Roger Sartet má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl brzy odhalen a po přestřelce dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení. Během transportu jim však vězeň za pomoci Sicilského klanu uteče. Klan tvoří rodina Manalesových, v čele s otcem Vittoriem. Společně plánují další velkou loupež, protože Roger ve vězení vytáhl ze svého spoluvězně plán zabezpečovacího zařízení, které instaloval ve vile Borghese. Tam se právě koná výstava šperků v hodnotě padesáti milionů dolarů. (Česká televize)

Rozjimatel

Jedna z najlepších francúzskych krimi drám s hviezdnou hereckou trojicou. Film má pozvoľné tempo, strhujúci príbeh a je silne atmosferický, na čom sa mierou vrchovatou podieľa skvelá hudba Ennia Morriconeho. ()

cityman

Temná kriminálka, která je klasickou pro tehdejší dobu. Mlčenlivý a ostří hoši, více jednají než mluví a když dojde na lámání chleba s ničím se nepářou. Podmanivá hudba přidává tomuto krimi filmu na temnosti a depresivitě. ()

ekomo

Jedna z nejlepších francouzských kriminálek vůbec. Úžasné herecké sestavení, napínavá režie a v pozadí sugestivně pojatá melodie Morriconeho umění. ()

laepus

Jak je možné, že jsem tohle ještě nehodnotil ani nekomentoval?! Stydím se, stydím se, stydím se, protože tohle je jedno z nejskvostnějších děl klasické francouzské kriminálky se silnou trojicí (ne jen jedním jak bývá často zvykem) hlavních hrdinů - Gabin, Delon a Ventura. A hudební Morriconeho motiv? Kdo nezná, nepochopí. ()

mira007

Herecky nabitý francouzský film na kterém se sice podepsal zub času, ale přesto má tanhle mafiánská paráda své místo na slunci. ()

Vesecký

Dnes již klasické kriminální drama. Zločinec Roger Sartet (Alain Delon) prchá při převozu na svobodu a s hlavou sicilské rodiny Vittoriem Manalesem naplánují loupež klenotů podle plánů, které Sartetovi nakreslil spoluvězeň. Dovedně kličkují před policií (komisaře hraje třetí do triuvimáru Lino Ventura) a loupež uskuteční až po přistání kufrů s klenoty do New Yorku na uzavřené dálnici. Není třeba nic dodávat, všechno je na tomto filmu mistrné, ale nepřekonatelný je přecejenom Jean Gabin tentokrát v záporné roli. Bohudík, že se zachoval i klasický český dabing s Čestmírem Řandou a dalšími skvělými dabéry. Pět hvězdiček. ()

hemul

vynimocny ukaz. vacsinou je to tak, ze viac hviezd filmu len poskodi. tuto tri hviezdy, ktore si vobec nezavadzaju a nebiju sa. neuveritelna je len charakternost neiktorych zlocincov. ale to uz je chyba scenara. ()

spriteboy

Výborný film. Takové krimi se už dnes netočí. Výborní herci. Výborný příběh. Zatímco u spousty filmů víte po půl hodině, jak dopadnou - tady nevíte vůbec nic. Výborná zápletka, zajímavé plány, zajímavé improvizace (např. vyřešení situace na letišti s paní Evansovou...). Film je doprovázen výbornou hudbou, která nezapře Morriconův rukopis. Jasných 5 hvězdiček. ()

Heavyman

Nebudu lhát, že jsem čekal víc.Ono už jenom to obsazení si říká o vysoký nároky.Dostal mně Lino Ventura s nezapálenou cigaretou....dopadlo to jak jsem si myslel nevydržel to a stejně ji zapálil:-) ()

agassi68

Moji traja obľúbenci + Morricone. Asi som čakal príliš veľa. 90 minút by bolo tak akurát. A možno ma ovplyvnila súčasná rýchla kinematografia, neviem, no som trochu sklamaný.. ()

Hapretor

Začnu nezvykle. Od konce. Konec je dementní. Jinak vytknout se dá snad jen ten trik s letadlem - ále cože? Rok 1969! Give a shit. Dvojice Gabin-Delon rules. Trojice Gabin-Delon-Ventura o to více. Znáte tu reklamu na (vodku) Finlandiu? Když potká sob soba, mají radost oba. Když se setkají sobi tři, tak se ta radost násobí! Výborná ochcávka policajtů. Etalon "RobberyThrillerů". ()

MickeyStuma

Když se v jednom filmu sejdou pánové jako jsou Gabin, Delon a Ventura, vznikne snímek který se neoddiskutovatelně stane uznávanou klasikou. Každý tu má své místo, kterou ztvárnil tak, jak umí nejlépe. Diskutuje se tu jen když je potřeba a vtom je kouzlo dokonalého scénáře. Krimi snímek vyniká svojí napínavou atmosférou, kterou si drží po celou stopáž. Nic není ponecháno náhodě a vše se rozvíjí tak, jak má. Je to ukázka toho, že i dějství se silným příběhem nemusí mít nutně explozivní akční scény, aby i dnešního diváka dokázal upoutat. Řekl bych, že tento výborný počin nestárne. A je to dobře. Takovéto snímky se již netočí. ()

Evander

Sicilský klan je výtečným filmem ze staré školy. Herecké obsazení i výkony jsou fantastické, atmosféra až neskutečná a přesto, že je film na svůj žánr velmi milý, nechybí mu ani potřebný spád. Morriconeho hudba je krásná a výborně podbarvuje pomalu se rozvíjející příběh. A tak sicilskému klanu k dokonalosti chybí pramálo, konkrétně jsou to poslední cca 3 minuty, neboť rozuzlení příběhu se mi nebílí ani za mák a velmi bych si přál jiný, s ohledem na vývoj příběhu pozitivnější konec. Ne vždy musí člověk stát na straně formální spravedlnosti, a právě zde je můj pohled na tu správnou spravedlnost asi trochu alternativní. 84% ()

levente

Herecké obsazení snů. Přesto si herci neporadili s naprosto unikátně schizofrením scénářem. Chápu, že ve své době musel být film filmem dechberoucím, ale v našich časech už snímek působí značně vyčpěle. Šílené díry ve scénáři, scénaristické klišé (Venturova odvykací snaha) a totálně vymršený konec sebral z hodhocení většinu. ()

Cruchot

V daném žánru možná jeden z nejlepších filmů vůbec.. Úžasní Gabin, Delon a Ventura. Děj hezky odsýpá. A jako třešnička na dortu tradičně výtečná hudba Ennia Morriconeho. 90% ()

Biopler

Stará dobrá francúzska škola. Legendy Gabin i Delon odvádzajú spoľahlivé výkony a hlavne Gabinov kľud a rozvaha ako capa je ukážková. Ach, ten nádych doby. No užíval som si to. Zamrzí hudobný motív, ktorý je k takémuto kúsku slabý, resp. mohol byť viac rozvinutý. Taktiež tempo v strede filmu je slabšie. Na druhej strane oceňujem, že nám tvorcovia filmu nepoložili všetko pred čumák, ale nechali nás domyslieť si súvislosti. Kvalitný kus, ale predsa je pod vrcholom. ()

DAPDO

Jsem rád, že u nás existujou stanice, který dokážou dát přednost podobnejm filmům před americkejma odpadama, telenovelama a podobnejma pitchovinama. Gabin, Ventura a Delon, to byla u francouzské krimi vždycky záruka dobré podívané. V Sicilském klanu si to střihli všichni tři dohromady, Gabin jako šéf bandy, Delon jako hledanej zločinec a Ventura jako policajt. U nich tří je ale jedno, kdo koho hrál, kdyby si ty role prohodily, tak by to na kvalitě neubralo. Pět hvězd nedám jenom kvůli přistání unesenýho letadla, v té době to ale jinak asi natočit nešlo. Chybu každopádně neměla hudba. ()