Pierre Richard jako smolař, který si nic nepřipouští... Smolař Alfréd, jehož život tvoří nepřetržitá řada malérů, se stane členem družstva, jež hájí barvy Paříže v poněkud pokleslé putovní televizní soutěži Paříž proti venkovu. Podle scénáře má pařížské družstvo vždy prohrát, avšak ztřeštěný Alfréd rozpoutává kolem sebe spoušť a zmatek a zatímco vede družstvo od vítězství k vítězství, televizní moderátor osnuje jeho vyřazení ze hry… (Česká televize)

Snorlax

Jeden z nejslabších Richardových filmů, za zmínku stojí snad jen etuda se spánkuchtivým boxerem a postava Laxova koktavého herce. (Viděno během Challenge tour Speciál 2015: Filmový lov.) ()

Socrates

Hrozný zklamání, i přes poměrně nápaditej rozjezd. Nejvýstižněji bych to asi popsal jako nepovedenej pokus o grotesku. Ano, hlavní hrdina byl od dětství velkej smolař, ale nahánět to ještě tím, že ho občas nesmyslně praští něco po palici nebo díky svý potrhlý nešikovnosti spadne v lese zrovna náhodou do tůně apod., to si radši pustím Laurela a Hardyho, ti to uměli líp. O zbytku děje a tý ujetý soutěži se ani vyjadřovat nebudu. ()

Willy Kufalt

Fíííha, tohle byla jízda! Francouzských komedií jsem viděl desítky (včetně některých u nás nikdy neuvedených), ale Život plný malérů mě dost překvapil. Pierra Richarda jako herce příliš nemusím, Pierra Richarda jako tvůrce autorské komedie mohu začít přinejmenším obdivovat pro jeho spoustu hravých nápadů. Docela pěknou smršť vynalézavých gagů nejen ze života smolaře začíná postupně doplňovat i originální přidaná linka s televizní soutěží plnou praštěných úkolů. Navíc komedie střídá po celý čas až nezvykle obrovské množství nejrůznějších prostředí, takže nestihla u mě přejít do fázy, kde by se počáteční originalita stávala ke konci nudou. Daleko víc než Pierre R. mě tu bavil jeho jmenovec Mondy, jehož účelově trapný moderátor reality-show je skoro stejně zábavný jako ten Piccoliho z Ceny za nebezpečí. Ještě zábavnější mi často přišli zapálení diváci (hospodská parta na čele s režisérem Yvesem Robertem, nebo co teprve farmář s telkáčem na trakaři!! :o)) Škoda, že si režisér a scenárista Richard svůj filmařsky zdatný a obsahově pečlivě korigovaný výsledek zkazil hercem Richardem, jehož výkon s občasnými sklony k výstřednímu „šaškování“ zřejmě pro změnu nekorigoval nikdo. Ale odpustil jsem mu, když mě postupně na pozadí této svérázné komedie ještě v další lince vtipným způsobem provedl veselou romancí a ještě se mu to povedlo bez vyvolání pocitů trapných klišé, a s velice milým závěrem. 85% ()

dopitak

Příjemná romantika s pomalejším rozjezdem. Film, na němž se v dabingu namlsáte dvojice Eduard Cupák, Libuše Švormová, velkých českých mistrů dabingu (Filmové studio Barrandov dabing 1975). Na příslušném fóru se dokonce rozhořela diskuze, zda byl PR lépe nadabován Petrem Olivou (téměř všechny filmy) či Eduardem Cupákem (jen tento jediný) - já říkám, že oba odvedli dokonalou práci a k své předloze pasují jak... však vy víte. ()

Chrustyn

S humorem Pierre Richarda nemám po pravdě mnoho zkušeností, ale po tomto snímku mě ani neláká se na jeho jiné počiny podívat. ()

bassator

Sice mi to připadalo chvílema více než bizardní, hlavně ty různá soutěžní klání, ale bavil jsem se a o to tu šlo. Druhý snímek s Pierrem Richardem se povedl více než Roztržitý a začínám Pierrovi pomalu přicházet na chuť... - 20. 6. 2011 - 60% ()

eraserhead666

Už úvodní sekvence, kdy se Alfréd snaží zasunout a pořád mu to něco kazí završená úchvatnou scénou v kostele, kdy vám dojde jak to skončí a další střih vás nezklame, je nabitá tím zvláštním druhem humoru, který se v Richardovkách objevuje poměrně často a tvoří jejich nezapomenutelné kouzlo. A podobných humorných scén je ve filmu hodně (úchvatný exhibicionista na začátku filmu, scéna s padající taškou, která je tak prostá, až mě nahlas rozesmála). Alfred je prostě ultrasmolař a přesto si u snímku občas řeknete - jo, to znám, to už se mi taky stalo. Neuvěřitelně jsem se pobavil. Zcela jistě patří Život plný malérů k nejlepším filmům Pierra Richarda. ()

Thomick

"Ublížil jste si, jak jste spad?" - "Ne, jak jsem vstával" --- Lehce netradičně nakrútená PRovka o tom, jak se nezměrná smůla může stát parádním základem úspěchu. Neutuchající tempo, plno maximálně zábavných vedlejších postav (boxer, taťka se synem na vesnici) a krásná závěrečná scéna. Vlastně ... obě závěrečné scény. ()

5150

ŽIVOT PLNÝ MALÉRŮ natočil PR ve stejném roce jako o mnoho známější komedii VELKÝ BLONDÝN S ČERNOU BOTOU a v obou těchto filmech a později ještě v pokračování NÁVRAT VELKÉHO BLONDÝNA hráli důležité vedlejší role výborní komici Jean Carmet a Yves Robert (režíroval oba "blondýny"). Z velké části to bylo také jejich zásluhou, že se všechny zmiňované filmy docela povedly a patří rozhodně k tomu lepšímu ve filmografii PR. ()

Qasa

Obsah včetně závěru: Smolaři Pierru Richardovi se nepodaří utopit se, na stejném místě jako se to nepodaří televizní reportérce, do které se zamiluje. Náhodou se dostane do soutěže, kterou ona, se svým bývalým milencem, moderuje. Je v družstvu Pařížanů, kteří byli schválně vybráni jako nemehla, aby se povzbudil bouřící se venkov. Družstvo však vyhrává a z Pierra se stane hvězda. ()

bloom

Tento film je něco mezi Roztržitý a Nevím nic, ale řeknu všechno. Ve vedlejších rolích tu jsou Jean Carmet, Paul Péboist, Pierre Mondy, Robert Dalban či Mario David, takže esa francouzské komedie. Mimochodem ačkoli Richarda dabuje Cupák, Petr Oliva se hlasově objevuje ve vedlejší roli. ()

Pierre

Pokud to máme brát jinak než komedii tak to je opravdu nic moc. Jenomže Pierre v tomhle tak trochu pro někoho: guláši gágů, předvadí opět skvělé komické číslo a navíc si dobře utahuje z televizních show. Vtipných situací u kterých se aspoň pousmějete je zde mnoho a všemu vévodí vynikajcí zapisování Pierrova složitého jména. Ale jinak vás ten sled gágů které na sebe občas ani moc dobře nenavazují muže začít postupně otravovat a proto nemohu říct jestli doporočuji nebo ne. Vtipný je film, ale hodně. ()

topi

Co mě hned ze startu rozhodilo bylo, že Pierra daboval místo zažitého Petra Olivy Eduard Cupák. Rozhodně zajímavé zpestření. Film jako celek je spíš ukázkou hromady skečů a gagů s jednoduchým příběhem, kolem kterého jsou však některé vtípky na hranici absurdity a lacinosti. Od druhé půle už převládá víceméně nuda. Každopádně obsazení je nadupané, plné výborných francouzských herců té doby a s okouzlující kráskou Anny Duperey. ()

Damiel

Pierre Richard je v této komedii naprosto dokonalý a svůj komediální talent nechal rozzářit naplno. Život plný malérů nese všechny znaky bláznivé francouzské komedie, výbornými výkony herců počínaje a bláznivými dialogy konče („Tys mi koupil kytku? A proč dvě? / Ta druhá je pro manželku“). ()

honajz2

Tak jsem podruhé za život viděl něco s (a dokonce i od) Pierrem Richardem a na rozdíl od té první zkušenosti, která byl cca před šesti lety a moc se nepovedla, se to u Života plného malérů už naštěstí víceméně povedlo. V první polovině si mě to ale získalo o dost víc, tam těch vtipných scén bylo skutečně dost (i přes pár nepovedených, jejichž problém se rozjede právě v druhé polovině), zatímco v té druhé už to tak moc nefungovalo a ke konci spíš už jen nudilo. Pár vtipných momentů bylo sice i tam, vůbec celý nápad té soutěže byl správně praštěný, ale nemalý počet scén působí hrozně nahodile a jako by v nich šlo jen o "absurditu pro absurditu" (líp to asi nepopíšu). Přitom takhle rozháraně působí celý film, ale opět se to zase pořádně potvrdí až ve druhé polovině, kdy se tam začne děj soustředit na něco úplně jiného než doposud a k tomu co se dělo v první polovině se vlastně vrátí až úplně na konci. To nahodilé skládání scén, nápadů a dějů mi v tom vadilo, ale i tak u mě převažují pozitivnější dojmy a klidně bych se na to někdy i podíval znova. Takže slabou čtvrtou hvězdičku tomu nakonec dám rád. Slabé 4* ()