Skvělá komedie, možná předvídatelná, ale na to už jsme holt zvyklí. Většinu času jsem se u toho opravdu pobavil (hlavně v první půlce). Jason Sudeikis a ten poloretardovanej kluk byli asi nejlepší, ale Aniston s Emmou Roberts za nima o mnoho nezaostávají. Ke konci to možná šlo trošku prostříhat, ale nevadí, rád se na to podívám několikrát ještě.(1.9.2013)

"Ovládaj sa!.., je to tvoja mama..." Táto komédia aspoň trochu vybočuje zo zabehaných koľají a kľudne to berte ako pochvalu. Aj keď je záver a "pointa" jasná už z plagátu, či zo stručného prečítania deja, nevadí to. Ide o humor a tu sa pár vtipov naozaj vydarilo. Aj keď má humor kolísavú úroveň, skutočne si tu nájde takmer každý tú svoju scénu. Mňa zabilo to spuchnuté vajco...Celkovo možno jemný nadpriemer, ale nuda nehrozí a celkom ma to bavilo. Takže štyri hviezdy, prečo nie? 70%.(22.1.2014)

Celkom pohodová, ľahko nadpriemerná hollywoodska letná "anti-rodinná" komédia šmrcnutá road-movie nádychom a miestami veľmi lightovým, family-friendly humorom (veľmi zmainstreamizovaným crossom medzi apatowom a farrelyovcami - skrátka, nič, čo by urazilo či šokovalo, no musí sa postaviť k týmto súčasným prúdom narábajúcim s rôznymi variantmi a levelmi nekorektného, huličského a fekálneho humoru), ktorá má predovšetkým a hlavne jednu jedinú výhodu a devízu, vďaka ktorej sa to tak dobre sleduje a ktorá ten film robí, ako by amíci povedali, "catchy & snappy": obsadenie. Celé. Samozrejme, že moje oko rado počinulo každú možnú chvíľu na vybraných častiach jennifer aniston a emmy roberts, no najviac ma bavil ňouma Kenny. inak ale s prižmúrenými očami 4, je to v rámci hollywoodskeho mainstreamu iba veľmi málo výrazný kúsok, ktorý ale v roku 2013 zarezonoval, lebo chýba konkurencia(27.12.2013)

,,…ALE MŮJ OBVYKLEJ KURÝR JE MIMO, PROTOŽE HO CHYTILI. NICMÉNĚ KVŮLI TOMU JSI TADY. POTŘEBUJU NĚKOHO, KOMU MŮŽU VĚŘIT. KDYŽ MI Z MEXIKA PŘIVEZEŠ MATROŠ DO NEDĚLNÍHO VEČERA, TAK TI NEJEN ODPUSTÍM DLUH, ALE ZAPLATÍM TI OBVYKOU ČÁSTKU PRO KURÝRY.…“ /// Zapomeňte na všelijaký pařící trapáky. Letos tvrděj filmovej humor Millerovi. Pravda, je trochu na hraně, takže účám z mateřskejch školek bych doporučoval zůstat s dětma u ,,krtečka“ (se ví že animovanýho úchyle, stejně se ,,tomu“ říká jinak…). Ale když se na to mrknou sami, třeba zjistěj, že i zvrhlej (ale jen trošičku…) humor může mít kouzlo. Zvlášť, když Jennifer Aniston našla svoji vtipnou polohu (a taky, co vám budu holky vyprávět – jí to sekne). Drogová road movie, ve který je svižnej i soundtrack! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že bejt drogovou mulou je cesta plná nástrah. 2.) Jsme divná rodina. Máme si koupit karavan? 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(9.9.2013)

Čtyřka looserů na tripu z Mexica do Denveru v rodinném karavanu narvaném balíky exkluzivní trávy. Tenhle film stojí na skvělé chemii mezi ústřední čtyřkou (i když přiznám, že věčně si stěžující postava Emmy Roberts mi lezla na nervy), na újetých situacích a nahuštěném děti (v tomhle filmu se pořád něco děje, do závěrečných titulků vám nedá vydechnout). Líbila se mi drzost vtípků. Kde film ztrácí, tak to jsou emotivní "rodinné" scénky. Nevěřím, že by se ústřední čtveřice snesla déle než pár dnů a - bohužel - romantická chemie mezi Sudeikisem a Anistonovou moc nefunguje, i když oba jsou na pohled více než příjemní. 80 %(22.4.2014)

• Jason Sudeikis

• - Příjmení Millerovi si "rodina" zvolila podle jména ulice, ve které bydlí, Miller Street. Název ulice je možné zahlédnout v identifikačním průkazu ve scéně na letišti. (Barrymore)

• - Štáb si během natáčení vystřelil z Jennifer Aniston, když pustil úvodní píseň ze seriálu Přátelé (od r. 1994) "I'll Be There For You" od The Rembrandts namísto písně "Waterfalls" od TLC. Scéna byla použita na konci filmu mezi nepovedenými scénami. (jajush)

• - Když David (Jason Sudeikis) vejde na začátku filmu do kanceláře drogového bosse, vidí plastikovou fólii a se slovy "Viděl sem Dextera" se vyděsí. Ve filmu hrají Matthew Willig a Mark L. Young, kteří v seriálu Dexter (od r. 2006) ztvárnili oběti. (dandy11)