Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

Junglista

Až budu velkej, tak chci mít jednu z hlavních rolí v katastrofickym filmu. Proč? Zaručí mi to absolutní nesmrtelnost :-) Ale vážně. Destrukce větší než v 2012 a Muži z oceli dohromady (a to už je co říct), koncentrace "oumajgádů" taky suverénně vede. Létající skála se sice občas tváří, že mu některý neskutečný blitky ve scénáři nechtěj jít z pusy, ale film táhne hlavně on. Dějově je to klasika se všemi neduhy žánru, bez toho to asi nejde. Ale nenudil sem se a bavilo mě to. Casting měl ale spolu s tvůrci jednu věc domyslet - když je Saša v záběru, tak je CGI zbytečný a docela ruší :-) ()

Litvicek

Absolutně v pořádku. Neustále se něco děje, někdo umírá, něco se ničí, někdo křičí a co je hlavní, neustále se odkrývá pohled na kurevsky úžasně vyprsenou dcerku TheRocka. Prsa sama o sobě mají pětihvězdičkové hodnocení. Filmu dávám ale jen tři. Je to dobré ale mohlo by se přidat na brutalitě, což by mi na spokojenosti velice přidalo. Jinak tedy absolutně v pohodě strávené dvě hodinky. ()

AdamesWWE

[6/10] San Andreas malo väčší potenciál. Klasický americký blockbuster s dejom ktorý sa dá ľahko predpokladať, čo mi ani u týchto filmoch neprekáža, ale chýbali tomu väčšie emócie a motív hlavného hrdinu. Ano, motív nájsť dcéru je pre takýto film vhodný ale tuto si ma to príliš nezískalo, The Rock zahral svoj štandart a vedlajšie postavy boli iba preto aby mali koho zachrániť. Ale ocenujem kvalitné a špičkové efekty, výborné scény kde sa ničia mrakodrapy, alebo scéna s obrovskou vlnou. Takže dávam 3*, hodnotím toto dielo ako priemerný katastrofický film s dobrým hercom v hlavnej úlohe, pár dobrými deštrukčnými scénami, ale tam to končí. ()

Paity

Tři hvězdy dát prostě musím. Dwayne Johnson snad možná občas i hraje a to je nutné ocenit. Ostatní je samozřejmě více méně popcornově přiblblé. Ale jde o katastrofický film a ne o Shakespeara. Když to takto berete, dá se to zkousnout řekl bych, že snad i více než řada starších katastrofických snímků. ()

F.W.Colqhoun

Tak, a co teď? / Teď to znovu postavíme. Titul je zavádějící. Čekal jsem film o Afroameričanech čórkujících auta a dostal spoustu bombasticky nevěrohodných efektů a příběh o záchranáři s xichtem a muskulaturou Dwayne Johnsona, který v časech největší obecné nouze unese záchranářskou helikoptéru k vyřizování osobních záležitostí. Je zvláštní, jak rádi Ameičané zírají na zkázu své země. Co by na to Freud? Rád bych věřil, že většina z nich konzumovalo San Andreas jako camp. Protože tak to funguje skvěle. Celou jednu hvězdu nahoru za největší přírodní úkaz dávaný na odiv bez stopy CGI - kozy Alexandry Daddario. ()

Ripley

Je to typický hollywoodský katastrofický film plný klišé s emmerichovským nádechem v dobrém slova smyslu.Nečekal jsem realistické drama,ale čekal jsem popcornovku a tu jsem dostal.Filmu pomáhá to,že se nebere moc vážně.Tvůrci na diváka několikrát pomrknou a to je dobře.Už jen to,že hlavní roli získal Dwayne něco napovídá.Nelze nevyzdvihnout špičkové vizuální efekty.Myslel jsem si,že už mě nemůže nic překvapit,ale tady jsem si u některých scén říkal jak tohle zatraceně natočili!?Scéna kdy kamera proletí na bortícím se Los Angeles,vletí do mrakodrapu a sleduje bez jediného střihu více než minutu Carlu Gugino je fascinující.Já se bavil,proto hodnotím vysoko a odpouštím filmu tu vlajku na konci filmu. ()

aquiver

Typický americký blockbuster, kde tvůrci sází vše na efekty a už nezbyde místo na originalitu a vyhnutí se klišé. Jako plochý svižný film to na jedno použití funguje, jako věrohodný katastrofický příběh samozřejmě vůbec. 50 % ()

Wajsik

Nebýt naprosté předvídanosti děje (jak jsem taky mohl čekat, že hlavní postava umře. Hanba mi) a otravného patriotismu americké vlasti (máme zničené téměř celé LA, ale stejně tam tu vlajku pověsíme. Jsme přece hrdí Američani) mohlo to být daleko lepší. Takhle to je slabých 60%. Charismatický The Rock to drží nad vodou. ()

peetriss

Mále-li chuť na nefalšované digitální peklíčko, San Andreas je pro vás tím pravým! Máte-li chuť na nemálo hloupých scén budících výbuchy smíchu, San Andreas je opět tím pravým! Pozitivem budiž, že tento film netrápí diváka sáhodlouhými nezajímavými úvody, jde brzy na věc, a poté už hrdiny i bezejmenné občany konfrontuje s jednou katastrofou za druhou. Jen to chtělo udržet určité meze, zapracovat na údernosti katastrofických scén (nelze nahradit digismšťí), vyvarovat se velmi špatných dialogů a hloupostí přehnaných i na tento typ spektáklů (např. úvodní scéna s pěknou mladou řidičkou - Australankou Morgan Griffin - v nesnázích). Abych byl ale spravedlivý, katastrofickým nábojem mě film dokázal svým způsobem zaujmout, proto mnou původně zvažovaná jedna hvězda by byla krutá, takže druhou musím určitě přidat. Dwayne Johnson sympaťák - ale nevýrazný, snad poprvé sympaticky je mi jevila i Alexandra Daddario, přestože, její "hrudní" herectví opět převyšuje její mimický projev, stále k nakousnutí je Carla Gugino. P.S.: V závěru mě nemohla minout myšlenka, že už chybí jen ta americká vlajka - když se záhy rozevlála, vyprskl jsem smíchy, tudíž aspoň jsem se občas pobavil, i když jinak, než tvůrci zamýšleli. Režisér Peyton otevírá vyšší - ještě hloupější - úroveň "bayo-petersenismu". ()

Strandmon

Milovníci katastrofických filmů si samozřejmě příjdou na své!. Brad Peyton si vybral dobře! Zvolil si pohled z dvou hlavních postav, což mu otevřelo dost funkcí jak udělat dobrý příběh, jenomže scénáristé to bohužel nevzali za správný konec, a zvolili příběh natolik ohraný, že už prostě po stopadesáté nemůže zabavit na celou dobu filmu. Samozřejmě, že si to film nakonec vynahradil na efektech atd, jenomže to také není vše. Závěr: Moc ohraný příběh. ()

Hanes88

Vypadalo to, že by to mohl být výborný film. Škoda, nedopadlo to tak..Rock byl v téhle roli dobrý, ale jinak celkově nic moc. Takové katastrofické filmy mám hodně rád, ale zde nemůžu dát více jak 3 hvězdy. 55%. ()

lucijelucije

Myslím, že viz komentář Fony to všechno krásně vystihl. Těšila jsem se, jak se na tomhle snímku vyřádím ale jak vidím není potřeba =). Akorát já jsem se u toho teda moc nepobavila =). Rozhodně vím, že tahle kýčovitá fraška bude filmem, který bude moje babička milovat. Já jsem na takovýchto filmech byla odkojená, takže mé oči vidí jen nezvratné mínus a žádný pokrok =) ()

Hyb_rid

Spíš než katastrofický je to film katastrofální ale v té záplavě wtf momentů jsem se narozdíl od žánrových bratříčků SA od srdce zasmál. ()

qxkamo

S tazkostou som daval tretiu hviezdicku nakolko tema tohto filmu je uz natolko vycerpana, ze uz fakt nie je co ponuknut. Tretiu hviezdicku si mozem ospravedlnit uzasnymi efektmi nesucimi sa vacsou castou filmu. ()

Lefty86

The Rock to hodně táhne, ja v tom cítil trochu naivity, trochu amatérštiny a trochu vrtkavé efekty, že by se most z oceli a betonu vlnil jak z gumy? Jinak konec už konečně přidal i trochu tý klaustrofobie 80% ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 54 588 173 $ (3777 kin) // Tržby v ČR za první víkend: 2 054 329 Kč (106 kin) // Diváci v ČR za první víkend: 13 690 diváků ()

Prochy38

Po delší době solidní katastrofická záležitost. Je to na silnější 3*, ale oči A. Daddario mě přemluvily :D. Jako mně tam nechybělo nic. ()

Paldiny

Ak náhodou na film narazíte v momente kedy The Rock kľučkuje s člnom na obrej vlne skončí to odpadom. Keď si ale doprajete film v plnej minutáži a máte zmysel pre mráčik nadhľadu, nájde si vás adrenalínová jazda so slušnými efektami, neiritujúcimi hercami a hrdinom, ktorého túžbou nie je zachrániť svet, ale len tých, na ktorých mu záleží. Isteže dôjde na momenty, kedy sa tu a tam chopí kormidla a nasmeruje okoloidúcich do bezpečnejšej zóny, ale je to záchranár, tak čo čakáte? Poväčšine však životy komparzistov nemajú dlhého trvania. Viem, že by sa tu dalo vytknúť kdečo, počnúc srdcervúcimi dialógmi vtedy, keď treba konať, toľko typickými čiernobielymi figúrkami a na sekundu zvládnutými záchrannými misiami. No pri tomto type filmov mám stupeň tolerancie posunutý trochu ďalej a čo od katastrofického filmu očakávam to sa aj dostavilo. Dej odsýpal, nehnuteľnosti strácali stabilitu a scenárista nelenil a raz za čas prispel tiež niečím neokukaným. A tým nemyslím trojminútové umelé dýchanie mladej broskyňky. A len tak medzi nami, Rock veľmi dobre vedel prečo ju najskôr nechal utopiť :) ()

Jaro_slav

Pulvodní trojhvězdu jsem povýšil na čtyřku, poňáč: už od začátku se dějou věci. Sice úplně neralisticky pitomý (helikoptéra v puklině), ale dějou. Žádnej dlouhej rádobypsychologickej hustorodinnej úvod. A tak to je v celym filmu, tu a tam ňáká postava, vesměs mi dočista ukradená, ale jinak furt něco bouchá, praská, řítí se. Myslim, že tam byly všehovšudy jen dva polibky a tak nanejvejš pět ajlavjů - jinak je to 100% řemeslná trikařská radost. A to se cení. Pro mě osobně by to po rozumný úvaze byla čtyřhvězda i bez Archie Panjabi. Ale jak víme - Roland Emmerich by to zvládnul líp - s většíma porcema nadsázky, patosu, ulmyslný debility a americký vlajky by tam vlály minimálně dvě. ;) ()

Magika82 odpad!

Ano, do 50 let seismologové skutečně očekávají velké zemětřesení na Severozápadním pobřeží USA. Ovšem zlomovou linii zde netvoří jen San Andreas, ale Pacifický zlom, který se táhne od hranic s Kanadou, přes státy Washington, Oregon, a Kalifornii. Očekávané zemětřesení by mohlo přesáhnout stupěň 9 na Richterově stupnici a ohrozit města od Seattlu, Portland, San Francisko, Los Angels a San Diego. Tedy desítky milionů lidí. Rovněž je kvůli Pacifickému zlomu, který se táhně v severní části 70km od pobřeží na dně Pacifiku, a téměř si podává pomyslnou ruku se zlomem San Andreas až mezi Kalifornií a Oregonem na pevnině, očekávaná Tsunami větší, než ta, která udeřila na Japonské pobřeží. Tento výše uvedený výčet již tvoří faktický "oslí můstek" k hodnocení filmu, tedy pojďme na mé nejdelší hodnocení v mé historii: Proběhne nám zde pouze Kalifornský zemětřas, který zcela pomíjí nezvratný kaskádový efekt výše uvedený. V L.A. i S.F. proběhne zcela nelogicky vždy jen jedno zemětřesení, bez dozvuku v podobě tzv. Dotřesů. Namísto toho přichází Tsunami, po které hlavní postavy vyplují na motorovém člunu...kam že to? Na hřeben Tsunami? Tsunami nemá hřeben! Jedná se o zvednutí mořské(oceánské hladiny) s plochou mnoha kilometrů až desítek kilometrů čtverečních a může dosáhnout v pohybu téměř rychlost zvuku. Na volném moři se hladina zvedne je o pár centimetrů. Jakmile se celá vodní masa, tedy celá vodní plocha, přiblíží k pobřeží, rapině snižuje rychlost v závislosti na na sklonu pobřeží. Čím nižší, tím Tsunami neroste do desítk metrů, ale "jen" metrů. O to rychleji, dále a drtivěji proniká do vnitrozemí, dokud se na něj nevyplaví celá plošně zvednutá vodní masa. Pokud je pobřeží strmé, Tsunami velmi rychle naroste i do 30 až 40 metrové výše (na přední část tlačí jen pozvolna zpomalující zbytek vodní masy). Tsunami tak nepronikne hluboko do vnitrozemí, leč svou energií zničí vše, co bude v jejím dosahu. Viz. záběry z Japonska a měst, která měla ještě betonové několikametrové hráze, přes které se Tsunami převalila poté, co zlikvidovala přístav. Jenže, San Franciský záliv je mělký, pobřeží stoupá volně. Strměji narůstá až hlouběji ve vnitrozemí. Proto jsou mrakodrapy u pobřeží a obytné domy na - z filmů dobře známých - prudkých kopcích. To znamená, že Tsunami nic nekladlo odpor. Měla mít okolo 3-6 metrů (nikoli k poměru k mostu Golden Gate) 50 metrů - mostovka vzdálená od hladiny. Ulice by dostaly u pobřeží řádně zabrat do výše prvního až druhého podlaží. Další chyba ve filmu.Tsunami po svém plném "nasunutí" celé své plochy na pobřeží, gravitační silou začne z bodu zastavení, téměř okamžitě nabírat rychlost zpět k moři. Tím je její destrukce dvojí. Tady nám ovšem "vesele" zůstává v hornatém S.F., jako kdyby pro ni gravitace neexistovala. Dwayne Johnson si u mne šplhnul několika málo snímky. V poslední době však od Hercula padá jako hruška ze stromu. Hrdina, vedle kterého se může jít bodnout i James Bond. Navzdory zcela jistě vyhlášené pohotovostní situaci, si zabírá pro sebe soukromě záchranářský vrtulník, aby nejdříve zachránil svou Ex, a poté co ji rozfláká o zem, vymění za letadlo a doletí si pro dcerušku. Nějak zůstal opominut fakt, že při přírodních pohromách jsou všechny složky integrovaného záchranného systému v pohotovosti a rodina není a nesmí být důležitější, než jiná rodina také v nouzi. Takže...shrnuto, výše uvedené "školení" z lekce Zemětřesení a jeho následků je zde uvedeno jen proto, abych shrnula fakt, že celý brakový a mne osobně hluboce zklamávající snímek San Andreas, je jen o ukázání jakési pohromy bez hlavy a paty a ohledu na vědecká a realistick fakta, která dělá křoví super hrdinovi (asi chce k Avengers) záchranáři D. Johnsonovi, který prostě zachraňuje Ex v L.A. a dcerušku v S.F.. Zatím, co kolem v turbulencích nelogiky probíhá malá zemětřesná apokalypsa.... Inu, inu. Nepotěšili jste mne, milí tvůrci. Naopak, hnuli jste mi žlučí. Neznalí fakt vám možná prominou, ale já sama vám neprominu. Naopak, dám vás hodit lvům...či vlastně Zlaté Malině za nejhorší film roku. Nedostatečná, a sednout! Odpadkový koš, a už ať to nikdy nevidím! () (méně) (více)

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)