Reklama

Reklama

Portia pracuje už šestnáct let na elitní univerzitě Princeton. Jejím úkolem je objíždět střední školy, vytipovávat vhodné adepty na studium, a pak se samozřejmě účastnit výběru, neboť poptávka daleko převyšuje nabídku. Jednoho dne se vypraví na poněkud alternativní venkovskou školu v New Hampshiru (trochu s postranním záměrem, protože nedaleko žije její matka), protože její ředitel a zároveň jediný učitel John Pressman ji upozornil na údajně geniálního žáka. Jeremiah je opravdu zvláštní. Do školy nastoupil teprve před pár měsíci, je to samouk, dítě adoptované chudou nevzdělanou rodinou, má celkem mizerné známky, ale je neuvěřitelně sečtělý, má filozofické sklony a hlavně hlubokou touhu poznávat. Portia ovšem správně odhadne, že na přijetí šanci nemá, protože prostě nezapadá do systému. Její postoj ale dozná obratu o 180°, když jí John předá kopii Jemeriahova rodného listu a řekne jí, že je to její syn. Portia totiž ještě jako studentka přišla do jiného stavu, porodila a týž den dala dítě k adopci. Tuto skutečnost zatajila i před vlastní matkou, jediný, kdo o tom věděl, byla její spolubydlící, čistě náhodou Johnova známá... (TV Nova)

(více)

Recenze (33)

quip 

všechny recenze uživatele

Po trailerech slibujících jednoduchý (ale lákavý) mix komediálního a transformačního příbehu, je Admissions nakonec velice nerozhodný snímek, který dělá vše proto, aby náhodou nezklamal někoho z potenciální cílové skupiny. Základní ingredience jsou: otázka žen, které chtějí "have it all", pidikritika kultury přípravy dětí na vysokou už od školky, roztomilý svobodný otec s roztomilejším adoptovaným synem a Michael Sheen jako nudný otrávený profesor. Vtipných i "dramatických" situací se pár najde, ale film dohromady vůbec nic neříká a příběh, který popisuje, nestojí za nic. Vše je velice tlumené, i na ty trošky ironie se musíte dívat s lupou, než řeknete "ale tak teda jo, jseš ironie". Film, který dvě hodiny zabije docela bez problémů, ale nepřinese vůbec nic (ani v trailerech slibované Of Monsters and Men). ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Občas to dokáže vyštěknout a zaujmout, ale jinak je to povrchní film v podstatě o ničem. O ničem to nevypovídá, asi to chce něco sdělit, ale dost neohrabaně. Asi ani není proč to doporučovat. ()

nunka 

všechny recenze uživatele

Tak trošku nepotrebný film, akých je mnoho. Povrchnosť, klišé a scenár pozliepaný o všetkom a ničom. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Taková příjemná rodinná „pohodovka“, bez které ale určitě přežijete. Tina Fey to táhne a Paul Rudd pro změnu není pro jednou na pěst. Upřímně řečeno, nebýt Tiny, ani to nestojí za zhlédnutí. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] ()

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Ďalší z radu povrchných amerických ľahkých (t.j. mentálne nenáročných) filmov, ktorý sa tvári, že je v ňom niečo hlbšie. Časový rozsah celému dojmu veľmi nepomáha, príbeh sa vlečie a zbytočne zauzľuje, klišé strieda klišé a záver je takým malým vykúpením... ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Příjemné a nenáročné. Ambiciózní úřednice s nulovým vztahem k dětem se setkává se svým pravděpodobným synem a přehodnocuje své priority. Humorných situací tu sice příliš mnoho nebylo, ale na Tinu Fey se hezky kouká a Paul Rudd hraje také dobře. Nic, co bych si pustil ještě jednou, ale oddechnul jsem si u toho slušně. 60% ()

Kamca_ 

všechny recenze uživatele

Paul Rudd mě opravdu nikdy nezklame. Je pravda, že tenhle film byl spíš lepší průměr. Já dávám díky sympatickému hereckému obsazení a příjemné hudbě 75%. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Průměrný, nijak nevyčnívající snímek na poklidný večer. Místy se trošku bavíte, místy zíváte, dokoukáte to až do konce, ale stačí jen jednou. Prostě ten typický americký snímek na 3* a ani o špetičku více. Možná, že tento je i slabší, na 2*, ale za hlavní herce - Tinu Frey a Paula Rudda a taky za Travarise Spearse - ten byl na jedničku, dám ten zlatý střed. Jeho postava mě prostě rozesmívala a líbila se mi ta prostořekost. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tina Fey je skvělá scénáristka a skvělá herečka, ale proč i ona musí hrát v takovém braku. Paul Rudd je zde výborný, dokud nepřijde na řadu závěr, kde má hrát trochu více emocí. Jenže tentokrát to není jeho vina, ale vina blbého scénáře. Zajímavé postavy, které jsou rozprsknuté do trapného příběhu o tom, že jednou žena udělala chybu a snaží se jí najednou, z cizího impulsu, napravit. Jinak by se na to nejspíš vykašlala, ale najednou je strašně uvědomělá a dělá další kraviny. Anebo si po čtyřiceti letech uvědomí, že její dosavadní život stál za prd? Trochu pozdě, ne? Zase to hloupé americké moralizování, které nedává smysl. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Nevýrazná komedie o nevýrazné školní úřednici. 1) Očekávaná pointa jen zvýraznila dramaturgickou nevýraznost díla._____ 2) Ale je tu sympatický 44letý Paul Rudd (ředitel střední školy) a přitažlivý 21letý Nat Wolff (nadaný student). ()

..Lucas.. 

všechny recenze uživatele

Skvělí Tina Fey a Paul Rudd, kteří dělají tento film ještě příjemnějším. Jeden z takových typických amerických filmů, který ale pobaví a zabaví. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Mne to veru vôbec neprišlo až tak priemerné ako tu všetci píšete. Aj keď po celý čas som mal z toho pocit ako keby len čakám, kým sa roztrhne vrece s klišé. A napokon som sa nedočkal, takže už len z tohto pohľadu dosť prekvapivé a obdivuhodné. Na mňa celkovo ten film práveže pôsobil celkom prirodzene a bolo zaujímavé sledovať ako človek vníma ľudí okolo, ak je o niečom úplne presvedčený. Takže miestami tu bol aj dosť citeľný ten psychologický podtón. Navyše aj námet a prostredie boli celkom originálne, takže neviem prečo všetci píšu o povrchnosti a klišé. Mne prišiel tento film práveže celkom milý a nápaditý, no miestami mi liezol na nervy Paul Rudd - alebo lepšie povedané jeho postava. Tina Fey bola výborná, až nečakane výborná! ()

venison 

všechny recenze uživatele

Další hloubkový ponor do USA zvyklostí - tentokrát nás obeznámí s přijímacím řízením na elitní škole.. Samozřejmě tvůrci neopomenou navázat ta toto téma celou škálu sociálních problémů - s matkou, s přítelem, s chlápkem sympaťákem, znovunalezeným synem atd. Romatika chyběla, na drama moc vlažné a vtip padl jen jeden.. Takové nuda pro hospodyňky k žehlícímu prknu.. ()

Mishqo 

všechny recenze uživatele

Nijak ma to nevzrušilo - či už po príbehovej stránke, scenáristickej alebo nebodaj hereckej. Veľmi planý pokus o hĺbavejšiu rom-kom. ()

janeke 

všechny recenze uživatele

Mám rada filmy, v ktorých sa točí o univerzite a mám rada Michaela Sheena. Ale toto je učebnicová ukážka premrhania peknej témy, hereckých výkonov a niektorých fajn dialógov. Kvantum zbytočných scén, nelogické správanie postáv, čudesná Tina, ktorá s Paulom Ruddom tvorila pár úplne bez chémie... Po hodine pozerania som si uvedomila, že ma z tej nezmyselnej vaty rozbolela hlava. Jedinú hviezdičku dávam za Lily Tomlin, jej postava je vtipná a sympatická. ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Trochu ujetá komedie s nevýznou Tinou Fey a naprosto divným způsobem příjmaček na Princeton... Vůbec jsem ten jejich systém náboru nových studentů nepochopil, je naprosto subjektivní, divný a může se tam dostat kdokoliv, kdo celou střední leze někomu do zadku a naopak nedostat někdo, kdo je génius, ale šedá myš- prostě divné...50% ()

Reklama

Reklama