Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Tryskomyš

Hodně zdařilý remake. Chloë hraje svou postavu skvělě, absolutně vše jí věřím. Ani chvilku jsem se nenudila. Nadprůměrně dobré je zakončení. ()

ledzepfan

Nevím no- Nejsilnější prvek filmu je samotná předlohová kostra-ta to tahá nahoru a zaručuje, že i sebesprasenější film bude vždy alespoň koukatelný.. Nejslabší element je samotná Chloe. Ona je to určitě fajn holka a šikovná herečka ale poloha zakřiknuté, introvertní holky jí prostě nesedí. Soubor hereckých pohybů a fintiček, které mají navodit iluzi nejistoty, uzavřenosti a strachu je prostě až příliš naučený a umělý. Vinu bych ale nesvaloval na ní. Pokud je totiž filmař tak dementní, že do role Carrie obsadí herečku s kukadlama jak od dysneyho, pokud je tak dementní, že do role Carrie obsadí herečku která je hezčí než všechny ty školní krasavice, pokud obsadí herečku, kterou má divák zafixovanou spíše jako takové roztomilé ťuťuňuňu s postupným přechodem do až lolitkovské poloúchylnosti-nemůže to dopadnout dobře.. Jednoduše řečeno=Filmaři vybrali herečku s velkýma očima, nozdrama a talentem aby třeštila oči, roztahovala nozdry a srandovně máchala rukama...Pche.. Julian Moore je trestuhodně nevyužitá, některé efekty jsou jen prvoplánová předvádečka techniky, paní režisérka naprosto nezvládá akci a z vyvrcholení filmu tak udělala jen směšný, roztříštěný a neuspokojivý chaos..... Na druhou stranu překvapivě dobře fungují některé vedlejší linky a motivace, přechod do moderní doby a ta školní šikana(ikdyž i tam by se dalo přitlačit na pilu)...... Ve výsledku to teda není přímo propadák ale chybí tomu jakákoliv přidaná hodnota, nápad nebo snaha uchopit příběh něják nově.... U mě teda pořád vede verze z roku 2002(ta De Palmova u mě vyšuměla víceméně do prázdna podobně jako tahle nová) ()

Kryton

Rozhodně bych tento film nezatracoval. Samozřejmě je tu skvělý původní film od de Palmy, který je i po těch skoro 40 letech klasikou. Pokud by však nebyl žádný film podle stejně skvělé předlohy od Kinga, tak bych tuto Carrie klidně doporučil. Je tu vše, co kniha nabízí. Moore je jako fanatická matka skvělá a plně by si mohla podat ruku s Irving ze starší verze. Je pravda že Moretz není tak ošklivá jako Spacek. Je vtipné číst komentáře, jak Spacek je strašně ošklivá u verze z roku 1976 a naopak Moretz moc hezká u verze 2013. Nejde tak o krásu, jako o sociální vyloučení, rodinný teror a jednu holku, která toho měla už moc. Možná triky jsou u starší verze lepší, to nepopřu. Prostě počítače nevynahradí klasickou starou školu, kterou ještě de Palma vylepšil budováním napětí alá Hitchock. Moderní verze Carrie je slušně odvedená práce, což se nedá říct o většiny posledních hororových remaků. Film ani na chvíli nenudí a daří se mu gradovat tempo do skvělého finále. Moderní verze bude srovnávána s Palmou a tím to krapet ubere hodnocení. Bez Palmy bych i tu další hvězdu přidal, ale takto jsem nedostal nic jiného. Mám rád oba Halloweeny od Roba Zombieho, protože přinesl něco nového,celé to přepracoval a ponechal jen pár původních prvků. Moderní Carrie je o bod slabší, protože není ničím jiným než stejným převyprávěním, který tu už je jak v podobě knihy, tak v podobě vynikajícího filmu od de Palmy. Hodnocení OST: Beltrami je rutinér, ale na skvělou hudbu Pino Donaggia z verze 1976 nedosáhne. 6/10 ()

Krissty

Čekala jsem mnohem víc, jak podle traileru a fotek, tak i díky tomu, kdo je autorem předlohy. Sladkých a veselých studentských scén bylo na můj vkus trošku moc, což by nevadilo, kdyby byly vyvážené pořádným brutálním hororem. Dívalo se na to sice dobře, ale vrcholem mého strachu byl bohužel jen nepříjemný pocit ve scénách s J. Moore. I Chloe byla podle mě dobrá, chyba bude spíš ve scénáři a režii. Jinak se mi film jako celek docela líbil, jen mě naštvala chyba s pupeční šňůrou hned na začátku filmu... PS: Po dnešním shlédnutí původní Carrie zvyšuji hodnocení a nechápu, jak někdo může s čistým svědomím z pusy vypustit něco o tom, že ta první byla lepší. Děláte si srandu? Postavy jednaly nelogicky, nic nebylo vysvětleno, vše absolutně jednoduché a s postavami se snad krom Carrie ani nedalo soucítit... A na konci se tvářila, jakože je jí to všechno jedno. To Chloe byla jednoznačně lepší a aspoň v tom byly emoce. ()

Zayl

Dívčí dospívání s krvavou příchutí může být zábava, ne však, pokud je to již jednou vyluhovaný tampon. Sledujete otravné teenagery, holku pochybné existence a její fanatickou matku jen proto, aby přišel slavný masakr na plese, který se odehrál v pěti minutách. A to vám musí stačit. Carriiny telekinetické schopnosti jsou jen lehce vysvětleny, scény s matkou by také zasluhovaly více prostoru a zmíněný konec s mizernými triky byl na zaplakání. Vyzdvihnout lze jen herecké výkony Chloë Moretz a Julianne Moore, které zahrály nejlépe, jak jim scénář dovolil. ()

maddy

Na úvod podotknem, že pôvodná De Palmova Carrie z roku 1976 je u mňa už dlhodobou stálicou v tunajšej csfďáckej TOPke desiatich najlepších filmov. Remake bol pre mňa tým pádom v kine povinnosťou, aj keď som od neho ani zďaleka nečakal rovnaké kvality ako od originálu. Tvorcovia sa síce pred premiérou nechali počuť, že čerpali skôr z Kingovej knihy ako z De Palmového filmu, opak je však pravdou. Vznikol len klasický prepis pôvodného snímku takmer scénu po scéne. Jeho vznik sa však napodiv nezdá až taký zbytočný. 37 rokov je už jednoducho dlhá chvíľa na to, aby pôvodný film pôsobil mierne zastaralo (čo mu však nijako neuberá na kvalite!). Téma šikanovania na školách je momentálne v Amerike veľmi aktuálna, takže načasovanie tejto novej verzie sa zdá ideálne. Samotný film sa mi však komentuje dosť ťažko, nakoľko sa pri ňom na jednej strane skĺbilo sklamanie (ani nie tak z toho, že kvalitatívne sa nerovná predchodcovi, keďže to som čakal), ale skôr z nevyužitého potenciálu. Pre osobitú režisérku akou je Kimberly Peirce (vynikajúca gender-dráma Boys Don't Cry), totiž vyzerala látka utláčanej dievčiny ako v škole tak svojou chorobne nábožensky posadnutou matkou, ako stvorená na to, aby do nej vložila kus svojej režisérskej individuality a zamerala sa na psychológiu postáv, čo jej v predošlých filmoch išlo znamenite. Vďaka nej som sa dokonca na tento remake aj celkom tešil. Bohužiaľ, nastalo len zistenie, že Kimberly nechala všetok svoj talent za dverami a natočila len štandardný remake bez akéhokoľvek jej tradičného rukopisu. Depresívnu atmosféru a pocit neistoty tak nahradilo množstvo zbytočných digitálnych efektov a krásne teenegerske tváričky. Na druhej strane musím uznať, že film nedopadol až tak zle ako iné remaky (Friday the 13th, Psycho). Daný príbeh z pera Stephena Kinga o utláčanej dievčine, ktorý končí hromadnou pomstou je totiž v jadre stále natoľko silný, že hravo dokáže upútať pozornosť. Navyše aj tempo je veľmi svižné a napodiv nenudí ani na minútu z celkom objemných 100 minút (dokonca aj napriek tomu, že som scény poznal naspamäť). Z Carrie sa tu stala namiesto záhadnej dievčiny skôr ďalšia z X-menov, ktorej telekinetické schopnosti sú bez akýchkoľvek pochýb prezentované od úvodných minút. Táto zmena však nevadí natoľko, aby s ňou nebolo možné sympatizovať. Chloë Grace Moretz sa snaží v rámci možností, a aj keď je na rolu až príliš pekná, no aspoň budí dojem nevinnej, bezbrannej dievčiny. Julianne Moore je jedna z mojich hereckých obľúbenkýň a rola strhanej fanatičky jej sedí. Oscarové nominácie ako v prípade originálu z toho nebudú, ale kasting sa vydaril. Záverečný masaker je síce pomerne krátky, ale svoj účel šokujúceho momentu plní dostatočne. Je o niečom explicitnejší ako originál (ale žiadne jatky sa aj tak nekonajú), Carrie sa vydá aj do ulíc a pohľady kamery z vtáčej perspektívy na horiacu ulicu budia znepokojivý dojem. Čakať od Carrie horor v pravom slova zmysle je nežiaduce, ale tým nebol ani originál. Daná látka totiž neponúka priestor na ľakačky, ani na rozpútanie krvavých jatiek. Znepokojenie pramení jedine zo samotného jadra príbehu. Vo výsledku to teda nie je strašidelné (o čo sa však ani nesnaží), práve naopak film si uvedomuje, že nemá čim prekvapiť a môže sa preto javiť len ako zbytočný počin. Ktorý remake ním však nie je? Jeho klady je potrebné hľadať v rýchlo ubiehajúcom tempe, kvalitnej Kingovej predlohe a v slušne obsadených hercoch, keď sa k tomu pripočíta pútavý hudobný doprovod a slušná kamera, tak sledovanie filmu sa stáva príjemným a nijako neurazí. Čo z princípu od remaku, ktorý prichádza s už raz videným, viac chcieť? Určite si Carrie pozriem radšej ako ďalší diel obohraného Paranormal Activity alebo zbytočných jatiek v sérii Saw. V jadre má Carrie totiž svoju silu, akurát novodobé spracovanie nemá čas na stiesnenú atmosféru, ktorá by látke tak svedčala. () (méně) (více)

MartinezZ

(Nepsat spoilery do komentářů? K čertu s tím!) ~~~ Z 'Carrie' jsem rozhodně neodcházel zklamaný, spíše v něm byly věci, které mi místy nedávaly buď úplně smysl nebo mi přišly poněkud zbytečné. Také je nutné podotknout, že jsem neviděl žádnou jinou Carriinu adaptaci krom téhle, takže nevím, zda vše bylo stejné jako třeba u filmu z roku 1976. Nicméně ten začátek, budování atmosféry, kdy mladičká holčina je vychovávána náboženskou fanatičkou, díky čemuž nejen že nezapadá do světa okolo ní, ale nemálo šokům probouzí i svoje schopnosti, byl fajn. Stále jsem čekal, co se bude dít dál. Bohužel tahle "fajn" část poměrně rychle zmizela, protože 100 minutový film postrádal ještě několik minut své délky a proto zvrat a přechod v onu běsnící část byl poněkud zkratkovitý, rychlý a kvapný. A tady začala ta část, která mi moc neseděla. Holka, vychovávaná náboženskou fanatičkou, která jí neřekne nic o menstruaci, ale ví, co znamenají sexistické posunky kluka, sedícího vedle ní. Holka která má načteno plno knížek o telekinezi apod. poněkud přemrštěně začne vyvražďovat své okolí a lidi, kteří jí neubližují a utíkají od ní, lidi, kteří se jí u toho videa v podstatě ani nesmáli (minimálně nebylo ukázáno, že by se chlámal sál). Holka, která nehne brvou u sledování smrti mnoha svých vrstevníků i oné sviňuchy v autě, ale sype se nad smrtí fanatičky, kterou už několikrát přemohla a která jí chtěla zabít. Holka, která rozvíjí své schopnosti a opakovaně tak dokáže usměrnit svou matku, ale najednou se jí nechá div ne rozřezat za živa. A to nemluvím o fakt divném chování a důvodech oné blondýnky a jejím natvrdlém sportovci. ~~~ Tedy ano, dalo se a nebyl to prúser, ale čekal jsem od toho něco víc. Místy to vypadalo fakt pěkně a záhy to bylo vystřídáno něčím přinejmenším divným. ~~~ Plusem je rozhodně Chloe, u které by mě zajímalo, jestli ve svém věku z těch morbidních a násilných rolí už neblbne :)) (Let Me In, Kick-Ass, Kick-Ass 2, Carrie), a skvěle vyšinutá Julianne. A taky mi přišlo celkem k duhu, že ačkoliv jde o horor, jde o "Hororový příběh", žádné morbidní hnusárny ála imbecilní tzv. "horory" Saw apod. Takže asi tak. ~~~ Zajímavý horor, příliš příběhově zkrácený a místy pro mě lehce nesmyslný. ()

SaNcHeZ_cz

Bez znalosti předlohy a původnífilmové adaptace se to docela dá. Režie ale není uplně nejlepší a scénář by zasloužil vypilovat, stejně jako digitální triky. Nicméně herecky je to docela fajn a především Marco Beltrami opět servíruje podmanivý hudební podkres který podrží i vyloženě špatné části snímku. Nad průměr to ale kvuli těžce nezvládnutému finále nesahá. ()

LV.Helter

Už počiatočne som tomu nedával ani kvapku nadeje a na ten počiatočný hype som sa vybodol. A prekvapivo je to zbytočná rutina. V povodnom Palmovom originále už bolo všekto povedané, takže sa zasa to isté zrecyklovalo a znová je to holywoodské tupé, okaté, bez štipky napätia, alebo vyšších emócii. Chloe je tak milá herečka, že vždy keď sa chcela hrať na Carrie som vyslovene trpel. Finále s ktorého kniha aj originál taží je tu podaný takým hnusným digitálnym spôsobom až som sa cítil sám za ten film zle. Proste nie nie nie. K. Peirce bola pre mňa rutinárka a stále je... Moore zaujimavé psycho.. A to je asi všetok.. Dostal som to čo som čakal.. tým to pre mňa končí. ()

CBD

Carrie možná není nejlepším dílem Stephena Kinga, přesto si ale zaslouží víc. Z dramatu vystaveného na psychologii, se režisérce podařilo udělat pouhého následovníka vyleštěných, zakázkových předělávek typu Krvavý Valentýn a Dům voskových figurín. Film nepřináší naprosto nic nového, žádnou přidanou hodnotu oproti originálu a bohužel ani strhující herecké výkony. Většina z nás tedy nebude mít žádný pádný důvod pro to, aby se na Carrie do kina vypravila. ()

ivishka

Komentář obsahuje SPOILERy! Film o dívce, která dostala svou první menstruaci a neví jak s ní naložit. Ze vzteku zvedá předměty do vzduchu, má náhlé změny nálad (však to známe), zabíjí lidi kolem sebe a nakonec i sebe. Začátek byl celkem zajímavý - teen film jako vyšitý, který trochu napodobuje Stmívání. Zajímalo by mě kolik těch prasat vlastně padlo za vlast díky jednomu záběru (tedy 5x vloženému, ale pokaždé z jiného úhlu). Ovšem dle mého soudu krev z prasete, která je ještě den stará se nechová tak, jak bylo ukázáno (ale budiž). Velkou záhadou pro mě je, proč se Carrie z ničeho nic na konci filmu zvětšovala prsa a proč mají v USA tak podivná skla v autech. Konec stejně předvídatelný, jako u každého podobného teen filmu s "trochou" té filmové krve. Zvedám palec nahoru za výkon Julianne Moore, protože ta dokáže jako jedna z mála zahrát úplně všechno. ()

ArsenalEagle

Já nejsem fanda horrorů či psycha. Skouknul jsem to prakticky jen kvůli Chloe a udělal jsem dobře, neviděl jsem sice původní díl, ale tenhle mě nadchl, ne zpracováním, nebo něčím podobným. Od začátku jsem s Carrii soucítil no.. Carrie není typický horor, je to mnohem více drama,.. zbytek v komentáři HollyW :) ()

Tayen

Tak toto je zoufalost. C. G. Moretz mám ráda, ale do role Carrie se absolutně nehodí. Má to být uťápnutá ošklivka, ale i se zdáním nenalíčeného obličeje (nebo hlavně díky němu) svým vzhledem trumfne i tu největší školní hvězdu. Musím říct, že herečka do této role nedorostla ani svým výrazem, ani hraním. Filmu chybí atmosféra, osudovost nebo cokoli originálního - hlavní věci, díky kterým sedmdesátková Carrie tak šokovala. I teď když se podívám na verzi se Spacek, cítím mrazení v zádech. Ale tato nová Carrie je jen tupou napodobeninou. J. Moore zase zachraňuje film, tentokrát jako šílená matka, ale bohužel ani ona tentokrát nedokáže přesvědčit, že Carrie je nejen zbytečný, ale také drzý film, který si myslí, že svým ztvárněním může na sebe přenést pozornost z původní verze. ()

MikO_NR_1909

Komorné chvíľky dobré a atmosfericky slušne precítené (v rámci možností a schopností). Čo kazí dojem je zlá hororová línia. Grace Moretz to zachraňovala ako sa len dalo, ale tieto niekoľkokrát točené témy na motívy jednej jedinej knihy potrebujú nejakého majstra režiséra inovátora (alebo radšej nikoho, De Palma je jeden a treba si vybrať koncept z iných kníh, kvalitných, je ich predsa plná kopa). ()

nirvanafan

Asi jsem prase. Originál se mi líbil tak napůl. Jednak se drží sedmdesátkové mantry stříhat jen tam, kde je to nezbytně nutné, což nutně navozuje dojem nudy. Za druhé závěrečná jatka z dnešního pohledu nevypadají dvakrát dobře. Tohle je, co se týče zábavnosti a triků tak trochu jiné kafe. Chloe Grace Moretz sice je paradoxně stejně hezká jako školní barbie, ale to, že i pěkná holka může být školní otloukánek, není žádné scifi. Na konci se potom kromě pocitu, že dneska už to opravdu jde natočit tak, aby to vypadalo pěkně, dostavuje i jistý pocit satisfakce. Nemusíte být zrovna černá ovce třídy, abyste neměli své "oblíbence". A s věkem se to nelepší, lidi, kteří by si zasloužili proletět skrz přední sklo auta, potkává člověk pořád. Spatřuju tudíž v závěru vhodnou formu psychoterapie, kdy si lidi, které Carrie zabije, jednoduše identifikuji s každým debilem, kterého jsem v životě potkala. Závěr v domě už se mi líbil méně. Asi proto, že tady už projekce nefunguje, protože mám ateistickou a docela normální mámu. Shrnuto a podtrženo je to béčko, a kdyby Carrie neumřela, tak jí do třetího pokračování naverbovali Avengers. ()

PKD

Kdo to nečetl a neviděl pův.verzi od De Palmy,ať si raději vydloubne obě oči. Režisérsko-scénáristický chrchel,který neměl nikdy spatřit světlo světa. Trochu je mi líto Ch.G.Moretzové,páč mi byla vždy sympatická a za to jaký tento paskvil je,určitě nemůže. The best koment... liskam. ()

Freemind

Remaky jsou většinou zbytečné filmy, o tomhle to ale platí dvojnásob - není ani jedna oblast, v kterém by se nová Carrie vyrovnala původnímu filmu, natož aby ho dokonce v něčem překonala (popravdě řečeno - ani ten originál nestojí za moc, protože celý stojí a padá s charismatem Sissy Spacekové, které tohle disneyovské vyžle nesahá ani po kotníky). Je to prostě průměrně natočený a průměrně zahraný prostoduchý teenage horror, který ve mě nevzbudil naprosto žádné emoce. Pokud si vážíte svého času, tak tuhle nicotnost s klidným svědomím vynechte. ()

Macejko

To zas bolo neopodstatnených kecov, vy mudrlanti. Dobre, uznávam, v niektorých veciach viem byť veľký ignorant, a z toho dôvodu som nikdy nevidel De Palmov originál a ani nečítal Kingovu knihu (silno však zvažujem, že to druhé napravím). Ale myslím, že v konečnom dôsledku to pre mňa bola zásadná výhoda. Túto modernú adaptáciu románu majstra hrôzy som si totiž užil vrchovato. Nevidel som shit, natočený pre súčasnú komerčnú MTV generáciu. Videl som vysoko pôsobivý film, ktorý mali evidentne v rukách ľudia, sršiaci láskou k predlohe. Peircovej réžia je výborná, Chloe v hlavnej úlohe taktiež (s prehľadom zvláda aj zakríknutú myšku, aj bohyňu deštrukcie) a obe dámy si perfektne poradili s tým, že šikana takého - priznajme si to nepuritánsky - sexy dievčaťa pôsobí na prvý pohľad totálne nevierohodne. O tom, že samotný príbeh je super a pôsobí neotrepane ešte aj dnes, štyridsať rokov od svojho vzniku, snáď ani nemá zmysel hovoriť (tú knihu si fakt prečítam). Po dokonale zmrazených očakávaniach, spôsobených nemilosrdnou kritikou, som skrátka dostal vysoko kvalitný hororový zážitok, ktorý si veľmi rád pozriem znova. ()

blackrain

Chloe Grace Moretz se velmi snažila, ale nějak jsem jí nedokázala uvěřit, že si chce vyřídit účty se všemi. Sissy Spacek byla mnohem přirozenější, měla taky mnohem více šílenější výraz a vypadala přímo jako monstrum. Julianne Mooore odvedla dobrou práci v rámci scénáře. Tohle je jen Carrie pro rok 2013, která jede skoro přes kopírák, i když využívá moderní technologie, aby se přiblížila dnešnímu divákovi. Souhlasím, že ten, kdo viděl původní film a nebo četl knihu nebude ničím překvapen. Nebyla jsem překvapená, jen jsem si odškrtávala jednotlivé položky v seznamu. ()

Verka13

První menstruace znamená konec. Pro někoho doslovný... Dvě hvězdy za skvělý výkon nádherné Julianne. A Moretz také nebyla špatná, jinak zklamání. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek