Scenár je úplne strašný. Teda gagy a jednotlivé scénky sú ok, ale je to až amatérsky zlepené v hroznom klišé. Vďaka bohu ale za ten casting, ktorý je fakt fenomenálny! V podstate každý okrem Eda Helmsa, z ktorého sa stáva zrejme nový Steve Carrell, podáva úžasný výkon, či už ide o klasikov (Aniston, Sudeikis, Hahn) alebo nové prekvapenia (Poulter, Roberts, Offerman). Na tento ansámbl sa dá dívať hodiny!(1.1.2014)

• gudaulin

S humorem amerických mainstreamových komedií si rozumím opravdu zřídka. Hodnocení 76 % na ČSFD ale vypadalo lákavě, stejně jako množství relativně pochvalných komentářů. První minuty se ostatně nesly ve znamení několika slušných vtipů, nápad na sestavení typické americké rodinky byl sice ztřeštělý, ale zajímavý, a přítomnost Jennifer Aniston filmu nesporně pomohla. Čtyřiačtyřicetiletá herečka vypadala výrazně mladší a může se pochlubit postavou, ze které musí mít mindrák spousta teenagerek. Nepředvádí sice bůhvíjak charakterní herectví, ale určitým šarmem nepochybně disponuje. Člověk rychle pochopí, proč si dokázala vytvořit početný fanklub. Záhy se sice ukáže, že humor je spíš těžkopádný a stále více laciný, poměrně dlouho se ho ale daří udržet v mezích, které neznamenají překročení hranice trapnosti. Jenže i to se v druhé půli změní, navíc chemie mezi členy rodinky je mizerná. Scénárista nemá odvahu využít to, co se přímo nabízí - tedy zparodovat a postavit na hlavu americké rodinné středostavovské hodnoty a nasládlý sentiment rodinných filmů. Veškerý potenciál jde postupně do ztracena a nakonec je z toho snadno zapomenutelná taškařice, která si vypomáhá blboučkými sexuálními narážkami a napuchlým varlatem. Škoda, tenhle kousek měl na víc. Celkový dojem: 40 %.(14.10.2017)

Raz, dvakrát do roka príde komédia, ktorú si treba užiť v kine a schuti sa zasmiať s celým publikom. Ak z kina odchádzate v dobrej nálade a s pocitom, že aj na takýto typ filmu, nielen na akčné 3D blockbustery, sa ešte oplatí utratiť pár eur, tak potom je to dôkaz, že tvorcom sa podarilo odviesť dobrú prácu. Je jasné, že dieru do sveta síce neurobili, ale z pomerne jednoduchého námetu spravili chytľavý príbeh s kopou nenápadných, chytrých malých zvratov, megavtipnými scénami, hláškami s trefnými pointami a takto by som mohol pokračovať. Potrhlý dej na moje prekvapenie veľmi dobre drží pokope, nemá hluchého miesta a miestami som čakal, kedy sa to zvrtne a film stroskotá na fádnosti a debilite. Tu však aj tá debilita mala svoje miesto presne tak, ako to tvorcovia plánovali. Obsadenie na jednotku, hudba, réžia, proste všetko. Ak čakáte inteligentný/duchaplný/citlivý a naopak neznášate sprostý,sexuálne nekorektný/drsný humor, tak mám pocit, že aj tak sa vám bude tento film páčiť. 95%.(11.10.2013)

Po dlhej dobe konečne dáka dobrá komédia. Perfektne som sa bavila a prežila som bez ujmy i blbečka, ktorý niektorým hláškam z filmu tlieskal. Vtedy som rozmýšľala či náhodou nie je mentálne zaostalý a proste sa len teší ako malé dieťa. No ale na moje sklamanie bol to "dospelák" a ja si teraz musím o ňom myslieť, že je trápny debil. Späť k Millerovcom. Fajn fajn fajn fajn aj to tam bolo fajn i to bolo fajn ale škoda toho trápneho ohraného očakávaného "sladkého" konca. Ten nebol fajn.(12.9.2013)

Tripující vyvrhelové společnosti jedoucí do Mexika pro zásilku Mařenky zastihne tolik neobvyklých a směšných situací, že si Millerovi na tripu určitě zaslouží nálepku jedné z nejlepších komedií roku. Napomáhá tomu atmosféra ve filmu a volba skvělých herců. Nevím jak to dělá Jennifer Aniston, že má pořád tak dokonalé tělo. Asi si musí hodně odpouštět. :-) Já jsem se bavil, ale i tak jsem se rozhodoval mezi čtyřma a pěti hvězdičkama, ale faktem je, že jsem letos dal strašně málo filmům za pět, tak se přikloním k plnému počtu. :-)(10.12.2013)

• - Do role Scottieho P. byl původně obsazen herec Adam Driver. Musel však odstoupit kvůli natáčení seriálu Girls (od r. 2012). (Dr Lizal)

• - Když David (Jason Sudeikis) vejde na začátku filmu do kanceláře drogového bosse, vidí plastikovou fólii a se slovy "Viděl sem Dextera" se vyděsí. Ve filmu hrají Matthew Willig a Mark L. Young, kteří v seriálu Dexter (od r. 2006) ztvárnili oběti. (dandy11)

• - Jennifer Aniston v jednom rozhovoru přiznala, že příprava na scény, kde předváděla tance jako striptérka, ji zabrala celý měsíc. (Chip89)