Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

movieband

"Můžete utlačovat někoho jen do té doby, dokud se nezlomí" Na Carrie jsem se díval ze dvou důvodů. Za prvé mladá Chloë je pěkná a talentovaná herečka a za druhé mě zlomila moje zvědavost. Po skončení filmu jsem zjistil, že šel tak trochu mimo mě. K ději se nijak podrobněji vyjadřovat nebudu. Co, ale můžu říct je, že podruhé už film vidět nepotřebuju. A proč? Protože nepotřebuju vidět beznadějnou situaci holky, kterou si všichni dobírají. Moore mám rád, ale tady mi byla hodně nesympatická. Co se mladé Chloë týče, tak ta roli outsidera zahrála perfektně. Brát film jako horor? Z mého pohledu určitě, protože takový typ ultrašikany ve filmu je hororem sama o sobě, a nemusí to být ani doplněné o krvavé jatka v závěru filmu. Na jednu stranu je film vcelku povedený a zajímavý. Ale když se na to podívám z té druhé strany, tak vím, že tenhle film už vážně vidět nepotřebuju. Možná film moc prožívám, ale tady mi Carrie (Moretz) bylo líto. Originál jsem neviděl a po téhle zkušenosti ho snad ani vidět nechci. Knížku radši minu obloukem. 58% ()

K.I.N.G.

Dát do role Carrie nejhezčí dívku ze školy je opravdu donebevolající, ale film i přes obvyklé debility dnešních hororů celkem solidně plyne, takže tady za slušné dvě. ()

Thomassi

PŘÍBĚH: 3/5, AKCE: 2/5, NAPĚTÍ: 3/5, VIZUÁL: 3/5, HUMOR: 0/5, HUDBA: 3/5. Carrie není nevinná tak, jak si všichni myslí. A když ji někdo nasere, nevěstí to nic dobrého. Příběhově sice ohraná písnička, ale film má spád, nemá žádná hluché místa. Osobně jsem ani nečekal, že by to mohlo dopadnout dobře. Veliké překvapení. 70%. ()

CrownThomas

Co mi fakt nesedlo, tak byla role Julianne Moore v roli matky Carrie.......Do hororů bych obsazoval spíše méně známe herečky...... ()

AlistairMir

Asi mě fanoušci zabijou, ale mně se remake prostě líbil více. Představitelka Carrie mi na první pohled moc nesedla, ale rychle jsem změnil názor a začal jí fandit. Moore mi lezla na nervy skoro stejně jako psycho máma v originálu takže pochvala za herecký výkon a tfuj za další brnění zubů. Každopádně záporáci Billy s Chris nebo jak se jmenovala byli opravdu pěkní šmejdi a člověk jim přál vše nejhorší. Konec konečně jak měl být už dle mého v originále a tak díky povedenému finále přihazuji jednu hvězdu k dobru. Za mě spokojenost. ()

FilmFan24

Další a vůbec ne špatné filmové ztvárnění knihy Stephena Kinga. Zatímco DePalmovo zpracování sázelo více na pocity mladičké Carrie a tehdy tvůrci vyhledávaný střih filmu, kde na plátně je vidět tatáž scéna z různých úhlů pohledu, tady autoři scénáře zasadili příběh dospívající dívky do současnosti a trikařům nechali na starost závěr filmu...Chybělo mě trochu víc natahovaného napětí a naopak mě přebývaly digitální orgie na konci. ()

JohnMiller

Carrie bola prvá kniha od Stephena Kinga ktorú som ako dvanásťročný prečítal. Od vtedy som sa zamiloval do jeho tvorby, škoda, že vzniklo toľko nepodarených adaptácií jeho kníh (videl som ich desiatky). Sú samozrejme aj dobré ale ten nepomer je neuveriteľný. Takže som sa tejto snímky vyhýbal od kedy sa dostala do kín. Nechcel som o tom ami len počuť nie to ešte vidieť. No akosi som zmäkol a objektívne musím zhodnotiť, že to rozhodne nie je zlá knižná adaptácia. nie je to verná kópia knihy, ale rozhodne stojí za pozornost. Z mojej pomyselnej kritickej strany som spokojný. Herecké výkony boli úžasné, malo to slušnú atmosféru a to som čakal prepadák. ()

Dexter1

Carrie netreba nutne brať ako remake, no porovnávaniu so skvelým DePalmovým počinom sa skrátka nevyhne. Takže sa posnažím poukázať iba na klady zápory tohto filmu, ktorý síce nepoteší tak akoby mohol, no rozhodne neurazí. Výkon ústrednej dvojice matka-dcéra je výborný, Chloe zlatunká a Julianne správne švihnutá a veľmi dobre zahraná. To sú zhruba všetky silné stránky. Dejová línia je taká aká je, lebo King a ústredná myšlienka ostáva. Problém nastáva v režisérskych rukách, kedy sa kopia nefungujúce malé detaily a celkový dojem pôsobí ako ďalší tuctový teen horor. Je to bez atmosféry, príliš priamočiare, veľmi prispôsobené mainstreamu a v konečnom dôsledku málo úderné. 3* za výkony a za to, že sa dalo na to pozerať. ()

hygienik

Zakrvavená Carrie nádherne kontrastovala s krásou Cloe Moretz v normálnej podobe. Julianne Moore ako šialená kresťanka bola skvelá. Školská šikana paradoxne zapadá do súčasného teen movie mainstreamu, hoci kniha aj pôvodný film sú z časov, keď šikana až tak bežná nebola, vo filme určite nie. Pokiaľ budú všetky "horory" tak málo strašidelné ako tento, môžem na ne pokojne začať chodiť do kina. ()

Dont

Nemyslím si, že si Carrie zaslouží tak průměrné hodnocení (aktuálně 62%). Knihu jsem nečetl, původní film neviděl a z kina jsem odcházel vcelku spokojený. Chybělo jen málo ke čtyřem hvězdám, asi větší propracovanost příběhu a zasazení do širšího, především časového rámce. Takto to vypadalo, jako kdyby se problémy podivně eskalovaly až chvíli před plesem a do té doby si spolužáci i učitelé Carrie prostě jen nevšímali. Jestli je Chloë Grace Moretz na tuto roli až příliš hezká, to nemohu posoudit, jelikož neznám předlohu. Julianne Moore je v roli šílené matky až nepěkně dobrá a ještě bych zmínil sympatickou tvář Judy Greer, která mě zaujala v roli učitelky. A nemůžu si pomoct, ale nechce se mi věřit, že by se po tom „vyvrcholení“ plesu tolik lidí smálo a pošklebovalo, snad by to přeci jen velká část z nich spíše odsoudila jako nevtipné a nevhodné. ()

Trevor

Oproti pôvodnej verzii sme pochopiteľne svedkami lepších efektov, na druhej strane podstatne slabších hereckých výkonov. Dej odohrávajúci sa v roku 2011 však k príbehu príliš nesedí, či už mamka fanatička alebo Carrie predsa len skôr zapadli do rokov osemdesiatych. ()

Reesam

Možná to bylo tím, že jsem četla knihu, možná to bylo tím, že jsem si to představovala jinak. Nicméně film Carrie je docela dobře natočený film, ale především je skvěle obsazený. Chloë byla fantastická, věrohodná a hlavně předvedla skvělý výkon. Julianne jako fanatická matka? Bravůrní. Přesně jako v knize a musím říct, že byla lepší, než se dalo očekávat. Film se nedá nazvat hororem, byla to spíš parodie na horor, ale závěrečné scény s plesem byly natočeny velice dobře, ale napomohl tomu Chloiin talent. Na 4* to zkrátka nevidím, kdybych nečetla knihu..možná. ()

stuntmanMIKE

Dámy a páni poďme sa zamyslieť nad týmto filmom. Najskôr poprosím, aby ste si nejakú telekinézu úplne odmysleli. Poďme sa zamyslieť nad niečim iným. Predstavte si seba, že by ste sa narodili podobnej bigotnej piči ako bola matka Carrie. Neviete čo je to menzes, alkohol, cigarety, marihuana, sex, ples, atď... Čo z vás môže vyrásť ? Podobná bigotná piča, ktorej náplň života je žmoliť v rukách príručku na "dobrý a mravný" život. Potom sa nemožno diviť, že vás kadejaká "novota" ako je krvavá kunda tak rozhodí. Svojim spôsobom tí nepríjemní americkí tínejdžeri vytiahli Carrie hlavu z riti. Ale ako to už býva, na cirkevníkov z doby temna treba pomaly... oni majú radi tú svoju konzervu a kýbel krvi sa rovná ukrižovaniu žida hrdzavým klincom...preto tá apokalypsa v telocvični. Tak a keďže sme sa nad tým zamysleli, poďme sa posunúť ďalej. Mnohí z vás určite videli pôvodnú De Palmovu Carrie, ktorú hodnotili určite lepšie. Takže takto... nasrať. Pri tej starej Carrie som sa nudil jak chlp na ohanbí... pri tejto mi to zbehlo veľmi príjemne, nenútene a nemal som potrebu robiť časté fajčiarske pauzy na to, aby som si nudu spestril pozorovaním spiaceho susedovho psa... Takže mňa to potešilo a po Evil Dead je tu ďalší rímejk akéhosi (opäť mne nepochopiteľného) kultu, ktorý nakopal originálu gule. ()

dee-key

Tak jo, uděláme z křesťanů ještě větší magory. Ale neuděláme to stylově, ale dost nejapně, nudně a předvídatelně. S nulovým soudtrackem, špatnými herci a v podstatě zbytečně. Když už to někdo kdysi dobře zfilmoval, proč měla režisérka potřebu vyžít zrovna populární Moretz a obtěžoval se špatnou adaptací? Chjo... tohle si King za rámeček nedá. ()

OG_Swifty

Takový příjemný uvolněný horor, který se obejde bez zbytečného gore, aniž by utrpěla jeho kvalita. Chloë mám docela rád a na plese jí to slušelo - slasher na konci ok, i když nevím, jestli nezařvalo i pár chudáků, co v tom byli nevinně (jako tomu bylo v původní verzi filmu). Alternativní konec jsem neviděl, ale četl jsem o něm a musí to bejt celkem psycho konec - jsem rád, že zůstalo jen u prasklýho náhrobního kamene :) ()

Valsadora

Jelikož Stephena Kinga mám jako autora velice ráda a četla jsem od něho i Carrie, nemohla jsem si tento remake od Peirce ujít. Carrie z roku 1976 od De Palmy mě velice zaujala a byla jsem zvědavá na srovnání těchto dvou snímků. Musím říct, že nepatrně více mě bavila Palmova Cariie. Děj je přesná kopírka, což by mi tak ani nevadilo, co mi spíš vadilo byly scény s mobilem apod., ale budiž, je rok 2013. Chválím Chloe za herecký výkon, na 16 let hodně dobrý, a finálová scéna na maturiťáku mě taky hodně potěšila (dostavila se i husina). A navíc nebyla chvíle, kdy bych se nudila. 8/10* ()

berusche

DROBNÝ SPOILER: Prostě jako opravdu nemůžete věřit někomu, kdo vám říká, že to bude dobrý, když v sobě máte dvacatery nůžky a pár sekáčků na maso. To byste byli vskutku bláhoví. Pokud tedy přijmete fakt, že scénář by mohl skoro aspirovat na nějaký díl Scary movie, a původní dílo nebylo nikdy vaší citovou záležitostí (v lepším případě jste jej ani neviděli), je možnost, že přistoupíte k nové Carrie alespoň s minimálním respektem. Tím jsem řekla to, že já tak neučinila. Děj nám tvůrci sice mírně oživili, ale v mých očích tato snaha snímku spíše uškodila (zvláště démonická scéna na plese mi rvala srdce, jak může být vůbec někdo tak naivní, že by si mohl myslet, že divák bude tleskat rukama a nadšeně jásat). Dalším přehmatem bylo herecké obsazení hlavní hrdinky. Jak se můžete dočíst ve spoustě komentářů, i já souhlasím s myšlenkou, že je příliš hezká, abyste v rámci amerického remaku pochopili, jak se Carrie cítí ve svém těle a se svým nízkým sebevědomím (v tomto případě si totiž říkáte, holka, nezoufej, jsou na tom lidi podstatně hůř, tobě stačí rtěnka a nové šaty). Moore se ale snažila, můžeme tak její sehranou roli označit za poměrně věrohodnou. Co se týče efektů, člověk má vždycky pocit, když má vyběhnout nový kousek mezi horory, že doba toho nabízí tolik, že se budete oklepávat hnusem při některých záběrech. Když se ale pak v přeřvaném kině klepete akorát výbuchy smíchu, něco tu jednoznačně nehraje. Ježek v autě na benzíně bude ještě dlouho v mé paměti jako bonus ke knize o kuriózních sebevraždách. ()

j.bena

Proč se pořád točí nové verze všech dobrých filmů? Ty originální jsou stejně z 90% vždy lepší, než ty nově natočené! ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek