• Beagle

Z valné většiny jde o citově vyprázdněnou exhibici sebestředných a ničím nezajímavých postav a la Viewegh. Jediná dvojice, které se podařilo přehoupnout přes laťku pozérství, byla Barbora Poláková a Jan Kolařík, i když i tam zůstal potenciál představitelů i historky se zlomenýma rukama na prvním rande využitý jen zčásti.(9.2.2014)

Trošku mi není jasné proč je tomuto filmu tady tak myta prdel, ale to je celkem jedno. Koukal jsem na to s určitými obavami po přečtení zdejších komentářů a k mému překvapení se mi to líbilo. Párkrát jsem se od srdce zasmál a ostatní emoce taky přišly, když přijít měly - takže jsem dostal víc, než jsem čekal. Jasně že se postavy v některých situacích chovaly hloupě, ale když se rozhlédnete po postavičkách kolem sebe v realitě, chovají se všechny chytře, nebo tak jak by měly??? Takže podle mně tříhvězdičkovému filmu přiděluji kvůli zdejšímu podhodnocení hvězdičky čtyři :-)(2.8.2014)

"Život není to co chceme, ale to co máme." a " Láska je když je to každý den aspoň chvíli pěkné." Nemám ráda české filmy, ale mám ráda český přístup k lásce. Tohle je pro mě reálné ztvárnění vztahů, postava za postavou měla svůj smysl a moje pochopení a ač má tento snímek nepochopitelně nízké hodnocení já dávám tolik kolik po právu zaslouží. A nelze opomenout skvělý výkon Barbory Polákové :)(16.8.2013)

• Slarque

Mozaika mnoha postav, z nichž některé jsou i zajímavé, a možná o každé z nich by se dal natočit dobrý film. Jenže takhle najednou na ploše osmdesáti minut na jejich osudy není čas. Takže si každý podle svého gusta nejpozději v polovině postavy rozdělí na ty, co ho zajímají, a ty, co ho od nich odvádějí. S celkem podle mne může být spokojený málokdo. Ale lepší, než kdyby z toho Viewegh udělal seriál na několik sezón.(8.1.2013)

• Radek99

Když se sterilita televizního filmu osudově potká s tvůrčí sterilitou slavného pana spisovatele, čerstvě tedy také televizního scénáristy, vznikne Definice lásky. Jeden pozitivní aspekt jsem ale přece jen našel - klavírní doprovod. Ten romantický motiv (i když tedy celkem dost povědomý) vůbec nebyl špatný... ,,Stáří je postupná ztráta všeho, co dává životu smysl."(6.1.2013)

• - Spisovatel Michal Viewegh si ve filmu zahrál sám sebe, a to ve scéně ke konci filmu, kde měl autogramiádu své knížky v nákupním centru. (lofa)

• - Film je vůbec prvním televizním zpracováním předlohy Michala Viewegha. (Olík)

• - Pro Danu Syslovou se jedná o snímek natočení 50 let po jejím filmovém debutu, který si odbyla v titulu Pražské blues (1963) (M.B)