Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bezvýznamný dealer David Burke je obchodník na volné noze, jehož zdrojem příjmů je prodej marihuany té nejvyšší kvality. Když je jednoho dne okraden o výdělek i o zboží, dostává se do velkého maléru. Jeho dodavatel je ochotný odpustit mu jeho dluh, ovšem pouze v případě, že osobně dojede do Mexika a propašuje přes hranice novou zásilku marihuany. Aby nestrávil zbytek života v mexickém vězení, potřebuje dokonalé krytí. Prvním krokem je sehnat si falešnou rodinu. Takže si obstará zchudlou erotickou tanečnici, protřelou potetovanou puberťačku s piercingem a dementního chlapce z jeho domu. Slíbí jim prachy za to, že budou hrát rodinu, a rodina Millerových je na světě! (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (1 302)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Přesně ten typ pohodové komedie, který tady tento rok bolestivě chyběl. Z výborného nápadu se sice místy dalo vytěžit více a linka s druhou rodinkou malinko skřípala. U některých scén se ale nejde nesmát nahlas a tuna hlášek dá snadno zapomenout na ony slabší okamžiky. Hlavní čtveřice je navíc výborně sehraná, nikdo z nich tu není navíc a každý si pro sebe ukradne nějakou tu scénu. Z Jasona Sudeikise navíc evidentně roste slušná komediální hvězda. Prostě jedna z těch komedií, kterou si lze pustit klidně několikrát. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Niečo v štýle Šéfov na zabitie, ale hlavne moderná variácia na osemdesiatkové bláznivé komédie Chavyho Chasea a jeho rodinky. Hodnotenia sa budú líšiť podľa toho, na koľkých vtipoch sa zasmejete. Osobne ma najviac potešilo, že som sa ani raz necítil vyložene trápne a i keď je jasné, že tvorcovia chcú osloviť najmä mladšie publikum, zopár chvíľok pre nás, ktorí sa blížime veku "rodičovského" páru, sa tu nájde. Niečo mohlo byť lepšie vypointované, niečo sa mohlo kľudne vypustiť (pavúk) a nahradiť nejakým rafinovanejším fórikom, ale treba brať do úvahy súčasnú komediálnu konkurenciu a Millerovci o Anistonovej prsia víťazia. Popri tej tunajšej je to učinený zázrak. V mojom prípade aj popri Hangover. 70%. ()

Reklama

Indiana 

všechny recenze uživatele

Skvělá komedie, možná předvídatelná, ale na to už jsme holt zvyklí. Většinu času jsem se u toho opravdu pobavil (hlavně v první půlce). Jason Sudeikis a ten poloretardovanej kluk byli asi nejlepší, ale Aniston s Emmou Roberts za nima o mnoho nezaostávají. Ke konci to možná šlo trošku prostříhat, ale nevadí, rád se na to podívám několikrát ještě. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

S humorem amerických mainstreamových komedií si rozumím opravdu zřídka. Hodnocení 76 % na ČSFD ale vypadalo lákavě, stejně jako množství relativně pochvalných komentářů. První minuty se ostatně nesly ve znamení několika slušných vtipů, nápad na sestavení typické americké rodinky byl sice ztřeštělý, ale zajímavý, a přítomnost Jennifer Aniston filmu nesporně pomohla. Čtyřiačtyřicetiletá herečka vypadala výrazně mladší a může se pochlubit postavou, ze které musí mít mindrák spousta teenagerek. Nepředvádí sice bůhvíjak charakterní herectví, ale určitým šarmem nepochybně disponuje. Člověk rychle pochopí, proč si dokázala vytvořit početný fanklub. Záhy se sice ukáže, že humor je spíš těžkopádný a stále více laciný, poměrně dlouho se ho ale daří udržet v mezích, které neznamenají překročení hranice trapnosti. Jenže i to se v druhé půli změní, navíc chemie mezi členy rodinky je mizerná. Scénárista nemá odvahu využít to, co se přímo nabízí - tedy zparodovat a postavit na hlavu americké rodinné středostavovské hodnoty a nasládlý sentiment rodinných filmů. Veškerý potenciál jde postupně do ztracena a nakonec je z toho snadno zapomenutelná taškařice, která si vypomáhá blboučkými sexuálními narážkami a napuchlým varlatem. Škoda, tenhle kousek měl na víc. Celkový dojem: 40 %. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Bláznivá dovolená pro novou generaci, ve které se sice tvůrci nevyhnuli schematickému vývoji děje (včetně povinných dramatických odboček), ale to vše bohatě vynahrazuje skvěle sehrané obsazení, které si s přehledem dává i ty nejlacinější fóry (jen ždímání scény s varletem mohlo být kratší). Celé to má auru zlaté éry amerických komedií z osmdesátých let, kdy výsledek nestál ani tak na scénáři, jako na schopnosti herců divoce improvizovat. Z Millerových jsem měl přesně pocit, že natáčení všechny hrozně bavilo. Škoda nefunkčních "family-bonding" pasáží, které působí jaksi násilně vlepené (hlavně finální proslov). Ale zbytek značně nadstandardní komediální zábava. Je to spíš tak na 70%, ale zaokrouhluji směrem nahoru za tanečky Jennifer Aniston, díky které chvílemi kino doslova nedýchalo. ()

Galerie (116)

Zajímavosti (22)

  • Na amerických hranicí při návratu z Mexika má "hippie car" zezadu americkou poznávací značku, ale zepředu poznávací značku z Německa. (Warle)
  • Napriek ústrednej témy, točiacej sa okolo marihuany, v celom filme žiadna postava marihuanu nefajčí. (Arsenal83)

Související novinky

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem

03.05.2015

Kalifornský režisér Rawson Marshall Thurber se po Vybíjené s Benem Stillerem trochu ztratil. Loňští Millerovi na tripu jej ale vrátili do hollywoodského hledáčku a momentálně už točí svoji další… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Seznam nejlepších filmů roku 2013 dle ČSFD.cz si můžete nechat zobrazit ve specifičtějším výběru Žebříčků, a to i zvlášť pro jednotlivé žánry. V celkovém žebříčku divácké líbivosti vedou s úžasnými… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (více)

Reklama

Reklama