Decker

Jeden z vrcholu francouzske tvorby. Jedna se o vynikajici komedii o tom jak zivot a osud dokazi proplest cesty lidi, kteri by se nejspis nikdy asi ani nesetkali. Filmu samozrejme vevodi genialni Louis De Funes, kteremu vsak zdatne sekunduje stejne bravurnii Bourvil. ()

Hafran

Jako většina francouzských komedií ze začátku neuvěřitelně vtipné ale ke konci dost ztrácí dech. Ale ve výsledku je to solidní zábava a Funes s Bourvilem perlí jako nikde! ()

chelseaman22

Skutečně skvělý film nabitý humorem a Funésem. Šilhavý voják "Třetí říše" musel pobavit snad každého. Tento film patří mezi mé nejoblíbenější. ()

honza7

Překrásný film u kterého se člověk směje... ale dá se čekat, že jakýsi intelektuál co četl knihu tomu dá ODPAD!! protože se jej nepodobá. Věřte nebo ne.. už jsem takové potkal. Ale dokážete si představit film s Funésem, kde by nebyla sranda? Já teda ne!! jasných 5 HVĚZD!! ()

Peß

Skvělá komedie s velmi dobře vykreslenými charaktery. Pro mě jeden z nejlepších momentů filmu byl, kdy Louis de Funes hází svou paruku do stoky, po které se plaví. Tak má vypadat síla okamžiku... 90% ()

Beky

Velkýho Fláma miluju!! Pro mě je to klasika, kterou si jednou za čas pustim, takže jsem nemohl odolat koupi na DVD!! I když film je opět zbytečně dlouhý( tak o 10min.), pořád se na něj krásně kouká a sype jednu kvalitní scénu za druhou!! Pokud máte rádi dobrodružné snímky z válečného období s velkou dávkou humoru, je tento film téměř povinností viděti!!! Snímku prospívá zejmena různorodost prostředí, kde se film odehrává!!! Přesouvání z jednoho místa na druhý je naprosto plynulý a to nám ještě umocňuje pocit, že je opravdu komu fandit a komu ne!! Možná bude někomu vadit, že Němci jsou tady za totální idioty a jejich schopnost konkurovat klaďasům značně pokulhává:)))!!..perfektních 80%!! Jednou větou: Scéna s chrápáním je naprosto geniální:)!! ()

_DAVE_

Velmi povedena skoro parodie na druhou sv. valku, relativne nizke hodnoceni berte ciste jako me subjektivni. Nejak me tento zanr neoslovuje, ale myslim ze jsou lidi, ktere "Velky flam" velmi dobre pobavi. ()

anli

Bezesporu jedna z nejlepsich Funesovych komedii.Vyborne napsana,zrezirovana i zahrana.Zdatne tu Funesovy sekunduje spousta skvelych hercu a hlavne nezustavaji v jeho stinu,coz je problemem vetsiny jeho filmu.Tady tomu tak neni a tak je to skvely,velmi vtipny a bravurne natoceny film. ()

dysko

Nejlepší komedie s Louisem De Funésem a Bourvilem, opět v tandemu: Namyšlený parchant-Naivní trouba. Toto skvělé komediální duo se potvrdilo již ve Smolařovi, zde je však režisér Gérrard Oury zasadil do velice neobvyklého období: Do Nacisty okupované Francie, kde se Funés a Bourvil musí postarat o britské parašutisty, přičemž jim je v patách celá německá posádka a pořádné dobrodružství může začít. Samozřejmě dobrodružství plné božích gagů a hlášek, díky čemuž se smíchy za břicho popadám pokaždé, když se na ten film znovu podívám. Excelentní český dabing. "Das ist přestávka!" ()

Pavlínka9

Jako malá jsem viděla hodně filmů s Funésem :) Nějako to u nás v rodině prostě jelo :) Ale Velký flám mi nějako unikl...Dostala jsem se k němu až teď a myslím si, že proto, že je to z prostředí války :) Nicméně Funés je prostě božský, k tomu jeho Bourvil a svižnost, jasnost, prdlost :D Co dodat :) Přidávám do sbírky shlédnuto :) ()

sskrblik

Originální válečná komedie ve které neexceluje pouze Louis De Funes, ale i ostatní herci. Líbí se mi tématika válečného prostředí a rovněž ono dobrodružné ukrývání se před nacisty. Ve filmu jsou skvělé hlášky a je velmi nápaditý. Velice příjemně jsem se pobavil, film mohu jedině doporučit! ()