Zvláštní agentka FBI Sarah Ashburn (Sandra Bullock) a bostonská policajtka Shannon Mullins (Melissa McCarthy) už nemůžou být odlišnější. Upjatá Sarah pracuje v New Yorku a doufá v další povýšení. Je ambiciózní, talentovaná, inteligentní a má detektivní schopnosti jako Sherlock Holmes. Je vždy a za všech okolností tou nejchytřejší ze všech a nebojí se to dát najevo. Kvůli tomu taky nemá ani rodinu ani přátele. Jen kolegy, kteří ji nesnáší. Oproti tomu svérázná Shannon vyrostla na ulicích Bostonu a umí střílet rovnou od boku. Pistolí i svou nevymáchanou pusou. A protože před nedávnem mimo jiné zatkla i svého bratra, tak ji pro změnu nesnáší její rodina. Tyto dvě představitelky zákona se prostě musí nevyhnutelně potkat – Sarah je totiž převelena do Bostonu, aby pomohla tamní policii vyřešit sérii brutálních vražd. A tak nastane nevyhnutelný střet nejen s bostonským podsvětím, ale i mezi představitelkami zákona, protože dostaly rozkaz, že spolu musí na případu spolupracovat. Potíž je v tom, že ani jedna z nich o takovou spolupráci nestojí. Sarah chce všem dokázat, že sama vyřeší velký případ, a Shannon zase nechce, aby pracoval někdo cizí a ještě takto nesnesitelný na „jejím území". Ale protože rozkaz je rozkaz, nakonec musí vytvořit detektivní dvojici a stát se parťačkami. Zatímco Sarah zjišťuje, že se jí hodí Shanonina pouliční chytrost, Shanon se naopak učí sebeovládání, aby se, dříve než někoho seřve nebo praští, aspoň nadechla. Když nakonec spojí své síly a postaví se brutálnímu drogovému magnátovi, postihne je překvapivá věc: přátelství. (oficiální text distributora)

AdamesWWE

[2.5/10] Nie zlý námet podaný asi najhorším a najtupším možným spôsobom, snažiac sa rozosmiať diváka svojími tupými vtipmi, s pomerne dobrým hereckým ambasálom ktorých ale zabíjajú primitívne charaktery postáv. Nepozerateľný film ktorý som musel pretáčať aby prišiel ku koncu. ()

Kamiiik

Naprosto podle mého očekávání... byla to blbost, ale neuvěřitelně mě bavila. Sandru zbožňuju a Melissa jako bonus k tomu. Samozřejmě už na začátku každý ví, že se stanou nejlepšími kamarádkami a vyřeší případ, ale co... kdyby to tak nebylo, asi by mi to pokazilo celý film. Nemám ráda, když se film staví na spoustě sprostých slov, ale tady mi to nepřekáží. Dost jsem se nasmála a to mi stačí :). Proto 4*, třeba někdy přidám i tu pátou, pokud mě to po několika zhlédnutích bude stále bavit tak, jako Slečna drsňák :). .... Stále mě to baví :D proto přidávám pátou ()

Hanys_

Fakt ne. Tenhle pokus o ženské buddy movie hrubě nevyšel. Nevtipné a hlavně to má nesympatickou McCarthy, která hraje už podesáté tu samou postavu (otravná buranka). Jeden z kandidátů na sračku roku. ()

Litvicek

Já si prostě nemůžu pomoct ale tohle, že má 57 procent ? Za sebe můžu říct, že to byla 100 procentní komedie se vším všudy ! Opravdu jsem se z traileru těšil na to, co předvedou ve filmu hlavně ženské a to myslím zcela upřímně, nebyl jsem zklamán, ba právě naopak. Smál jsem se od začátku do konce a každému, kdo film neviděl, doporučuji to omrknout a to nejlépe v originalu s titulkama. Prostě výborná komedie a jestli bude dvojka, budu se na ní moc těšit. 5 Hvězd si tahle parádička zaslouží. Navíc velké + za vynikající roličku geniálního komika jménem Bill Burr. ()

dopita

Humus jak má bejt. O humor jsem v tomhle veledíle v žádným případě nezavadil, zato trapností a idiotskejch a velenesympatickejch postav je tam hromada. Jestli tomuhle někdo říká komedie, tak vážně nevim kam to lidstvo spěje. ()

Gogo333

Docela fajn komedie, možná by mohla být trošku kratší přeci jen 120 minut na komedii je dost, navíc když není moc zábavná. Ale přeci jen jsem se trochu pobavil a některé scénky byly fajn. 60% ()

MareT.

Paradne mi to sedlo do noty. Sandra dokaze byt optavdu vtipna, Melissa je vtipna sama o sobe ale korunu tomu dodava prave scenar plny tak vtipnych dialogu, ze jsem se dlouho tak nezasmal. Nektere situace (hlavne ze zacatku, kdy se nam obe predstavujou) jsou naprosto genialni. Pribeh uz je prumer/klise, ale na celkovem hodnoceni to nijak neubira. ()

F.W.Colqhoun

Melissa McCarthy představuje méně důstojnou a nápaditou ženskou verzi těžkotonážních amerických komiků typu Willa Ferrella. Její filmy neslibují nic, než možnost sledovat různě slaboduché, nicméně plýtvavé a nepřerušované řádění. To jsem od filmu čekal a také jsem to dostal. Naneštěstí zastupovat suchý kontrapunkt helenoružičkovskému živlu připadl Sandře Bullock. Před dvaceti lety, jako v Demolition Manovi, [by] úlohu brzdy zvládala na jedničku. Její plastickými zákroky zdevastovaná tvář ani na vteřinu neumožňuje oddat se iluzi, že skutečně JE ambiciózní policistkou, to spíš méně zachovalým Michaelem Jacksonem circa Invincible, který neumí ani zpívat, ani tančit, a skrze neprokrvovanou tkáň ani hrát; That girl is [certain not] mine. Z jejího vzhledu v traileru v nedávno uvedeném Bird Box jsem na rozpacích. Kdy je na místě vhodit ručník do ringu? Skutečnost, že diváci Netflixu před obrazovkami neomdlévají, je dokladem míry hrůzy, jíž uvykli. ()

Norino12

Určite si túto skvelú komédiu pozrite a nehľaďte na nízke hodnotenie... mohli by ste ľutovať, že vynecháte jednu z najlepších komédií v posledných rokoch. Netvrdím, že ide o režisérke veľdielo, ktoré nemá žiadne chyby ale proste je to komédia, ktorá ma dokázala na plnej čiare pobaviť. Skvelé hlášky, dobrý výber herečiek a ešte raz humor, ktorý sprevádza celý film. Najprv som váhal, no som rád, že som si ho pozrel. Prečo 4 hviezdičky, keď film nie je taký dobrý po všetkých stránkach ? jednoduchá odpoveď. Komédia ako sa patrí ! Mimochodom komentáre ako má Wacoslav1 by som bez mihnutia oka mazal... aj negatívny film sa dá ohodnotiť normálne a nie nadávkami a "vyhrážkami" ako pri deťoch z prvého stupňa základnej školy. Každý jeden film zaujme toho či tamtoho diváka inak a o tom to je. Snáď to niektorí konečne pochopia. Thats all. ps. plne súhlasím s komentárom užívateľa Kuca29 ;) Edit: v prípade, že ste film videli v českom dabingu tak uberte minimálne 1 až 2 hviezdičky. Hrôza. ()

Wishkah

Není to vyloženě špatná komedie, ale bohužel je dost otravná. Scénář dost často vsází na humor ve stylu : "Řekni ve větě šestkrát slovo Fuck a lidi se můžou potrhat smíchy." a to je dost nuda. Nicméně i tady jsou světlejší momenty, ale je jich málo, proklatě málo ()

peetriss

Sandře Bullock herecky mnohem lépe svědčí dramatické role (např. Crash), leč k její škodě svou kariéru stále staví na rolích komediálních, ve kterých se jeví velice křečovitě. Drsňačky toho nejsou výjimkou a komediálně ji přehrává i jinak otravná Melissa McCarthy. Co však Sandře nelze upřít, je fakt, že stále umí být sexy. Paul Feig vytvořil uřvanou komedii s minimem vtipných situací, nemastnými dialogy, postavenou na značně nereálných základech a bez jediné špetky sex-appealu. Skoro to vypadá, jakoby schopní komediální scénáristé a režiséři v Hollywoodu vymřeli. Vznikla tak další těžkopádná, neuvolněná rádobykomedie více nudící než bavící. ()

vander19

Čo som čakal tak som to aj v podstate dostal. Jedná sa o klasickú ženskú akčnú komédiu. Očakával som trošku iný charakter postavy Sandie B. Bola strašne úzkoprsá a hrozne dodržiavala také tie príručkovské správanie. Od nej som čakal ten taký drsnejší spôsob a práve v tomto ma prekvapila McCarthy. Mala slovník ako ja počas pracovnej doby :-). Film trochu naráža na podobné, ale také serióznejšie filmy ako napr. Training Day. Volá potom aj tá policajná téma a drogy okolo, ktorých sa točí celý film. V pohode som sa bavil a niektoré scény ma aj solídne rozosmiali, ale nechápem prečo sa tak americký tvorcovia držia pri tomto žánry nalinkovanej predlohy. Tá predvídateľnosť a to, že človek po 10 minútach si vie v pohode predstaviť celý dej tlačí film do priemerného hodnotenia. Jasné, body dolu aj za tú gýčovitosť otrepanú už viac ako 15 rokov pri týchto filmoch. Na ďaždivý nedeľný podvečer film ako stvorený. ()

lucijelucije

The Heat je taková ta klasika se Sandrou, která mě ani v nejmenším nepřekvapila. Tak jak snímky s touto dámou známe, tak i tento neprobíhal jinak. Pozdvižení přinesla Melissa McCarthy, která Drsňačkám dala jméno. Některé scény už trošku hraničily s kýčem, ale celkový dojem nebyl špatný. Komedie na klidný večer. ()

ac3r

Po dlouhé době velmi dobrá komedie se Sandrou Bullock. Ve filmu sice exceluje Melissa, ale ani prvně jmenovaná se rozhodně neztratí. Zkrátka tohle duo si sedlo. Komedie co si na nic nehraje a příjemně pobaví a nemusíte litovat ztracených dvou hodin. Pro mě lepší i jak Slečna Drsňák, kterou jsem hodnotil za tři, tady dávám horší čtyřku. ()

Akční (skoro)parodie pokračují

Akční (skoro)parodie pokračují

30.04.2015

Vážných akčních blockbusterů už se v Hollywoodu zase tolik netočí. Čím dál tím populárnější jsou ale odlehčené kousky, zejména ty, které si ze sebe dokáží chytře utahovat. Málokteré filmy na tuhle… (více)

Seznamte se s Krotitelkami duchů

Seznamte se s Krotitelkami duchů

28.01.2015

Třetí díl Krotitelů duchů se chystal tak dlouho, až od něj studio Sony ustoupilo a raději zvolilo cestu rebootu. K tomu se rychle dostal Paul Feig, režisér úspěšných komedií Ženy sobě a Drsňačky, a… (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni