|| Scenár: Bob Fisher, Steve Faber, Sean Andres, John Morris / Príbeh: Bob Fisher, Steve Faber | Hudba: Ludwig Goransson, Theodore Shapiro | Produkcia: Chris Bender, Vincent Newman, Tucker Tooley, Happy Walters | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: New Line Cinema, Newman/Tooley Films, Slap Happy Productions, Heyday Films, Bender-Spink | Rozpočet: 37 miliónov $ | Tržby: 269,994,119 $ || Sprostučká komédia, v prvej polovine plná prekvapení a nových postupov. Bola by to čistá plná pálka, keby film neskĺzol do sladkého amerického klišé. Ps: Ďalší film, ktorý predurčuje smerovanie kinematografie k brehom bezzábrannosti a samoúčelnej sprostosti. Práve preto, ešte raz by som to vidieť asi nechcel. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(2.2.2014)

"Ovládaj sa!.., je to tvoja mama..." Táto komédia aspoň trochu vybočuje zo zabehaných koľají a kľudne to berte ako pochvalu. Aj keď je záver a "pointa" jasná už z plagátu, či zo stručného prečítania deja, nevadí to. Ide o humor a tu sa pár vtipov naozaj vydarilo. Aj keď má humor kolísavú úroveň, skutočne si tu nájde takmer každý tú svoju scénu. Mňa zabilo to spuchnuté vajco...Celkovo možno jemný nadpriemer, ale nuda nehrozí a celkom ma to bavilo. Takže štyri hviezdy, prečo nie? 70%.(22.1.2014)

Čas od času se stane, že se pro někoho obětuji a zajdu s ním do kina. No, tahle oběť byla vskutku příjemná, protože jsem nečekala, že by se z filmu s mou ''oblíbenkyní'' Jennifer Aniston vyklubala koukatelná komedie. Žádné přehnané a vynucené vtipy, které by na vás film chrlil ve zběsilém tempu, což je pro mě velice příjemná změna. Pěkně pozvolna a černě. Ovšem nebýt nováčka Willa Poultera, u kterého stačila jen pouhá přítomnost, aby na sebe strhl veškerou pozornost, šla bych s hodnocením nejspíše dolu. Ale tak či tak, pohled na nateklé koule mi v hlavě zůstane ještě hodně dlouho :D(6.9.2013)

Špatný to nebylo, ale na základě přemrštěnýho hodnocení jsem přece jen čekal trochu víc. Škoda toho patosu na konci. Emma skvělá. # Potěšila mě narážka na Přátele, i na Pretty Woman a Emminu tetu, pokud to tak bylo myšleno. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, no sub] # příběh 6 | hudba 6 | humor 3 | napětí 2 | akce 3 | pustil bych si znovu 6(24.8.2013)

Naprosto skvělá komedie. Nevím, co dřív tady chválit, ale začnu asi u herců, u kterých se také na chvíli zastavím. Ti jsou tady na tom filmu fakt to nejlepší. Nepamatuju si, že by mi herci ve filmu pohromadě sedli tak šíleně dobře, jako v tomhle filmu. Musím začít s Jennifer Aniston. Doufám, že nikdy neuslyší to, co teď o ní řeknu. Nevím, jestli by se jí to líbilo, ale na druhou stranu, proč ne. Ono jí táhne div ne skoro na padesát a je snad víc sexy, než když jsem na ní den co den koukal v Přátelích. A to, že dělá striptérku, to jí jenom pomáhá. Slyšel jsem, že tam jedno slušný číslo předvede a ze začátku decentně nalákala. Bál jsem se, aby to nebylo ono, ale ke konci filmu to rozjede, že jsem propotil troje trenky. Nemůžu sí pomoct, ale ona je film za filmem víc sexy. Posledně mě psychicky zničila, když hrála v Šéfech na zabití. Tenhle film to ale přebyl, několikanásobně. K tomu Emma Roberts, kterou mám taky děsně rád. Přál bych si, aby zůstala taková, jaká je a točil takové filmy, jaké točí. Komedie a nezávislý. Snad jí ten koloběh nesemele, i když cesta do něj je dost jednoduchá. Horší je cesta zpět. No a Jason Sudeikis a Will Poulter? Musím říct, že až na ně někdy budu myslet, první se mi určitě vybaví tenhle film. Millerovi na tripu je fakt tak super oddechovka, že se k ní budete chtít vrátit hned několikrát. Každý ale z tohoto komentu určitě pochopí, že když se k němu vrátím já, bude to hlavně kvůli Jennifer. Buďme trošku sexističtí, ona prostě pár chlapům splnila jeden dětskej sen.(18.12.2013)

• - Štáb si během natáčení vystřelil z Jennifer Aniston, když pustil úvodní píseň ze seriálu Přátelé (od r. 1994) "I'll Be There For You" od The Rembrandts namísto písně "Waterfalls" od TLC. Scéna byla použita na konci filmu mezi nepovedenými scénami. (jajush)

• - Pavouk, který pokouše Kennyho (Will Poulter), patří ke sklípkanům a jedná se o Brachypelmu smithi. Je to pavouk často se vyskytující na mexickém území a jeho typickou obranou je vyčesávání chloupků z horní části zadečku. Výpad je jako obrana velmi ojedinělý, protože se jedná o neagresivní druh. Jed není pro člověka nebezpečný, pokud není citlivý na živočišné jedy. (cze.Oi)

• - Do role Scottieho P. byl původně obsazen herec Adam Driver. Musel však odstoupit kvůli natáčení seriálu Girls (od r. 2012). (Dr Lizal)