Hrdina nesmí zůstat sám. Plukovník americké námořní pěchoty Terry Childers řídí záchrannou akci, při které má dostat amerického velvyslance v Jemenu a jeho rodinu do bezpečí před muslimskými demonstranty. Když se demontrace vymkne kontrole, nařídí Childers ostrou střelbu ze střechy ambasády. Výsledkem je masakr, při němž zahyne osmdesát tři civilistů včetně žen, dětí a starců. Plukovník je doma obviněn z třiaosmdesátinásobné vraždy. Čeho se však ve skutečnosti dopustil? Opravdu podlehl neovladatelné zuřivosti? Anebo konal v sebeobraně? Jediným pomocníkem obviněného vojáka je jeho dávný přítel, čerstvě vysloužilý plukovník Hayes Hodges, který vděčí Childersovi za záchranu života ve vietnamské válce a který strávil většinu své služby jako vojenský právník... Americké soudní drama režiséra Williama Friedkina (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) pojednává s obvyklou mírou amerického patriotismu o zodpovědnosti velícího důstojníka v krizových situacích. Vzniklo podle námětu bývalého důstojníka americké námořní pěchoty a ministra vojenských námořních sil Jamese Webba. (Česká televize)

Sista

dobře natočený film, slušná dějová linka, průměrné herecké výkony a lehce rozpačitý konec - S.L. Jackson jako plukovník Childers podle mě přece jen tu akci lehce nezvládnul, ale kdo by mu nefandil, zvlášť, když si během filmu dvakrát zapláče:) ()

mala_kea

Jak nějak mi filmy ze soudního prostředí přijdou stejné, všechny zbytečně chaotické a rozpitvané. Tenhle kousek není žádné koření, ale pouze neslaná omáčka s malou porcí knedlíků. Mě ovšem chutnala velmi, rád bych dostal přídáno. Ovšem od Friedkina nelze čekat, že bych přidáno dostal. Jsem rád, za to co jsem dostal a opravdu jsem se nabažil do sytosti, protože i akční scény by se mohly rovnat některým oskarovým a William by si mohl troufnout tento projekt zrealizovat. Držím mu palce. ()

MickeyStuma

Americká armádní agitka ospravedlňující činy vojenských jednotek v dramatických konfliktech. Ukazuje, jak těžké je se ve vteřině rozhodnout ve válečné situaci, aby byli ochráněny životy vojáků a zároveň dodržet vojenské směrnice. Dále se poukazuje na politickou špínu na nejvyšších místech jen aby byli připsány politické body. Zkrátka zcela reálný příběh, který se děje vždy a všude, jen se o tom v médiích nikdy nedozvíme. Film je natočen vcelku dobře. Počáteční masakr opravdu ukázal těžké podmínky armády. Pak už byla jen soudní pře. Napětím si sice nikdo kousat nehty nebude, ale přeci jen je určitá dramatizace zaujata. Obyčejné soudní drama, které sice není nijak honosné, ale na druhou stranu také není nejhorší. ()

Odpadlik

První půlka akční válečný film, druhá půle vojenské soudní drama. Bylo by to celkem zajímavé, ale mohlo to být dotaženo lépe do konce. Některé věci nebyly zrovna dvakrát jasné, některé mi přišly i nelogické. Bohužel film oplývá místy až nesnesitelným vlasteneckým a vojenským patosem, místy je až k smíchu (vietnamský plukovník po letech salutuje americkému vojákovi, který mu popravil radistu!). Ty tři * jsou za herecké výkony, a akční část filmu. ()

Ceberus

Celkem slabé tři hvězdy. Nuda to není, spíše na zamyšlení než odreagování. Je to obyčejná soudovka, kterou byste tipovali spíše na všední epizodu JAGu. Ale je pravda, že to má i příjemně akční úvod a slušné herecké obsazení. ()

DENIROSIS

Soudní drama,se zamyšlením o jednání v krizové situaci,do které se dostal velitel záchraného týmu.Film není žádný zázrak,ale má několik zajímavých okamžiků,viz. manipulace s důkazy,ukázka mrtvých a zraněných při čemž mě i zamrazilo. ()

TommyDiamond

Tento film mě nějak utekl,tak jsem si včera udělal takovou jeho malou premiéru. Koukat na T.L.Jonese, S.L.Jacksona a B.Kingsleyho o deset let mladší bylo docela zajímavé. Musím říct,že jsem je viděl nedávno v jiných filmech a dost zestárli. Tak trochu mě tento film připomíná Pár správných chlapů,který se mě dost líbil. U filmu jsem se nenudil a sledovat tak vyhrocený soudní proces,to mě vždycky baví. Celkově 50% ()

unrocker

Docela dobré téma, nezklame ani nenadchne... Ale zase je to takove moc preamerikanizovane jak uz se u techto filmů stává. No ale Samuel opět skvěle dobře doplňován Tommym takže dívat se na to dá! ()

Tuniak DF odpad!

Tento režisér si tu riešil svoje komplexy... paranoia z teroristov. Dobre beriem, terorizmus je zlý, ale tak toto? Neviem nezdá sa mi, že by každé decko, každý pes, každá tehotná žena v Jemene mala zbraň a chcela zničiť USA. Ako toto pustiť americkým deťom, tak zoberú zbrane a zo strachu pôjdu postrielať islamských spolužiakov. Zas tá neobjektivita, kedy proste Americký vojaci sú tí dobrý a tí druhí automaticky zlí. Už len názov poukazuje na krvelačnosť režiséra... trocha spravodlivého prístupu by nauzaj neuškodilo. ()

UnholyEvil

Asi nejsem zrovna ten správný člověk k procítěnému sledování filmu jako jako je tenhle, a to zejména vzhledem k mé neschopnosti vcítit se do horoucího amerického patriotismu a válečného hrdinství a zuřivě ronit slzy v momentě, kdy plukovník Děckoun s nasazením vlastního života hrdinně zachraňuje kus tříbarevné plíny, majestátně se třepetající v tom zlém, nepřátelském, teroristickém a hnusem prorostlém Jemenu. Jaký obdivuhodný to čin, když se mladý, zdravý člověk dobrovolně nechá nasadit do akce, kde je předpokládaná délka jeho přežití 16 minut! Přece nesmíme dopustit, aby byl takový úžasný člověk poslán za mříže! Vzhledem k jeho předchozím činům (viz. nahoře) má přece ohromnou úctu k životu a všichni strašně chceme, aby o něm se zbraní v ruce rozhodoval... Tolik k obsahu. Samuela L. Jacksona mám ráda a je to výborný herec, o to více se divím, co ho to sakra posedlo vzít tuhle roli. Guy Pearce by byl vskutku vražedný, nemít debilní scénář, a Tommy Lee Jones měl po celý film úplně stejný výraz jako já, když jsem ho sledovala, což v podstatě mluví za vše. ()

Daxus

Oba hlavní protagonisté hrají uvěřitelně v uvěřitelném snímku. Nic víc, nic míň. Mimochodem, taky Vám přijde, že Jackson je poslední dobou taková filmová reakce na všechny americké politické bolístky? 55% za jemenský pouliční špitál ()

Max Q.

Nemůžu si pomoct, ale mám stejný pocit jako ti, kdo v tomto filmu vidí snahu Američanů ospravedlnit své masakry. Jasně, může se stát, že tato situace nějak takto podobně někde proběhla. Ale bohužel je to podané tak, že se to tímto způsobem děje vždycky. Nicméně dívat se na to dalo, škoda, že Kingsley neměl více prostoru. ()

seba

Mám rád Tommyho Lee Jonese i Samuela Jacksona, nemám rád arabské teroristy a soudní filmová dramata (snad až na 12 rozhněvaných mužů). Takže čiso čistý na začátku troku krvavý a na konci šedivý průměr. ()

Bilky

Na súdne dráma trochu neprepracované, na thriller z vojnového prostredia zas zbytočne preťahované a nudné. Stačilo by 100min a prvá scéna čo by šla von je to záverečné JACKSONovo salutovanie a hneď potom to titulkovanie v samom závere, aby sa fšetci dozvedeli že v USA pravda víťazí a fšetci zákeráci budú spravodlivo potrestaní... Malo to celkom slušný náboj, super obsadenie ale nakoniec to skĺzlo len do priemeru. Ako fšetky FRIEDKINove filmy po EXORCISTovi. ()

ali-n

Mám veľmi rád príbehy zo súdnej siene. Tento zároveň pojednáva o veľmi citlivej téme, v ktorej asi väčšina z nás nemá veľký prehľad. Film ako taký ale nezašiel do nejakej obrany násilia, ospravedlňovania použitia zbraní či propagovania US Army. Sám som bol na pochybách ohľadom toho, ako by som sa rozhodol ja priamo v boji a priamo v súdnej sieni ako porotca. Inak, výborné výkony hlavnej trojky - Lee Jones, Jackson, Pearce. MOJE NAJ - „Měl jste někdy za zadkem mariňáka?“ „To má být vyhrožování?“ „Přesně tak!“ ()