Iahahááá, iohohóóó - plm plm! Já se dodatečně omlouvám, jestli můj řev smíchu v sále dva rušil noční klid obyvatelů Smíchova, ale když jsem naposledy viděl takhle uvolněnou a upřímnou zábavu, věřil jsem ještě na Ježíška a za sebou tahal kačera. Taky se omlouvám lidem sedícím za mnou, protože při líbací scéně jsem zběsile mával rukama nad hlavou a křičel "tady, já jsem tady!" Zato u tanečku Jennifer, který by udělal i z gaye nadrženého sukničkáře, jsem seděl nehnutě s hubou dokořán, že by mi do ní vjelo i metro. To bylo tak sexy, že jsem pak musel jít o tři řady dopředu, abych si zatlačil oči zpátky do důlků. Millerovic karavan mi dlouho ujížděl a já mám zatrolenou radost, že jsem ho nakonec přeci jen Dohnal!(12.10.2013)

David je malým drogovým dealerom. Jedného večera, nešťastnou zhodou náhod, skupinkou teenagerov prichádza o svoj vak s dávkami pre zákazníkov. Dodávateľ nie je nadšený no má pre neho špeciálnu prácu, aby svoj prehrešok odčinil. Maličkosť. Prevziať v Mexicu "malú" zásielku marihuany a priviesť ju späť do Denveru. Slušná komédia z množstvom výborných frkov s rozprávkovým koncom - a žili spolu šťastne až .... P.S. Sledujte film až do úplného záveru.(6.9.2013)

Cekal jsem naklad a ten jsem taky dostal. Sice to neni zas takova ultimatni jizda, jak jsem doufal, ale i tak to je skvela komedie. Pribeh je samozrejme naprosto vymastenej a jde tu jen o tech par za sebe naskladanejch scen, ktery jsou tu vice, tu mene cernohumorny, ale celkove to skvele slape. Herci sice nepodavaj zadny oskarovy vykony, spis naopak, ale ty debily, ktery hrajou, jim clovek stoprocentne veri a hlavni ctyrka je fakt skvela. Navic pro nejaky to fuck nebo sprostarnu nejdou daleko. Takze celkove spokojenost a pripadnymu druhymu dilu bych se vubec nebranil.(2.2.2014)

Nepamatuji, kdy naposledy jsem se u americké komedie smál tak často nahlas. Tvůrcům proto odpouštím i ty drobné prohřešky, hlavně podivný střih a s ním spojenou tvůrčí tendenci občas moc nevysvětlovat, jak se postavy dostávají na scénu. Zrychlený vývoj vztahů ústřední čtveřice paradoxně příliš nevadí, protože povinné morální a rodinné hodnoty jsou díky tomu ve snesitelném množství.(1.9.2013)

S karavanem k prasknutí naditým drogami je cesta ke kýžené odměně poněkud krkolomná. David (Jason Sudeikis) se sice živý jako drogový dealer, ale je to v podstatě milý chlapík. Jednoho dne ho však okradou a on se tak octne ve velmi svízelné situaci. Svému šéfovi (Ed Helms) dluží velké peníze a má jen dvě možnosti na vybranou: bud skončí jako potrava pro kosatku, kterou jeho nadřízený chová v obřím akváriu, nebo přiveze z Mexika zásilku marihuany. David samozřejmě nerad kývne na to druhé, ovšem chápe, že pro celníky by sám byl hodně podezřelý, a tak se rozhodne celou situaci vyřešit poměrně netypicky. Přemluví svoji sousedku a profesionální striptérku Rose (Jennifer Aniston), aby se vydávala za jeho ženu, sežene dva falešné potomky a společně jako Millerovi vyráží pro zboží. Na místě ale David pochopí, že mu šéf neřekl celou pravdu. V karavanu je hulení výrazně víc, než bylo v plánu, jeho původní majitelé ho chtějí zpátky a na cestě domů také narazí na pár nepříjemných překvapení, at už jde o setkání s trošku neobvyklým strážcem zákona, vlezlou rodinou na výletě nebo nevyzpytatelnou tarantulí. A sežraní kosatkou by možná David uvítal víc, než tyhle patálie. Vtipů je poměrně na tak dlouhý film méně, než by se slušelo. A povětšinou fungovaly, rozuměj dalo se jim zasmát, hlavně díky trefnému hereckému obsazení, které film táhlo jednoznačně kupředu i v rozvleklejších scénách, mezi něž patřila opětovná setkání s neodbytnou rodinkou. Hustší výskyt přisprostlých gagů a narážek asi každého diváka nenadchne, ale je nutné smířit se s tím, že tvořily nejméně 60% filmu, ale jen některé z nich byly zapamatovatelné. Jednou z nejpamětihodnějších scén filmu je improvizační striptýzové číslo Rose v rámci vykoupení života před nebezpečným mexickým překupníkem drog. Obsazení Jennifer Aniston se ukázalo, jako dobrý tah o to víc, když herečka disponuje šarmem a tělem bohyně. Sice se nemohu zbavit dojmu, že se režisér Rawson Marshall Thurber držel zkrátka ve svém režijním vedení, které vyznívalo občas až moc fádně a spolu s vysoce předvídatelným závěrem filmu, kodrcavým tempem, a již zmíněným nižším výskytem scén, co uvíznou v paměti, tahle vcelku originální komedie trpí rychlou eskalací z divákovy hlavy, ačkoliv pobavit se u ní rozhodně dá. Bavili se i její protagonisté, jak dokazují na zkažených záběrech, které následují bezprostředně po skončení filmu. Je tedy jen na vás na kolik vás tenhle trip komediálně "zhulí". Mé hodnocení: 70%(6.9.2013)

• - Ve filmu je zmíněn zpěvák Eminem i jeho film 8. míle (2002). (tb_23)

• - V scéne, kde sa Millerovci rozlúčia s Fitzgeraldovcami a idú si opraviť pokazený karavan, nájdu v opravovni spútaného chlapíka. Po bitke s drogovým magnátom však z opravovne odchádzajú na karavane, ktorý bol ešte stále pokazený. (redwik)

• - Will Poulter, představitel Kennyho, dlouho do noci poslouchal píseň "Waterfalls" od TLC, aby byl schopen ho ve scéně odzpívat. Poulter vybral tuto píseň sám, protože je fanouškem hip hopu. (Fugas.cz)