Pierre Richard jako smolař, který si nic nepřipouští... Smolař Alfréd, jehož život tvoří nepřetržitá řada malérů, se stane členem družstva, jež hájí barvy Paříže v poněkud pokleslé putovní televizní soutěži Paříž proti venkovu. Podle scénáře má pařížské družstvo vždy prohrát, avšak ztřeštěný Alfréd rozpoutává kolem sebe spoušť a zmatek a zatímco vede družstvo od vítězství k vítězství, televizní moderátor osnuje jeho vyřazení ze hry… (Česká televize)

honajz2

Tak jsem podruhé za život viděl něco s (a dokonce i od) Pierrem Richardem a na rozdíl od té první zkušenosti, která byl cca před šesti lety a moc se nepovedla, se to u Života plného malérů už naštěstí víceméně povedlo. V první polovině si mě to ale získalo o dost víc, tam těch vtipných scén bylo skutečně dost (i přes pár nepovedených, jejichž problém se rozjede právě v druhé polovině), zatímco v té druhé už to tak moc nefungovalo a ke konci spíš už jen nudilo. Pár vtipných momentů bylo sice i tam, vůbec celý nápad té soutěže byl správně praštěný, ale nemalý počet scén působí hrozně nahodile a jako by v nich šlo jen o "absurditu pro absurditu" (líp to asi nepopíšu). Přitom takhle rozháraně působí celý film, ale opět se to zase pořádně potvrdí až ve druhé polovině, kdy se tam začne děj soustředit na něco úplně jiného než doposud a k tomu co se dělo v první polovině se vlastně vrátí až úplně na konci. To nahodilé skládání scén, nápadů a dějů mi v tom vadilo, ale i tak u mě převažují pozitivnější dojmy a klidně bych se na to někdy i podíval znova. Takže slabou čtvrtou hvězdičku tomu nakonec dám rád. Slabé 4* ()

tomtomtoma

Příjemně zábavná komedie o trampotách životního smolaře. Hravá, veselá, bláznivá, navíc i optimistická. Nezaměstnaný architekt Alfred Dhumonttiey (skvělý Pierre Richard) se díky zlomyslnému běhu osudu, který ho vláčí z jedné šlamastiky do druhé, stává hvězdou Francie v televizním pořadu Paříž proti venkovu. Nehody a náhody ho postupně vynášejí na vrchol popularity, aby z něj učinili sebevědomého muže, který získává svoji vytouženou lásku Agathu Bodard (půvabná Anny Duperey), televizní hlasatelku. Dobrým protihráčem Alfredovi je populární televizní moderátor François Morel (dobrý Pierre Mondy), citově i tělesně využívající Agathinu naivnost o budoucím společném životě. Z dalších rolí: bývalý boxerský šampión Kid Barrantin (Mario David), člen pařížského soutěžního pořadu společně s Alfredem, policista (Paul Le Person), nešťastný ze zápisu o Alfredův pokus o sebevraždu, šofér Gustave (Robert Dalban), Morelův oddaný změstnanec, vesničan (Paul Préboist), posedlý sledováním soutěžního klání v televizi, další členové pařížského mužstva (Yves Elliot, Jean Saudray, Daniel Laloux, Francis Lax a Jean Carmet), pitoreskní soubor životních ztroskotanců, a pařížský divák soutěže (slavný režisér Yves Robert). Zábavné dílo, které ukazuje, že pokus o sebevraždu může znamenat velký zlom ve vašem životě, který vám nakonec ukáže svoji přívětivější tvář. Zlomyslnost života tohoto bláznivoučkého popletu přeci nikdy nezlomí. Je to více než příjemná zábava a odreagování. ()

Fallen_One

"Tati, to je kůň!" :-D to je asi hlavní důvod, kvůli kterému dávám 3 hvězdy. Ten džouk mě naprosto rozsekal. Jinak my vtípky a situace připadaly dost podprůměrné. ()

MarekT

Škoda, že ta nemotornost hlavního hrdiny je občas přehnaná až do nevtipného absurdna, jinak se jedná o oddechovou komedii s celkem dobrou soutěžní zápletkou. Pierre Richard mi celkem sedí a rozhodně se rád podívám i na některé další filmy s ním (tohle byl můj první). Tři hvězdy dávám jen díky zmíněným neduhům a přesvědčení, že to nejlepší od Richarda mě ještě čeká. Mile překvapil český dabing, kde v hlavní roli překvapivě neúčinkuje dvorní Petr Oliva, ale Eduard Cupák, který si vedl opravdu dobře (nevadilo by mi ho slyšet ve spojitosti s Richardem znovu), přesvědčil mě, že to byl opravdový profesionál v oboru, který se hodil snad ke každé postavě. "Jak můžeš být herec, když koktáš?" - "Když hraj-ji, tak neko-koktám." - "A hrál jsi už někdy?" - "N-ne." ()

Martrix

Tak trochu studená sprcha. Není to tak dávno, co jsem velebil Richarda, že jeho postavy jsou sice roztržité, potrhlé, naivní, smolařské, ale ne hloupé. Alfréd sice není hlupák, ale bohužel je součástí dění, které má mnohem blíž k pokračování filmů s účetním Fantozzim. Gagy jsou na hraně grotesky a přestože jde znát, že se autoři pokouší o nadsázku, ve výsledku je to trochu křečovité a pro mě mimo mísu. Tento druh humoru není můj šálek kávy. A je to několikátý film Richarda, kdy mě mrzí, že nerežíroval někdo jiný. Někdo, kdo by z něj dostal víc a současně ho nenechal strhnout k tomu melancholickému ztvárnění osudem zmítaného tragéda. Navíc silný režisér by mu sáhnul i do scénáře (což je ovšem nejspíš důvod, proč je raději točí sám). Moc mi to nesedlo, ale pohled na Anny Duperey...nádherná ženská...mi postačí, abych hodnocení udržel aspoń v průměru. PS: E.Cupák byl skvělý herec i dabér, ale Richarda mám spojeného s P. Olivou stejně, jako Funese s Filipovským, takže minimálně do poloviny filmu, to bylo prostě divné. ()

MJMilan

Skvělá bláznivá komedie s trošku scifi zápletkou a hlavně skvělým Pierrem. Jen jsem nepochopil, proč když Petr Oliva, který normálně je výsostným dabérem Pierra Richarda, tu mluví někoho jiného. Dle mého jedna z nejlepších komedií společeně s komedií Jsem nesmělý, ale léčím se! ()

dr.fish

Určitě jeden z klasických filmů s Richardem. To soutěžení sice hraničí s mentální retardací, ale celý děj je proložen mnoha fakt povedenými fóry, takže celkový dojem netrpí. 80% ()

fantoci

Opět jsem měl problém s hodnocením. Tentokrát u komedie Život plný malérů. Má báječný dabing, na který můžeme být vždy hrdí.A teď k samotné komedii. Je to klasická PierreRichardovina. Opět hraje smolaře, na kterého se smůla lepí na každém kroku. Film nepostrádá lehkou romantiku s happyendovým koncem. Film je v podstatě pitomoučký s některými velice infantilními vtipy. S hodnocením jsem se pohyboval mezi 6 a 8 body. Úplně mne dostala scéna z policejní stanice v prvé části filmu. Ta mne doslova odrovnala. Nešťastný výraz v policajtově tváři, který se snažil správně napsat do protokolu jméno hlavního hrdiny patří k nejkouzelnějším situacím z celé komedie. Nakonec jsem se rozhodl pro hodnocení mírně nadprůměrné. ()

filmmovier

Ano, tenhke film je skutečně jeden z nejlepších filmů Pierra Richarda. Nekutečně zábavná, geniální komedie. Zápletka je sice jednoduchá, ale mě podobně věci vždycky bavily. Je tam spoustu nezapomenutelných scén, gagy a hromada mých oblíbených francouzských herců, třeba Mondy nebo Préboist. Má to skvělé tempo, začátek je úžasný a zbytek filmu je ještě lepší. Ten film je jedna velká TV show... Úžasnou roli tady měl Mario David. Já jsem s tímto Richardovým kouskem nanejvýš spokojen. Doporučuji všem milovníkům francouzských komedií. 100%. ()

anli

Komedie,s Pierre Richardem,ke ktere si sam napsal scenar a sam si ji zreziroval.Roli,dnes velmi znameho smolare,si usil na telo.A podarilo se mu vytvorit jednu ze svych nejlepsich komedii,ktera je skvele vypravena,plna vtipnych scen a nezapomenutelnych hlasek.Velmi prijemne se na ni diva,umi zvednout naladu a pokazde rozesmat.K tomu jsou skvele vybrane a neustale se menici lokace a diky tomu vsemu je film skutecne nadcasovy.Velmi povedena komedie,ktere davam zaslouzene plnych 80%. ()

Georgex

Pierre Richard v jedné z svých prvních komedií, která znamenala vzestup tohoto velkého komika. Neuvěřitelné na tom všem je, že on si tuto komedii sám napsal a i sám režíroval. Pierre nám v této komedii dokazuje, že je mistrem svého umění, jelikož kdo jiný dokáže zahrát smolaře s takovou lehkostí jako on. V této komedii si Pierre zahraje Alfréda, který se rozhodne skoncovat se životem, nicméně svou smůlou si vybere zrovna most, kde se rozhodne spáchat sebevraždu i láskou zdrcená televizní moderátorka. Shodou okolností se tyto dva sblíží a vše graduje, když se Alfréd přimotá na casting jedné televizní show a stane se součástí reality show Paříž proti venkovu. Film má výborné tempo a nenechá nás jediný moment bez úsměvu. Po veselém seznámení s hlavním hrdinou, se film přenáší po různých destinacích na venkově, kde probíhá soutěžení s místními obyvateli. Právě tato část je na filmu nejvtipnější, jelikož nám vtipně ukazuje, jak dokáže reality show změnit životy svých diváků, hlavně pracovitý vesničan, který si vozí se sebou na kolečku televizi nemá chybu. Herci jsou do svých rolí vybrání velmi dobře a každý z nich nám alespoň jednou vykouzlí úsměv na tváři. To vše doplňuje výborná hudba od Vladimíra Cosmy. Tento film je ideální lék na špatnou náladu a pokud si myslíte, že se na vás smůla lepí, tak si pusťte tento film. Moje hodnocení 75%. ()

Bernhardiner

Pierre Richard funguje nejlépe v komediích, které mu na tělo napíše někdo jiný (až již Claude Zidi nebo Francis Veber). Tohle vypadá víceméně jako sled oddělených komických scének, které nějakým řízením osudu na sebe navazují. Nápad je ucházející, ale Pierre se musí před kamerou fakt hodně snažit, aby dokázal napravit to, co napáchal jako scénárista a režisér. Díky Bohu se mu to (i s přispěním hvězdných spoluhráčů) celkem povedlo. 70 % ()

klúčik

Pustite si Tv a vidíte takýchto televíznych súťaži kopu!!! Televízie sa predháňajú vo vysielaní jednej somariny za druhou. Vo Francúzsku to bolo asi v sedemdesiatych rokoch u nás je to dnes. A P.Richard to perfektne vystihol. A o tom to je!!! 75%. ()