Stopy

• Austrálie Tracks (více)

Mladá cestovatelka a spisovatelka Robyn Davidson uskutečnila sólo výpravu dlouhou 2700 km z nitrozemského Alice Spings k Indickému oceánu. Cesta napříč australskou nebezpečnou pouští pouze s věrným psem a nevyzpytateln ými velbloudy přibližuje původní Austrálii, její posvátnou kamennou horu Uluru, horké rudé vnitrozemí s tajemstvím pouští a původními obyvateli. Díky této cestě Robyn Robinsonová poznala cenu opravdové samoty a uvědomila si, že občas se musíme vzdálit od světa, abychom poznali, že do něj patříme. (Bontonfilm)

Richie24

Já na podobné filmy prostě koukám zatraceně rád, a proto jim také leccos odpustím. Obdobně jako Wild (2014) jsou i Tracks po všech stránkách výrazně slabší snímek než žánrově podobný Pennův Into the Wild (2007). Ale stejně tak, jako Wild vytáhla nahoru skvělá Reese Witherspoon, se to v případě Tracks podařilo neméně výborné Mie Wasikowské. Tracks sice postrádají více toho "čistého survivalu", realističnosti a údernosti, zato ale nabízí slušnou porci pravých - a brilantně zahraných - emocí. Svým pojetím mohou při své stopáži leckoho možná snad i nudit, ale nikoli mne. Takže, obdobně jako u Wild, mírně slabší 4 **** za Miu. ()

tomo41

"Like any journey, it's not what you carry but what you leave behind." Mia Wasikowska exceluje v dosť priemernom filme. Stopy majú úžasný dramatický potenciál, no neťažia z neho. Výsledok potom pôsobí dosť rozpačito. ()

Silencia90

Je zvláštní, že ač se tam téměř nic neděje, stejně to nenudí. Každopádně to ani nijak zvlášť neohromí. Robyn mi přišla hrozně hloupá. I když je to jistě silná žena, hloupost to bohužel nevylučuje. ()

piranha

Film nemá žádnou zápletku, takže je to pěkná nuda. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, což je docela problém, když s ní divák musí strávit prakticky celých 107 minut. Dávám pár hvězdiček za velbloudy a celkově pěknou přírodu, nicméně si myslím, že by to bylo zajímavější pojaté rovnou jako dokumentární film. ()

brumbrum

Sme prave dopozerali; nocojaviem.. Tak asi takto: devenke umre za mladi mama, utratia jej psa a tatko je dobrodruh. Takze to mala tak dako v genoch, ten napad, zohnat si tavy a prejst pustou. Co tym dokazala? No proste, ze tade presla :-D. Miliony ludi prechadzaju takouto pustou bez tiav a bez psa a bez piesku - a nik o nich nenatoci film.. Idu roky a desatrocia, su sami, pracuju, obetuju sa, potichu zavru oci a nik o nich nevie a nespomenie si - a len preto, aby dakto iny zil lepsie. Tato babenka sla len necely rok, umrel jej len pes a je o nej kniha a film. Fajn - ale hodne samoucelne, aj ked pre nu asi nevyhnutelne, aby zistila, ze nechce chodit po pusti s tavami zvysok zivota. Chut zazit daco velkolepe, riskovat pri tom zivot a nakoniec stastlivo prezit a napisat o tom knihu.. Ale hrala to dobre, hudba fajn, krasne zabery, fajna rezia.. Pokial za tym daky biedak nehlada zmysel zivota (klise typu "kazdy by sme to mali zazit", alebo ze "chodte na pust, tam najdete pravdu" atd.), tak sa to da kukat.. nasa pust sa neskoncila a som velice vdacny za kazdu sekundu, co neriskujem zbytocne zivot. 3* s prizmurenymi ocami aj usami. ()

Ben Nevis

Film není po technické stránce vůbec špatný a snaží se z materiálu vytřískat maximum. Trošku mám ale problém s námětem. Holka si něco usmyslí, fajn, najde sponzory, fajn. Ale proč se chová jako batole, které křičí "já sama, já sama" a přitom se ohlíží, jestli je poblíž mámina záchranná náruč? Film tudíž nepovažuji za oslavu lidské vůle a odhodlání, protože hrdinka měla víc štěstí než rozumu. Za celou cestu mohla onemocnět, potkat chlapy, kteří by využili toho, že je sama... Nebýt příznivých podmínek, nebyla by knížka ani film. Nicméně australská příroda byla zajímavá, hlavně z důvodu, že to nejdivočejší, co tam můžete potkat, je nadržený velbloud. ()

rekkky

If there are some stories, which should be told through the big screen, then the producers made the right choice with this one. Mia Wasikowska is playing outstandingly well and her effort makes movie more enjoyable, especially considering the given conditions of outback and desert in Southern Australia. The combination of beautiful colours, hardship of the effort and cultural setting could't be more exciting. ()

anatheman

Za mě jen lehce nadprůměrný film. Vyskytl se zde problém tolik typický pro filmy zabývající se dlouhými výpravami, a to ten, že se postupně schyluje k poněkud nudnému stereotypu. Ano, přiznávám, že se snímek snaží osvěžovat děj různými tématy. Můžeme jmenovat obecné chování člověka v přírodě, jeho vztah k jiným druhům, dále zde máme romantickou vložku, otázku domorodců, ozvěny minulosti hlavní hrdinky, problematiku žurnalistů atd. To všechno oceňuji, každopádně.... pořád je to celkem nuda. :-) Filmu aspoň děkuji za to, že mě seznámil s neznámým příběhem Robyn Davidson, která byla dobře zahraná Miou Wasikowskou. Herečku vskutku vybrali dobře, což můžete porovnat při závěrečných titulcích.Totéž platí i pro fotografa Ricka Smolana ztvárněného Adamem Driverem. Musím říct, že se z Kylo Rena pomalu a jistě stává jeden z mých velice oblíbených herců, protože zkrátka "umí". Film Tracks tedy doporučují 3 velbloudi z 5. ()

mart01

Snímek o bláznivém nápadu ujít 1700 mil dlouhou pouť přes australské vnitrozemí. Z počátku to vypadá na pěknou nudu, která se naštěstí po nějakých 10 minutách vytratí. Curran udělal z Tracks na můj vkus až příliš "relaxační" film. Snímek sice působí emotivním dojmem, nicméně právě zde má svoje největší rezervy. Určitě z toho šlo vymlátit víc, na druhou stranu bych ve filmu našel i několik pozitiv. Hlavní tahounkou je bezpochyby Mia Wasikowska, která si s rolí "Camel Lady" poradila velice dobře. Celkově i vzhledem k žánru určitě nadprůměr. ()

Ivo

Všechny hvězdičky za nádherné scenérie mé milované Austrálie. Příběh ale nudný a pipka velmi otravná. ()

Eventyrer

Film Stopy pojednáva o čom si, čo nedokáže pochopiť každý. Prejsť dlhú a náročnú cestu iba preto, že môžem. Rovnako ako film Everest, je tento počin tak nejak nezaujímavý, kvôli tomu, že sa tam celý čas nič nedeje. Dievča chce prejsť Austráliu od hora dole so štyrmi ťavami a psom. Zvládne to? Nezvládne to? Počas cesty sa udeje zopár vecí, no nič, čo by diváka zaujalo na toľko, aby si neodskočil na vécko bez pauznutia dvd-čka. Keď sa totiž vráti, dievča stále kráča po púšti. Verím, že ako článok a neskôr kniha, to bolo veľmi zaujímavé, no film už tak zaujímavý nebol. Mia Wasikowska sa ujala role a dokonale ju zvládla. Presvedčivo vystihla pocity od sklamania, cez melanchóliu až po smútok a vyčerpanosť. Ona bola jediná zaujímavá na tomto filme. ()

mira.l

Tak tohle byla velká paráda! Taková Divočina po australsku. Film si prostě jen tak plyne tou vyprahlou australskou pustinou, až Robyn k tomu zatracenýmu oceánu, sice bez psa, ale se všema velbloudama, dorazí. Skvělá Mia Wasikowska, která ač po většinu filmu špinavá jako prase, byla prostě k sežrání. A tím nemyslím ani tak po stránce fyzické, protože tady za "kočku" fakt nebyla, ale proto, že to zahrála naprosto uvěřitelně, bravurní výkon. Prostě Australanka do té australské pustiny patří:). Audiovizuální stránka též skvostná, tohle musel být zážitek vidět na velkém plátně. ()

masino

Pekne, ale nudne. Film som pozeral na trikrat, pricom som dvakrat zaspal. Nemozem si pomoct, ale pre mna to bol len pribeh o tvrdohlavej zene, ktora sa prechadzala po pusti az k moru. A nic viac. Proste mi to nesadlo. Videl som lepsie filmy z podobneho zanru... ()

mimozakon

Na to, že ide o životopisný a dobrodužný cestovateľský príbeh z ďalekých končín Austrálie som so zaujatím sledoval príbeh cesty púšťou a odhodlania. ()

Scraffy

Naprosto parádny film, ktorý si ma získal svojou jednoduchosťou. Zo začiatku to vyzeralo na priemerný film, ktorý má len silné obsadenie. No našťastie sa tak nestalo a aj cez slabý začiatok to u mňa zašlo až na plný počet. Mia Wasikowska a Adam Driver (až na tie fúzy) sú dobrá dvojka a veľmi dobre sa dopĺňajú. Príbeh je taký dosť slabučký, len o žene, ktorá prešla 2700 kilometrov naprieč púšťou sama. Pretože chcela. No je to natočené tak kvalitne a pútavo, že som sa do toho zažral takým štýlom, že som na konci mal chuť si to pozrieť znova. Navyše treba spomenúť výpravu a samotnú kameru za dobre odvedenú prácu. Dobrá práca, John Curran! ()

Queendom

Kvůli dobře nastříhanýmu traileru jsem čekala trochu víc akce a dobrodružnejch situací, ale nakonec vlastně jejich absencí celý vyprávění vyznělo mnohem autentičněji. Myslim, že málokdo se při sledování putování Robyn nepřistihne, jak si sám sebe představuje aspoň na chvilku na jejím místě a přemejšlí, jak by se mu dařilo. A machruje, že líp. Haha. U závěrečnejch titulků jsem si už tradičně pořvala. ()

Plastík

Moc pěkný výkon Mii Wasikowské. Nic podstatného ten film neukázal, vzhledem ke své stopáži. Ale to nevadí. Pěkná oddychovka. ()

Micoldee

Příběh cílevědomé introvertky, která má raději přírodu, než lidi. Tak trochu ji vlastně chápu. Prostředí filmu prostě jedna velká krása. I cesta bývá někdy cílem :) ()

PlysovyMacko

Pekny cestovatelsky film, ktory vo mne zanechal vela emocii aj kvoli citlivej hudbe a fotkam na konci z cesty ozajstnej Robyn. Obdivujem ju, ze sa na to dala, bola odvazna a odhodlana. Pacila sa mi priroda australskeho vnutrozemia a netusila som, ze tavy su take pekne zvierata. Pochopila som, ze cestu podnikla lebo chcela byt sama, co je vidiet na jej vztahu k fotografovi, nema ho rada, napriek tomu sa s nim vyspi. Je tu aj smutny moment (psik). ()

Hvězdní sponzoři kryjí výpravu do divočiny

Hvězdní sponzoři kryjí výpravu do divočiny

05.04.2015

Na to, že televizní projekty lákají ty nejzářivější hvězdy a věnuje se jim stejná péče jako filmům pro kina, jsme si již zvykli. A HBO spolu s National Geographic nyní připravují další projekt od… (více)

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)