Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

Jacinda

Kupodivu normální Lundgrenův film...už jsem si myslela, že nedokáže natočit nic normálního...nebo aspon průměrného ()

Stegr

40% - Neskutečně naivní pitomost :). Ale rozhodně koukatelná, ať už díky vysvalenému Lundgrenovi, hezké Kristian nebo téměř nepřetržité akci... ()

HAL

Blonďatá guma Dolph Lundgren - jak je v reálu chytrý, tak má rád své filmy blbé. Joshua Tree není vyjímkou, přímočará naháněčka za uprchlým trestancem, který se chce pomstít špinavým policajtům a jiným číňanům. Tzn tak že jich tu hodně umře, všichni v krvavých explozích a ve slow motion, a při střelbě obouruč s létajícími úlomky všeho všude kolem, protože přesně to bylo po invazi filmů Johna Woo v kurzu. A ono je to jako amatérská napodobenina vlastně i zábavné, byť je ta viditelná neschopnost dostát svým vzorům aspoň technicky, když už ne talentem, místy hodně úsměvná. Pozitivní je že vážně to moc nebrali ani herci, a je to na filmu vidět. 6/10 ()

mzss1

Celkem dobrej film. Lundgren hraje celkem zajímavo postavu. Příběh to má, hudba celkem ujde, ikdyž v některých scénách mi nesedí, akce je tu dost, není nějak vyjímečná, ale zaujme, postavy mě taky docela baví. Tak tudíž hodnotím 78% = **** ()

kingik

Akční filmy s Dolphem Lundgrenem nejsou schopné ničím překvapit. Ačkoliv tentokrát měl k dispozici režiséra, který si s akcí ví rady, ale příběh byl opět dost banální a bez jediného momentu, který by zůstal v paměti. Podprůměrné. ()

Legas

Dneska už se točí jinačí akčňáky a svalovci se stáhli také do ústraní. Ale svého času... Ještě bych měl připomenout ty dva vynikající vozy, kvůli kterým si vůbec pamatuju, co je tohle za film - Ferrari F40 a Lamborgini Diablo. ()

AGAMENON

Překvapivě dobrý film, který ukazuje, že i Dolph točil dobrý filmečky (samosebou béčka, ale dobrý). Snad si na tyto časy vzpomene. ()

klerik

Nahaňačka na peknych autách, prestrelka, kde padáju Dolphovi do rúk zbrane zastreleých nepriateľov. Spomíname radi. ()

Chrustyn

Nostalgické akční béčko, které je zároveň jedním z nejlepších filmů toho švédského blonďáka v hlavní roli. ()

sharky

Vedle Rockyho IV to nejlepsi co kdy Lundgren natocil, pekna kriminalka s promyslenejma prestrelkama a honickama i dobrymi herci ve vedlejsich rolich. ()

eraserhead666

Ještě si živě vybavím, jak mě ta velmi sličná zástupkyně šerifa Rita coby hormony zmítaného puberťáka okouzlila natolik, že jsem na ten film šel dvakrát po sobě do kina. Taky je to film, díky němuž jsem zjistil, že film může mít dvě různé verze konce, protože po letech jsem na videu ke svému obrovskému překvapení zjistil,, že to má jinej konec, než si pamatuji z kina. Ve své době a v patřičném věku diváka to samozřejmě má jisté koule, ale obecně ten film z toho klasického, tradičního a tuctového akčního průměru odlišuje vlastně jen prostředí, v němž se to odehrává a trošku zklamání z toho, že až na samotný závěr toho Lundgren vlastně ani moc nepředvede, protože většinu filmu jen střílí z pistole a to umí kde kdo :-). 2,5* ()

SOLOM.

Docela snesitelný film s Dolphem Lundgrenem v hlavní roli. Největším kladem byla pěkná rychlá auta a pohledná Kristian Alfonso (škoda že ve sprše použila dablérku…). Co se samotného příběhu týče, tak žádný zázrak, ale béčkové akčňáky vždy sází a sázeli hlavně na akční pasáže, přestřelky, bitky a těch tu bylo dost. I když je pravda, že ta střílečka ve skladišti (respektive počet nepřátel versus počet vypálených kulek) byl dost přehnaný, zas ale byla sranda, jak střílel v jedné ruce z brokovnice a z druhé pistolí…Klasický průměr nic víc… ()

Ilicka

Ze začátku se to slušně rozjíždí, vypadá to na zajímavé akční béčko, ale s přibývajícím časem je to utahanější... a nudnější... a banálnější... Konec tradiční. Nejvíc zajímavé mi během toho filmu připadalo sledovat, jak hlavní postřelený hrdina neošetřuje svou ránu, stále si v pohodě chodí a nic mu není. Pořád jsem čekala, kdy se svalí a zranění ho přemůže, ale on nic... Ke konci jsem se uculovala nad tím, jak ho do toho zranění každý mlátí a on nehne ani brvou.... No prostě rojezd byl velice velice slibný, než to zapadlo do obyčejného béčkového průměru. ()

matestlust

Lndgrenovská klasika.Snad první film co sem s tímhle švédským svalovcem videl.Klasické béčko se vším všudy.Honičky v autech,rvačky a přestřelky,taky jedna milostná scéna:).Vždycky se k tomuhle filmu rád vracím. ()

oLí

Zřejmě má nejmilejší guilty pleasure. A nejlepší Dolphikova hlavní role ! :) Superhrdina good motherfucker truck driver Anthony Santee v pěkných košilích a s pořádnejma bouchačkama, přenádhernej miláček Rita v podání Kristian Alfonso, svinskej záporák Severence, Džimi "první možnost !" Šušajn, louskačka pod mostem, krásná příroda, parádní přestřelky, skvělý káry, béčková zápletka a především a nakonec si nechávám k vyzdvyhnutí opravdu povedenou uchu lahodící hudbu. Hodnocení možná jako pěst na voko, ale tenhle film mýho dětství musím vyzdvihnout, i dnes mě dostává, měl by se podávat zásadně s tímhle http://www.youtube.com/watch?v=xn606nqh_To starým dabingem :) 9/10 ()

Lacike

Dalsie becko mojej mladosti a na dlhu dobu posledna poriadna Lundgrenovka. Reziu dostal na starosti dlhorocny kaskader a reziser druheho stabu Vic Armstrong, ktory sa podielal na vyrobe tych najväcsich peciek. Ako reziser tiez nesklamal. Sice neprichadza s nijakym originalnym stylom a v akcii doslova kopiruje Johna Woo, ale robi to velmi dobre, takze prestrelky su perfektne. Bohuzial ich tu vela nie je. Vrcholom je masova prestrelka v skladisku, kde postriela desiatky kaskaderov v nadhernych spomalovackach. Minimalne dvakrat zabije aj legendarneho Al Leonga. :) Potom je tu este skvela nahanacky na naslapanych sportiakoch. A vo finale sa Lundgren trochu pobije s dvoma zaporakmi. No a to je prakticky vsetko. Vlastne ackie tu az tak vela nie je a to je hlavny problem tohto filmu. V prvej polovici sa prakticky nic nedeje a v tej druhej to je uz len sled akcnych scen. Zapletka nic extra. Aspon ze tu je Lundgren v skvelej forme a jeho postava je sympaticka. Potesi aj pekna zenska po jeho boku, ale bohuzial vnady uz neukaze. Zaporaci su nejaki stari slizki dedkovia, ktori prekvapivo drzia krok s Lundgrenom vo finalnej bitke. Ale chcelo by to skôr nejake namakane hovädo ake bolo v tom sklade. Takze dnes, ked som si film pozrel po dlhsej dobe znova sa mi zda tento film uz trochu zastarali. Ma prilis malo akcie a zapletka tiez dvakrat nestrhne. Ale za kvalitnu technicku stranku a sympataka Lundgrena pod 3 hviezdicky nepôjdem. No a ten happyend vo verzii, ktora u nas nikdy nesla sa mi pacil viac ako ta nasa pôvodna verzia v ktorej ho na konci zatknu. P.S. Kinodabing je bohovsky a nechapem preco to uz dvakrat predabovali so stale starsim Soukupom, ktory pôsobi na mladom Lundgrenovi komicky. 6/10. ()

Tommassi3

"Můžete ten trezor otevřít s koulema nebo bez nich !!" - "První možnost !!" ;) Za mě skutečně nejlepší Dolphieho film, který sice není ničím jiným než krystalickým béčkem, ale jeho síla tkví právě v tom, že si ani na nic jiného nehraje a naprosto kulervoucím způsobem bezezbytku využívá svůj potenciál !! Pro Lundgrena mám odjakživa slabost, ostatně v jeho životní roli si ho budu už navždy pamatovat jako Ivana Draga z Rockyho IV, jeho vlastní sólové filmové projekty však rozhodně nevyhledávám, většinou se jedná o naprosté sračky, až na jednu jedinou, zato však nesmírně povedenou, výjimku, kterou prostě je tenhle film !! Čas pomsty mě totiž prostě bavil od začátku až do samotného konce a přes všechny výtky, které k danému žánru neodmyslitelně patří a zrovna mě napadají, je až nechutně svižný a šlape jako hodinky !! Zvláště ty dialogy jsem si neuvěřitelně užíval !! Za zmínku jistě stojí mimo hereckou účast George Segala také opravdu vymazlená práce nepříliš známého kameramana Dana Turretta, velmi schopného řemeslníka, který sice při velkých spektáklech stojí většinou v pozadí, naposled například spolupracoval s Mindelem na Abramsově Star Treku, nezapře ovšem, že svoje řemeslo dokonale ovládá, ani povedený soundtrack Joela Goldsmithe nikoho nemůže urazit.. ()