Falešné přátelství (TV film)

Girl Fight

USA / Kanada, 2011, 90 min

Film ma celkom zaujal , bavil mi a aj v noci ma vydržal pri sebe držať celý čas.Už len z toho dôvodu že ma zaujímalo ako ich potrestajú.Bitka bola krutá a autor vás nešetrí , nepustí vám to raz , ale rovno aj 4 krát.Tie mrchy ma fakt srali byť tak tam otrieskam im hlavy o stenu.......Ale inak to nebolo až tak emotívne ako by som bol čakal.Koniec ma sklamal , výsledné tresty boli strašne malé , aj keď to mal byť šťastný koniec u mňa určite nie.(21.7.2014)

Povedený dramatický film o nebezpečí a důsledcích používání současných elektronických hračiček a veškerých sociálních sítí. O to šokující je, že aktéry jsou děvčata, o kterých se často říká, že by toho nebyla schopna, a přitom dokáží být horší než kdejaký frajírek. Vzhledem k tomu, že jako námět byl použit skutečný případ, mělo by se to z výchovného hlediska promítat současným teenagerům. Snímek ukazuje, jak se k tomu staví společnost , média a hlavně právní systém. Svoboda projevu? Zábava? Jedná se o realitu všedních dnů. A co víte, třeba se to právě teď opět někde děje. Televizní snímek je natočen zodpovědně a s varovným prstem. Sice se mi zdá, že se v případě zlých děvčat krapet tlačí na pilu a jsou z nich vytvořeny psychopatky až nad míru, ale jako varovný případ nad možnostmi páchat tyto činy je snad dané přesně a trefně. Tyto události by rozhodně neměli být zlehčovány a přehlíženy. Poselství tohoto snímku se podařilo dosáhnout.(7.11.2013)

• Aljak

Námet super, prevedenie však dosť biedne. Už vidím ako by sa tie mrchy takto sebavedomo tešili zo svojej nadobudnutej "popularity" a nebolo im to ani len trochu ľúto. Proste neverím, že by sa v nich neprejavil žiadny pocit viny a po celý čas si nepriznali, že spravili chybu. Celé mi to prišlo napokon také neuveriteľné a neprirodzené, a to bola teda obrovská slabina celého filmu. Pritom zápletka bola v podstate výborná, a taká žiarlivosť dokáže v puberte narobiť poriadne problémy nejednej neovládateľnej dievčine - a keď ich je viac, tak potom to môže skončiť veľmi zle...(24.6.2015)

Celkem povedený TV film a děsivý pohled na to, čím se dokážou pobavit a také pochlubit dnešní teenageři. Jodelle Ferland vyrostla z typické hororové holčičky v nadějnou mladou herečku. Trauma po útoku zahrála skvěle. SPOILER: Překvapil mě výrok soudu. Obžalovaným hrozilo doživotí, ale na přímluvu matky oběti vyvázly jen s podmínkou. Docela velký rozdíl.(27.5.2012)

Poměrně povedenej film, kterýmu jak Tuax trefně poznamenal hodně ubližuje začátek, kdy jsem si myslel, že se bude jednat pouze o totálně zpackanou rádoby-parodii na didlinky v čele s jednou z nejtrapnějších "rvaček" v historii, kterou máme možnost zhlédnout asi desetkrát. Po druhé polovině už je to koukatelné, ale s naprosto předvídatelným závěrem, takže za první polovinu a závěr jde hodnocení dolů. 50%(27.5.2012)