Pinocchio Guillerma del Tora

• USA Guillermo del Toro's Pinocchio (více)

Nádherný hudební film, ve kterém oscarový filmař Guillermo del Toro pomocí fázové animace znovu vypráví příběh slavné dřevěné postavičky. (Netflix)

Fin_429

Není to klasický Pinocchio, je to příběh s Del Torovskou esencí. Pinocchio nastoluje témata tak, jako kocour v botách, ale na mě to zafungovalo prostě lépe zde. A co je hlavní je, že se zde vracíme ke klasicky krásné, detailní stop-motion animaci obdobného stylu ,jako třeba ve finfáru. Plus zde máme úžasný počáteční storytime, jenž byl prostě úžasný. Magické. Skvělé 9/10 ()

hufnagel

Pán režisér je moja srdcová záležitosť a musím konštatovať,že väčšiu človečinu som už dávno nevidel.Kopa inotajov a veľké pochopenie ľudskej nedokonalosti v scenérii fašistického Talianska.Akoby náhoda,čo sa deje momentálne okolo nás. ()

KritikRik

Tento film mě rozbrečel, to se povedlo jenom Shawshanku, a až na ty hudební části, které upřímně nebyly až tak hrozné, to byl moc pěkný film, s překvapivou dávkou smrti. ()

Ironhead

Animace i stylizace pěkné, ale ten příběh mě v tohle podání nějak nezasáhl... spíš jsem to tak nějak prozíval a to sem se fakt těšil. Nahoru to tady určitě táhne cvrček ;) ()

lilekbig

Pinocchiův příběh, více méně, tak jak ho znáte, jen se (dle mého názoru), zajímavějšími kulisami a celkovém provedení, této dřevěné, dětské postavičky. Spisovatel Carlo Collodi našeho dlouhonosého nezbedu napsal v roce 1883. Osobně jsem toto dílo nečetl, ale už teď je jasné, že režisér del Toro si udělal svoji vysněnou verzi. Temná, ale zároveň líbivá pohádka pro všechny, kde si každý každý vezme kousek toho svého. Pinocchio se zde chová jako velice, až otravně mladé dítě, čímž i je. Geppeto a ostatní se mi líbili více.  Zpracovaní nemám co vytknout. 8/10. ()

SamGee

Všestranný Guillermo del Toro vyprodukoval hororové snímky, akčné komiksovky a romantické drámy. Tentoraz natočil animovaný film o Pinocchiovi, najznámejšej postave z literatúry, filmu a televíznej produkcie.    Pinocchio je drevený chlapec z talianského vidieka, ktorý zažije neobyčajné situácie – zarába si ako cirkusant, trénuje vo vojenskom tábore, ocitne sa v bruchu morskej obludy  a dokonca sa stretne so Smrtkou.    Zatiaľ, čo filmári by pri adaptácií Pinocchia zvolili rozprávkový tón, del Toro sa rozhodol poňať tento projekt temnejšie. Dôkazom toho je dejové zasadenie, presn. obdobie fašizmu. Režisérovi sa darí nielen zobrazovať krutú realitu režimu, ale aj ju satirizuje, čím sa stáva terčom čierneho humoru. Príbeh však nezabúda na univerzálne témy o rodičovstve a inakosti, ktoré sú podľa môjho názoru pekne spracované.    Hereckí veteráni ako Christopher Waltz, David Bradley, Tilda Swinton, Ron Perlman, Cate Blanchett a Ewan McGregor dávajú svojim postavám nezameniteľný hlas a zmysel pre humor. Určite hlavnou hviezdou je Pinocchio, ktorý vyhráva u obecenstva svojou nevinnosťou a anjelským hlasom.    Chválim animáciu stop-motion, ktorá robí z filmu estetický zážitok. Za poctivo odvedenú prácu si animátori zaslúžia hlasný potlesk. Pri stop-motion stíhajú držať krok pesničky. Na niektorých sa zasmejte (Everything Is New To Me), na iných vám vyhŕknu slzy (Ciao Papa).   Hoci sa Pinocchio od del Tora nebojí experimentovať so žánrom a animáciou, jeho najväčšími asetmi sú plastické postavy a emočné jadro. Ak neviete, čo pozerať so staršími ratolesťami počas vianočných sviatkov, vrelo odporúčam pozrieť si túto „rozprávku“.   Príbeh, herecký dabing, humor: 9/10, Téma, animácia: 10/10, Pesničky: 8/10, Celkovo: 9/10. ()

Draconian

Pinocchio by mě normálně příliš nelákal, ale Del Toro je pro mě vždy záruka zajímavé podívané. Loutková animace je parádní a filmu se už od začátku daří kouzlit osobitou atmosféru - v pasážích ve světě mrtvých je vizuál takřka dechberoucí. Příběh je místy až překvapivě temný, dospělý a smutný. Stopáž jak je dnes zvykem dosahuje téměř dvou hodin, ale uteče opravdu hodně rychle. Jediné co bych vytknul, jsou pro mě osobně totálně otravné písničky, které mi vůbec nesedly. Jinak ale moc pěkný filmek, který má duši. 80% ()

Karbos

V rámci mého ukončení členství u Netflixu jsem si dal poslední večer s touto streamovací platformou a do oka mi mimo jiné padl zrovna Pinocchio. Popravdě, jsem dost překvapen zdejším nemilosrdně vysokým hodnocením, výjimečně jsem se totiž nekoukl na hodnocení dopředu a když jsem ho zde, po shlédnutí dvouhodinové nudy našel, říkal jsem si jestli jsem nenašel nějakou jinou verzi Pinocchia. Za mě úplně mimo mísu, začíná to sice hezky, pohádkově, vizuál je vyloženě líbezný, ovšem pak se to zvrhne v jakousi politickou agitku, plnou absurdit, v některých pasážích pro nejmenší vyloženě nevhodnou. Nechápu jak to může bejt s ratingem od 7. To mužem dat Hentai taky od 7., protože je přece taky animovaný že. Navíc, natáhnout to do dvou hodin, to je teda úlet. Takhle z toho máme mišmaš, který je pro dospělé infantilní a pro děti nevhodný, sice v líbivém kabátku ale to jaksi nestačí. Komu to bylo určeno mi zůstává záhadou. Takže ** za animaci a pár slušných vtipů ve stylu Guie Richieho. ()

rigby

Ačkoli plně animovaný, tak je určený spíše pro dospělejšího diváka. Nevím, ale některé postavy mi připadají jak z hororu. Největší problém jsem měl s hlavním hrdinou, ke kterému jsem nemohl získat žádné sympatie. Ale jinak je to skvěle udělaný film, i když často ztrácí na dechu a neuškodilo by mu drobné zrychlení. Příběh je klasický a srozumitelný. Ačkoli je to propagováno jako muzikál, moc písniček tam není. Zajímavé dílo, místy hodně hluboké a bolestivé. A zneklidňující. ()

bonovox

Krásne a jednoznačne najlepšie spracovanie slávneho príbehu. Del Toro dokázal, že pre Pinochia je najlepším tvorcom. Nádherná stop motion animácia, hudba, vyborne a citlivo vložené piesne do príbehu a k tomu plejáda skvelých hercov ktorí vložili do postáv dušu a život. Zemeckisovo spracovanie je v porovnaní s týmto na smiech. Animák roka ()

pds

Prekrásna Stop Motion animácia, celkom dobrý dabing aj CZ...ale...Mňa vôbec muzikále neberú, aj keď pieseň "mio papa" bola krásna dávam tomu 75 % ()

Tomas_PO

Zrejme animácia roka 2022, nominovaná aj na Golden Globy. Stop-motion technika je neuveriteľná a až po zhliadnutí naväzujúceho krátkometrážného dokumentu Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema (2022) si množstvo divákov uvedomí, aké majstrovstvo to je. Veľkolepé, pritom až mikro-detailné. Príbehovo ide o Pinocchiovskú klasiku, ozvláštnenú o príbeh života a smrti, o prvky magickosti. Z polovičky krásne, z druhej tragické. Muzikálové vstupy nepotešili, no našťastie sa udržali len v náznakoch. ()

Sebule

Tato pohádka není klasická pohádka, protože obsahuje reálná témata, která nejsou tak úsměvná, válku, fašismus a smrt. Technicky to je skvěle zvládnuto, hudba je pěkná a písničky totéž. Ale upřímně musím říct, že mě to tak nenadchlo, jak jsem čekal. Člověku tam chybí něco, aby se opravdu vcítil do té pohádky a mně to tam chybělo taky... Nedokázal jsem se prostě emočně vžít. Ale dabéři odvedli skvělou práci, různé příšerky jsou taky hrozně pěkně udělané, zajíci mě hrozně bavili. Del Toro je osobitý v tom, že i klasické příběhy dokáže vyprávět jinak a on to prostě umí skvěle, vždycky přidá něco jiného, vždycky nám poskytne jiný úhel pohledu... Takže bylo to dobrý? Ano. Pustil bych si to ještě někdy? Nejspíš ne. Hodnocení: 7,5/10 ()

BlackAdder87

Podle mě nejlepší a nejdospělejší zpracování Pinocchia. Když dostane del Toro prostor a svobodu pro provedení vlastí tvůrčí vize vznikají úžasné věci. ()

malycauner odpad!

ODPAD jen kvuli te muzikalni slozce, ktera v podstate posrala cely film. Kdyz nekdo nasere do vyborne zelenacky, tak je uplne fuk, jak moc mate zelenacku radi, to hovno v ni z toho udela ODPAD. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení