Seal Team 6: Dopadení Usámy bin Ládina (TV film)

• Česko

Code Name: Geronimo

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 90 min

• grizly007

Tohle se těžko hodnotí. Dokumenty mám rád a toho téma je mimořádně zajímavé. Problém je že tohle není dokument. Jenže on to v podstatě není ani film. Co se týče nahlédnutí pod pokličku jak v USA pracují tajné služby tak není co vytknout. Bohužel největší slabinou jsou NEKONEČNĚ DLOUHÉ A NUDNÉ rozhovory vojáků a vyprávění všelijakých historek z dětství atd. to jsem začal přetáčet. Bohužel tyto kraviny se tam řeší tak 70% času a proto nemohu dát dobrý hodnocení.(25.12.2012)

• Morholt

Vizuální stránka věci byla na televizní záležitost víc než slušná a pokud se jednalo o ten o polodokumentární styl kombinovaný s "autentickou" kamerou, tak ani tady nemám příliš co vytknout. Bohužel by to nebyli Američani, aby do toho nevrazili dávku patosu. Takže celý film je prokládán rozhovory s lidmi, kteří se na zásahu podíleli a dozvídáme se o těch správných amerických hodnotách a podobně. Do totálních kolen to pak sráží ukázky ze života členů Seal Teamu, když zrovna nejsou v akci. Měl to být asi pokus o to, aby si divák k postavám vybudoval nějaký vztah. To ovšem hrubě nevyšlo. Škoda. 30%(8.12.2013)

Co se týče příběhu, tak vynikající spracování. Mělo to děj z pohledu vojáka. Líbili se mi ty scény na přípravu a trenink zabití Bina Ldyna. Jen malinko se mohla doladit ta výstroj vojáků. A závěr mohl být víc do detailů. Ale něják mi to nakonec nevadí, závěrečná lehce dojemná skladba vítězná byl povedená. Filmu určitě konkuruje film Zero dark thirty, který vyšel o chvilku pozdějc. Rozhodně ho budu chtít zhlédnout a porovnat, ale Code name: Geronimo splnilo mé očekávání. Takže 90%(7.1.2013)

Film je jedno překvapení za druhým. Na to že jde o "blbou TV produkci" je v něm nasázeno "provařených ksichtů až hanba. Na to že jde o americký film se tam ale vůbec neřeší nahota. Na to že to má být propagační masírka (hrdost a patriotismus nadevše), se tam zcela normálně ukazují i "stinné stránky"... Přiznávám se, že nebýt prostřední - vlažnější - části dal jsem plných 5. Prostě je to film vyvážený akorát a nezatěžkaný americkým pokrytectvím (tzn.: "ani nejhrubší násilí nevadí, ale nesmí se při něm mluvit sprostě a ukazovat nahá těla"). Vážně překvapení.(23.1.2013)

• JohnCZ

Nechutně americké a zjevná propaganda SEALs, která je na TV film technicky velmi dobře zpracovaná, ale jinak je neosobně a chaoticky natočená a tudíž dost nezáživná. Zajímavé to může být díky dokumentárnímu stylu nasnímání hlavně pro military nadšence, ale jinak je na toto téma k dispozici mnoho zajímavějších filmů.(10.6.2016)

• - Televízny kanál National Geographic uviedol, že film Code Name: Geronimo pred odvysielaním videli experti, historici aj bývalí členovia špeciálnych jednotiek Seal. Producenti filmu však tlačili na jeho čo najskoršie uvedenie, pretože chceli, aby ho diváci videli skôr než konkurenčný snímok Zero Dark Thirty (2012). (Sufferer)

• - Producent filmu Harvey Weinstein ho nechal přepracovat, protože chtěl zdůraznit důležitost role amerického presidenta Baracka Obamy v popisovaných událostech. V televizi byl navíc vysílán 4. listopadu 2012, tedy dva dny před americkými presidentskými volbami, a to oproti film Zero Dark Thirty (2012), který se věnuje stejnému tématu, ale byl vysílán až po nich. (JoranProvenzano)

• - Natáčení probíhalo v Novém Mexiku. (Langy10)