Na jednu stranu dobrý a originální nápad pro komedii a vcelku slušná první polovina s několika opravdu velmi povedenými momenty. Na stranu druhou slabší druhá polovina s podivným vývojem děje, pár zádrhely, trapnějšími situacemi a postavami (druhá rodinka) a zdlouhavějším koncem. UPDATE: Zvedám hvězdu, protože 3/4 filmu jsem viděl různě v TV už asi 4x, sice to nikdy nedokoukám, ale ten zbytek je prostě komediálně/odpočinkově chytlavý. 70%(7.12.2013)

Špatný to nebylo, ale na základě přemrštěnýho hodnocení jsem přece jen čekal trochu víc. Škoda toho patosu na konci. Emma skvělá. # Potěšila mě narážka na Přátele, i na Pretty Woman a Emminu tetu, pokud to tak bylo myšleno. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, no sub] # příběh 6 | hudba 6 | humor 3 | napětí 2 | akce 3 | pustil bych si znovu 6(24.8.2013)

90% Velmi dobrá zábava a to jsem se výjímečně díval na komedii a nebyl zhulenej. Takže je tu šance, že se na to můžu podívat znova, zhulenej a pravděpodobně se bavit ještě víc. Klasický závěr ve stylu "vše dobře skončí, ponaučení sme si vzali a pojďme to udělat správně" tu navíc není servírováno tou nejhorší možnou cestou. Thumbs up pro Nicka Offermana (Ron Swanson z PARKS AND RECREATION)!!(5.9.2013)

• mat.ilda

Jsem šťastlivec, co v minulosti viděl víc opravdu dobrých komedií, než hodnotící většina, nebo snad problém vězí ve sledování v soukromí, kde mně neměl kdo udávat impulzy ke smíchu? Ne ne, pochybuji, že by možnost, nechat se strhnout davem, byla reálná v případě tuctové komedie s absurdní zápletkou a trapnými vedlejšími liniemi, nevýraznou Aniston a Sudeikisem v křeči, kde je ta velká sranda zřejmě šifrovaná a kdo ji odhalí, musí mít řádně za ušima... Jestli mají Millerovi 78%, tak potom je Chevy Chase král komedie a National Lampoon's právem patří do Zlatého fondu rodinných taškařic, víte, co říkám...(20.12.2013)

• gudaulin

S humorem amerických mainstreamových komedií si rozumím opravdu zřídka. Hodnocení 76 % na ČSFD ale vypadalo lákavě, stejně jako množství relativně pochvalných komentářů. První minuty se ostatně nesly ve znamení několika slušných vtipů, nápad na sestavení typické americké rodinky byl sice ztřeštělý, ale zajímavý, a přítomnost Jennifer Aniston filmu nesporně pomohla. Čtyřiačtyřicetiletá herečka vypadala výrazně mladší a může se pochlubit postavou, ze které musí mít mindrák spousta teenagerek. Nepředvádí sice bůhvíjak charakterní herectví, ale určitým šarmem nepochybně disponuje. Člověk rychle pochopí, proč si dokázala vytvořit početný fanklub. Záhy se sice ukáže, že humor je spíš těžkopádný a stále více laciný, poměrně dlouho se ho ale daří udržet v mezích, které neznamenají překročení hranice trapnosti. Jenže i to se v druhé půli změní, navíc chemie mezi členy rodinky je mizerná. Scénárista nemá odvahu využít to, co se přímo nabízí - tedy zparodovat a postavit na hlavu americké rodinné středostavovské hodnoty a nasládlý sentiment rodinných filmů. Veškerý potenciál jde postupně do ztracena a nakonec je z toho snadno zapomenutelná taškařice, která si vypomáhá blboučkými sexuálními narážkami a napuchlým varlatem. Škoda, tenhle kousek měl na víc. Celkový dojem: 40 %.(14.10.2017)

• - Do role Scottieho P. byl původně obsazen herec Adam Driver. Musel však odstoupit kvůli natáčení seriálu Girls (od r. 2012). (Dr Lizal)

• - Pavouk, který pokouše Kennyho (Will Poulter), patří ke sklípkanům a jedná se o Brachypelmu smithi. Je to pavouk často se vyskytující na mexickém území a jeho typickou obranou je vyčesávání chloupků z horní části zadečku. Výpad je jako obrana velmi ojedinělý, protože se jedná o neagresivní druh. Jed není pro člověka nebezpečný, pokud není citlivý na živočišné jedy. (cze.Oi)

• - Příjmení Millerovi si "rodina" zvolila podle jména ulice, ve které bydlí, Miller Street. Název ulice je možné zahlédnout v identifikačním průkazu ve scéně na letišti. (Barrymore)