Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

provitamin

Zo začiatku mi to pripadalo ako blbosť pre tínedžerov, ale postupne som menil názor a nakoniec som dospel k názoru, že som videl relatívne pozerateľný a miestami zaujímavý film pre tínedžerov. Hlavná herečka celkom sympaťáčka, trochu mi pripomínala Sansu z Game of Thrones, len mi vadil ten jej metrosexuálny čávo. Ale myšlienka dystopickej budúcnosti, kde spoločnosť je rozdelená na 5 frakcií, je fajn. V porovnaní s prvým dielom Hunger Games a prvým dielom Twilight Divergent víťazí. Navyše prvýkrát som videl Kate Winslet ako záporáčku a celkom jej to pristane (len vypadá staršie) a dokonca som jej to aj trochu uveril. ()

Jeza07

Tenhle film mi přišel hodně podobný hunger games. Knižní sérii Veronici Roth jsem nečetl, ale film se mi líbil hodně. Ta chemie mezi Triss a Čtyřkou byla pěkná, příběh se mi líbil, skvělý herc,i atd... Dávám tomu 5 hvězd. ()

amna

stokrát ohraná písnička, kombinace Hunger Games a Twilightu, která nepřináší nic nového. natahovaná nuda s dějem děravým jak cedník. víc na blogu ()

yoco

Když jsem šel na tento film, čekal jsem od něho hodně. Musím ale říci, že mne v mnohém překvapil. Po celé trvání filmu se zde uržovalo napětí a stále se děla nějaká akce. Divákova pozornost byla neustále něčím upoutávána. Co se ale týče obsahu, tak už to bylo horší. Příběh byl poměrně zajímavý, ale bohužel měl několik logických chyb. Nadruhou stranu si myslím, že 4/5 hvězdiček si film zaslouží. ()

tterez

Šla jsem na to s absolutní neznalostí vo co go. A jako normální holku mě ta rozněžnělá romantika bavila. Navíc to byl celkem smysluplný příběh se zajímavým vývojem. Prostě fajn pohodovka pro nenáročný večer. ()

peetriss

Pouze další výplachová pseudoromantická konstrukce pro mladé publikum (jemně bližší dívkám) snažící se zahalit do kabátu aktivistického sci-fi s hrdinkou bojující za rovnost a "světový mír" - podobnost s Hunger Games čistě nenáhodná! Přestože se Neil Burger snažil z velmi dietní látky vyždímat co nejvíce kalorií a snaží se do svého díla vložit nějaké to řemeslo podporované poměrně kvalitními mladými herci, Divergence kolabuje na velmi pochybném námětu a ještě pochybnějším scénáři a na snaze postavit na velmi jednoduchém a prázdném ději vážně míněné zásadní sci-fi dílo, což prostě musí ztroskotat. Aby toho nebylo málo, Divergence budí dojem hlupáka, který se snaží vypadat tuze inteligentně, což má, vzhledem k naprosto neopodstatněné 140minutové stopáži, ubíjející účinky, jejichž pachuť se nese i v závěrečné, konečně trochu svižnější, akční pasáži. A ta romantika? Ve Stmívání byla funkčnější! Nadějnou Shailene Woodley se snažím chápat v tom, že tento komerční mainstream bere jako příležitost zviditelnit se v početné hollywoodské konkurenci. ()

lucijelucije

Asi jsem se zamilovala do S. Woodley =). O knize vím už dlouho, proto jsem byla strašně zvědavá, jak si s Divergenci poradí N. Burger a musím říct, že jeho práce opravdu marná nebyla. Nepopírám, že je tehle snímek spíše ražení ženského, ale možná právě proto že jsem žena, mi tahle dobrodružná romantika vmetla příjemný pocit rovnou několikrát. Uvidíme jaké bude pokračování. ()

bloodcountes

Po první půlce jsem si myslela, že to asi nedokoukám, ale díky Segrestorovi a jeho Nejlepšímu Komentáři, jsem se dnes vzchopila a dokoukala to. A ono se konečně začalo něco dít - slabé místo, ach bože asi tam muselo být- netrvalo zase tak moc dlouho, abych se přes to nepřenesla a pak už to jelo podle šablony až do konce. Hudba mizerná. Hm. Nakonec se to celkem dalo vidět a rozhodně nejsem otrávená, že jsem tomu dala čas. Takový další Hostitel anebo Nádherné bytosti... nic proti jednou za čas. ()

Drirr

Tuctová antiutopická povídačka, která má (narozdíl třeba od Hunger Games) i nezajímavé a ploché postavy a herce. A to počínaje hlavní hrdinkou, konče Kate Winslet v roli zlé čarodějnice. Celým filmem jsem proplul bez výrazného zaujetí, nic mě zásadně neurazilo a nic mě ani zásadně nezaujalo. A to je ten hlavní problém. Ten film je šedivý rutinní a nedokáže prodat ani těch pár zajímavých nápadů, které obsahuje. A proto dávám, tak malé hodnocení. Kdyby mě aspoň donutil ho nesnášet nebo s ním nesouhlasit nebo se mi na něm něco fakt nelíbilo, možná by to bylo i lepší. Takhle jenom nuda nuda, šeď šeď. 40 % ()

vander19

Amerika každoročne privádza nové filmové hviezdičky, ktoré svoju kariéru začínajú v podobných Sci-fi romantických žánroch. Ešte pred spustením filmu som očakával trošku iný dej a atmosféru. Už je to istý čas čo sa pravidelne, buď knižne alebo filmovo stretávam s týmto žánrom filmov. Veľká vojna a pad snaha pár ľudí ovládať všetko, len aby nenastala znova apokalypsa. Zrovna síce tento príbeh som nečítal, ani by ma zrejme nebavil (láska a podobné krávoviny), ale film mi sadol ako riť na šerbel. Tris, mladá predtaviteľka tohto filmu je odlišná ako zvyšok populácie. To sa predsa nerobí. Ani dnes. Každý, kto je iný ako väčšina je hneď braný za divného a spoločnosť sa ho snaží zmeniť, buď na obraz toho zvyšného stáda alebo úplne vymazať. Presne toto je hlavnou črtou Divergencie. No a pre amerických divákov a hlavne adolescentnú omladinu ženskej populácie sem priemiešame aj trošku lásky. Inak niektoré prvky mi pripomínali tréning US armády. Hlavne tie LSD stavy. Teda ja som si to tak vysvetlil. ()

Mauric

Neuvěřitelné! Hlavní hrdinka používá mozek!!! Poměrně komorní apokalypsa, z jejíž předlohy je silně cítit ženský rukopis, působí uvěřitelně, nepřehání to s romantikou a nijak se nepodbízí laciným popcornem, jenž je tak vlastní podobným filmům (ano, mám na mysli otřesné Hunger Games). Většina tváří patří do skupiny těch neokoukaných a herecky předvádí nadprůměr. V dnešní filmové "kultuře" plné tupých blockbusterů, jež se snaží uspokojit obecenstvo dolarem navíc ve vizuálu a tricích, příjemné pohlazení po duši. Stahuji povedené OST a těším se na pokračování! [85%] ()

Bingos

V rámci odmašťovny po dvoudením intenzivním pití, jsme si s přáteli pustili i tenhle film. A protože tedy sloužil spíš jako kulisa k posezení u lahváčů, tak mě ta bezduchá a nelogická slátanina, s neuvěřitelně tupými hereckými prkny v hlavních rolích nijak neurážela. Objektivně je to ale celkem do nebe volající krávovina. Dystopie postrádá jakoukoli logiku ale hlavně hloubku, vývoj děje nedává žádný smysl, postavy jsou ploché a bez špetky charisma a závěr filmu působí spíš jako špatný vtip. A když jsem se pak dozvěděl, že se jedná o zfilmovanou knižní trilogii, přičemž adaptace posledního dílu je rozdělena na dvě části (!!), finálně jsem se utvrdil, že u těchto science young-adult fiction ptákovinek zaručeně nepatřím do cílené divácké skupiny. ()

Prochy38

Zase další a další a další sci-fi s mladou dívkou, která se vzepře rodině a společnosti. Není vám to už trapné? Je to pořád to samé. Nechybí láska k někomu, koho nikdy žádná jiná.... Boha. Pěkně vymyšlený svět, zajímavě zvolené rozdělení společnosti. Všechno dobré nápady, ale proč zase ty holky... Aby četly? Fajn! Tak to pište, ale nervěte na plátna! Je to škoda. Když se takových filmů natočí 6-10 za tři roky, je to hodně, nemyslíte?? ()

Angelino

OK, keď zoberiem že primárna cieľovka sú stredoškoláci, tak to celkom malo spád. Dobre že si nevybrala "farmárov". Predstavte si akú by to malo dynamiku tam :) ()

jasiska

Konečne film, ktorého knižnú predlohu som nečítala, takže ho viem hodnotiť sám o sebe. Zaujímavá myšlienka a veľký potenciál, ale celkovo nie úplne dotiahnuté. Musím však hodnotiť pozitívne, lebo hoci nie dychberúci, predsa len ma film navnadil na ďalšie diely a určite si prečítam aj knihy. ()

TERRORDROME

Varovanie - tento komentár nie je vhodný pre násťročné, tehotné a iné ženy, prípadne eunuchov - ďakujem za pochopenie. Nedá sa tomu tak zhusta vysmievať ako sprostučkému Twajlajtu, ale aj tak je to kus "ženského sci-fi" kde nie je až tak dôležité nakopať fašistom zadky, ale hlavne to poriadne emočne a hormonálne prežiť. Menštruačná verzia dystopického sveta budúcnosti pozostáva z rozdelenia spoločnosti do frakcií podľa ľudských cností. Takže sú tu oddaný, neohrozený, sčítaný, ný, natý, itý, ičitý a tak vôbec. Ak sa pýtate v čom spočíva logika takéhoto zriadenia, tak postavy z filmu na to odpovedajú že to je vraj jediný spôsob ako zaistiť mier ( pričom tie isté postavy plánujú vyvraždiť niektorú inú frakciu ). Tridsaťročný chlap ako ja sa na tom samozrejme zasmeje a uštipačne si poškriabe gule, ale ako už bolo povedané, estrogénová vzbura proti systému funguje trochu inak. Takže ak sa tu zistí že má niekto viacej ctností než je zdravé ( teda je divergentný ) je určený k likvidácii ako verejný nepriateľ číslo jedna. Že prečo? Lebo chromozóm x prahne po krvi, preto! Hrdinka musí skrývať svoju podstatu a trénovať ako vo sne utiecť vranám. Taktiež ju prebytok charakteru činí imúnnou voči ovládaniu pomocou implantovaného čipu, to je jasné ako prechádzka rozsvietenou mliečnou dráhou. Zvlášť ma potom pobavila dvojminútová plakačka uprostred prestrelky, počas ktorej sa tá zrobotizovaná horda zrejme zo slušnosti pietne zastaví a čaká až doteraz neúprosne štvaná hrdinka konečne prestane rumázgať. Síce si z toho uťahujem, ale dalo sa to prežiť a ani akcia nebola najhoršia. Aj keď tu sa skôr čakalo na tú vytúženú pusu. ()

Patrik256

Rozpočet_ 85 miliónov dolárov // Tržby_ 288.8 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 5 129 612 KČ // Diváci v ČR_ 44 884 // Tržby v USA_ 150.9 milióna dolárov ()

LBsmoke

na to že kapitalisti začnou s pomocí vymydlených vojáků likvidovat komunisty kteří sou u moci.. a jenom holčička která má srdce na pravém místě je dokáže zastavit.. tak to bylo vlastně dobré popcorn (jo a hodně woodkida v ost) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)