Pád Bílého domu

• USA Olympus Has Fallen (více)

Mike Banning dlouhou dobu velel ochranné směně amerického prezidenta. U prezidentského páru byl oblíben a jejich syn, Connor, Mikea miloval. Pak přišla nešťastná autonehoda, při které se Mikeovi nepodařilo zachránit prezidentovu manželku. Mike odešel ze služby a teď pracuje jako ochranná služba na ministerstvu financí. Jednoho dne z okna své kanceláře uvidí podivně nalétávající letadlo na Bílý dům. Mike ihned spěchá zjistit, co se děje. Je na čase. S delegací jihokorejského ministerského předsedy proniklo do Bílého domu teroristické komando. Teroristé využili momentu překvapení a na Bílý dům zaútočili ve třech koordinovaných útocích. První útok provedli teroristé ukrytí ve speciálně upraveném vojenském nákladním letadle. Letadlo napáchalo na Bílém domě velké škody, bylo však naštěstí sestřeleno jednou ze stíhaček, které proti němu byly vyslány. Vzápětí došlo k druhému útoku. Na Bílý dům zaútočila skupina teroristů, kteří se vydávali za turisty. Prezidentská ochranka odvedla prezidenta do bezpečnostního bunkru v podzemí úřadu. Toho využila třetí teroristická skupina ukrytá mezi členy korejské delegace, která vyřídila prezidentovy strážce a prezidenta a jeho doprovod zajala. Mike se ihned zapojí do bojů o Bílý dům a podaří se mu do budovy proniknout. Stane se tak ve chvíli, kdy teroristé budovu dobydou. Mike se tedy schová ve vnitřních prostorech. To se už však velení nad státem ujímá předseda sněmovny Trumbull, který ihned organizuje záchrannou akci. Mikeovi se s velením podaří spojit vysílačkou. Prvním úkolem, který od Trumbulla a šéfky tajné služby, Jacobsové, dostane, je najít prezidentova syna, Connora. Ten se před teroristy schovává v zázemí budovy. S americkým velením se spojí i vůdce teroristů, Kang. Ten požaduje, aby se americká armáda stáhla z demilitarizovaného území v Koreji a a její flotila opustila Japonské moře . Kang při tomto požadavku popraví jednoho z rukojmích, aby Trumbulla přesvědčil, že vše myslí vážně. Jenže Kang má v ruce ještě další trumf. Z vojenského velitele prezidentovy kanceláře mučením dostane spouštěcí kód k autodestrukčnímu systému amerických jaderných zbraní. Systém je sice jištěn třemi kódy, Trumbull a zbytek velení ale vidí, že teroristé jeden z kódů již použili. Trumbull s velením proti tomu nejsou schopni zasáhnout. Mike v útrobách domu hledá Connora. To už ale i Kang a jeho lidé zjistí, že se Mike po budově pohybuje. Kang posílá na Mikea jednoho ze svých lidí, Američana Forbese, který pracoval tak jako Mike v prezidentské ochrance, ale stal se z něho zrádce. Mikeovi se zatím podařilo v budově najít prezidentova syna a dokázal ho také skrz ventilaci dostat bezpečně z budovy. Teď se na rozkaz Trumbulla Mike vrací do nitra Bílého domu najít prezidenta... (TV Prima)

ScarPoul

Fuqua je nemastný neslaný režisér. Jediné čo som od neho dokázal pretrpieť a ešte sa mi to páčilo bol jeho Training day. Ostatné jeho diela považujem za premárnené šance na poli akčného filmu. K jeho Artušovi sa vyjadrovať tým pádom nebudem. Olympus Has Fallen má jednu jedinú kladnú vlastnosť a tá jediná ma prinútila pridať tú tretiu hviezdu. Tou je krv a množstvo rozprsknutých mozgov. Už od prvej streľby na americký ľud je vidieť, že tvorcovia idú tvrdo rozhýbať rebríčkom hodnôt Američanom, ktorý stále veria v to, že Amerika je numero uno. Lenže tomu chýba nadhľad. Fakt ma to mrzí, ale tvrdé reči a streľba všade naokolo pri takom dementnom prevedení zaváňa prúserom. Už len samotná predstava, že jeden jediný človek dokáže zničiť celú skupinu špičkových teroristov, pričom samotná vojenská služba - ktorá má tak pevné postavenie v americkom systéme si nevie poradiť ani s tými na otvorenom priestranstve? Chápal by som to, kebyže je hlavný hrdina John McClane a všetko čo sa mu nedarí len stupňuje jeho nasratosť, aby mohol vo finálnom strete zvolať Yuppi kay jej. Ale takto je to až moc unreal a pritom sa to celé snaží pôsobiť dojmom its really happening( titulky ako predstavovačky všetkých postáv). Netvrdím, že to nemá tempo, akciu a určitú nápaditosť pohrať si s americkým symbolom tak ako to spravil naposledy Emmerich v ID, ale chýba tomu ľahkosť, akási väčšia spojitosť medzi charaktermi. A samotný fakt, že smrť manželky je odpustená záchranou syna, prezidenta a vlastne celej Ameriky je koniec hodný na prefackanie scenáristického dua. Priemerná blbina. ()

Genero

Neohrožený, vševědoucí, respektovaný vůdce, nejvrchnější velitel, dokonalé ztělesnění nevšední krásy, jasné slunéčko, které nikdy nikde nezapadá, geniální stratég, brilantní zemědělec, famózní sadař, nadčlověk s nejdelším čurákem a nejširšim srdcem v galaxii, milovaný soudruh Kim Čong-un je potěšen. K dobití líhně veškerého imperialistického zla totiž postačí aeroplán, zlý Japonec a samozřejmě několik stovek zhulených kamikaze. Tedy pokud se někde kolem nepotlouká pan Butler. Ve chvíli, kdy se tento krutopřísný sádlovous rozhodne vysvobodit pana prezidenta, i takový Chuck Norris se raději schová pod postel, bojácně k sobě přitiskne svůj hebký, růžový Sig Sauer P226 ráže 9mm Luger a tenkým hláskem volá maminku. ()

Lacike

Under Siege 3: Olympus Has Fallen. Steven Seagal poriadne schudol, absolvoval plasticku operaciu tvare a konecne natocil poriadny akcny film ako za starych dobrych cias. Tak to bohuzial nebolo, ale to je jedno. Seagal sa topi v srackach, ale my divaci sme sa dockali poriadnej oldschoolovej zabavy v style toho najlepsieho z 90tych rokov v paradnom nekorektnom style s mnozstvom skvelej akcie. Nadhera. 8/10. Po druhom pozrei ma to bavilo uz o nieco menej. Prva polovica je stale skvela a utok na Biely dom je adrealinova pecka plna stavnatych headshotov. Ale v druhej polovici tempo dost zvolni a cela ta linia s Cerberusom je stasna chujovina. Po uchvatnych a dokonale prehladnych prestrelkach pride na rad postupne vyvrazdovanie teroristov, proti comu by som nic nenamietal, keby sa neodohravalo v tme a nebolo ich prilis vidiet. Nastastie Butlerova charizma nedovoli, aby to bola nuda. Len mi druha polovica filmu uz nepripada ako taka pecka ako prvykrat. Vdaka tomu znizujem hodnotenie na 7/10. Ale oproti mizernej dvojke to je stale veldielo. ()

PROROK14

Hľadať v tomto logiku je úplne zbytočné. Stačí sa nechať unášať lietajúcimi guľkami a tou ale fakt parádnou akciou. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Víš co ?? Co si takhle zahrát na běž do prdele ?? Ty začínáš !!" ;) Tak jsme se letos, v roce nešťastné třináctky, nenechte se zmást, Američan ví, o čem mluvím, dočkali dvojnásobné demolice Bílého domu, prozatím pouze prostřednictvím hollywoodských spektáklů !! Ale kdoví, (ne)jeden by řekl, že si Hamburgeři celkem koledují !! ;) Fuqua nám milovníkům michaelbayovských akčních bomb, doslova a do písmene, přichystal parádní strhující akční jízdu, naprosto žánrově krystalicky čistou a po trikové stránce do detailu vymazlenou, alespoň co se první poloviny filmu týká, kdy se neplýtvá ani trhavinou ani náboji a pytle na mrtvoly se povážlivě rychle začínají plnit těly amerických patriotů.. Přičemž ty letecké ostřelovačské scény patří skutečně k tomu naprosto nejlepšímu, co jsem za poslední léta viděl !! Maximálně oceňuji, že se Fuqua, jak je jeho zvykem, absolutně s ničím nesere, zabíjí civilisty, kropí do všeho, co se nejen na ulici pohne, neštítí se nahánět dětičky, navíc prezidentova syna, kopat do žen, navíc do ministryně, až z ní vesele krev cáká všemi směry, že by z toho měl i Dexter velikou radost !! ;) Fakt, že to všechno do detailu připravila falešná šikmooká delegace v čele s údajně jedním z nejhledanějších teroristů světa, jehož však nikdo nikdy nevyfotil, ponechme stranou, totální "selhání" bezpečnostních agentur z 11.září neblahé paměti neopomíjejme !! Však si ani Ti rozežraní Amíci přeci nic jiného nezaslouží, že ?! Tak jakýpak copak..;) Jenže ti šikmoocí parchanti nepočítali s naoko odepsaným Geraldem Butlerem tradičně drsným jako smirkový papír, který už Peršanům ukázal, že se v bitkách s přesilou cítí jako ryba ve vodě !! Ten už sice vyšel maličko ze cviku, ale Asiati vždycky bojovali stylem "hurá, je nás mnoho !!", čímž dávají Butlerovi možnost se pořádně rozcvičit !! Fuqua však bohužel pozapomněl, že podobné patetické popcorny je třeba točit velmi citlivě s důrazem na nadhled, lehkost a vtip, aby se divák z té cukrové vaty nepoblil !! Zde vidím největší minus oproti Emmerichovu snímku, navíc Butler, ač ho maximálně uznávám a beru, že je naprosto schopen podobné filmíky utáhnout naprosto sám, rozhodně není ani z poloviny tak sympatický jako Tatum, při vší úctě k němu !! Zamrzí i naprosto prázdná postava nevyužitého Morgana Freemana, který mě však tím svým výbuchem vzteku opravdu potěšil !! ;) A nechtěl bych opomenout skvostného padoucha a vlastizrádce, čím dál oblíbenějšího charismatického Dylana McDermottta !! Přiznám se, že jsem chtěl Pád Bílého domu ocejchovat třemi kousky jako odstrašující případ, bohužel Fuqua se tu se vší akcí vypořádal tak řemeslně dokonale, že to prostě nedokážu !! Stačí zatnout zuby, odpojit mozkové závity a budete se královsky bavit, leč Emmerichova demolice mě prostě nadchla a bavila skutečně o mnoho více, už jen že se nebere tak smrtelně vážně.. Dělám si kozy, ona jednoho ta druhá projekce hodně silně vrátí na zem.. ()

GeusX

S nedlouhým odstupem po filmu Útok na Bílý dům si dávám toho "bratříčka". Není tak monumentálně explozivní, ale akce napadení je větší maso a větší kanonáda. Platí v podstatě totéž, co jsem psal u předchozího. Jen je to trochu větší hra na Johna McClanea. A opět mne štvalo spoustu klasických klišé typu "Máme prezidenta, tak bububu..." atp. Hlavně, že přísahají věrnost modrobílému hadru s hvězdičkama... Na který z těchto dvou, velmi podobných filmů, se podívat? U mne je to v podstatě plichta. Útok je možná o chloupek zajímavější. Nejlepší je podívat se na filmy oba. ()

Ouwen

"Benningu a je ten terorista živej?!" "No to snad nemyslíte vážně!" - Akční masakr, nepostrádající klišé a Americký patos. Ten fakt nemusím, ale pod čtyři nepůjdu. Protože tu je Gerard Butler, profi agent. Bez něj by film byl pouze poloviční. V uniformě vypadá přirozeně, na zádech má MP5, v opasku Glocka a pro jistotu má ještě jednu zbraň v pouzdru. V kapsách skrývá ostré nože, hlavy prostřeluje na jistotu, přizpůsobuje se prostředí, nejedná unáhleně, využívá všechno co je po ruce, má výborné hlášky a během bitek tasí chvaty z MMA, na to odzbrojování se dívalo moc pěkně, Butler je při soubojích dynamický, slušná kadence úderů, zejména ty dlaněma do krku jsem si vychutnával, prostě mlátí, střílí, láme, kuchá! Ještě mne bavil Morgan Freeman, zbytek mne ničím moc nezaujal krom záporáka. Mno a to je vlastně všechno, má to sice dvě hodinky zhruba, ale po většinu stopáže sledujeme Butlera, kosícího severokorejce. Zbytek je v průměrném hávu, uvidíme co přinese pád Londýna. A nyní si jdu zapařit Modern Warfare! ()

CiTrus007

Okoukaná americká vlastenecká pýcha s dlouhými shoty na národní chlouby, srdceryvnou hudbou k rozpárané vlajce a patetickým klišé "we will rebuild" na závěr. Pominu-li však hlavní dějovou linii, je z toho celkem obstojná a adrenalinem nabitá akce, ve které si Butler úspěšně hraje na Johna McClana. Eckhart je prezident na houby a Yune působí drsně, ačkoliv má lepší pokerface než Kristen Stewart. Jedinou hereckou protiváhou jim je pouze Morgan Freeman, který nikdy nezklame. Scénář je totálním rip-offem většiny Smrtonosných pastí, je jen obohacen o prezidentskou tematiku, opepřen dnes již klasickou nukleární zápletkou a aktualizován do 21. století skrze novodobou korejskou krizi. Film je technicky řešen kvalitně, zvláště se mi moc líbila noční stínová a denní barevně vyvážená kamera. Patriotický soundtrack bych ale přitlumil. Výsledkem je slušná a nenáročná zábava, od které nic než akci raději nečekejte. Amerikanofobům a umělcům nedoporučuji. Yippie-kai-yay! 6/10 ()

MoiJe

Prečo je polka dospelákov taká červená v tvári celý čas? Nehovoriac o rôznom strništi v priebehu pár sekúnd. A čo sakra robia počas všetkých tých časových skokov? A vôbec, prečo sa všetci chovajú tak nepravdepodobne? No ale dobre, Gerry je za drsňáka, budiž. ()

CISTICZ

Haha, vyborna komedie ,jo vlastne to neni komedie. Mike to nejdriv posral, pak se jako nahodou dostane na misto cinu, nasledne tam vsechny slusne zmasi. V zaverecne objimacce s prezidentem uz mi chybela jen libacka. A ty krasne herecke vykony ostatnich matadoru, Morgane, Angelo, Roberte?! :) ()

rreal13

Trošku neprávem podhodnocen. Dle mého názoru se jedná o slušný snímek, který sice na první pohled působí jednoduše a bez kvalitních efektů. 4*. Líbí. ()

Dale

Dej je príliš nezmyselný a stupídny aj na takýto akčný film (plánovaný útok maximálne vyzbrojenej armády teroristov zvnútra USA si určite nevšimne žiadna tajná služba, o nepreverení neznámych osôb, ktorí sa dostanú až k prezidentovi ani nehovorím...), samozrejme nechýbajú tie najohratejšie klišé akčných filmov (pri McDermottovom prezradení som len nechápavo krútil hlavou a ďalej to bolo len horšie...). Pri tom všetkom, keď som už svoj mozog prepol na najnižší stupeň rozmýšľania, mi už ani nevadilo že Butler sám dokáže to, čo nedokáže celá armáda a špeciálne jednotky Spojených štátov dokopy, ale aj tak to bolo utrpenie dopozerať do konca. No ten prvotný útok na Biely dom bol natočený efektne, aspoň v niečom ma Fuqua nesklamal. 30% ()

Terva

CITÁT - Veselé Vánoce, pane presidente.............. Tohle je moc vážně braný a natočený film. Kdo čekal příběh tipu Emmerich a jeho White house, bude zklamán. Žádná sranda a až přehnaně brutality, hodně krve a mrtvol. CITÁT - Byl dán kód CERBERUS. Bůh žehnej Spojeným státům Americkým................... Amerika konečně pozná bídu a utrpení. Brutální a smutný příběh, který se mi skoro vůbec nelíbil. Já se šel do kina bavit a ne brečet a trpět. Tolik smutku a smrti jsem dlouho v akčním blocbusteru neviděl. ()

Johny_fork

Gerard Buttler v roztomile nablblé sólo akci zachrání bílý dům a vyvraždí půl Serverní Koreje. Nekompromisní akční film, který ve mně evokuje vzpomínky na takové klasiky jako Komando či Špinavá dohoda. ()

Chermy

Pozitivní na tomhle filmu je snad jen Butlerova efektivní gymnastika, na konci které vždycky někdo skončí s kulkou, kudlou, bystou...v hlavě. U něčeho takhle absurdního, ale opravdu nemám náladu poslouchat krom všudypřítomného patriotismu, ještě kecy o bohu a jedinečnosti pana prezidenta. Srovnání s Emmerichovým White house down je nasnadě. Zatímco tahle báchorka se tváří zcela vážně a útočí na vás urputnou oddaností americké vlajce, prostřednictvím Hurvínkovy představy o válce (smrtící kombinace, která je krystaličtější snad jen v Red Dawn), je Emmerichovo odlehčené White House Down nejzábavnějším filmem roku. Alespoň za mě. ()

JohnCZ

Viditelně americký, ale perfektně fungující thriller s hodně mrazivou úvodní půlhodinkou. Útok na D.C. byl hodně dobře zpracovaný a dokážu si představit, jaký to na kované američany asi tak mohlo mít efekt v kontextu s 11.zářím. Američan nejsem, ale i tak to na mě dokázalo pořádně zapůsobit. Zbytek filmu už je "jen" zábavné akční béčko s áčkovými hereckými výkony a moc pěknou technickou stránkou. I toho patosu nebylo tolik, kolik bych od podobného filmu čekal a zuby jsem skřípal jen a pouze u závěrečného proslovu prezidenta, který však k podobným filmům nejspíš asi i patří. ()

corpsy

Chváľme tvorcov! Vitajte späť 90. roky! SMRTONOSNÁ PASCA...teda vlastne žáner okupačných akčných fikcií nemal už roky taký náboj, ako v tomto snímku. Chvála a ešte raz chvála. Emmerich na nás bude musieť v lete vytiahnuť niečo sakra excelentné. ()

joehot

Skvělej relax, kterému velice napomáhá R-kový rating (krve dost, střely do hlav, nože do krků), sympaťák Gerard Butler a režie Antoina Fuquy, jehož modernější kamera se dobře doplňuje s devadesátkovým feelingem. Při sledování Pádu Bílého domu není možné si nevzpomenout na první McTiernanovu Smrtonosnou past, snad jen s těmi rozdíly, že Butler do pasti vstoupí dobrovolně, nedostává takový kotel a cedí hlášky spíše z druhé ligy. Patos byl nutný a budiž ohodnocen slůvkem "snesitelný". Jasně, věrohodnost není vysoká (nevěřím, že by nejstřeženější místo světa padlo tak snadno), ale na tu - v případě, že si chcete prostě odpočinout - hází bobek pes, já i Hitchcock (zastánce myšlenky, že věrohodnost je pro dokumentaristy). ()

PauloZ

Poctivý akčňák. Bohužel vzhledem k tématice silně naivní a přestřelený, hlavně v ůvodní půlhodince s naprosto zbytečným začátkem, ale s tím se počítalo. Věřím, že v reálu by němeli šikmoočka šanci, nebo alespoň ne takhle "hladce". Každopádně, výborný Gerard, kterého mám osobně velmi rád. Jak se nasere, tak jich lupe jak kuželky, rozdáva headshoty na potkání, krájí je na kusy, dává jim naleženou medicínku, kvér pěkne u pasu a já mu to věřím a hltám, protože on je ten, kdo to táhne a dává tomu výrazné grády. Efektně, akčně a s gustem si to Fuqua natočil a za to palec hore. Bavil jsem se velmi dobře, ale pokud se v tom začnete vrtat a každý viditelný kopanec do mozku rešit (a že jich tam je), tak si to neužijete. Berte, nebo nechte být, tak, jak to leží a běží a dostanete parádní akční zábavu. Moc jsem zvědav na Emmerichovo pojetí. Slabší, ale přece 4*. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (více)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět