Bývalý tajný policista Phil Broker se rozhodne odejít do civilu poté, co se nepovede jedna speciální akce. Je přesvědčen, že malé venkovské městečko mu zabezpečí klid na výchovu jeho dcery a se svým dávným kamarádem tam chce začít podnikat. Netuší však, že místní drogový mafián se ho hodlá zbavit tím, že informuje Brokerovy bývalé nepřátele o jeho pobytu. Na policistu ve výslužbě tak čeká další z bojů o život, tentokrát ale zároveň i o život jeho dcery. (TV Nova)

BMW12

A opět má Jason Statham vlasy!!! :D Koukám ted v každém filmu co točí, tak na začátku má dlouhé vlasy. Jinak celkem dobrý film, Jasonovi ty akční filmy jdou. Scénář napsal Sylvester Stallone, což je asi poprvé, kdy napsal scénář k filmu ve kterém nehraje. A má to takový jednoduchý děj, Jason Statham žije sám s dcerou, přistěhují se do nového městečka a jedna banální situace odstartuje hon na Stathama a jeho dceru. Divák se samozřejmě baví tím, jak Statham všechny kosí, to je radost pohledět. Potěšil i James Franco v roli padoucha. Je totiž otázka kolikrát ještě Franca uvidím, jelikož se vysral na kvalitní snímky a točí samé hovadiny, něco jako Eric Roberts. ()

Roman.Ticka

Jasně, že to bylo opět těsně pod hranicí únosnosti, ale taková zářná jména jako Sly, Isham, Statham, Franco, poslední jmenovaný v poněkud netypické roli úlisného záporáka, mě holt vždy nějak ukecají i beze slov. Jason kromě nasraného pohledu dost často "sekal hlavy", takže nač kritizovat a hledat blechy. Holčička se chovala statečně a byla moc milá a krormě akce došlo po Slyovsku též na pár kořeněných i vtipných scén jako např. v závěru: "Budu na tebe čekat." Já taky, na další podobné role a filmy mnou milované a opěvované. ;-) ()

honajz

Škoda, že tak hodinu a čtvrt musí člověk zkousnout všechny ty předvídatelné a klišé situace, řečičky, školu, šikanu, přemoudřelou dcerku, řeči o mamince, šerifa atd. atd. A když konečně dojde na akci, zase je sestříhaná tak blbě, jako bych se díval na Kobru 11, i když i tam ty scény dávají nějaký smysl a pocit, že vím, co se v té akční scéně děje. Tady je to takové nijaké, a i když je Statham dobrý drsňák, nemá moc příležitostí ani šancí, aby z jinak převážně rodinného filmu udělal to, čím film měl být - tedy akční béčko ve starém stylu. Kurňa, málem bych zapomněl, a hraje v tom Winona Ryder. :-) Blbě. Jo, a který špičkový agent si nechá v garáži každému kolemjdoucímu na očích tajné materiály o své osobě? ()

TheEvilTwin

Taková ta typická, béčková, Stathamovská vybíječka, která má tuctový námět, ale na večerní pobavení bohatě stačí. Má to spád, kvalitní akci, od začátku to šlape jak hodinky a závěrečný home invasion připomíná nového Ramba (Stallone u scénáře, náhoda?). Hlavní postavě tady šikovně sekunduje James Franco a Frank Grillo, což určitě není na škodu, i když jejich "životní role" to asi nebudou. Když není do čeho píchnout, tak proč ne, příjemně mě to překvapilo, a vzhledem k tomu, že Stathama jsem už dlouho neviděl a jeho postavy a filmy mám rád, přihodím tady tu hvězdičku navíc. ()

eraserhead666

Od Stathama se asi dá i čekat více, ale zase jako nějaké přehnané herecké charaktery ne, takže v tomhle ohledu spokojenost. Pravda, motorkáře nemusem zrubat tak rychle, mohli tomu, co jde Stathamovi nejlépe vymezit trochu více času. Z Franca jsem ještě pořád rozpačitý, pořád nevím, co si o něm myslet. Winona mi už zase zahejbala... no, prostě ji pořád rád vídám ve filmech. Slušný průměr. ()

SOLOM.

Zápletka samotná sice neoplývá zrovna originálním námětem, který by nebyl k vidění už jinde, ale jako celek tento film jakžtakž ušel. Mělo to pár slušných momentů, akční scény taky nebyly špatné, ta malá holka mi byla celkem sympatická (a to nemám malé spratky ve filmech zrovna v oblibě) a hlavně kde jinde je možnost vidět Jasona Stathama s dlouhými vlasy…Sice jen na začátku, ale…Kupodivu jsem se u toho ani moc nenudil, Winona Ryder sice už zestárla, ale pořád je to má platonická láska z puberty, Frank Grillo i James Franco podali dobrý výkon – byli i správní slizouni a Kate Bosworth tu fetku zahrála fakt solidně. Sice je to průměrná záležitost, ale určitě ne ztráta času… ()

matestlust

Pohodová akční jednohubka, víceméně se vším, co by takový film měl mít. Statham už je ověřená jistota, opět role šitá na míru. Tyhle jednoúčelové akčňáky já můžu. 4* ()

Morholt

Ááááá, stará dobrá klasika. Stallone jako scénárista nezklamal a naservírovali nám s Feldrem Jasona coby policistu-vdovce, který dostane do kriminálu motorkářský gang a odjíždí s dcerkou na rok relaxovat na venkov. Jenže jak už to tak bejvá, čert nikdy nespí a policajt je ve službě pořád. Střílení, bouchání, mlácení, autonahánění a zmalovaná Winona. Všechno co jsem chtěl, jsem dostal. A kdo čekal něco jinýho, je tele. 80% ()

Lucasion

Pokud je tohle bývalý scénář na Ramba V, tak ještěže to zfilmovali takhle. I když si myslím, kdyby měl Stallone čas a odvahu. Byl v hlavní roli a natočil to pořádnej režisér, tak by to nemuselo být vůbec špatný. Homefront se tak řadí do průměrů akčních "stathamovek". I když slovo akční není na místě. Jason sice jako agent Broker sem tam někoho zmlátí, ale až v poslední třetince filmu se začíná střílet. Mezitím od začátku uběhne hodina a ve filmu se prakticky nic neděje. James Franco jako záporák je vkusně zajímavý a tu roli mu věřím. Ale vážně, na tomhle snímku není nic víc zajímavého. Akční průměr, který je bez akce a spíše sází na tísnivou atmosféru, která tam ve výsledku není. Jak říkám, pořádný režisér by, ale s tímhle mohl dokázat divy. (57 %) ()

Lacike

Otrasná Stathamovka v ktorej sa prvú hodinu skoro nič nedeje a snaha o budovanie vzťahov vôbec nefunguje, keďže tu sú použité tie najobohranejšie klišé. Franco a jeho banda redneckov je tak otravná, že každá sekunda s nimi mi liezla na nervy. Ani Stathamova postava mi tentoraz k srdcu neprirástla a ten jeho vzťah s dcérou ma vôbec nezaujímal. No a akčné finále to tiež nespasí, keďže je akcia dokonale neprehľadná. A nakoniec jej tu aj tak veľa nie je. Výsledkom je proste nepodarok a dúfam, že piaty Rambo nakoniec nedopadol podobne mizerne. 3/10. ()

PROROK14

Dobrá akčná klasika. Scény ako na benzínke a podobné si náramne užívam. Franco bol dobrý, Statham ako vždy, zaujala závislá a najlepší bol Frank Grillo. ()

Ouwen

Po tomhle filmu mi přijde, že Jasona může zabít jenom Statham. Ne ale vážně, Homefront byl mnou snad nejočekávanější hned, po Berandalu. Jsem sice mírně zklamaný, ale bavil jsem se a o to mi jde. Akce bych bral víc, i když je zde dost akce. Hlavně souboje jsou skvělé, dynamický a nekompromisní likvidování záporných postav top. A k nasranosti Stathama jen stačí, aby jste uřízli hlavu plyšákovi, kterého milovala dcerka Jasona a ukradli mu kočku Luthera, co z toho když mu teprve unesete samotnou dceru?! Au! Dcerka je fajn, Franco to zahrál víc jak solidně, zbytek o něco slabší a něco se mi zdálo nedotáhnuté, ale ten konec je skvělej a dost otevřenej, dvojce bych se nebránil. Takže celkově jsem dostal to, co jsem od filmu očekával. Něco bych doladil, ale moc toho není. Vítej opět ve hře, Jasone. 9/10 ()

Terva

Sylvester Stallone dělal k tomuto příběhu scénář. Jason Statham je jako vždy hlavním tahounem příběhu. Ale to je tak vše, Příběh je obsahově dost jednoduchý, divný a mnohdy jsem kroutil hlavou. Celé to vede jek finálnímu souboji a to hned od prvních minut. Také bylo podivné jak si tam suprově všichni lezou do baráků a berou si různé věci. Tady to nejvíc hapruje. Mě se tento příběh moc nezamlouvá, ale je to taková jednoduchá oddychovka, plná klišé. ()

JohnCZ

Scénář podle klasické šablony, ale na Stathamovku to má poměrně málo akce a ještě jenom na konci. Naopak Statham konečně trochu hraje a ne že se jenom drsně tváří a střílí po všech okolo. James Franco v roli netypický pošahanýho zmetka válí a nesmím opomenout tu hromadu louisianských vidláků a smažek určených k odstřelení. ()

corpsy

Kto by nechcel mať tatka, ako je Jason Statham a kto by nechcel mať dcérenku, ako Izabela Vidovic? Sylvester Stallone napísal podľa knižnej predlohy scenár, ktorý je predvídateľný, do morku kostí béčkový, ale Gary Fleder je na toľko šikovný režisér, že vedel aj z tlejúceho dreva vydúchať niečo, čo má spád a švih. A to nehovorím o hercoch, ktorí majú každý svoju scénu a dodávajú tomuto produktu pre nenáročných osobitosť. Nie som nadšený, som ale nadmieru spokojný. ()

ConanVJ

Povedenej akční filmek s jednoduchým příběhem a pěknýma bitkama. Neni to sice jízda jako Stathamovi Kurýři, ale i tak je zde akce pěkná i když ne tak častá. Filmek mi uběhl že jsem se ani nestačil rozkoukat, takže zde nějaký nudný pasáže nevidím. Určitě to není nejlepší Stathamův filmek, ale stojí za podívání. Za mě 75% :) ()

Marsik

Standardní Statham, jakého známe. Zkrátka charismatický chlapík, který si moc servítky nebere a když ho někdo nasere, tak mu dá co proto. Scénář se S. Stallonovi docela povedl. 75% // Další projekce: (26.9.2015) NOVA - 75% ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt