Hrdina nesmí zůstat sám. Plukovník americké námořní pěchoty Terry Childers řídí záchrannou akci, při které má dostat amerického velvyslance v Jemenu a jeho rodinu do bezpečí před muslimskými demonstranty. Když se demontrace vymkne kontrole, nařídí Childers ostrou střelbu ze střechy ambasády. Výsledkem je masakr, při němž zahyne osmdesát tři civilistů včetně žen, dětí a starců. Plukovník je doma obviněn z třiaosmdesátinásobné vraždy. Čeho se však ve skutečnosti dopustil? Opravdu podlehl neovladatelné zuřivosti? Anebo konal v sebeobraně? Jediným pomocníkem obviněného vojáka je jeho dávný přítel, čerstvě vysloužilý plukovník Hayes Hodges, který vděčí Childersovi za záchranu života ve vietnamské válce a který strávil většinu své služby jako vojenský právník... Americké soudní drama režiséra Williama Friedkina (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) pojednává s obvyklou mírou amerického patriotismu o zodpovědnosti velícího důstojníka v krizových situacích. Vzniklo podle námětu bývalého důstojníka americké námořní pěchoty a ministra vojenských námořních sil Jamese Webba. (Česká televize)

bobin

Tak toto je velká podívaná . Už krutě akční začátek upoutá a dramatická soudní síň nenudí . Film uspokojí milovníky akce a upoutá logickými argumenty při justičním sporu. Doporučuju ! Nebudete se nudit . ()

Marquis odpad!

Totální holyvudskej odpad, kterej byl natočen na objednávku, že arabi jsou ti zlí a je správné masakrovat je všechny- i malé holčičky. Bohužel něco podobného vidíme ve spoustě dalších amerických bijáků, kdy se nám snaží vsugerovat jjich názor na arabský svět, který je jim trnem v oku. A ono to funguje- viz názory lidí na araby a válečné konflikty, kdy jsou jedni špatní a agresivita druhých je vždy ospravedlněná, což je lež. Další propagandistickej snímek na objednávku, sloužící k ovlivnění veřejného mínění vůči arabskému světu. Válka může začít. rScénář k tomuto rasistickému filmu napsal bývalý americký generál námořnictva James Webb. ()

májovec13

FIlmy ze soudního prostředí mi vždy přijdou zajímavé a tento nebyl vyjímkou, ale těch chyb na mě zde bylo až moc. Při záverečné řeči Guy Pearce vlastně popřel presumpci nevinny - což jako hlavní argrument celého procesu staví soud na hlavu. Tommy Lee Jones hraje dobře, Samuel L. Jackson skvéle, ale nedomyšlený scénář nezachrání. ()

FandaF

S hodnocením nemohu jinak. Tento film je nedoceněn. Zpracování mohlo být sice lepší, ale výkony herců a děj stojí za to. ()

Kozlowski8

Válečné soudní drama, které je zručně natočeno a má všechno, co má mít - zajímavý a poutavý příběh, výborné herce a jejich výkony a taky velmi dobrou hudbu. Jasné 4*. 80 %. ()

zager

Film dává pocítit americký sklon k soudnictví. Je však dalším z důkazů, že systém ať má jakákoliv pravidla, nikdy není neomylný a vždy je třeba jednat rozvážně nezávazně na psaných pravidlech. ()

Muztag Ata odpad!

"Sakra Johne! V Jemenu jsem nařídil postřílet 80 arabáků co dělali nějakej bordel před naší ambasádou a ty kurvy byrokratický mě teď popotahujou před soud - co budu dělat!?" "Klid Bille, ve Vietnamu jsi mě zachránil prdel, tak tě z toho nějak vysekáme! Stejně to byli jenom muslimský podlidi a ty jsi přece Americký válečný hrdina..." Uff! ()

Kňour

Úvod ve Vietnamu a v Jemenu a vypadá výborně, střední část ujde a konec je tak nechutně propagandistický, až se mi to nelíbí. ()

babuca

Najprv Vás vycvičia v trénovaného, mozgu zbaveného zabijáka a potom keď niečo zlyhá / a to stále niečo zlyhá / tak Vás hodia cez palubu... ()

Mirik81

Příjemné překvapení pozdě večer na filmboxu nebo filmplus nevím... ;-) Jones v rolích pololůzrů je vždycky dobrej... ()

violik

Poutavé -neděje se jen v soudní síni - válečné soudní drama, které rozhodně neurazí. Pointa je sice omšelá ale Jones s Jacksonem dobře sehraní. Ovšem jejich koncertu - EXPRES NA ZÁPAD - se zdaleka nevyrovná. ()

Bruce0659

Druhá tretina bola slabšia, úvod a záver pútavý. Kamera pôsobila počas streľby amatérsky. V súdnej sieni bola myska váhy prevažne na strane obžaloby, škoda že sa častejšie nenakláňala z jednej strany na druhú. Príbeh bol zaujímavý a dalo sa z neho vyťažiť o trochu viac. Filmový zážitok priemerný. 70% ()

OtokPag

Akční zelený gumy vs. alibističtí politici a “nezávislá justice”. Od první minuty jsem na straně “kropičů” ze střechy ambasády🇺🇸👍😋 ()

leafroller

Velmi schizofrenní zážitek. Z jedné strany výtečně řemeslně natočený snímek, z druhé strany odporný propagandistický odkaz. Hodně to připomíná film Argo, ve kterém také vzbouřený lid vyhání nenáviděné otrokáře. To by mi až tak nevadilo, ale že bylo nutné dát pistoli do rukou malé holčičce, abychom mohli ospravedlnit bezhlavou střelbu do davu dětí, to je i na mě docela dost k blití. Film tedy mohu doporučit jen skalním bijcům "teroristů".....a Američanům. ()