Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

standsiller

Hnusne nevkusne natočený film . Prostredie z ktorého sa mi chcelo napísať román v duchu začiatku 20. storočia , ale v konečnom dôsledku dobre napísaný scenár a De Niro, ktorý si robí viac menej sám zo seba srandu. Aj keď za slovné spojenie viac menej by som sa najradšej dobrovoľne potkol. ()

Fox85

Práskači to nikdy neměli lehký, a pokud chtějí přežít, musejí se umět někde schovat a neupozorňovat na sebe. Což téhle rodince moc dobře nejde. Zločinecké geny se prostě nezapřou. ()

zsn

Tvůrcům se zde podařilo dosadit dokonalý herecký pár, za přízvuku Tommyho Lee Jonese mohlo jít o dokonalý herecký koncert, nicméně nakonec scénáři nepomohl ani herecký um těchto pomalu legend. Jako komedie dosti slabé, jako thriller teprv. Jak mohl někdo o tomto filmu uvažovat jako o thrilleru, když viděl trailer? Divák spíš očekával jóó podařenou komedii, nakonec nejvtipnější byla opravdu jen scéna atentátu na supermarket. ()

Ironfood

Scénář mi přišel celkem odfláknutý (což se možná odráží i v nadbytku náhod), polovina rábobyhumorných scén spočívá v přehnaně agresivních reakcích členů rodiny na "normální" lidi. Diskuse o Goodfellas mohla být vrcholem filmu, ale bohužel tak nějak vyšuměla do ztracena. A ač mám Roberta de Nira celkem rád, tak tím svým "fuck" toho podle mně zas tak moc nevyjádřil:-) ()

blackkocour

Casino Mafiáni po 20 letech, výchova v dívek v Sicíli aneb Sam Rothstein a deset důvodů, proč je dobrák od kosti. Mafiánská komedie, co má grády a grilování americké kultůry, od žabožroutů, a s láskou.. btw: víte, že Francouzi nesnáší když na nich mluvíte anglicky?  spaghetti italiano 🍝 ()

kenkaku

Jo... neřeším fakt, že jde o bandu narušeních hovad co umí řešit věc jen násilím (tedy nějaké sympatie k postavám nehrozí). Celkem vtipné a zábavné mi přišlo "asimilování" po mafiánsku u dětiček do školního procesu de la France. To bylo zábavné. Na tom se dalo stavět. To ostatní je ale bída a nejhorší na tom je, že divák (tedy alespoň divák jako já) ztrácí pozornost zhruba u 45minuty protože toho "sado-maso" mafiánstva je tam moc málo (abych si hojně užíval to jak každého okolo likvidují po svém) a to kolem je zase brutálně nevyvážené (psaní memoárů, první sex dcerunky, atd...). Nemá t tam co dělat. V těch částech se prostě jede na volnoběh a to je slabota. Příliš "horská dráha" a příliš dlouho "dole". ()

LuciusWlk

Mělo to potenciál. Je to "relativně" vtipné, zábavně násilnické, ale pořád spíše parodie než komedie. Myslím, že jednou stačí. ()

Firebug

U mě dobrý, ale mohlo to být setsakramentsky lepší! Zápletka je parádní, herci (včetně těch "děckých") též a jimi ztvárněné charaktery jsou prostě k sežrání! Snímek se sice nevyhne pár zkratů v jejich chování (a zase to nejhůře odnesla mladá holčina), ale úplně nejhorší je zkrátka pocit, že z interakce hrdinů mohlo být vytěženo o dost více. S přivřenýma očima bych mohl dokonce tvrdit, že každý z rodinných příslušníků si jede převážnou část stopáže vlastní mikropříběh a mezi ně se dokázala vtěsnat jistá unylost a místy dokonce i nuda. No a když se mi libí příběh, postavy i herci, nezbývá než vinit režiséra. The Family je dobrý a pohodový filmek (solidní 3*), ale MOHLA to být pecka! ()

herr_carter

I když film od poloviny gradoval, nemůžu se ubránit pocitu, že jsem se vlastně většinu stopáže nudil - co je neuvěřitelný, tak je to první film, kde mě vyloženě srala MP a její strašlivě přehrávaná role upjaté paní domu. Naopak bych ocenil herecký výkon obou děcek, specielně Dianny Agron, pro mě neznámé herečky, která kromě toho, že je moc pěkná, navíc ještě skvěle zvládá svou roli i v emočně vypjatých situacích. Nemám nic dalšího, co bych k tomu dodal, možná jenom........fuck!..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Parádní zábava, které bych byl ochoten klidně napálit plné hodnocení, nebýt tedy až příliš uspěchaného závěru. Upřímně ale musím na začátek přiznat, že na práci Luca Bessona mi to celé vůbec nesedělo a v jeho bohaté režijně-scénaristické kariéře se jedná o poměrně vybočující počin. Jak už jsem tedy ale zmiňoval, až na zpackanější závěr tu nelze moc co vytýkat, film sice nedisponuje nějakým zběsilým tempem, naopak, první dvě třetiny filmu jsou prakticky jen o soužití ústřední rodiny s novým okolím, ovšem něco tak zábavného, vtipného a záživného jsem už dlouho neviděl a veškeré eskapády všech členů této povedené rodinky v ono novém prostředí mě dostávali do kolen. Ten nejvýraznější podíl na těchto mých velice pozitivních pocitech má nicméně bezpochyby doslova dokonalé obsazení, kdy zde Robert De Niro v podstatě jen královsky paroduje své nejslavnější mafiánské postavy a dává to s takovým přehledem, že smekám, Michelle Pfeiffer pak okamžitě zařazuji na první místo nejkrásnějších skorošedesátnic planety, ta ženská je fakt neuvěřitelnej kus, mladé herce v rolích jejich dětí pak též nelze jinak, než zbožňovat, tohle je prostě rodinka snů, chemie a jiskření mezi všemi jejími členy je fantastické a právě oni povyšují kvalitu celého filmu o několik tříd. Akce je tu jinak, právě s ohledem na Bessona, ale překvapivě minimum, což tentokrát ovšem vůbec nevadí, spíš naopak, neboť právě když se ke konci dostane ke slovu, tak působí až jako skoro rušivý element. Já se u této podívané ale zkrátka jednoduše úžasně bavil, nehorázně mi to celé sedlo a klidně bych si s radostí dal, i díky otevřenému konci, druhý díl. ()

Sdoom

Dostal jsem víceméně to, co jsem od filmu očekával. Slabší průměr s pár dobrými (někdy i překvapivě drsnými) scénámi, plno klišé a nevytěženého potenciálu. Závěr silně přitažený za vlasy. Nad čímž vším by se daly přimhouřit oči, kdyby mě to aspoň bavilo, ale ono právě moc ne. 2 hvězdičky max. (Blu-ray, orig.) ()

Mistickzz

Pohodová komédia s príjemnou atmosférou, ktorá dokázala i v určitých situáciach pobaviť, ale to je asi tak všetko. Nič to nemení na tom, že je to film veľmi naivný a obmedzený a opäť sa zas raz potvrdilo, že známe mená, niesu vždy zárukou kvality, i keď Robert De Niro je furt klasa a Michelle Pfeiffer kočka. ()

DavidS.

Nefungující žánrový slepenec s přemírou slunce v malé francouzské vesničce, kde i poslední chlap v montérkách mluví plynně anglicky...Unylá parodie na starého Bessona... ()

Benedygtus

Zabavne, akcni, skvele a jedina chyba celeho filmu je konec, ktery proste a jednoduse uz tvurci nedokazali ukocirovat a stalo se to tak trapne, prehnane a snad i nezajimave...ja proste pritom konci uplne vychladl jak kdyby uz bezeli ony zaverecne titulky. Velka skoda, presto skvele stravene necele dve hodiny. ()

Pollock

Ale jo, proč ne mám pocit, že jsem něco podobného už viděl, ale podstatně hůře zpracované, De Niro/ Lee Jones umí dobře pobavit. ()

666Carnage

Luc Besson opět skvěle velice zábavná komedie se skvělými herci. Opravdu povedená komedie, která v poslední době patří k rozhodně těm lepším. Scéna při grillování a zahradní párty pobavila asi nejvíc. 75% ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)