Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

SonG

Ani jednu filmovou Carrie jsem neviděl, nicméně jsem četl Kingovu předlohu, proto do jisté míry můžu srovnávat, i když dopředu říkám, že ani jedna Kingova kniha nebyla (zatím) zfilmována tak, abych byl spokojený. Dokonce ani filmové Osvícení nesahá své předloze ani po kotníky. Remake Carrie, který nám naservíroval Peirce však vůbec není špatný pokus. Kultovní scény jsou vyobrazeny velmi zručně, Julianne Moore v roli matky působí dostatečně šíleně, nicméně Ch. Moretz je pro tuto roli moc hezká, podle Kinga byla Carrie opravdu škaredé děvče, což Chloë rozhodně není. Dávám slušné tři hvězdy, na bezchybnou, novodobou, pětihvězdičkovou jízdu podle Kinga stále čekám. ()

Jigy

Nechápu ty hanlivá slova, co na film padají. Je to docela dobrá adaptace knihy. Samozřejmě, že bylo přidáno pár scén pro efekt a obohacení. O obsazení postav se bavit nebudu, to již zde řekli všichni za mě. Na druhou stranu Chloe se role ujala velmi dobře a zamindrákovanou holku jsem jí věřil....... no a že je trošku hezčí než by měla. Ale co jsem čekal lepší byl závěr. Destrukce města mohla být barevnější a propracovanější a hlavně o něco delší. A závěrečné vyvrcholení je v knize taky nápaditější a podle mě odpovídající celé myšlence příběhu než vymysleli scénáristé ve filmu. ()

Eržik

Dnes jsem dočetl knihu od Kinga. Původní adaptaci jsem neviděl. Chloe je má velká favoritka a Julianne je momentálně v životní formě, takže jsem očekával důstojné ztvárnění - čehož jsem se dočkal. Bohužel zpracování nebylo úplně ideální, vynechali pasáže, které by podle mě pomohli a naopak to, co do scénáře přidali mi přišlo hloupé. Na druhou stranu, kniha je psána velice netradičním způsobem. A navíc se snaží poukázat na jakoby vážnější problém a příhoda s Carrie je "pouze" velmi grafickou manifestací. Snad proto příběh pro samotný film pokulhával. ()

applause

Tento snímek se dá shrnou jedním slovem - kravina. Na začátku vidíme nesmyslný porod, který by ve skutečnosti asi jen tak nešel. Dále snímek pokračuje nezáživným dějem, který, když začne být zajímavý, tak jsme u konce, který to všechno zabije. Normálně bych dala odpad, ale dávám zde 2 hvězdičky za nápad udělat remake, ale jinak si myslím, že to bylo opravdu příliš přehnané. ()

M.i.k.e

už dlouho jsem neviděl takhle zbytečný film.Původní Carrie beru jako filmovou klasiku,kterou je třeba vidět,nicméně za srdce mě zrovna nechytla.O letošním remaku to pak platí deseti násobně.Kimberley Pierce se vydala tou samou cestou jako kdysi Brian DePalma,jen tentokrát je to ještě větší nuda a konec,který mohl vše zacránit se nakonec zvrhne pouze v obyčejné béčko.Chloe opravdu bojuje statečně,ale takovou nudu by nedokázala zachránit ani mnohem zářivější hvězda.Kdo stojí opravdu za zmínku je Julliane Moore,jenže ta pro změnu nedostává tolik přležitostí.Pro neznalce originálu možná na jedno shlédnutí,pro ostatní radši ruce pryč...20% ()

zbyshek

Pro mě je tento film velkým zklamáním. Čekal jsem od toho, oprávněně, mnohem více. Na druhou stranu právě remaky jsou nejvíce u lidí očekávány a poté při odcházení z kina vidíte zklamané diváky. Tak to bohužel většinou bývá. Chloë roste do krásy a taky do uměleckého umu, to je krásně vidět. Jenomže v celkově matném ději a nudných pasážích ani umění této půvabné herečky nepomohlo. Průměr, 50%. ()

k4men

Chudák holka že. Ale celý film čekat na posledních pár minut , kdy začne Carrie konečně běsnit? Docela nuda s občasným pocitem trapnosti z rádoby hororových scén. K filmu už se vracet rozhodně nebudu a sáhnu radši po knize S.Kinga, pokud budu chtít dát Carrie druhou šanci. ()

zdenotvor

Zo začiatku viac dráma než horor,postupne sa však dej vygraduje a uberá sa tým správnym smerom. Pôvodný snímok som nevidel, no remake ma potešil a užil som si ho naplno. Chloe je úžasná a každým filmom si ma viac a viac získava. ()

Havaj8

Nemůžu hodnotit jako remake, když sem neviděl originály, ale i jako film sám o sobě to nedosahovalo kvalit loňskýho roku. Efektivně to je na úrovni moderní doby, kdyby se to tvářilo jako béčko, tak by to zavrhl každej. Ale na scénáři mi něco nesedělo, spousta rozdělanejch pasáži - nedokončenejch. Takže to bylo prakticky jenom o pomstě už od začátku a ten závěr, no pomatenej...Jediný pozitivum byly herci, který nějak vypadali, ačkoli to nezahráli na výbornou. ()

kaposlav

Mal som pocit, že tu boli skombinované dva odlišné filmy. Potencionálne dobra dráma skoro hodná 4* a podpriemerný sci-fi horor hodný sotva 2*. Záver filmu tvorcovia evidentne nezvládli a od plesu to išlo rapídne dole vodou. Nezmysli, nelogickosť, hromada filmových chýb, ktoré sa ani v žánri horor nedajú úplne tolerovať. Celkový dojem bol asi taký, že scenár písal niekto s rozdvojenou osobnostou. Slabšie 3* ()

Garson

Carrie jako odstrkovaná dívka kterou spolužáci šikanují a ještě k tomu žije s pobožně psychopatickou matkou kterou překvapivě ztvárnila herečka Julianne Moore.Po mnoha nesnázích které dívku potkají sama objeví v sobě zvláštní schopnosti a zjistí že ovládá telekinezi.Že telekineze funguje můžu potvrdit z vlastní zkušenosti a kdysi se mi povedl silou vůle roztočit cinkající vánoční stromeček,ale na Carrie fakt nemám ta měla extrémní schopnosti a silou vůle dokázala odhodit člověka,zavřít dveře nebo zvednout sebe i s postelí.Protože jsem měl vždycky radši outsidery než favority tak jsem té společnosti se stranící žačce i fandil.Začátek filmu nic moc,střed průměr,ale ten závěr...Od 67 minuty do konce prostě mysteriózní a tuto část jsem si musel pustit znovu a za těch skvělých posledních 25 minut bych musel dát 10 hvězd. ()

Abes

Až na pár drobností jako Cariino levitování po tělocvičně, popř. značně nerealistický odraz Travoltovy hlavy od volantu, což v zápětí okamžitě smázlo sluníčko, které vytvořila jeho mladá, nemám co bych vytkl. V porovnání se Spacek, je nová Carrie samozřejmě hezčí, od pohledu už u diváků nevzbuzuje touhu hodit po ní tampónem. Především nevypadá tak vystrašeně, spíš se zdá, že je Grace pořád zima. Tolik k nepovedeným aspektům filmu. Propadák to ale ani zdaleka není, pro mě o něco chytlavější než-li ta z roku 76. ()

Nach

600 okomentovaný film, 1500 ohodnocený film: Průměrná adaptace slavného díla Stephena Kinga (konkrétně jeho úplně první vydané knihy), která je remakem dnes již klasického hororu z roku 1976. A výsledek? Průměrné herecké výkony i efekty. Jde znát, že se jednalo o levnější film. A spíše, než podobnost s knihou jde opravdu o podobnost ze zmíněným již starším snímkem. Což je škoda. Kingova kniha nabízela originálnější nápady, které by přispěly k větší odlišnosti nové Carrie. I tak ale jde o průměr, který sice nepotěší, ale ani neurazí. 65% ()

bourec

Palmův film sem samozřejmě viděl,ale tak dávno,že si to jen stěží pamatuju.Tenhle film je kvalitativně na dost podobný ůrovni.První hodina je velká nuda tak na jednu ušmudlanou hvězdu,herecky sice v poho,a třeba z J.Moore sem měl trochu depku,a trochu se mi z ní chtělo blít,ale jinak se nic nedělo,jenom spousta školních kydů,pár posunutejch předmětů,a jedna umlčená matka,docelá fanatická bitch.Ta poslední půlhoďka byla ale slušná,sice z filmu událost neudělá,ale vzhledem k tomu,že nesnášim dav zkurvenejch lidiček,který se chichotaj někomu,kdo je jen trochu jinej,tak sem to všem plesuchtivejch přál.A měl to bejt ještě větší masakr,ale na to by režisér v sukni musel mít větší kozy..Vlastně docela zbytečný.40%. ()

cariada

Nezáživný remake, který nemá čím zaujmout snad jen celkem slušnými triky , jedno plus je za to ,že se odehrává v současnosti, jinak je to nuda na entou stále to samý, nejdřív úvodní sprcha a pak masakr na plese. Zbytek vata, film nemá čím zaujmout, námět už je dávno vyčpelý a už to nikoho nepřekvapí. ()

Rodriguez

Je to mezi 4 a 5*, neustále všem dílům, remakům něco chybí. Drama tam je, Napětí tam je, Spolužáci na přesdržku tam jsou, Hodná učitelka tam je, Sokyně tam je, Výbuch vzteku tam je.....jo a taky Carrie tam je. 80% ()

Streeper

Nic velkého to není, ale příjemnou podívanou zaručuje skvělé herecké obsazení včetně Chloë Grace Moretz a Julianne Moore. Kdyby udělaly ty holky mě to samé, co udělaly Carrie asi bych si přála takové schopnosti jako měla ona, protože pomsta je nejlepší osvobození. Původní film jsem neviděla ale docela se mi to líbilo. ()

dubinak

Tento přeafektovaný, na můj vkus až moc moderně pojatý remake byl pro mě jedno dlouhé poklepání na čelo. Nechalo to ve mně za následek nedůvěřivost v ženskou režii a její ještě horší výběr hlavní hrdinky. Porovnání Sissy Spacek a Chloe Moretz v podání plaché Carrie je asi jako sever proti jihu. V podstatě se nemůžete do Carrieiny role ani vžít. U Spacek to možné bylo. Přemodernizovaný vizuál amerického školství a v podstatě všeho okolního prostředí byl jen další faktor, proč už se mi tomu vůbec nechtělo věřit a asi tak po druhé polovině jsem tomu přestala dávat šance. Je vážně těžké jakkoliv tento remake prožívat, protože ani on není prožívaný a intenzivní tak, jak by měl být. Kolikrát mi možná bylo líto těch lidí na plese. Nedrtíte prostě pěsti, aby se jim všem řádně pomstila. Velkou profesionalitou tu zavání jen výkon Julianne Moore, ačkoliv Moretz to táhla, co to šlo a v žádném případě si u mě nesnížila. Bohužel to byla velká slabota a na remaky začnu být víc opatrnější. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek