Falešné přátelství (TV film)

Girl Fight

USA / Kanada, 2011, 90 min

Povedený dramatický film o nebezpečí a důsledcích používání současných elektronických hračiček a veškerých sociálních sítí. O to šokující je, že aktéry jsou děvčata, o kterých se často říká, že by toho nebyla schopna, a přitom dokáží být horší než kdejaký frajírek. Vzhledem k tomu, že jako námět byl použit skutečný případ, mělo by se to z výchovného hlediska promítat současným teenagerům. Snímek ukazuje, jak se k tomu staví společnost , média a hlavně právní systém. Svoboda projevu? Zábava? Jedná se o realitu všedních dnů. A co víte, třeba se to právě teď opět někde děje. Televizní snímek je natočen zodpovědně a s varovným prstem. Sice se mi zdá, že se v případě zlých děvčat krapet tlačí na pilu a jsou z nich vytvořeny psychopatky až nad míru, ale jako varovný případ nad možnostmi páchat tyto činy je snad dané přesně a trefně. Tyto události by rozhodně neměli být zlehčovány a přehlíženy. Poselství tohoto snímku se podařilo dosáhnout.(7.11.2013)

KONEČNĚ UKÁZKA A PRAVDIVÁ CO ZPŮSOBUJE SOUČASNÁ ÚCHYLNĚAGRESIVNÍ FEMINISTICKÁ VÝCHOVA A JAKÉ JSOU PAK DÍVKY DOOPRAVDY. A nejen to i perfektní ukázkka zvrácené lidské společnosti přddevším té mladé, která ke svému životu potřebuje otřesné násilí, zlo agresivitu a vyžívá se v tom a bere to jako zábavu, čím větší úch\lárna tím větší sledovanost a popularita.A vše propagována hovady a dobytky z médií. To jste vy! Neskutečně zhovadiilá úchylná společnost.(23.5.2018)

• Pitryx

Trochu nuda. Hlavní hrdinka si to vše zavinila sama, protože takové věci napíše na FB jen neskutečný idiot a ten si takový výprask zaslouží. Dobrá práce maskérů. Herci ušli, alespoň část se jich snažila. Film rozhodně nebyl nezajímavý. Konec mi naprosto unikl, ale také jen dokázal jaká, že je to hlavní hrdinka velká kráva. 201311080000/0000(29.1.2014)

Celkem povedený TV film a děsivý pohled na to, čím se dokážou pobavit a také pochlubit dnešní teenageři. Jodelle Ferland vyrostla z typické hororové holčičky v nadějnou mladou herečku. Trauma po útoku zahrála skvěle. SPOILER: Překvapil mě výrok soudu. Obžalovaným hrozilo doživotí, ale na přímluvu matky oběti vyvázly jen s podmínkou. Docela velký rozdíl.(27.5.2012)

Tohle je silné drama. Nestačila jsem se jenom divit, co dokážou chvilkové "kamarádky", které dokáží jen využívat někoho, kdo je na tom úplně nevinně. Kvůli zatraceným komentářů, které se na ně vztahují na sociální síti jí "zmlátí", že skoro nevidí, nebo jí chybí kousek ke smrti. Filmy se skutečnou událostí ukazují lidskou drsnou realitu. Tohle je jeden z nich.(18.10.2013)