Mapy ke hvězdám

• Kanada Maps to the Stars (více)

Dr. Stanford Weiss (John Cusack) a jeho manželka Christina (Olivia Williams) jsou typickými představiteli hollywoodské rodinné dynastie. Ale rozhodně nejsou typickou rodinou. On je psychoterapeutem pečující o hollywoodské hvězdy a také autorem úspěšných motivačních knih, které mají jejich čtenářům zajistit více dokonalý a šťastný život. Christina se zase snaží rozvíjet hereckou kariéru jejich třináctiletého syna Benjieho, který je dětskou hvězdičkou a zároveň byl od devíti let na protidrogové odvykací kúře. Kdežto dcera Agatha (Mia Wasikowska) byla pro změnu propuštěna z léčebny, kde se léčila z pyromanie a vrací se zpět do rodiny. Agatha se po návratu stane osobní asistentkou jedné z otcových hvězdných klientek, stárnoucí herečky Havany Segrand (Julianne Moore). Ta se neustále vyrovnává se slávou své mrtvé matky. I proto urputně usiluje o natočení remaku filmu ze 60. let, který její matku proslavil. A aby toho na ni nebylo málo, musí čelit nočním návštěvám matčina přízraku. Jediným, kdo vidí životy hollywoodských hvězd a hvězdiček s nadhledem, je řidič limuzíny Jerome (Robert Pattinson). Ale i on touží po filmové slávě. (CinemArt)

Doudis19

Dost zvrácený obrázek Hollywoodu na příkladu rodiny kde "kámen prcá cihlu". Aspoň že každý dostane co si zaslouží. Svou ošklivostí a bezvýchodností, tentokrát jen psychicky znepokojující Cronenberg. ()

andrii

... k domovu, jedu jednomu hadímu zalitému v celofánu, jménem Hollywood, co se nezdá. Otci, dravci, krkavci. Zbloudilí edenu, upíjejí krvavý sekt pod palmami. Ze snu, který vyšumí, dostávají kocovinu. Za vinu nemoci z emocí, které předstírají. Duše upalují, peklu p/r/odávají na stříbrném podnosu. ()

Johnny.ARN

Lebo Cronenberg. Cosmopolis mi tak nesadol ako toto. Skvelé obsadenie, skvelé výkony ( Moore top ), scenár na úrovni a hlavne réžia a to také jeho poňatie toho celého. Dalo by sa, ale načo. 4 z 5 ( Kino Film Europe Be2Can ) ()

ecceHOMMO

Celé toto psychlogické a tragikomické dielko počas celej doby balansuje na pokraji priepasti. Celé to bolo také hollywoodsky umelé, bežnému divákovi mimo realitu pôsobiace, a o živote ktorý nepozná. Jedine postava Agáty v podaní Mii Wasikowskej bola správne uletená a tajomná zároveň a bavilo ma na ňu pozerať. Výkonom však nezaostala ani Julianne. **/*** ()

marvan

Dlouho jsem si nebyl jistý, na jaký film se to vlastně dívám, zpočátku jsem si myslel, že to bude další mindfuck ve stylu Altmanova Hráče. Až během titulků jsem došel ke stejnému závěru jako Bluntman: nejlepší romantický film za poslední roky. ()

venison

Když jsem si v popisku filmu přečetla žánr filmu jako "Psychologický / Drama" s hodnocením 56% čekala jsem nějakou hodně unylou a líně plynoucí depresivní romanci, ale to by na tom nesměl makat divňous David Cronenberg.. Sice je to pomalejší, ale silně zajímavé a hodně kontroverzní až šílené.. Rozhodně se mi snímek stále mele v hlavě i několik dní po shlédnutí a to už něco znamená.. Sice jsem nevykoumala co tím chtěl autor vyjádřit, ale příběh rozhodně zaujal.. Na ústřední ženskou dvojku Julianne Moore a Mia Wasikowskou je vynikající zážitek koukat ;-) Není pro každého, jen pro fajnšmejkry ;-) 4* jsou mírně nadhodnocené, ale myslím, že si to "mapy ke hvězdám" opravdu za mě zaslouží ;-) ()

hanagi

A poprvé v tomto tisíciletí mě Cronenberg znova opravdu baví. S nadsázkou, originálně, nejednoznačně. Konečně! ()

Endyis

Když jsem si četl námět, sliboval jsem si hodně, navíc když je film pod taktovkou vynikajícího Davida Cronenberga. Svým způsobem nemohu říct, že by člověk u něj usínal či se nebavil. Přišlo mi ovšem, že se v tom tvůrce tak trochu ztratil. Chvílemi mé hodnocení tak nějak oscilovalo mezi 2-3*, nakonec se stále jedná o originální záležitost, která je dobře zahraná. To se cení. Pokud ovšem chci nějaké temné ztvárnění Hollywoodu, jsou v zásobě jiné filmy, po kterých sáhnu raději: Sunset Boulvard, Burton Fink či mistrovský Mulholland Drive. Zde se tak nějak s hodnocením ztotožňuji. Dám mu ovšem určitě druhou šanci, uvidí se, zda-li nepřehodnotím. ()

neoBlast odpad!

Ježíši, co jsem to sledoval? O co mělo jít? Existují desítky filmů, které mapují/střílí si/sní o Hollywoodu (namátkou zmíním výborný, podceňovaný snímek Sofie Coppoly Somewhere), a VŠECHNY jsou lepší než tento kanadský pazneht. Nenechte se nalákat na slušně znějící obsazení, na tehdy nastupujícího Pattinsona či věhlasného režiséra, tenhle snímek je definicí zla a filmové onanie, která vznikla jenom pro noční ukájení svých věhlasných tvůrců. Ne Cronenbergu, v téhle podobě tě nechceme. 10% ()

Mishqo

Rušivý náhľad do sveta hollywoodských celebrít s puncom Davida Cronenberga. Výborné obsadenie! Ujeté a satirické. 75-80% ()

hroubek

Nejsem velký znalec Cronenberga. Jeho filmy mě začaly zajímat s Dějiny násilí. Zatím každý film co jsem od něho viděl mě bavil, některý víc(Východní přísliby), některý méně(Nebezpečná metoda) a jiný mě totálně minul(Cosmopolis). Mapy ke hvězdám měly a stále mají působivé trailery, který splňují pocit, že tenhle film musíte vidět a že to bude poctivá satira na hollywoodský způsob života. Samozřejmě tomu také pomáhají plakáty a herecké obsazení, které je bezchybné. Jsem si jist, že spoustu lidí bude zklamaný, ale to je dáno očekáváním. Prostě od filmu budou očekávat něco jiného, než dostanou. Ale i tak se na film dá dívat, jelikož není plný pseudointelektuálních blábolů jako bylo Cosmopolis. Navíc má jasně definovaný začátek a konec a baví a o to jde. Nechci koukat na film, který mě bude dvě hodiny nudit a všechny jeho dialogy budou o ničem. Mapy ke hvězdám budou přiřazovány k satirické podívané, což je na jednu stranu pravdivé tvrzení, ale na druhou stranu jsou i o něčem jiném. A nejde o to, že se ve filmu neustále naráží na souboj ohně a vody(upálení a utopení) nebo sexuálního zneužívání a incestu. To všechno jsou jen prostředky na rozehrání vlastní tragédie, kterou Cronenberg užívá a tiše se přitom směje. Julliane Moore opět podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry a jasně dokazuje, že si zaslouží Oscara. Mia Wasikowska je dost hodně talentovaná a tady to ukazuje. John Cusack má po dlouhé době dobrou roli a Olivia Williams není tolik otravná. Robert Pattinson mě tady vůbec nevadil. Evan Bird podal opravdu moc dobrý výkon a krásně ztělesnil všechno co nesnáším na mladičký celebritách. Film má spoustu zajímavý dialogů a scén, které mě dost bavily jako například neustále citování jednoho dialogu ze starého filmu, debata na záchodě, svádění v autě, umlácení trofejí a několik naprosto absurdních dialogů. Mapy ke hvězdám jsou zajímavý film, který toho nabízí mnohem více, než jen pouhou satiru na hollywoodský život. ()

fefee

Análne mapy ke hvězdným incestom, vidieť srát Julianne Moore bol fakt zážitok ktorý sa vo filmoch len tak nevidí... ()

Almásy

nemôžem si pomôcť, Cronenbergov spôsob akým komentuje súčasnú spoločnosť pre mňa v Hollywoode zostáva absolutne originálny a jedinečný. pár múch odpúšťam, veľmi silný zážitok. ()

iantomasik

Cronenberg a pozdní Lynch k sobě natahují náruče a Oscary sklízí Birdman namísto Maps to the Stars. To postačí jako kritika Birdmana i jako chvála tohoto kusu. ()

pavcas

Problém s filmy D. Cronenberga je ten, že jsou až na vyjímky (Moucha, Dějiny násilí, Východní přísliby) tak komplikovaný, že to člověka stojí hodně přemáhání, aby je dokoukal do konce a snažil se pochopit. Třeba u Cosmopolisu jsem před půlkou odešla z kina, protože to se fakt nedalo. Spojuje je taky to, že jeho hrdinové jsou dost pošahaný, případně je to celý mimo realitu. V tomhle filmu to není jinak. Mia Wasikowska jako schizofrenička, zavržená vlastní rodinou se po letech vrací do rodného hnízda, aby dokončila co začala před lety a byla asi nejvíc uvěřitelnou postavou filmu. Postava Roberta Pattinsona je pro děj filmu nepodstatná, ale byla příjemným osvěžením a bonusem pro jeho fanynky, mnou počínaje. Oproti tomu u Julianne Moore, ať je jakkoli dobrá herečka, začínám mít pocit, že by se měla ve filmech přestat svlíkat, protože už všichni víme, že s tím nemá problém a začíná být nepříjemný to sledovat. Když to shrnu, bylo to divný a možná kdyby se toho chopil jinej režisér a upravil to pro normálního diváka, dal se z toho udělat daleko lepší film. Body navíc, že se to tentokrát dalo celkem bezbolestně dokoukat do konce. Ale na další jeho film musím říct, ne děkuji. ()

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (více)