Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

mzss1

|100%| Nejlepší béčko roku 2013 a i za posledních několik let. Jsem skutečně nadšený. Letos mě dost béček zklamalo. Třeba Force of execution, kdy jsem ty 2* dal spíše z milosti. Nebo Blood of redemption, kde to dopadlo totálně katastrofálně, kdy jsem aspon tu 1* dal, ale se silným sebezapřením. Zato Enemies closer byl sice lepší, ty 3* jsem dal slabé, ale Van Damme tam přímo exceloval, tak aspon to. Ale tento druhý Ninja mi vytřel zrak. Bylo zde dost zapamatovatelných scén, i těch vedljších a i malých. Samozřejmě jsem čekal pecku, jednička se mi líbila, příběh mě zaujal, tak jsem těch slabších 5* dal, ale toto nemá absolutně žádnou chybu. Jak už psalo dost uživatelů, tento film je prý jen o soubojích a zbytek je prý o ničem a především příběh, že je špatný ? Jak to mám vnímat já, samozřejmě, že ostře nesouhlasím, ale to je věc názoru, takže at si každý hodnotí dle svého, já mám svoji hlavu a tak to má být. Toto je skutečně typ filmu, kde jde především o souboje. A abych se pravdu přiznal, jedná se o špičkové fighty, skvělá choreografie, nádherná kamera, přehlednost a veškerý souboj má svojí dynamiku a ránu. Scott Adkins splnuje opět svůj klasický standart, zde se teda snažil víc než v jiných filmech. Co se týče jeho bojového umění, nemám absolutně slov. Třeba jeho filmy, předchozí Ninja nebo Neporazitelný 2,3 - to je ukázka skvělých artových filmů. A o to jde. Nehrotit nějak příběh a říkat si opakovanou frázi: Jde jen o souboje, jinač je to o ničem. Když tu má být kritika, tak začneme příběhem, kde se pokusím vylíčit jak jsem příběh vnímal já. Rozhodně je příběh prostý, o tom žádná, ale, že by měl nějaké slabiny, to se mi moc nezdá. Je tu opět známé téma, a sice: POMSTA. Zde je pomsta, celkově spojená s příběhem provedena v úplně odlišné verzi. Myslím tím, přímočaře suchý film, kdy nejde o nějakou drastickou smrt (myslím tím těhotnou manželku Adkinse), ale je toreálněji provedeno. Žádná dramatická hudba, obrovský žal. Ale pomsta a nekompromisnot z očí Adkinse přímo čiší, takže nechápu negativa k příběhu. Některé scény jsou zvláštní, kdy Adkins má slabší moivaci k pomstě, v některých scénách se třeba neovládne, zmlátí při tréningu chlapa, bez bližšího důvodu sejme ty dva zlodějíčky. A proč to udělal ? Je na to odpověd. Na všechny tyhle trochu netypické scény je odpověd. Adkinsova postava byla zdrcená smrtí jeho těhotné manželky. Jenže to nebylo ve filmu vidět ? Ale bylo, jen prrostě nemusí Adkisn běhat jako velký hrdina a podle řádu trestat padouchy atd. Zde si prostě chvílema neví rady. Opíjí se v baru, nejedná někdy správně, ale za svým cílem se prostě později přeci dobere. Veškeré neakční scény mě bavily, Adkins to táhl nejen v soubojích, ale jeho uštvaný, kamený a nekompromisný pohled. Vedlejší herecké obsazení mě teda opravdu bavilo. Nemá cenu připomínat všechny herce. Hudba byla celkem dobrá, obyčejná, hodila se do všech scén. Soubojů zde bylo NEUVĚŘITELNÉ množství. V 1/3 filmu jsem si říkal, sakra tolik soubojů, to asi utichne a ono to furt stoupalo a stoupalo dál. Střílení zde ani moc nebylo, ale pár střílecích sekvencí potěší a ke konci nějaký ten výbuch, ale o to ani nešlo. Promakanost a nápady se v bitkách určitě najdou. Prostě toto je poctivý artový film - typ filmu, takže hledat v tom něco zásadního, v příběhu atd je nesmysl. Komu to vadí, holt tento typ filmů nemá rád, shlédno ho kvůli bitkám a to je vše - to by si dotyčný měl uvědomit. Já jsem etda nesmírně překvapený, nemůžu ubrat ani jedno procento. Třeba Ong bak - stavěno na bitkách a má to úspěch velký, celkem. A tohle moc ne ? Jak to ? Třeba v Ong baku mi nesedl místy příběh a jednání postav, na čísnké, asijské filmy atd nejsem stavěný, ale nevadí mi to, když občas něco shlédnu. Já viděl dva Ong baky a velká spokojenost. Béčka nejsou v poslední době uplně nejlepší už tak by si divák měl vážit každýho lepšího kousku a toto je opravdu pecka. Hlavní hrdina dokáže všechno, fajn. Je opilý a v jedné scéně i mírně zhulený, kdy bude muset si dát jednoho práska čehosi nevábného, jinak by ho zabily a stejně všechny zmákne. Je to přehnané ? Možná trochu, ale moc ne. A víte proč ne ? Protože Adkis nejen ve folmu, ale i ve skutečnosti ovládá bojové umění, tak i v opilosti se zvládne prát, to je přece jasné jak facka. Uvedu názorný příklad. Co třeba starý, známý a skvělý film Kickboxer s Van Dammem ? To je má srdcovka. Tam se v jedné scéně taky Van Damme opil a jak se pral. Takže zde to divákům nevadilo, ale zde jo ? Zvláštní. :) Toto srovnání píšu i z toho důvodu abych obhájil, můj názor na film, nic víc. Úplný konec filmu mě dostal a utvrdil mě ještě víc v tom jak je film geniální. Ke konci přišel zvrat a po všech stránkách dával logiku. První Ninja byl totálně jiný film (rovněž skvělý - 90%-5*), ale toto bylo něco jiného. Ninjovská tématika se zde hodně stáhla do pozadí. V jedničce mi ta tématika nevadila, baví mě to. Tam to bylo hlouběji pojato, zde moc ne, ale to nevadí. Takže už nemám co dodávat, doufám, že jsem to vysvětlil dostatečně. Doufám, že ještě Florentine něco s Adkinsem natočí. () (méně) (více)

InJo

Je pro mě velkou radostí sledovat takto choreograficky vypiplané a hlavně krásně přehledně nasnímané kontaktní souboje (v tomto ohledu tudíž zasloužená poklona pro režiséra, kameramana, střihače a choreografa). Navíc je těch bitek opravdu hodně a minimálně jedna se celá odehraje během jednoho nepřerušeného záběru... Bohužel i přesto je NINJA: SHADOW OF A TEAR mírným zklamáním, protože první hodina nepříliš zajímavě v podstatě pouze opakuje stejné schéma stále dokola - Adkins někam přijde (kamkoliv) a všechny tam zmlátí. Někdy seřeže dva lidi, někdy pět, deset atd. Z hlediska příběhu to občas má svůj smysl, ale v pár případech je ta nastalá bitka totálně samoúčelná (scéna v baru). Smutné však je především to, že i ty nakládačky jsou víceméně pořád stejné. Samozřejmě, že kdo není na spolupráce Florentina a Adkinse ještě zvyklý, tak bude patrně hodně nadšený, ale mě zkrátka po NEPORAZITELNÉM 2 a 3 tohle přijde už jen jako rutina (ovšem rutina v tom nejlepším smyslu slova!). Naštěstí to z té monotónnosti a schématismu jakž takž vytahuje závěrečná dvacetiminutovka, která už má trochu i atmosféru a všechny finální střety jsou něčím výrazné. Kvůli tomu má však divák o to silnější pocit, že první dvě třetiny stopáže byly takřka zbytečné... Takové grády, "emoce" a pestrost soubojů jako měly oba dva zmiňované vězeňské akčňáky tenhle film holt nemá, ale to určitě neznamená, že by ho fandové bojových umění a sympaťáka Adkinse měli minout - naopak! 60 - 70 % ()

PetrPan

V polovině druhé dekády jednadvacatého století se nám tu vyloupl klasický osmdesátkový model o naštvaném mstiteli, který sám a sám zrychtuje hordy nepřátel. Prosté, ale pro fandu nezvěstných v boji, všemožných rambů, ninjů, bojovníků, lamasů a dudikofů velmi půvabné připomenutí vlastně už dávných časů. No co Vám budu povídat, my už kapku odrostlejší tohle nostalgické rozjímání známe všichni, nic nového pod sluncem. Toulal jsem se vzpomínkách, rozjímal, bilancoval a film si prakticky užíval jen při soubojích, choreograficky nadprůměrných a počtem a různorodostí uspokojivých. A to mi vcelku stačilo k pohodovému odpočinku, spokojenost. ()

Claw

Neskutečný peckoidní martial arts nářez, který mi dal úplně všechno, co už od dětství na těchto filmech miluji!!! Adrenalin mi tekl ušima, rval jsem si vlasy nadšením!!! Jednoznačně se jedná o nejlepší Florentinův film a stejně tak Adkinsnův... První "Ninja" byla srajda (pro mě 3/5). Takhle měl vypadat už první počin těchto dvou kámošů. Zapomeňte na původního "Ninju", zapomeňte na všechno, co jste od Adkinse viděli... Tohle je ta opravdová MARTIAL ARTS řežba nejtěžšího kalibru s luxusním vizuálem, minimálním střihem (!!!!!), krutou brutalitou, pořádnou porcí pomsty, souboji všech možných bojových stylů a navrch zde máme i souboje se zbraněmi, které se překvapivě skvěle povedly a vůbec mi nevadily, naopak jsem čuměl jak vyvoraná myš, co to tam Adkins vyvádí s mečem, tyčí, noži, hvězdicemi, řetězem, ninjovskými srpy (oficiálně nejbrutálnější zbraň ninjů...) a já nevím čím vším... Ale nemyslete si, že když vyjmenovávám všechny ty zbraně a ještě jsem jich dost opomněl, že je to nějaká vyloženě ninjovská řežba. Kdepak, zbraně jsou zde zastoupeny tak z 20% fightů a zbylých 80% fightů si dává Adkins v dokonalé a tím myslím DOKONALÉ (!!!!) choreografii soubojů, jakou jsem snad ještě nikdy neviděl… K ději není moc, co popisovat. Adkinsnovi jako učiteli v dojo zabijí v noci těhotnou manželku a od té chvíle se nastartuje akce tak, že Adkins řeže všechny a všude (jiné dojo školy, ulice, hospody, vězení, prales, základna mafiánů...)!!! Mezi jednotlivými akcemi není ani 5 minut přestávka!! Maximálně 2 minuty na posun v ději a opět řežba a opět... a já jen třeštím oči a nechápu, kolik soubojů, technik, stylů Adkins i jiní kaskadéři předvádí... Adkins je jak nezastavitelné tornádo, které se žene šíleným tempem po celou stopáž filmu a masakruje tak obrovský počet nepřátel, že to nejde v té rychlosti ani počítat... Finále je pak vygradované do té nejvyšší TOP martial arts filmové kvality, kdy se Adkins utká se třemi zásadními záporáky po sobě a musím uznat, že ti opravdu umí (!!!). Co se týče finálního souboje s Kanem Kosugim, to jsem šel už prostě do kolen!!! Kane Kosugi je syn opravdového japonského velmistra v bojových uměních, zejména "ninjitsu", který trénoval svého syna již od dětství a obsazoval ho do svých "ninja Béček". Zde pak zkušené oko spočine právě na něm a musím uznat, že ten týpek je ještě lepší, než samotný Adkins... Prostě trénink od velmistra od 4 let se nezapře a ať je Adkins sebelepší a osobně ho zbožňuji, na Kaneho by neměl... Jinak tohle je film pro fanoušky martial arts a filmů o pomstě, je to oslava osmdesátkových ninjovských filmů a je to oslava výtečná, je to vybroušený diamant!! /100% + FILM ROKU/ ()

Chrustyn

Přiznám se, že první díl jsem neviděl, ale k výslednému pochopení snímku to ani nebylo zapotřebí. Příběhově, scénáristicky a herecky průměrný až podprůměrný akčňák, který naštěstí exceluje výborně zvládnutými a natočenými bojovými scénami, které zabírají většinu filmu a Scott Adkins ukazuje, že je neuvěřitelný machr. ()

klerik

Scenár je už príliš nepríjemný zlepenec. Jednozáberové bitky sú famózne... Adkins s Florentinom predstavujú špicu súčasného bojového filmu (ak nerátame indonézsky zázrak PREPADOVKA), ale nebudem sa tváriť, že sa na ich filmoch bavím viac ako v deväťdesiatych rokoch na filmoch typu AMERICKÝ NINJA... ()

SeBig

Ok, mělo to dobrej twist na konci a Adkins dobře bojuje (to už všichni víme), ale to nic nemění na tom, že ten film je tak jednoduchej až je blbej a nudí. O trochu lepší než jednička, která připomínala Čínskou pohádku. Teď to připomína pohádku s kapkou krve. ()

korbitch22

Slastně sem si při sledování filmů masíroval bradavky.Jelikož choreografie soubojů a celkově jejich nasnímání je naprostá pecka a Stallonova dementní banda v kurva těžce Postradatekných by se měla podívat, jak se kurva točí, snímají a stříhají akční scény.Co na tom, že scénář je jednoduchý jako syn vesnického debila a televizní rosničky.Tady ten adrenalin funguje dokonale.O to víc sem v šoku, jelikož jednička byla opravdu strašná, ale strašná kokotina kde byla dementnost scénáře tak příšerně velká, že nešla akceptovat ani ta unylá akční stránka.Tady je to vobrat vo 1000% a nejvíc mě potěšilo, že ta otravná, uječená, ufňukaná, hnusná žlutá píča chcípla hned na začátku, to jsem si úplně slastí podrbal koule.Příjemná akční pecka která kurevsky překvapila.60%. ()

Hogun

Úprimne povedané, dávno som tak často nepozeral na hodinky ako v tejto béčkovej pikačuovine s absolútne idiotskými dialógmi a herecky impotentným Scottom Segal Adkinsom. Bojové choreografie fajn, ale rovnako neinvenčné ako celý film. 4/10 ()

Lacike

Napriek tomu, ze nemam rad nindzovsku tematiku, pretoze mi pripada trapna, tak som ochotny ju tentoraz tolerovat. Film obsahuje mnozstvo bezchybne prevedenych bitiek vdaka ktorym mam nutkanie dat filmu stvrtu hviezdicku. Ale nedam ju, lebo film kazi Adkinsov mizerny herecky vykon. Bohuzial sa ukazuje, ze zvlada len jednu polohu a to ked hra nasrateho cloveka. Preto tak dobre vynikol ako zaporak Boyka. Sanca uhrat to bola aj tu, kedze to je revenge film o chlapikovi, ktory msti smrt svojej zeny. Ale nepochopitelne nehra svoju postavu ako zurivca, ale namiesto toho je najprv zroneny, co mu vôbec nejde predat divakovi a zvysok filmu vo vsetkych bitkach nahodi kamenny xicht, takze nejaku satisfakciu z pomsty som po cely film necitil. Proste sterilne mlati jedneho no name aziata za druhym. Nastastie bitky su fakt lahôdkove. Vyniknu o to viac, ked som si film pustil kratko po nepodarkoch Hard Target 2 a hlavne Kickboxer. Napriek tomu, ze ma Ninja 2 skoro sedemkrat mensi rozpocet, tak pôsobi rovnako vypravne a co sa tyka bitiek, tak to je uplne iny level. Choreografia bitiek je bezchybna. Bitky pôsobia tvrdo, kontaktne a obsahuju mnozstvo zlozitejsich akrobatickych prvkov. Kamera a strih ich nielenze nenicia, ale este zvyraznuju. Stvrtu hviezdicku nakoniec nedam aj z toho dôvodu, ze mi je luto, ze v bitkach viac nevyuzivaju lokacie (nejakym spôsobom obmedzeny priestor) alebo rôzne predmety a zbrane. Väcsina tych bitiek by sa mohla odohravat v ringu a nic by sa na nich nezmenilo. Dokonca mi choreografia v Undisputed 2 a 3 pripada kreativnejsia. Jednotlive chvaty a premety mi tu pripadali az prilis podobne. Ale vdaka skvelemu prevedeniu az do konca rozhodne nezacali nudit. Proste je to dobre, ale mohlo to byt este lepsie, ked uz sa Adkins s Florentinom odvazili ist mimo ring. Napriklad v Close Range mi vyuzitie lokacii a predmetov pripadalo lepsie. Namiesto jednotlivych bitiek spomeniem superov. Fantasticky sa predviedol Kane Kosugi, Tim Man alebo Jawed El Berni. Zato Ron Smoorenburg mi znova potvrdil, ze je pomaly a Adkinsa viditelne nestiha. Takze celkovo to je asi najlepsi Nindza film aky som videl so skvelymi bitkami ale nulovymi emociami, takze 7/10 je tak akurat. ()

Dale

Súboje sú fakt skvelé, výborne natočené, takisto je plus, že sú tu početné dialógy v japončine, no dej je jedná veľká katastrofa, popri ňom boli aj Kickboxer, Krvavý šport a Karate Tiger 1-5 hlboko intelektuálne filmy. Zvlášť ten záver, to som len čumel na tú pointu a vysvetlenie hlavného záporáka, prečo mu zabil tehotnú manželku. ()

corpsy

Snímok, akoby ušiel času a prišiel z minulosti. Príbeh o pomste, ktorý bol opísaný zo školskej učebnice tohto žánru, s parádnymi bojovými scénami a veľkou dávkou nostalgie. ()

ConanVJ

Mě se první Ninja od Florentina líbil hodně a od druhého dílu jsem čekal minimálně tu samou podívanou. Nečekal jsem, že filmek moje očekávání daleko předčí. Filmek je o hodně našlapanější akcí a Adkins může konečně opět ukázat parádičky z jeho umění. Filmek je o dost krvavější díky tomu, že se tu Casey mstí za smrt své těhotné manželky a nebere si servítky. Párání lidí a podřezávání krků tu jede ve velkém. Caseyho bojový styl dotváří přesně načasované pomalé záběry, a furt je na co se dívat. Podle mě Florentino z Adkinse táhá to nejlepší a je jen škoda, že Martial Arts filmy netočí víc. Jasný příběh je prostý, ale i to překvapení se tu ukáže. Hudba se taky povedla a připomíná mi 90tkový pecky jako Zúčtování v Malém Tokiu. Jediný co film postrádá jsou hlášky jako v Undisputed 2 a 3, ale i bez nich je to parádní podívaná. Za mě jasných 100% :) ()

Marsik

První díl jsem viděl 3x, protože mě to zkrátka bavilo a zejména na záběry z Japonska se příjemně koukalo. Ovšem teď už vím, že na tento druhý díl se již nepodívám. Byť mám spojení Adkins-Florentine v oblibě, tak druhý Ninja mě prostě nebavil. Akční scény super, pan Florentine umí natočit akce jako nikdo jiný a je radost je sledovat. Bohužel těch akcí bylo až moc a všechny byly v podstatě na stejné brdo. Po necelé hodině mě Adkins se svými akrobatickými a bojovými prvky nudil a samotný děj jakbysmet. S pár mikrospánky jsem to dokoukal a byl rád, že můžu jít spát. 60% ()

DEXTER099

Druhý díl Ninjy není o nic slabší než jednička a ještě k tomu podle mě přibylo více akčních scén,které mají svojí choreagrafii dobře udělanou.Je mi sympatická asijská kultura (jak historie,jídlo, tak např. ninjové) takže když k tomu vemu ještě v hlavní roli Scotta Adkinse,který mi čím dál více připadá jako nástupce Jeana Claude Van Dammeho tak nemohu jinak než za mě celkově 85% a pět hvězdy. ()

PauloZ

Solidní bojovica a naštěstí se tam Scott mlátí skoro nonstop, takže to baví, ale příběh je laciný jak ty thajské děvky. ()

Ellmariachi

Příběh o neporazitelném ninjovi jakoby vystřižený z 80tek. Konečně vidíme Amerického ninju co se umí opravdu rvát. A to sakra dobře. Míň mečů a víc kopů druhému ninjovi sekne. Scott zde opravdu vytváří pocit, že každý jeho kop je jak od koně a choreo je dokonalé. Film nabízí přesně to co jsem očekával. 80kový příběh, na každým rohu čeká někdo kdo chce na držku a je jen na něm jak si o to řekne. 70 procent za výbornou oldskůlovku a super bitky. ()

kaylin

Scott Adkins se vrací v pokračování snímku "Ninja" a od začátku musím uznat, že už je v dané roli uvěřitelnější a že už ho docela snesu jako Američana v Japonsku. Každé vytažení zbraně a máchnutí sice vydává zvuk, jako kdyby rozřezávaly vzduch, ale proč ne, ono to má ten správný efekt. Škoda, že se potvrzují i další klišé, i když někdy na hlavního hrdinu zaútočí i ve dvou. Scott Adkins si velmi pozvolna získává mou oblibu, ale ještě vyhráno nemá. Je ale fakt, že teď mu hodně pomáhá fakt, že Japonsko je prostě kouzelné. No, musím říct, že příběh tak trochu o pomstě se mi docela líbil. ()