Falešné přátelství (TV film)

Girl Fight

USA / Kanada, 2011, 90 min

Celkem povedený TV film a děsivý pohled na to, čím se dokážou pobavit a také pochlubit dnešní teenageři. Jodelle Ferland vyrostla z typické hororové holčičky v nadějnou mladou herečku. Trauma po útoku zahrála skvěle. SPOILER: Překvapil mě výrok soudu. Obžalovaným hrozilo doživotí, ale na přímluvu matky oběti vyvázly jen s podmínkou. Docela velký rozdíl.(27.5.2012)

• Lucie505

Celkem dobrý. Film si překvapivě nelámal hlavu s nějakou cenzurou, což bych v hlavním vysílacím čase u podobného snímku předpokládala. Příběh je odrazem dnešní společnosti, moci a bezmoci. Těžko hodnotit nakolik se hlavní hrdinka zachovala správně. Pro někoho by bylo jistě tím nejhorším trestem právě špatné svědomí. Některé z těchto dívek ovšem potřebovaly přinejmenším zmrskat bičem!(31.5.2012)

Tohle je silné drama. Nestačila jsem se jenom divit, co dokážou chvilkové "kamarádky", které dokáží jen využívat někoho, kdo je na tom úplně nevinně. Kvůli zatraceným komentářů, které se na ně vztahují na sociální síti jí "zmlátí", že skoro nevidí, nebo jí chybí kousek ke smrti. Filmy se skutečnou událostí ukazují lidskou drsnou realitu. Tohle je jeden z nich.(18.10.2013)

Film ma celkom zaujal , bavil mi a aj v noci ma vydržal pri sebe držať celý čas.Už len z toho dôvodu že ma zaujímalo ako ich potrestajú.Bitka bola krutá a autor vás nešetrí , nepustí vám to raz , ale rovno aj 4 krát.Tie mrchy ma fakt srali byť tak tam otrieskam im hlavy o stenu.......Ale inak to nebolo až tak emotívne ako by som bol čakal.Koniec ma sklamal , výsledné tresty boli strašne malé , aj keď to mal byť šťastný koniec u mňa určite nie.(21.7.2014)

• Handle

Na TV film docela slušné, ale nemohl jsem se zbavit toho, že film zbytečně přehrává a je hnaný do extrémů. Zpracování ok, ale až na pár scén to na mě působilo opravdu málo uvěřitelně, ač se podle mě herci snažili, jak mohli (především Anne Heche). Jako špatný film to ale neberu. Jen to mohlo dopadnout lépe, kdyby se tolik netlačilo na pilu a přidalo se tam více emocí... 2,5*.(27.5.2012)