Hilly Kristal si po dvojitém bankrotu půjčil v roce 1973 peníze a koupil v New Yorku podnik Palace Bar. Vždycky si přál dát příležitost živé hudbě, hlavně country, bluegrassu a blues. Odtud pochází nový název klubu: CBGB... Country, bluegrass a blues - tyto tři hudební žánry daly název uznávanému newyorskému klubu CBGB, který se díky svému majiteli Hilly Kristalovi stal kolébkou undergroundového rokenrolu a punku. Protože v jeho klubu na Bowery nechtěly country kapely vystupovat, rozhodl se dát příležitost i jiným formám rocku. V jeho podniku mohly hudební skupiny vystupovat pod jedinou podmínkou – musely hrát jen vlastní tvorbu. Žádné pecky z hitparád, žádné předělávky. Jeho krédem bylo podporovat umělce za každou cenu. Hilly Kristal se tak proslavil a je právem označován za kmotra punku, který stál u zrodu kapel jako Blondie, Television, Ramones, Talking Heads, Dead Boys nebo The Police. (HBO Europe)

jjjerry

Pro mě příjemné překvapení. Alan Rickman exceluje. Skvělá hudba. Ten komix byl pro mě zbytečný, spíš mě rozptyloval a kazil spojitost. Navíc se mně líbí ten styl humoru : "vypsal jsem šek, minulej tejden" takže to bylo nedorozumnění? "ok, já ten šek neposlal"; Hi Idaho, 12,13,14 Bert? Bert the rat, Bert likes chilli :-D ()

PTuranyi

Skvelá hudobná jazda. Atmosféra punkového klubu s perfektným Alanom Rickmanom v hlavnej úlohe. Rupert Grint,ako Cheetah, takže už chýba len Daniel Redcliff. Výborný pribeh Hillyho Crystala, ktorý založil hudobný klub a dal šancu mnohým mladým hudobníkom. S peniazmi mu to už tak dobre nešlo, ale to by už nebol punk. Do toho graficky veľmi dobre začlenený príbeh časopisu Punk. Podobnosť Hillyho Crystala a Milana 105kg Krajčího je čisto náhodná 🙂 ()

durdos

...to sa tu nikto neodváži dať za 5*..? Keď to tak cítiš, tak niet čo riešiť. "...voláme sa Talking Heads. Bývame cez ulicu..." "...niečo v nich je..." Celé je to o atmosfére. A tá tam JE! ...parádna... Človek má proste chuť tam večer skočit na panáka :) -CBGB- -Hráte dnes?- -Hráme- :) ()

pesbara

ta mnohokrát zde zmiňovaná neakčnost a nudnost je asi zaviněna tím, že je to dle skutečného příběhu a život jak známo nebývá tak akční jako filmy. Já bych byl moc rád kdybych se kolem takového klubu jen jednou prošel:o)Moc zajímavé včetně hlavního hrdiny nehrdiny ()

Agnostik

Waaaaw!!!Zavětřil jsem,totˇ film dle mého gusta!Jsem duší i srdcem fanoušek Hard Core a Punku,takže jsem nemohl vynechat neznámý film z do očí bijícím názvem CBGB slavného a snad i nejslavnějšího rockového klubu světa sídlícím v New York City.Přiběh natočený o vzniku této legendární a kultovní Mekky žánru je poutavá a tragikomicky působící podívaná.Příběh o místě kde vznikali a měli první koncerty RAMONES,PATTI SMITH,TALKING HEADS adalší a jejich první krůčky za průlomem a slávou je zde nesmírně nádherně sfilmováno ovšem jedná se o období vzniku.Druhá generace kapel jako AGNOSTIC FRONT,H2O,SICK OF IT ALL,MADBALL bohužel z mírnou slzou v oku zde není zmíněna,ani okrajově což zamrzí.Zřejmě však záměr filmových tvůrců bylo to,nám odvyprávět pouze o úsvitu vzniku jedné hudební komunity ,která dnes i díky pokračovatelům má své pevné místo na hudebním piedestálu rockové hudby. ()

steews

CBGB rozhodně nikoho neurazí a naopak lehkou a docela příjemnou formou vás poučí o začátcích punku a mnohých dnes již profláklých kapel... jenže si neodpustím dodat, že si myslím, že by to šlo mnohem lépe. Celé mi to připadalo takové nekoncepční a nevyrovnané, nedotažené, vtip tak trochu zabitý... film, který má zajímavý obsah, ale forma za ní pokulhává. ()

Zaba

Bavilo mě to. Adam Rickman mi tam vyloženě seděl a o hudbě nemluvě... to je klasika. Něco mi tam chybělo, ale protože nevím co, tak nechám poctivý **** ()

foils

Čekal jsem zfilmované počátky Talking Heads, a viděl sérii banálních historek typu parta smažek rozbije při stěhování piáno, protože se jednomu z nich začne chtít čurat. Komiksový styl CBGB není nezajímavý a mohl by být i příjemným osvěžením, kdyby měl snímek alespoň uchazejici scénář. Autoři se ale rozhodli komiksově-videoklipovou formu využít populisticky pro zamýšlené -náctileté publikum, a tak veškerou případnou originalitu utopili v kvantech figurkaření, vulgarit, agresivity a rádoby cool scén. Rozhodně zklamání, byť film nepostrádá slibné stránky. ()

HMTD

Člověk ani nechce věřit že tohle se opravdu stalo, Nicméně mne tento film velmi bavil, už jenom pasáž kde defakto projdou na plátně muzikanti kteří v klubu vystoupili je nostalgická přehlídka punkové a rokové historie. Skvělé herecké výkony, pokulhává kamera a režie i když jak ve kterých scénách. Jen za jedno se cítím trapně, já za celou dobu sledování nepoznal, že hlavního představitele hraje Rickmen, to ty vlasy a vousy, zakryli dost z jeho charakteristických rysů. ()

Verulinek13

Smrduté záchody, psí lejna, "junkies" kam se podíváte a lidé, kteří se zdají být poněkud zvláštní. Ano, přesně tohle je svět punku, punku, který není pro křehké princezny a ulízlé hošánky. Je to svět, který nemůžete pochopit, ale můžete ho milovat. CBGB je film, který ve mě zanechal zvláštní myšlenky. Film, který chtěl do 100 minut vtěsnat co nejvíce a přitom tam toho bylo málo. Trocha Ramones, trocha Iggyho Popa, trocha Blondie, zbytečně moc Dead Boys. Každý, kdo ví něco málo o punku a jeho začátcích, by si tento film měl určitě pustit. A kdo o tom nic neví, je to pro něj odrazový můstek, jak se něco dozvědět. Za mě dobrý, a když k tomu přičtu úžasný zpomalený záběr Ramones, kteří jakoby z oka vypadli těm skutečným, tak přidám - hodně dobrý! ()

Vydrain

Velmi zabavne, pritom jsem se i neco dovedela, myslim k typu filmu tak akorat. Asi by to slo udelat i jinak a lepe, ale tohle provedeni mi k tomu tematu velmi sedelo. Neumim si predstavit, jak by dokument o punku, rocku, atd, vypadal vazneji a podrobneji, to uz by musel byt klasicky dokument a nebylo by to tak hrave. Jasne, vypovedni hodnotu jako takovou to nemelo, ale nevypadalo to, ze by ji to chtelo mit. Neurazilo a nadchlo. ()

LucillaP

Výlet ke kořenům. Sice jsem si od punku slibovala větší nářez, ale i tenhle spíš dokumentární ráz mi sedl. Navíc kolikrát stačilo jen zavřít oči a poslouchat. Občas se tam nějaká ta vata našla, ale tenhle film na mě působil tak, že byl dělán od srdce, někým, kdo celou tuhle muziku i styl má doopravdy rád. Pohodový Hilly v podání Rickmana byl přesný, některé scény mě vážně bavily, o hudbě nemá cenu se ani zmiňovat (plus Ryan Hurst, i když jen chvilku). Za tuhle srdcařinu se pod 4* jít nedá. ()

kotrlak

Nejsem si jistý jestli se zrovna Rickman hodí na postavu H.K., ale jelikož jsem kdysi v CBGB několikrát s kapelou hrál a nepravidelně tam chodíval na muziku, tak je to pro mě srdeční záležitost. Takže at se už dá na tomhle flicku kritizovat cokoliv, ve mě vyvolává vzpomínky a nostalgii a jsem rád že někdo něco natočil o tomhle legendárním místě, který už bohužel není na mapě. ()

vassil

Ne že bych byl zklamaný, podíval jsem se na to rád, ale CBGB by si zasloužil i nějaký "špinavější" film... ()

gizi

Je lepší punk poslouchat, než vidět to všechno nechutné okolo, což hlavně přináší tento film. Naštěstí v něm je dost místa i pro dobrou muziku. 65%. ()

Montmorency

Opět jeden z filmů, kde váhám - na jednu stranu bezva hudba, herci (A.Rickman !!), komiksové vsuvky, vůbec fajn nápad....na druhou stranu to má hluchý místa, mohlo to být i vtipnější (proč je v nadpisu drama, to fakt nevím).........ale tak ať nežeru - za tu hudbu a flegmu Alana dám 4* ()

KristKrist

Tři hvězdy jsou podle mě optimální,ale každý to může vidět jinak. Nejsem fanouškem punku,na tenhle film jsem se dívala kvůli Alanu Rickmanovi,který hrál opět skvěle,ale ty vlasy?Bez komentáře. Na můj vkus byl film až moc životopisný,ale i tak jsem se bavila a užila si to. Pokud někdo není fanouškem punku nebo Alana Rickmana,asi ho film nechytne..i když,nikdy neříkej nikdy. CBGB má něco do sebe. ()

str8_s3cko

Časopis Rolling Stone zverejnil rebríček 500 najlepších albumov všetkých čias. Strýčko mal práve sformátovaný disk a tak si "nakúpil" z rebríčka asi prvých 150 a púšťal si to, aby nemal doma ticho. Občas zabíjal čas pozeraním filmov, hudobným sa nikdy nebránil a tak CBGB bola jasná voľba v jedno popoludnie, keď vonku pršalo a nálada nestála za veľa. Film bežal, strýčko pozeral, počúval, pozeral či vypol iTunes a počúval ďalej, pohmkával si a zrazu bolo po filme. Hudba ale zostala. Našťastie. Kým budú vo filmoch hrať tak dobre, ako v tomto, tak tu kvalitná hudba bude našťastie ešte dlho. . . . there is something there. ()

Kubas1994

Skvělý příběh o hudbě jako takové, vždy to pramení z odvahy vyjádřit svuj názor, nebo se otevřít a u punku to platit dvojnásob. I když punk vlastně moc neposlouchám, tak jeho začátky nabízí opravdu zvučná jména kapel, které museli nějak prorazit a tenhhle film to skvěle popisuje. Navic videt Taylora Hawkinse, bubenika Foo Fighters, hrát Iggyho Popa, je jako celý film, lahůdka! ()