, než si film sám režírovat a obsadit? :D), a která reprezentuje tu část populace, která se diví, proč partneři utíkají sledovat porno, když jejich sex je tak skvělej. Snímek má samozřejmě o trochu hlubší rozměr, ale schválně, zamýšleli jste se nad tou otázkou někdy? Ano? A na co jste přišli? :D ()