Napínavé kriminální drama o souboji tvrdého policisty s rafinovanou a brutální mstitelkou. Nemilosrdná detektivka režiséra Roberta Sedláčka v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Sériové vraždy vyšetřuje detektiv, který se sám stane podezřelým. Je postaven mimo službu a pátrá na vlastní pěst. Za tiché pomoci kolegy se dostane na stopu skutečného pachatele. Klasická detektivka, která akcentuje víc lidské osudy jednotlivých aktérů, nežli samotný proces vyšetřování. Hlavního hrdinu nejvíc charakterizuje dilema, které v něm proti sobě staví kolegiálnost a povinnost. Jeho soukromý příběh také není čítankový, řeší v něm zájem o střídavou péči o dceru z rozvedeného manželství a nový vztah s novou ženou. Práce na tomto televizním filmu znovu svedla dohromady scenáristu a spisovatele Zdeňka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. Zapletalův svět jako lehce bizarní řetěz situací dobře ožívá v Sedláčkově ironickém režijním vidění. Připomínáme, že v roce 2011 byl za této autorské a režijní spolupráce (rovněž tak i v produkci Televizního studia Ostrava) natočen film Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích. (Česká televize)

Ygnor

Režiséři, kteří nenávidí točit krimi.Jeden bod za Ostravu a Norberta. Zbytek je neumětelská vykrádačka od Fincherovy Sedmičky až po titulek Larsonova opus magnum..., navíc střihnutá jen stěží uvěřitelnou tupostí a toporností jak scénáře, tak dialogů ověnčených přesvědčivými ochotnickými výkony. ()

anitae

To zas bylo něco - toporné dialogy, s ještě topornější Hanychovou a konec byl taky za všechny prachy. Langmajer, Stranský a hlavně Lichý na druhou stranu celkem pobavili. Slabé 3*. ()

kluzo

Ve filmu je vidět mj. i Havířovský zimní stadion, kde Langoš, Lichý i Vágnerová točili Lajnu. Hanychová je neherečka, ale ne v tom dobrém slova smyslu. Ona se totiž hrát snaží, ale hooodně ji to nejde. Nedivím se, že se vrhla radši na shánění sponzorů. ()

E lan

Takové zvláštní chladné pojetí bez nějak výraznějších hereckých výkonů, zajímavého scénáře a vůbec celkového ztvárnění. Nicméně v televizi to neurazí a jako kulisa slušně poslouží. ()

Adiemus

Obávám se, že šlo o pokus o českého Wallandera, ale apatický Langmajer a stokrát omletá zápletka tu nudu nezachránili. Ne že bych byla cynik, ale trochu jsem čekala, že poslední záběr bude na prázdné prkno u vody; vneslo by to do děje aspoň trochu vzrušení a Langmajer by snad (!) konečně projevil nějaký cit. ()

Henry Morgan

To bylo asi velmi trapné. Jedna absurdní situace za druhou. Dialogy byly totálně vykonstruované, absolutně prkenné, možná rádobydrsné. Měly asi budit dojem napětí, vážnosti a důležitosti, ale tohle? Kam se poděla přirozenost? Kdyby jim dali scenář do ruky,ať ho čtou, asi by to dopadlo lépe. Celkově to mělo asi dobrý potenciál ,herecký i dějový.Bohužel to někdo absurdně zazdil. O závěru samotném tu raději pomlčím, to už bylo, obrazně i doslova, vysvobození z nevýchodné situace. Proboha, jak se někdo soudný pod to mohl podepsat. No, bylo to lepší než pořad "Volejte věštce!" ()

bakeero

Vizuálně fajn, dějove prostý a plochý - jako všechny CZ televizní projekty poslední doby. V době, kdy nám zahraniční produkce servírují právě v televizi ty náročnější látky, CZ produkce se teprve dostává na obstojnou úroveň ve vizuálu. Ale nakonec; zaplaťpánbůh aspoň za něj. ()

melekos

Propadák to nebyl, ale nic úžasného taky ne. Pominu to, co už tu někdo hodnotil, a to pražský přízvuk v ostravském prostředí. Děj utíká celkem solidním tempem, ale ten závěr je vrcholem iracionality. Nepředpokládám, že šílenci mají nějaké dvakrát racionální uvažování, ale tohle bylo i na mě moc. Hláška "Tak jo!" s průstřelem hlavy mě trochu i rozesmála. Nebýt toho úplně odfláknutého konce a docela laciných vysvětlení a dialogů právě v závěru filmu, byl by to solidní průměr. Takhle lehký podprůměr, přesto na českou televizní produkci solidní film, proto hvězdy tři. ()

dogma97

Ale jo, sice na tenhle žánr nezvyklá stylizace, ale ta alespoň vytvořila zvláštní napětí. Pečlivě (někdy až moc) komponované dialogové scény. Langmajer výborný! Hanychovou si mohli odpustit (neumí hrát a navíc vypadá děsně), stejně jako poměrně směšný thrillerový, posléze užvaněný závěr - hvězda dolů. ()

PetiRe

Film v podstatě o ničem. Už od začátku je víceméně jasné, kdo je vrah. Film, který každý druhý díl nějakého průměrného krimi-seriálu strčí do kapsy. Bez náboje, bez nápadu. Zklamání! ()

navabaca

V naší zemi velmi nadstandardní filmařinu bohužel shazuje slabý a dutý příběh. Ale musím pochválit výběr lokací, který dokazuje, že Česká republika není pouze Praha. Robert Sedláček je český David Fincher, originální a dokonalý v detailech. ()

Godhaj

,,Mám Káču.“ ,,V tom je možná jedinej rozdíl mezi náma.“ Drsnou a surovou atmosféru této detektivky mají zřejmě navozovat repliky všech zúčastněných, které jsou zcela bez intonace. Do dokonalosti to dovedl Langmajer, který hraje hrozně špatně, huhňá, neumí položit otázku, aby zněla jako otázka, tváří se zasmušile a prostě nedokáže utáhnout svou hlavní roli. Zvuk jak je už zvykem u současné české televizní tvorby stojí za starou bačkoru a já se musel hodně snažit, abych hercům rozuměl. Samotný příběh není nejhorší, ale rodinné a pracovní problémy Langmajera jsou nevěrohodné, hloupé a působí hrozně uměle. Stejně na tom je scénář, umělý, nepřirozený. A korunu tomu nasazuje evidentní snaha o světovost, která se do prostředí Ostravy moc nehodí. ()

Nalimator

Slabota. Výstižné slovo pro tento kousek je podle mne - toporné. Špatné herecké výkony (korunované Hanychovou-proč proboha?), nelogičnosti v ději, zbytečná, hluchá místa v příběhu, spousta zkopírovaných schémat z podobných filmů o seriových vrazích, špatně vybraný herec hlavní role (Langoš celou dobu mluví tónem, jakoby chtěl někoho uhranout)....prostě to vůbec nefungovalo. ()

jprmusic

OK celkem v pohodě: ale proč tam hraje ten obtloustlej nechutnej člověk ? V podstatě mi otrávil celej film. Přestože jsem si přečetl, že je to dobrej divadelní herec, působil děsivě amatérsky. Ale Langoš je jako vždycky geniální - akorát tu holčičku s sebou nemusel pořád tahat. ()

Cucina_Rc

Zpočátku slibně se vyvíjející téma, se v průběhu filmu zvrtlo až na podprůměrný snímek díky amatérskému zpracování režiséra. Kvalitně nepůsobilo ani herecké obsazení, které bylo nevhodně zvoleno. ()