Reklama

Reklama

Kingdom

(seriál)
Trailer 1
Japonsko, (2012–2024), 58 h 57 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Jasuhisa Hara (komiks)

Hrají:

Džun Fukujama, Rie Kugimija, Jóko Hikasa, Masakazu Morita, Džun'iči Suwabe, Teššó Genda, Takeši Kusao, Šinpači Cudži, Kóki Mijata, Kósuke Toriumi (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(142)

Obsahy(1)

V období čínských dějin označovaných jako „Doba válčících států“ žili dva mladí chlapci, váleční sirotci Xin a Piao, kteří snili o tom, že se v dospělosti stanou velkými generály a konečně opustí život v bídě. Jednoho dne je však Piao odveden vojáky zdejšího ministra, aby sloužil na hradě. O pár měsíců později se Piao vrací do vesnice, smrtelně zraněný a snaží se z posledních sil přesvědčit Xina, aby utekl. Během útěku se Xin potkává s mladým chlapcem, který jako by Piaovi z oka vypadl. Je jím Ying Zheng, nový král na trůně státu Qin. Od něj se Xin dozvídá, že Piao sloužil jako dvojník krále a byl smrtelně zraněn během rozbroje při souboji o trůn. Xin je z počátků na Ying Zhenga naštvaný, ovšem rychle se sblíží a díky tomuto setkání se Xin dostává k titulu velitele malé vojenské jednotky, což mu bude sloužit jako odrazový můstek k jeho cestě stát se největším ze všech generálů a zároveň se tak stane pomocníkem krále Zhenga na jeho cestě za sjednocením celé Číny... (Jeoffrey)

(více)

Videa (17)

Trailer 1

Recenze (8)

Naslund 

všechny recenze uživatele

Pokud máte rádi lesklou historii, hrdiny, mystiku a vojenskou taktiku, tak budete asi slintat blahem. Jen musíte mít rádi všechny tyto 4 položky. Jinak se asi najde něco, co vás bude štvát... jako třeba totálně over powered generálové nebo tajemné supersilné národy. Osobně s vděkem přijímám všechno a tak pro mě rozjezd druhé série byl událostí roku 2013. Jasně, slabin to má spoustu, ale kdo by se tím zaobíral, když ta heroická linie má takovou sílu a takový tah na bránu. ()

Genryuusai 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kingdom je vlastně takový sportovní shonen, kde ale sportem je vedení války. Velký sen, trénink, rivalové, různé speciální techniky, legendární mistři... všechno standardní tam je. První série sice začíná dobrodružně a i celkem originálně, ale pak se děj s dalšími a dalšími souboji trochu opakuje. Naštěstí se to po ukončení první příběhové linie rychle vrací právě k vedení válek a shonen klasice notně podporované generálem Wang Qi, což pro mě bylo docela plus. Sráží to ale až nesmyslné použití 3D animace. Chápu, že velkým bitvám to prospívá, ale proč to používat na scény, kde jsou jedna nebo dvě postavy, to nepochopím. Každopádně se mi ale zdálo, že se to s dalšími díly zlepšuje. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Před lety jsem byl (mimo jiné) vášnivý hráč Age of Empires II a v současné době slintám pří pohledu na gameplaye z nových Mount & Blade II: Bannerlord (a plánuji postavit nový počítač, abych si to zahrál). Také třeba docela často hraji Civilizaci V i VI. Tím chci říct, že mám hodně rád bitvy velkých starověkých armád, obzvlášť pokud počet bojovníků je někde v řádech 1000+ a používají se různé formace, válečné strategie atp. Také rád koukám na to jak se vytvářejí velké říše, sjednocují či dobývají území. Zkrátka jsem milovník velkých bitev, monumentálních říší - prostě ideální divák pro tohle anime. Navíc mám rád i souboje charismatických generálů 1v1, líbí se mi shounen... Je třeba říkat víc? Nemyslím si. Kingdom mi učarovalo už během první řady, druhá pak byla ještě o chloupek lepší a ta třetí zatím vypadá, že strčí obě předchozí do kapsy... Má to spoustu nedostatků, některé s postupem času mizí (třeba ta animace se řadu od řady zlepšuje) a možná někomu (Subjektiv) nesedne takovéhle přibarvování dějin. Ale zajímá mě to? Ne! Chci prostě jen sledovat další velké bitvy a cestu hrdinů za jejich snem ať už jakkoli zidealizovanou. Prostě pro mě je tohle anime požitek. 9/10 ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

Na mangu jsem narazil náhodou a celkem se do ní zabral, v mnoha ohledech mi přišla velkolepá ve stylu "Golden Age Arc" největšího fantasy eposu, Berserka. V mnoha ohledech mi přišla příjemně jednoduchá jako Naruto. A z obou dvou si bere to nejlepší, což je sice hezký, ale ve výsledku to ničím nepřekvapuje. Přesto jsou v manze celkem příjemně sympatické postavy (Shin samozřejmě vede, ale Ten, Kyoukai a samozřejmě "seductive lips" Ouki jsou postavy jak z románu o víle Amálce; a aby to bylo jasný, tohle jsou japonský přepisy čínských jmen, který ovšem z hlavy nevytáhnu), který čtenáře vcelku i zajímaj. Jenže to, co žene mangu dopředu, je samotná Shinova tvrdohlavost dostát svýmu snu (a snu Hyoua, kterej naneštěstí do těch nebes nakoukl dřív). V anime je - musím zaklepat - prozatím všechno, jak v manze. Jenže je to všechno tak nějak roztahanější. Postavy manze jakžtakž odpovídají, v anime ale není čas se nějak výrazněji zabývat historií vedlejších postav. Teprve ve třiadvacátém díle přichází větší odchylka od předlohy, ale jinak si seriál drží linku s mangou. Trojrozměrná animace chvíli trvá, než se v divákovu oku uchytí, není to žádná špička žánru jako filmový Berserk, kde je ta animace naprosto na jiným levelu, ale příroda a prostředí jsou udělaný fakt hezky, rotace obrazu i detaily nejsou špatný, jediný, co vadí, je statická animace okolního prostředí. V zájmu lehčí práce tvůrci občas neváhají sáhnout k zjednodušení pozadí a okolí, které se najednou změní v jednu barvu a sem tam se objeví nějaká ta černá čára znázorňující pohyb a dynamiku. Po třiadvaceti dílech je možná ještě příliš brzy hodnotit, ale přišlo mi, že by nebylo na škodu sem nahodit ještě další názor. Jako čtenář mangy jen můžu říct, že příběh opravdu roste, prvních cca 30-40 kapitol spíš vypadalo na prototyp, pokus, jak se manga ujme, a teprve kolem tý monumentální bitvy se to rozjíždí správným "golden age arc" směrem. Prostředí starověký Číny je mi naprosto neznámý, zkoušku jsem z ní zaplaťpánbu neměl, takže nedokážu posoudit historickou hodnověrnost, ale je mi jasný, že postavy jsou černobílý a nemají žádnou historickou výpovědní hodnotu. A to jak v manze, tak v anime. Však jde především o to diváka pobavit a podle toho, že jak manga, tak anime se rozhodně končit nechystají, asi to v Japonsku i úspěšný bude. ()

mcclane412 

všechny recenze uživatele

Manga podle které je tohle anime udělané, je geniální svojí jednoduchostí a nenáročností, takže jestli nehledáte zápletky á la game of thrones, tak vřele doporučuji. Navíc je osvěžující extrémním množstvím krve a počtem lítajících částí těla, kde vydaní ve kterém není alespoň hora mrtvol, je vzácnost, no a seriál to vzal a udělal z toho bezduchou sračku pro děti, kterou můžou dávat i po telletubies. Opravdu extrém byl když v manze jedna z vedlejších postav přišla o ruku a byla jednoruká dlouho poté, ale tady z toho udělali lehký škrábanec, za což bych ty dobytky, kteří to vycenzurovali, nejradši poslal k Zedovi do sklepa. Přidejte si hroznou počítačovou animaci, naprosto příšernou hudbu a stupidní dabing. Alespoň že ten primitivní děj nezesrali a nehodili do toho cestování časem... Vyhněte se seriálu, přečtěte si mangu, je nespočetněkrát lepší! ()

Reklama

Reklama