• KASUGI

Já už fakt nevím... Testoval někdo kameru? Potřeboval si někdo nacvičit střih? Tak jako někdo studentům medicíny dováží mrtvé žáby za účelem pitvání, tak Viewegh píše pičoviny, aby si studenti FAMU cvičili filmařskou techniku? Proč opět toto bezdějové nic? Za jakým účelem takový výkřik do tmy? Já už fakt nevím...(16.10.2016)

• noriaki

Tak jestli tohle je česká "Láska nebeská", potom mezi naší kinematografií a evropskou špičkou nezeje propast, ale přímo mezihvězdná vzdálenost. Nechal bych se rád přesvědčit že Viewegh napsal takhle mizerný scénář schválně, ale nedokážu si představit jaký záměr by v tom byl. Dialogy jsou doslova k zblití. To co herci vypouštějí z pusy, tahá za uši a myšlenkově je to mlácení prázdné slámy. Postavy jsou tak ploché, že jejich charaktery sklouzávají do parodie, a o nějaké přirozenosti a nebo opravdových emocích se nedá vůbec mluvit. Z tohohle by neměla hřejivý pocit u srdce ani rozlítostněná plačka vycepovaná na nekonečných telenovelách. Od zaslouženého odpadu film zachránila jenom velice povedená hudba.(8.1.2013)

• Gemini

Dokonale bezobsažný řekl bych dekorativní film - všichni jsou přesně takoví jako byste je vystřihli z papíru, a všichni bez rozdílu se chovají jako nány nebo jako idioti a nikdo s ničím nic nedělá, jen se tak pohybuje ve své existenci, která nemá jasné motivace, směřování, prostě nic. A pokud se bude někdo snažit namluvit vám, že je to hluboká výpověď současného superautora o vyprázdněnosti našeho žití a neschopnosti řešit problémy, nebo našeho dobrovolného vláčení konzumem a pozlátkem (což symbolizuje ta obchodní galerie - BTW schválně mi dejte tip na architektonicky zajímavější a nepotřebnou starou zástavbu líp využívající obchodní centrum než je právě brněnská Vaňkovka), doporučoval bych vám zeptat se, co bylo symbolického na ztracené a nehledané čivavě, na z absolutně neznámého a z ničeho nijak patrného důvodu "hrdinkou" prezentované nenávisti k matce (Dana Syslová), nebo na nikam nevedoucí lince s náckem a "anarchistou", který koupil za veškeré své úspory prsten slečně k prvnímu výročí, aby mu v poslední minutě snímku - ako vravia bratia Slováci - jeblo (navíc ta přítelkyně je v celém filmu skutečně jen jako dekorace s jedinou řečenou větou) a on začal něco, o čem zase nevíme proč by to hergot vůbec dělal, a ani jestli to mělo vůbec nějaké pokračování (které by na rozdíl od toho, co se dělo předtím, mohlo být konečně zajímavé). Ty "relativně samostatné příběhy" vlastně buď nejsou ani příběhy, nebo fungují tak, že se nemůžu zbavit dojmu, že žiju v nějakém úplně jiném vesmíru než jejich aktéři (za což jsem nesmírně rád), a nechápu, že to neviděli tvůrci Definice Lásky. Poslední záběr je vzhledem k předcházejícím 79 minutám naprosto mimózní WTF. Pokud to Viewegh opravdu takhle napsal, mohlo to snad na papíře fungovat (ale docela o tom pochybuju). Ale pokud to takhle předal jako hotový scénář, tak už by to opravdu neměl zkoušet znovu. Jen tak BTW ta definice lásky je v celém filmu jen jednou zmíněna a jeho 99% nedává absolutně tušit, že by v něm někde nějaká láska byla nebo že bychom ji měli vůbec hledat - jako jakási výpověď o podobách lásky tahle věc naprosto selhává (anebo možná říkám láska úplně jiným věcem). Škoda promrhaných hereckých výkonů, škoda peněz mimo jiné i z koncesionářských poplatků, a hlavně škoda toho času. Proto 40% - s tímhle hereckým materiálem vyprodukovat takovouhle smysl postrádající a nic nepřinášející podivnost, to by se mělo trestat - ale oni prostě opravdu hrají slušně. Jen tak nějak nemají co.(6.1.2013)

Televizní film přesně podle mého vkusu! Dobrá hudba Jana Maxiána ( byť s kradeným motivem ), příjemní herci ( neokoukané tváře) a opravdu křehké zpracování. Ze začátku nevíš, kdo je kdo a co je co, ale po chvíli zmatenosti krásně ulehneš do příběhu. Ne všechny motivy jsou uvěřitelné a ten název filmu bych si asi taky rozmyslel, ale i tak dávám téměř plný počet, už za tu snahu natočit něco jiného než kýčovitý TV thriller....(7.1.2013)

Trošku mi není jasné proč je tomuto filmu tady tak myta prdel, ale to je celkem jedno. Koukal jsem na to s určitými obavami po přečtení zdejších komentářů a k mému překvapení se mi to líbilo. Párkrát jsem se od srdce zasmál a ostatní emoce taky přišly, když přijít měly - takže jsem dostal víc, než jsem čekal. Jasně že se postavy v některých situacích chovaly hloupě, ale když se rozhlédnete po postavičkách kolem sebe v realitě, chovají se všechny chytře, nebo tak jak by měly??? Takže podle mně tříhvězdičkovému filmu přiděluji kvůli zdejšímu podhodnocení hvězdičky čtyři :-)(2.8.2014)

• - Natáčení probíhalo v ulicích Brna, v nákupní galerii Vaňkovka, v Kajot aréně, na Brněnské přehradě a v Náměšti nad Oslavou. (DecentFellow)

• - Film je vůbec prvním televizním zpracováním předlohy Michala Viewegha. (Olík)

• - Pro Danu Syslovou se jedná o snímek natočení 50 let po jejím filmovém debutu, který si odbyla v titulu Pražské blues (1963) (M.B)