Celkom pohodová, ľahko nadpriemerná hollywoodska letná "anti-rodinná" komédia šmrcnutá road-movie nádychom a miestami veľmi lightovým, family-friendly humorom (veľmi zmainstreamizovaným crossom medzi apatowom a farrelyovcami - skrátka, nič, čo by urazilo či šokovalo, no musí sa postaviť k týmto súčasným prúdom narábajúcim s rôznymi variantmi a levelmi nekorektného, huličského a fekálneho humoru), ktorá má predovšetkým a hlavne jednu jedinú výhodu a devízu, vďaka ktorej sa to tak dobre sleduje a ktorá ten film robí, ako by amíci povedali, "catchy & snappy": obsadenie. Celé. Samozrejme, že moje oko rado počinulo každú možnú chvíľu na vybraných častiach jennifer aniston a emmy roberts, no najviac ma bavil ňouma Kenny. inak ale s prižmúrenými očami 4, je to v rámci hollywoodskeho mainstreamu iba veľmi málo výrazný kúsok, ktorý ale v roku 2013 zarezonoval, lebo chýba konkurencia(27.12.2013)

Bláznivá dovolená pro novou generaci, ve které se sice tvůrci nevyhnuli schematickému vývoji děje (včetně povinných dramatických odboček), ale to vše bohatě vynahrazuje skvěle sehrané obsazení, které si s přehledem dává i ty nejlacinější fóry (jen ždímání scény s varletem mohlo být kratší). Celé to má auru zlaté éry amerických komedií z osmdesátých let, kdy výsledek nestál ani tak na scénáři, jako na schopnosti herců divoce improvizovat. Z Millerových jsem měl přesně pocit, že natáčení všechny hrozně bavilo. Škoda nefunkčních "family-bonding" pasáží, které působí jaksi násilně vlepené (hlavně finální proslov). Ale zbytek značně nadstandardní komediální zábava. Je to spíš tak na 70%, ale zaokrouhluji směrem nahoru za tanečky Jennifer Aniston, díky které chvílemi kino doslova nedýchalo. Více zde.(2.9.2013)

Já vím, objektivně to na pět není, ale což. Obsazení na jedničku - Will Poulter byl zplozen pro roli Kennyho, k němu skvělý Sudeikis, Helms a Anniston. Vtipných scén opravdu hodně, musel jsem kvůli svému vyprskávání v autobuse SA zřejmě poutat pozornost. Opravdu osvěžující, nenáročná komedie o tom, jak z Mexika převézt o obytňáku "špětičku" marihuany... 90%(17.2.2015)

Rozpočet $37miliónovTržby USA $150,394,119Tržby Celosvetovo $270,000,119Tržby za predaj Blu-ray v USA $16,917,612 //počet predaných kusov 840,750Tržby za predaj DVD v USA $31,888,455 //počet predaných kusov 1,818,886║ zábavná smršť ktorá dokáže zájsť až do krajností ale aj tak si zachová nadhľad a nezhnusí, fakt jazda ako sa patrí, ktorú kazia len niektoré troška zbytočne naťahované scénky, zostrihať na 90minút a je to dokonalá záležitosť, zatiaľ jednoznačne komédia roku a Jennifer Aniston sa teda vie ešte pekne obracať, keď treba hádže vábivé pohľady, a keď ide do tuhého zavrtí zadkom a to potom fakt stojí za to, herecky to pekne ťahá /videl v kine: 80%/ __moja recenzia(21.8.2013)

Bavila jsem se. Nejedná se o žádnou výjimečnou komedii, postavy máte přečtené během úvodních pěti minut, od začátku do konce velmi předvídatelný film, jenže některé momenty se vážně povedly a rozhodně zde nebyl moment, kdy bych musela převracet oči, celá hlavní čtveřice si velmi sedla, právě herecké obsazení je největší síla filmu. Škoda jen toho lacinějšího konce, Millerovým by slušel zcela jiný konec. Tu čtvrtou hvězdu dávám hlavně proto, že komedií, během kterých se divák každých pár minut nemusí cítit trapně, už moc není.(29.8.2013)

• Jason Sudeikis

• - Štáb si během natáčení vystřelil z Jennifer Aniston, když pustil úvodní píseň ze seriálu Přátelé (od r. 1994) "I'll Be There For You" od The Rembrandts namísto písně "Waterfalls" od TLC. Scéna byla použita na konci filmu mezi nepovedenými scénami. (jajush)

• - V scéne, keď obe rodiny hrajú pri ohni hru "Pictionary", si môžete všimnúť, že pri prestrihoch sa nikdy nakreslené obrázky absolútne nezhodujú. Vždy sa líšia vo viacerých detailoch. (martin1m2)

• - Příjmení Millerovi si "rodina" zvolila podle jména ulice, ve které bydlí, Miller Street. Název ulice je možné zahlédnout v identifikačním průkazu ve scéně na letišti. (Barrymore)