poster

The Crimson Permanent Assurance

Dobrodružný / Krátkometrážní / Komedie / Fantasy

Velká Británie, 1983, 16 min

 • DISHOA
  *****

  Vynikající kraťas před Smyslem života, který je svým nápadem a využitím rekvizit (od mečů až po děla) vtipnější a nápaditejší než všechny skeče v následujícím filmu. Zajímavé je, že jediná postava, která mi zde neseděla byl Gilliam sám, jako čistič oken a jeho "protírání očí" nebylo až tak vtipné, jak se mu asi zdálo.(14.11.2009)

 • Eddard
  *****

  Hodnotit tohle? Ale proč ne, jako takový originální přívěsek Smyslu života... Gilliam v sobě nezapře animátora a dělá z budovy pojišťovny pirátskou loď, brázdící oceány světové kinematografie. Žádný sebevtipnější film si nemůže být jistý svým bezpečím, pokud je tenhle barák na lovu... a co teprve filmové pomeje! Škoda, že tahle Crimosnova pirátská cháska nevytáhla proti Troškovým komediím, či Emmerichovým patriotickým eposům. Mohli mít aspoň něco do sebe :-)(7.7.2006)

 • dawexx
  *****

  Crimsonovu permanentní pojišťovnu - pod kterýmžto názvem je známá u nás - jsem poprvé viděl před lety jako předfilm Monty Pythonova Smyslu života, na který jsem měl chuť si zajít do malého kina. Pojišťovna je typický film této britské komediální šestice, je to náležitě ujetý, bláznivý a přitom inteligentní malý snímek o strastech finanční džungle. A finále nemá chybu...jak kdyby předpověděli současnou světovou finanční krizi.(11.9.2008)

 • Slavníkovec
  *****

  Předkrm před Smyslem života. Dnešní svět je konfrontací mládí a stáří, ať už v profesi nebo v životě. Je jen otázkou, jestli tyto dvě skupiny, které často nemají k sobě dobrý vztah, najdou společnou cestu. V lepším případě, jak je vidět ve filmu, se budou tyto dvě skupiny nadále navzájem ze sebe utahovat, škádlit se. O čem bychom my, filmaři potom točili. Vpřed kancelářské skříňky s fochy, vpřed!(17.7.2008)

 • ScarPoul
  ****

  Predfilm k zmyslu života je ako to už u Gilliama býva šialený, nápaditý a originálny. Celý príbeh boja proti veľkým korporáciam, sa nesie v duchu dobrodružných filmov, kde nechýba pompézna hudba a premakané súboje a typická pesnička poisťovacích pirátov. Všetko zakončené absurdným koncom. Terry Gilliam je ako Jackie Chan. Každý jeden predmet dokáže zasadiť do deja a je s toho kráľovsky kúzelná zábava.(21.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace